Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Neamț după capitaluri în 2025
111 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 105,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este -3,1 K RON, iar liderul atinge 39,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TEHNO VEST SRL= | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 39,3 mil. RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 7,9 mil. RON | |
| 2 | 2.REDWOOD COMPANY IFN SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 14,7 mil. RON▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 8,5 mil. RON | |
| 3 | 3.ROCRI TRADE SRL▲ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 10 mil. RON▲ 97,4 % | ▲ 97,4 % | 5,6 mil. RON | |
| 4 | 4.MEDITERRANEA ASSICURAZIONI SA▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 8,9 mil. RON0,0% | 0,0% | 1 RON | |
| 5 | 5.G & H STAR IFN SRL= | Municipiul Roman, Neamţ | 6,4 mil. RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 6 | 6.CASA DE SCHIMB VALUTAR ROCRI SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,8 mil. RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 731,3 K RON | |
| 7 | 7.DULCINELLA EUROPE S.R.L.▲ 2 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 3,4 mil. RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | -102,1 K RON | |
| 8 | 8.STELL INVEST IFN SRL▲ 2 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 3 mil. RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 478,2 K RON | |
| 9 | 9.MATIAT CAPITAL S.R.L.▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,9 mil. RON▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | 2,2 mil. RON | |
| 10 | 10.CASA DE SCHIMB VALUTAR MARANATA SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,2 mil. RON▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | 795,1 K RON | |
| 11 | 11.BCJ DIAMOND AMANET SRL▲ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 917 K RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 189,7 K RON | |
| 12 | 12.CASA DE SCHIMB VALUTAR ATLANTIC EXCHANGE SRL▲ 2 | Municipiul Roman, Neamţ | 735,6 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 165,2 K RON | |
| 13 | 13.CASA DE SCHIMB VALUTAR SELF EXCHANGE SRL▲ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 701,3 K RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 107 K RON | |
| 14 | 14.CORELIA IFN SRL▲ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 648,4 K RON▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 644,7 K RON | |
| 15 | 15.ROLED SRL▲ 3 | Municipiul Roman, Neamţ | 582,6 K RON0,0% | 0,0% | 1,4 mil. RON | |
| 16 | 16.CLOCKWISE S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 556,8 K RON▼ 79,6 % | ▼ 79,6 % | 556,3 K RON | |
| 17 | 17.CODMINA IFN SRL▲ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 504,6 K RON▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 128,4 K RON | |
| 18 | 18.ABBA ASISTENT BROKER SRL▲ 2 | Sat Bodeşti, Comuna Bodeşti, Neamţ | 460,4 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 32,7 K RON | |
| 19 | 19.M & D INTERMED SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 460,4 K RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 29,3 K RON | |
| 20 | 20.AMANET MARAL ELECTRO SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 410,4 K RON— | — | -25,6 K RON | |
| 21 | 21.TREND INVEST ISF SRL▲ 2 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 379,6 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 14,6 K RON | |
| 22 | 22.D&D EUROTOTAL OFFICE SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 364,2 K RON▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | 363,8 K RON | |
| 23 | 23.INSURE CODE SRL▲ 2 | Loc. Roznov, Oraş Roznov, Neamţ | 337,7 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 10,7 K RON | |
| 24 | 24.PROASIG NEAMŢ SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 337,4 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 8 K RON | |
| 25 | 25.CASA DE SCHIMB VALUTAR NELINVEST SRL▲ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 308,2 K RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | -13,4 K RON | |
| 26 | 26.EXPERT BANKING SRL▲ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 272,6 K RON▲ 62,2 % | ▲ 62,2 % | 210 K RON | |
| 27 | 27.BIROTIC GENERAL CONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 193,2 K RON— | — | 47,8 K RON | |
| 28 | 28.OVB DIACONU SRL▲ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 186,8 K RON▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 157,7 K RON | |
| 29 | 29.STĂNESCU CLAUDIU EMIL AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 5 | Sat Bălţăteşti, Comuna Bălţăteşti, Neamţ | 174,3 K RON▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 38,7 K RON | |
| 30 | 30.PÎRVU POMPIERUL SRLnou | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Neamţ | 169,8 K RON— | — | 66,5 K RON | |
| 31 | 31.ATR INSURANCE S.R.L.▲ 4 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 149,2 K RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 149 K RON | |
| 32 | 32.EMA ONE ASIG SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 135 K RON— | — | 57,1 K RON | |
| 33 | 33.EVY EXPERT ASIG SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 127,6 K RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 32,1 K RON | |
| 34 | 34.FINANCE FOUNDER S.R.L.▲ 13 | Sat Huisurez, Comuna Dămuc, Neamţ | 126,3 K RON▲ 104,3 % | ▲ 104,3 % | 84,5 K RON | |
| 35 | 35.COSELIS SRLnou | Sat Pildeşti, Comuna Cordun, Neamţ | 111,6 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | -7,6 K RON | |
| 36 | 36.ANAID PEDIA OFFICE S.R.L.nou | Sat Cut, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 104,7 K RON▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | 104,5 K RON | |
| 37 | 37.EXPERT INSURANCE NEAMȚ S.R.L.▼ 6 | Sat Agapia, Comuna Agapia, Neamţ | 101,8 K RON▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 37 K RON | |
| 38 | 38.REALIST AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 101,5 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 101,3 K RON | |
| 39 | 39.VASILIU CONSULTANŢĂ-AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 98,7 K RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 41,6 K RON | |
| 40 | 40.PRIMA ASIGURĂRI SRL= | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 97,5 K RON▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 97,3 K RON | |
| 41 | 41.CONEX INVEST SRL▼ 2 | Municipiul Roman, Neamţ | 93,5 K RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 13,7 K RON | |
| 42 | 42.CONS DAUNE S.R.L.▲ 11 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 92,6 K RON▲ 89,8 % | ▲ 89,8 % | 92,4 K RON | |
| 43 | 43.ROALMASIG S.R.L.▲ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 91,2 K RON▲ 48,5 % | ▲ 48,5 % | 91 K RON | |
| 44 | 44.VOLTA ENERGY ECOSYSTEM S.A.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 89,9 K RON— | — | — | -57 RON |
| 45 | 45.IULIAN ASIG LXL S.R.L.▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 89,9 K RON▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 21 K RON | |
| 46 | 46.OVIDIU CONSULT ASIG S.R.L.▲ 6 | Loc. Roznov, Oraş Roznov, Neamţ | 86,9 K RON▲ 56,2 % | ▲ 56,2 % | 73,7 K RON | |
| 47 | 47.IULIA ACTE AUTO S.R.L.▼ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 78,9 K RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 78,7 K RON | |
| 48 | 48.CATA INTERMEDIASIG SRLnou | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 72,2 K RON— | — | 6 K RON | |
| 49 | 49.CRISIM CONEX S.R.L.▼ 3 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 71,6 K RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 61,2 K RON | |
| 50 | 50.B.N.C. ASISTENT BROKERAJ SRL▲ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 69,3 K RON▲ 85,2 % | ▲ 85,2 % | 54 K RON | |
| 51 | 51.RAMANA ASIG SRL▼ 10 | Municipiul Roman, Neamţ | 68,4 K RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 68,2 K RON | |
| 52 | 52.DUMVALI ASIG SRL▼ 8 | Sat Turtureşti, Comuna Girov, Neamţ | 64,7 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 64,4 K RON | |
| 53 | 53.CONSULTANTICA S.R.L.▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 62,5 K RON▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 62,3 K RON | |
| 54 | 54.ALMAR FINANCE S.R.L.▼ 3 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 56,4 K RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 42,5 K RON | |
| 55 | 55.TRANSILVANIA ASISTENT BROKER SRL▲ 18 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 54,8 K RON▲ 234,8 % | ▲ 234,8 % | 54,6 K RON | |
| 56 | 56.IULIA FINANCE S.R.L.▼ 11 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 54,5 K RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 54,2 K RON | |
| 57 | 57.ALTO BROKER DE ASIGURARE REASIGURARE SRL▼ 30 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 47,2 K RON▼ 84,6 % | ▼ 84,6 % | -239,4 K RON | |
| 58 | 58.SVIMGEST SRL▼ 2 | Municipiul Roman, Neamţ | 45,2 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 454 RON | |
| 59 | 59.MULTIVAR INTERCONSULT SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 41,6 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 41,4 K RON | |
| 60 | 60.SIMIONESCU CONSULTANŢĂ AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▼ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 41,3 K RON▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 2,1 K RON | |
| 61 | 61.VLĂDUŢ CONSULT ASIG S.R.L.▲ 13 | Sat Zăneşti, Comuna Zăneşti, Neamţ | 36,3 K RON▲ 130,1 % | ▲ 130,1 % | 29,1 K RON | |
| 62 | 62.EXPERT CONSULTING FELICIA BUTA S.R.L.▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 33,5 K RON▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 32 K RON | |
| 63 | 63.I.F.C. XTRADE SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 31,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 64 | 64.GERALCOP S.R.L.▲ 16 | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 31,7 K RON▲ 284,3 % | ▲ 284,3 % | 31,4 K RON | |
| 65 | 65.TRAINING POWER SRL▲ 4 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 24,8 K RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 24,7 K RON | |
| 66 | 66.D&C CLASSY OFFICE S.R.L.▲ 11 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 23,3 K RON▲ 103,9 % | ▲ 103,9 % | 11,8 K RON | |
| 67 | 67.EASY CREDIT PAWN SHOP S.R.L.▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 22,2 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 1,9 K RON | |
| 68 | 68.TELEVEST SRL▼ 1 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 22,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 69 | 69.ALLFINANZ NEAMŢ SRL▼ 9 | Sat Zăneşti, Comuna Zăneşti, Neamţ | 21,6 K RON▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | -21 K RON | |
| 70 | 70.CSM XIXWEL S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 18,9 K RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 18,7 K RON | |
| 71 | 71.G-TRUST CLASSIO FINANCE S.R.L.nou | Sat Adjudeni, Comuna Tămăşeni, Neamţ | 16,2 K RON— | — | 3,6 K RON | |
| 72 | 72.EUROBERG SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 16,2 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 6,1 K RON | |
| 73 | 73.ASIG IOLANA S.R.L.▲ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 15,6 K RON▲ 55 % | ▲ 55 % | 12,4 K RON | |
| 74 | 74.TAP LUXURY S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 13,3 K RON— | — | — | 13,1 K RON |
| 75 | 75.RITA NATALY'S SRL▲ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 12,3 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 21,1 K RON | |
| 76 | 76.LEADERCONT ASIGURĂRI S.R.L.▼ 14 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 11,2 K RON▼ 62,8 % | ▼ 62,8 % | -3,9 K RON | |
| 77 | 77.ALPIN ASIG S.R.L.▲ 11 | Municipiul Roman, Neamţ | 9,3 K RON▲ 424,2 % | ▲ 424,2 % | 7,5 K RON | |
| 78 | 78.ELMIH GONTI EXPERT S.R.L.▲ 6 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 8,7 K RON▲ 148,3 % | ▲ 148,3 % | 5,2 K RON | |
| 79 | 79.GLOWALL CONSULTING S.R.L.▼ 16 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 6,7 K RON▼ 76,4 % | ▼ 76,4 % | -21,8 K RON | |
| 80 | 80.UNIVERSAL ASIST INFO S.R.L.▲ 1 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 6,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 81 | 81.BUTNARIU GLOBAL INSSURANCE S.R.L.nou | Sat Agapia, Comuna Agapia, Neamţ | 6,5 K RON— | — | — | 6 K RON |
| 82 | 82.CMS FINANCIAL PLANNING S.R.L.▼ 33 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 6,2 K RON▼ 89,8 % | ▼ 89,8 % | 6 K RON | |
| 83 | 83.INSPIRE CODE S.R.L.▲ 3 | Sat Cut, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 4,2 K RON▲ 98,5 % | ▲ 98,5 % | 2,1 K RON | |
| 84 | 84.RBK CREDIT SRL▲ 11 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 4,1 K RON▲ 1.925 % | ▲ 1.925 % | 3,9 K RON | |
| 85 | 85.NEAMŢ - ASISTENT BROKER SRL= | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 3,8 K RON▲ 25 % | ▲ 25 % | 754 RON | |
| 86 | 86.FINCOACH EXPERT S.R.L.▼ 28 | Oraş Roznov, Neamţ | 2,9 K RON▼ 93,1 % | ▼ 93,1 % | -39,2 K RON | |
| 87 | 87.MITREA BUSINESS CONSULTING SRL▲ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2 K RON▲ 745,7 % | ▲ 745,7 % | 1,7 K RON | |
| 88 | 88.MENTOR ACTIVE S.R.L.▲ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,2 K RON0,0% | 0,0% | 19,8 K RON | |
| 89 | 89.VICTOR PROTECT S.R.L.nou | Sat Bodeşti, Comuna Bodeşti, Neamţ | 925 RON— | — | — | 425 RON |
| 90 | 90.STIR ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.▼ 8 | Sat Agîrcia, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 727 RON▼ 88,3 % | ▼ 88,3 % | -5,5 K RON | |
| 91 | 91.ASIGMIR PROFESIONAL S.R.L.▼ 12 | Municipiul Roman, Neamţ | 716 RON▼ 92,6 % | ▼ 92,6 % | 28,5 K RON | |
| 92 | 92.SMART WIN S.R.L.nou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 675 RON— | — | — | 475 RON |
| 93 | 93.BMG BUSINESS MARKETING GENERAL SRL▼ 23 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 573 RON▼ 96,9 % | ▼ 96,9 % | 236 RON | |
| 94 | 94.ALCADO ASIG S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 246 RON— | — | 0 RON | |
| 95 | 95.NUCUDUŢU SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 201 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 96 | 96.CREDIT INSURANCE EXPERT S.R.L.▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 200 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 97 | 97.NICOL CREDIT S.R.L.▲ 5 | Sat Zăneşti, Comuna Zăneşti, Neamţ | -72 RON▼ 218 % | ▼ 218 % | -133 RON | |
| 98 | 98.DOC ASITRAD S.R.L.▲ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -140 RON— | — | 1 K RON | |
| 99 | 99.OCL CONSULT S.R.L.▲ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | -642 RON— | — | 0 RON | |
| 100 | 100.BICO INSURANCE S.R.L.▼ 5 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | -3,1 K RON▼ 1.672 % | ▼ 1.672 % | -3,3 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Neamț
CAEN 6492
Alte activități de creditare
12 firme · 96,4 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
71 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
4 firme · 8,8 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
6 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
7 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
2 firme · 487,9 K RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
3 firme · 360,7 K RON
CAEN 6491
Leasing financiar
1 firme · 114,6 K RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
1 firme · 50 K RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
4 firme · 32,8 K RON
CAEN 6511
Activități de asigurări de viață
1 firme · 0 RON