Top 100 firme — Activități de asistență medicală generală, Mureș după marjă netă în 2021
76 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -35,2 %, iar liderul atinge 89,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CARDIO CLINIC INVEST S.R.L.▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 89,9 %▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 2 | 2.DINEA SANODENT S.R.L.▲ 61 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 82,1 %▲ 374,3 % | ▲ 374,3 % | 22,8 K RON | |
| 3 | 3.MARGOMED SRL▲ 12 | Sat Periş, Comuna Gorneşti, Mureş | 74,7 %▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 149,2 K RON | |
| 4 | 4.EMPATIA MED CONSULT SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 72,6 %▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 361,3 K RON | |
| 5 | 5.GLICARMED SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 69,2 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 278,3 K RON | |
| 6 | 6.SDR MEDICALS SRL▲ 44 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 67,8 %▲ 90,2 % | ▲ 90,2 % | 194,8 K RON | |
| 7 | 7.CABINET MEDICAL DR CARMEN MARIN SRL▼ 3 | Municipiul Reghin, Mureş | 67,3 %▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 305,9 K RON | |
| 8 | 8.GASTROENDO MED S.R.L.nou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 62,9 %▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 12,9 K RON | |
| 9 | 9.FEKMED SRL▼ 2 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 62,9 %▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 226,3 K RON | |
| 10 | 10.GALEN SRL▲ 46 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 62,7 %▲ 119,4 % | ▲ 119,4 % | 58,2 K RON | |
| 11 | 11.RUS OPTI MED SRL▲ 2 | Municipiul Reghin, Mureş | 62,3 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 186,9 K RON | |
| 12 | 12.DR.SANTHA KRISZTINA CABINET MEDICAL SRL▼ 1 | Sat Ceuaşu de Cîmpie, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 61,5 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 253,1 K RON | |
| 13 | 13.OZSVAT MEDICAL SRL▼ 8 | Municipiul Reghin, Mureş | 60,8 %▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 183,7 K RON | |
| 14 | 14.ANDORA CLASS MED S.R.L.▲ 15 | Municipiul Reghin, Mureş | 60,4 %▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 288,7 K RON | |
| 15 | 15.LIPTAKMED SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 59,4 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 189,7 K RON | |
| 16 | 16.ALXMEDCONSULT SRL▲ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 59,3 %▲ 28 % | ▲ 28 % | 294,1 K RON | |
| 17 | 17.ORMENIMED SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 59,3 %▲ 6 % | ▲ 6 % | 162,5 K RON | |
| 18 | 18.CENTRUL MEDICAL DIAMEDFIL S.R.L.▲ 4 | Sat Sînpaul, Comuna Sînpaul, Mureş | 58,5 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 246,2 K RON | |
| 19 | 19.DRAGMEDIFAM S.R.L.▲ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 56,2 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 153,8 K RON | |
| 20 | 20.TERAPIE LASER SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 55,1 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 163,7 K RON | |
| 21 | 21.RATIU ALINA MEDICAL SRL= | Sat Solovăstru, Comuna Solovăstru, Mureş | 55,1 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 176,6 K RON | |
| 22 | 22.SZALKAYMED SRL▼ 4 | Sat Gorneşti, Comuna Gorneşti, Mureş | 54,7 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 188,9 K RON | |
| 23 | 23.SIKMED SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 54,4 %▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 309 K RON | |
| 24 | 24.VALFITOMED SRL▼ 15 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 54 %▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 86,2 K RON | |
| 25 | 25.BARABÁS-KÖMIVES HAJNAL S.R.L.▲ 1 | Loc. Sângeorgiu de Pădure, Oraş Sângeorgiu de Pădure, Mureş | 53,2 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 192,6 K RON | |
| 26 | 26.EYE 4 YOU S.R.L.▼ 1 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 52,1 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 104,9 K RON | |
| 27 | 27.FAVCOM MED SRL▲ 21 | Sat Grebenişu de Câmpie, Comuna Grebenişu de Cîmpie, Mureş | 51,5 %▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | 119,8 K RON | |
| 28 | 28.TOMI SAN SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 51,3 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 280,1 K RON | |
| 29 | 29.DARKO MED SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 50,8 %▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 128,3 K RON | |
| 30 | 30.AMIFAM MEDICA S.R.L.▼ 13 | Sat Ceuaşu de Cîmpie, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 49,1 %▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 179,6 K RON | |
| 31 | 31.SANOMEDICA ALFAMED S.R.L.▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 49 %▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 73,2 K RON | |
| 32 | 32.HEALTH LIFE CENTER S.R.L.▼ 8 | Sat Acăţari, Comuna Acăţari, Mureş | 49 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 108 K RON | |
| 33 | 33.VITANIRAJ SRL▲ 2 | Sat Săcăreni, Comuna Ernei, Mureş | 47,7 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 114,5 K RON | |
| 34 | 34.MAN FLORIMED SRL▲ 11 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 47,4 %▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 138,1 K RON | |
| 35 | 35.CUZIC MED SRL▲ 2 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 45,8 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 205 K RON | |
| 36 | 36.GREIER SRL▼ 5 | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 44,7 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 167,9 K RON | |
| 37 | 37.GIDRO MED SRL▼ 14 | Municipiul Reghin, Mureş | 44,2 %▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 126,9 K RON | |
| 38 | 38.BLUECARE LIFE 2018 S.R.L.▲ 17 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 44,1 %▲ 53,8 % | ▲ 53,8 % | 129,5 K RON | |
| 39 | 39.ANTAL MEDICAL SRL▲ 5 | Sat Fîntînele, Comuna Fîntînele, Mureş | 44 %▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 167,3 K RON | |
| 40 | 40.ANNAMARIMED SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 43,9 %▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 117,6 K RON | |
| 41 | 41.PROFILAXIS MEDICAL SRL▼ 31 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 43,2 %▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 130,9 K RON | |
| 42 | 42.PEDION SRL▼ 10 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 42,4 %▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 110,8 K RON | |
| 43 | 43.DR IORDACHE SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 42 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 164,4 K RON | |
| 44 | 44.BEKECS MEDFAM SRL▼ 8 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 41,1 %▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 87 K RON | |
| 45 | 45.B & B MEDICAL SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 39,6 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 120,9 K RON | |
| 46 | 46.MEDFAM PLUS S.R.L.nou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 39,6 %— | — | — | 28,1 K RON |
| 47 | 47.EMILIA RODICA MEDICAL SRL▲ 4 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 39,5 %▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 57,8 K RON | |
| 48 | 48.ECHOMED VALEA GURGHIULUI SRL▼ 1 | Sat Gurghiu, Comuna Gurghiu, Mureş | 38,9 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 93,3 K RON | |
| 49 | 49.ASA MEDFAM S.R.L.nou | Sat Cinta, Comuna Crăciuneşti, Mureş | 38,2 %— | — | — | 96,1 K RON |
| 50 | 50.KRISZMED FAM SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 37,5 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 128,4 K RON | |
| 51 | 51.MEDIPRAX MARINA S.R.L.▲ 1 | Sat Ruşii-Munţi, Comuna Ruşii-Munţi, Mureş | 36,8 %▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 78,7 K RON | |
| 52 | 52.MEDCONSULT SRL▲ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 36,7 %▲ 89,1 % | ▲ 89,1 % | 166,5 K RON | |
| 53 | 53.RSG DOX SRL▼ 7 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 36,1 %▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 88,5 K RON | |
| 54 | 54.PRAMINAL MED SRL▲ 19 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 35,3 %— | — | 65,6 K RON | |
| 55 | 55.THEILMEDFAM SRL▼ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 35,2 %▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 116,1 K RON | |
| 56 | 56.M&S HIPOMED SRL▲ 12 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 34,3 %▲ 423,2 % | ▲ 423,2 % | 156,3 K RON | |
| 57 | 57.CABINET MEDICAL DR FILEP MARIA SRL▲ 2 | Municipiul Reghin, Mureş | 30,6 %▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 238,1 K RON | |
| 58 | 58.FETES FAM S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 28,7 %— | — | — | 10,2 K RON |
| 59 | 59.HARMOMED SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 24,9 %▲ 6 % | ▲ 6 % | 124,6 K RON | |
| 60 | 60.CENTRUL MEDICONSULT SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 22,1 %▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 150,3 K RON | |
| 61 | 61.SAN MED SRL▼ 8 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 21,4 %▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 83,1 K RON | |
| 62 | 62.MARMED SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 16,9 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 353,5 K RON | |
| 63 | 63.TERMUNMED SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 15,2 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 101,6 K RON | |
| 64 | 64.IMO MED SRL▼ 7 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 14,7 %▼ 47,2 % | ▼ 47,2 % | 32,1 K RON | |
| 65 | 65.CM DR MAŞCA CRINA SRL▲ 2 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 12,7 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 20 K RON | |
| 66 | 66.ILIMAR HIPOMED SRL▲ 8 | Sat Adamuş, Comuna Adamuş, Mureş | 11,4 %— | — | 25,8 K RON | |
| 67 | 67.CABIMED SRL▼ 28 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10,7 %▼ 75,3 % | ▼ 75,3 % | 104,6 K RON | |
| 68 | 68.POPMED SERV S.R.L.▼ 3 | Municipiul Reghin, Mureş | 8,9 %▼ 44,6 % | ▼ 44,6 % | 81,7 K RON | |
| 69 | 69.TUBOSI MED SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,4 %▼ 66,9 % | ▼ 66,9 % | 6,7 K RON | |
| 70 | 70.TONGTIAN SRL= | Municipiul Sighişoara, Mureş | 2,8 %▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 3,9 K RON | |
| 71 | 71.SOLV PSIHOMED CENTER SRL= | Municipiul Reghin, Mureş | 2,4 %▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 13,2 K RON | |
| 72 | 72.POLIMAR SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1 %▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 1,6 K RON | |
| 73 | 73.MEDCARE SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -22,1 %▼ 944,7 % | ▼ 944,7 % | -26,6 K RON | |
| 74 | 74.NEW KLYNIQ SOLUTIONS SRL▲ 1 | Sat Cheţani, Comuna Cheţani, Mureş | -28,4 %— | — | -43,1 K RON | |
| 75 | 75.SWISSMED SOVATA S.R.L.nou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | -28,7 %— | — | — | -5,9 K RON |
| 76 | 76.CABINET DE CONSILIERE SI TERAPIE IN PSIHIATRIE SI PSIHOTERAPIE SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -35,2 %— | — | -8,2 K RON |