Top 100 firme — Imobiliare, Mureș după marjă netă în 2015
215 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 21,4 %, iar liderul atinge 54.414,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AMBROSINI EDILE SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 54.414,3 %▲ 330,7 % | ▲ 330,7 % | 140,9 K RON | |
| 2 | 2.COMSIG SA▲ 3 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 12.023,7 %▲ 3.724,2 % | ▲ 3.724,2 % | 353,1 K RON | |
| 3 | 3.CONSUMCOOP SINCRAIU DE MURES SOCIETATE COOPERATIVA▲ 162 | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 465 %— | — | 87,7 K RON | |
| 4 | 4.PLASTISYS INVEST SRL▲ 166 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 221,8 %— | — | 79,8 K RON | |
| 5 | 5.GREC SRL▲ 89 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 177,8 %▲ 854,6 % | ▲ 854,6 % | 116,6 K RON | |
| 6 | 6.MAXX HAUSE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 96,9 %— | — | — | 155 RON |
| 7 | 7.KT IMOBIL CONSULTING SRL▲ 3 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 96,3 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 13,3 K RON | |
| 8 | 8.PACO SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 95 %— | — | — | 153,9 K RON |
| 9 | 9.SIEBENBURGEN TRP MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 93,2 %— | — | — | 263,5 K RON |
| 10 | 10.LD ADMINISTRATOR IMOBILE SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 93 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 57 K RON | |
| 11 | 11.MIRCOM ALEXIM SERVICII SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 91,5 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 164,3 K RON | |
| 12 | 12.RENT DEPO SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 91,5 %— | — | — | 253,6 K RON |
| 13 | 13.DALPRO INVEST SRL▲ 2 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 88,6 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 70,8 K RON | |
| 14 | 14.REGINA DAB SRL▲ 6 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 87,5 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 65,3 K RON | |
| 15 | 15.COD TECH LOGISTICS SRL▼ 2 | Loc. Ungheni, Oraş Ungheni, Mureş | 86,5 %▼ 6 % | ▼ 6 % | 205,5 K RON | |
| 16 | 16.AVEREA SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 85,1 %— | — | — | 19,4 K RON |
| 17 | 17.BUSINESS CONT CONTROL SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 84,1 %— | — | — | 7,6 K RON |
| 18 | 18.AXIS CONFORT SRL▼ 1 | Sat Mihai Viteazu, Comuna Saschiz, Mureş | 83,8 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 21,2 K RON | |
| 19 | 19.PJW SRLnou | Sat Icland, Comuna Ernei, Mureş | 83,3 %— | — | 123,7 K RON | |
| 20 | 20.DRAGSEB SRL▲ 142 | Municipiul Reghin, Mureş | 82,8 %— | — | 15,3 K RON | |
| 21 | 21.ATLANTIC AGENTIE IMOBILIARA SRL▼ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 80,9 %▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 446 RON | |
| 22 | 22.UNGHENI SERVICE S.R.L.= | Loc. Ungheni, Oraş Ungheni, Mureş | 80,1 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 214,4 K RON | |
| 23 | 23.BEIDA PROD SRL▼ 7 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 79,9 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 75,1 K RON | |
| 24 | 24.GEV IMOB SRL▲ 5 | Municipiul Reghin, Mureş | 77,9 %▲ 7 % | ▲ 7 % | 223 K RON | |
| 25 | 25.AMAZON CONSULTING SRL▼ 19 | Municipiul Reghin, Mureş | 76,1 %▼ 61,5 % | ▼ 61,5 % | 352,4 K RON | |
| 26 | 26.FOURNITURE GRANDE CUISINE SRL▲ 27 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 73,8 %▲ 53,7 % | ▲ 53,7 % | 67,5 K RON | |
| 27 | 27.MOBIL SERVICE SAnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 73,2 %▲ 618,3 % | ▲ 618,3 % | 998,8 K RON | |
| 28 | 28.VANIRIS SRL▲ 5 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 71 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 77,2 K RON | |
| 29 | 29.DOMINUS VEGAS SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 70,4 %— | — | — | 199,2 K RON |
| 30 | 30.ALM GRUP SA▲ 29 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 68,2 %▲ 55 % | ▲ 55 % | 2,4 mil. RON | |
| 31 | 31.MARIATI SRL▲ 81 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 68 %▲ 1.033 % | ▲ 1.033 % | 17,1 K RON | |
| 32 | 32.OVIDIUS IMO SRL▼ 13 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 67,4 %▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 69,2 K RON | |
| 33 | 33.MAPCOM ESTATE 1 S.R.L.▲ 21 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 66,4 %▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 133 K RON | |
| 34 | 34.ELAXOR COM SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 66,3 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 127,2 K RON | |
| 35 | 35.MULTIPLUS SRL▲ 26 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 65,7 %▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | 68,5 K RON | |
| 36 | 36.TRIVAL CONSULT SRL▲ 20 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 63,1 %▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 84,1 K RON | |
| 37 | 37.MS CITY RENTALS SRL▲ 14 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 62 %▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 108 K RON | |
| 38 | 38.EURO IMOBIL INVEST SRL▲ 135 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 59,3 %— | — | 42,8 K RON | |
| 39 | 39.EVALMED EXPERT SRL▼ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 58,5 %▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 126,3 K RON | |
| 40 | 40.TEXMUR SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 57,5 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 614,3 K RON | |
| 41 | 41.JUPITER PRODCOM SRL▲ 26 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 55,5 %▲ 49,6 % | ▲ 49,6 % | 43,7 K RON | |
| 42 | 42.ALPESTA ELECTRO SRL▲ 27 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 53,7 %▲ 49,1 % | ▲ 49,1 % | 15,9 K RON | |
| 43 | 43.RELAN COM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 53,3 %▼ 28 % | ▼ 28 % | 6,4 K RON | |
| 44 | 44.WISCH PROD SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 52,8 %— | — | — | 6,9 K RON |
| 45 | 45.IMOBINVEST SRL▲ 50 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 52,6 %▲ 190,6 % | ▲ 190,6 % | 31 K RON | |
| 46 | 46.INTERMEDIA MIRAJ CONCEPT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 51,9 %— | — | — | 2,3 K RON |
| 47 | 47.PRESTIGE 2000 SRL▲ 102 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 51,7 %— | — | 181,9 K RON | |
| 48 | 48.VERTIQUAL PROPERTIES S.R.L.▼ 2 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 51,5 %▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 763,5 K RON | |
| 49 | 49.SARMIS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 51,3 %▲ 88,1 % | ▲ 88,1 % | 122,2 K RON | |
| 50 | 50.SIG DALMAR SRL▲ 57 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 51 %▲ 467,8 % | ▲ 467,8 % | 45 K RON | |
| 51 | 51.COMISTRANS SRL▲ 102 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 49,9 %— | — | 22,8 K RON | |
| 52 | 52.REGTOURS SERV COMIMPEX SRL▼ 3 | Sat Petelea, Comuna Petelea, Mureş | 49,6 %▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 15,4 K RON | |
| 53 | 53.ROSENBERG S.R.L.▲ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 48,6 %▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 1,9 mil. RON | |
| 54 | 54.CALYPSO CAPITAL SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 46,4 %▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 119 K RON | |
| 55 | 55.SOGEPA SRL▲ 44 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 43 %▲ 180,2 % | ▲ 180,2 % | 386 K RON | |
| 56 | 56.VASILIS COMPANY SRL▲ 19 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 42,7 %▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 10,7 K RON | |
| 57 | 57.SELCOTOP SRL▼ 32 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 41,5 %▼ 45,7 % | ▼ 45,7 % | 19,4 K RON | |
| 58 | 58.IMOB EXPERT LORELEY SRL▼ 15 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 41,5 %▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 20,2 K RON | |
| 59 | 59.FESTIANA COM SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 41 %▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 33,8 K RON | |
| 60 | 60.DIXIFLOR SRL▲ 97 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 40,6 %— | — | 41 K RON | |
| 61 | 61.TIME COM SA▲ 79 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 40,1 %— | — | 330,2 K RON | |
| 62 | 62.DIOL IMOBILE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 39,4 %— | — | — | 62,2 K RON |
| 63 | 63.ALSIG IMPEX SRL▲ 28 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 38,9 %▲ 98,6 % | ▲ 98,6 % | 15,8 K RON | |
| 64 | 64.SPECTOR INVEST SRL▲ 96 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 38,8 %— | — | 16,6 K RON | |
| 65 | 65.DIVA IMOBILIARE INVEST SRL▼ 18 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 38,7 %▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 11,5 K RON | |
| 66 | 66.IOMAR TURIST SRL▲ 26 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 38,3 %▲ 96,3 % | ▲ 96,3 % | 88,3 K RON | |
| 67 | 67.ELAN IMPEX SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 38,1 %▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 84,9 K RON | |
| 68 | 68.PROFIS CONSULTING SRL▲ 20 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 37,5 %▲ 82,2 % | ▲ 82,2 % | 158,4 K RON | |
| 69 | 69.GUSINI SRL▲ 82 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 37,3 %— | — | 12,9 K RON | |
| 70 | 70.DEAL PROPRIETATI SRL▲ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 36,9 %▲ 56,7 % | ▲ 56,7 % | 402,3 K RON | |
| 71 | 71.NORDLAND S.R.L.▼ 33 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 36,1 %▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | 94,5 K RON | |
| 72 | 72.TRIPLE PROPERTIES SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 35,9 %— | — | — | 5,4 K RON |
| 73 | 73.JOO COMEX SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 34,4 %▼ 11 % | ▼ 11 % | 92,9 K RON | |
| 74 | 74.SALT 99 SRL▼ 46 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 34,3 %▼ 52,9 % | ▼ 52,9 % | 9,6 K RON | |
| 75 | 75.BEST HOUSE SRL▲ 97 | Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureş | 34,2 %— | — | 27 K RON | |
| 76 | 76.DANI & COCIS SRL▲ 76 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 33,8 %— | — | 6,9 K RON | |
| 77 | 77.GABO COMIMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 32,9 %▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 21,9 K RON | |
| 78 | 78.MAPCOM LOGISTIK SRL▲ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 32,6 %▲ 44,8 % | ▲ 44,8 % | 811,8 K RON | |
| 79 | 79.HOUSE LAND SRL▲ 89 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 31,9 %— | — | 16,5 K RON | |
| 80 | 80.LOTTO COM SRL▼ 49 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 31,7 %▼ 54,4 % | ▼ 54,4 % | 3,9 K RON | |
| 81 | 81.CRIS IMMOBILIEN SRL▲ 16 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 30,6 %▲ 90,4 % | ▲ 90,4 % | 65,5 K RON | |
| 82 | 82.EURODU INVEST GRUP SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 29,4 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 23,1 K RON | |
| 83 | 83.COMPTSIG MIHAELA SRL▼ 2 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 28,8 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 14,9 K RON | |
| 84 | 84.MORDIA IMPEX SRL▲ 53 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 28,8 %— | — | 41,8 K RON | |
| 85 | 85.ALMONDA SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 27,1 %▲ 53,7 % | ▲ 53,7 % | 73,1 K RON | |
| 86 | 86.BOGNER S.R.L.▼ 34 | Sat Hodac, Comuna Hodac, Mureş | 26 %▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | 7,7 K RON | |
| 87 | 87.ACO HOUSE SRL▼ 2 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 25,2 %▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 80,5 K RON | |
| 88 | 88.IRIS DACIA COM SRL▼ 20 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 25 %▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | 135,4 K RON | |
| 89 | 89.UNDICI FARO SRLnou | Sat Gurghiu, Comuna Gurghiu, Mureş | 24,5 %— | — | — | 2,6 K RON |
| 90 | 90.NOMEX DE COMERT SI PRODUCTIE SRL▲ 71 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 24,3 %— | — | 5,8 K RON | |
| 91 | 91.TOGAN CAR TRADING SRL▼ 11 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 24,3 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 38,8 K RON | |
| 92 | 92.HERMES SRL▼ 50 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 24,3 %▼ 59,3 % | ▼ 59,3 % | 6,1 K RON | |
| 93 | 93.LOCATIV SA▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 24,2 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 912,2 K RON | |
| 94 | 94.INTER CASSA PRESS SRL▲ 81 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 23,8 %— | — | 5 K RON | |
| 95 | 95.VLASON IMOBILE SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 23,2 %▲ 114,4 % | ▲ 114,4 % | 46,8 K RON | |
| 96 | 96.DAVID & PAUL SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 23 %▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 31,8 K RON | |
| 97 | 97.GERANCO SRL▼ 18 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 22,9 %▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 69,5 K RON | |
| 98 | 98.JETWING TRAVEL PLANNER SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 22,1 %— | — | 17,8 K RON | |
| 99 | 99.SILVANA SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 22,1 %▲ 94 % | ▲ 94 % | 665,8 K RON | |
| 100 | 100.SMART HOUSE FILS SRL▲ 35 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 21,4 %— | — | 9,8 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Mureș
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
322 firme · 284,4 mil. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
25 firme · 106,7 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
32 firme · 34,9 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
151 firme · 18,6 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
41 firme · 13 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
13 firme · 6,6 mil. RON