Top 100 firme — Activități de asistență medicală generală, Mureș după marjă netă în 2017
67 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -88,4 %, iar liderul atinge 94,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SENIVANEM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 94,6 %— | — | — | 57,4 K RON |
| 2 | 2.ALXMEDCONSULT SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 74,8 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 166 K RON | |
| 3 | 3.GALEN SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 73 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 90,8 K RON | |
| 4 | 4.CHIRURGIE TOPESTET SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 70,9 %▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 152,1 K RON | |
| 5 | 5.FEKMED SRL▼ 2 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 69,9 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 148,3 K RON | |
| 6 | 6.MARGOMED SRL▲ 1 | Sat Periş, Comuna Gorneşti, Mureş | 66,9 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 71,1 K RON | |
| 7 | 7.EMPATIA MED CONSULT SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 66,4 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 187,4 K RON | |
| 8 | 8.LIPTAKMED SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 62,8 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 129,4 K RON | |
| 9 | 9.SANOMEDICA ALFAMED S.R.L.▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 59,5 %▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 84,8 K RON | |
| 10 | 10.VALFITOMED SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 58,5 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 68,4 K RON | |
| 11 | 11.SIR MED FAM SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 57 %▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 106,8 K RON | |
| 12 | 12.RUS OPTI MED SRL▼ 2 | Municipiul Reghin, Mureş | 53,8 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 91,2 K RON | |
| 13 | 13.CENTRUL MEDICAL DIAMEDFIL S.R.L.nou | Sat Sînpaul, Comuna Sînpaul, Mureş | 53,4 %— | — | — | 73,5 K RON |
| 14 | 14.POLIMED SILVANA SRL▲ 10 | Sat Rîciu, Comuna Rîciu, Mureş | 52,5 %▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 67,2 K RON | |
| 15 | 15.KRISZMED FAM SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 50,6 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 82,6 K RON | |
| 16 | 16.AMIFAM MEDICA S.R.L.nou | Sat Ceuaşu de Cîmpie, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 47,7 %— | — | — | 40,6 K RON |
| 17 | 17.PAXMED SRL▲ 4 | Sat Saschiz, Comuna Saschiz, Mureş | 47 %▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 75,1 K RON | |
| 18 | 18.M&N MEDYSERV SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 46,9 %▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 92,5 K RON | |
| 19 | 19.ANNAMARIMED SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 45,6 %▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 69,5 K RON | |
| 20 | 20.DIASAN SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 45 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 111,3 K RON | |
| 21 | 21.CUZIC MED SRL▲ 8 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 44,5 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 91,1 K RON | |
| 22 | 22.EYE 4 YOU S.R.L.▲ 4 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 43,1 %▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 38,4 K RON | |
| 23 | 23.PROFILAXIS MEDICAL SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 41,3 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 70,3 K RON | |
| 24 | 24.DR IORDACHE SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 40,4 %▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 100,3 K RON | |
| 25 | 25.SZALKAYMED SRL▼ 7 | Sat Gorneşti, Comuna Gorneşti, Mureş | 39,8 %▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 74,7 K RON | |
| 26 | 26.RATIU ALINA MEDICAL SRLnou | Sat Solovăstru, Comuna Solovăstru, Mureş | 39,4 %— | — | — | 58,1 K RON |
| 27 | 27.DR.SANTHA KRISZTINA CABINET MEDICAL SRL▲ 3 | Sat Ceuaşu de Cîmpie, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 37,9 %▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 89,9 K RON | |
| 28 | 28.MAN FLORIMED SRL▲ 4 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 37,3 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 59 K RON | |
| 29 | 29.TERMUNMED SRL▼ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 37 %▼ 30 % | ▼ 30 % | 90,9 K RON | |
| 30 | 30.PRAMINAL MED SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 37 %▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 32,1 K RON | |
| 31 | 31.CENTRUL MEDICONSULT SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 34,1 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 144,7 K RON | |
| 32 | 32.MEDCARE SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 30,8 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 160 K RON | |
| 33 | 33.VITANIRAJ SRL▲ 2 | Sat Săcăreni, Comuna Ernei, Mureş | 29,8 %▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 45 K RON | |
| 34 | 34.DRAGMEDIFAM S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 29,7 %— | — | — | 3,8 K RON |
| 35 | 35.ANTAL MEDICAL SRL▲ 22 | Sat Fîntînele, Comuna Fîntînele, Mureş | 29,4 %— | — | 58,5 K RON | |
| 36 | 36.SANAMED DEDA SRL▲ 12 | Sat Ivăneşti, Comuna Livezeni, Mureş | 29 %▲ 123,5 % | ▲ 123,5 % | 109,4 K RON | |
| 37 | 37.HARMOMED SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 27,4 %▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 77 K RON | |
| 38 | 38.CM DR MAŞCA CRINA SRLnou | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 26,9 %— | — | — | 27,4 K RON |
| 39 | 39.SAN MED SRL▼ 1 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 26,2 %▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 50,1 K RON | |
| 40 | 40.TERAPIE LASER SRL▼ 26 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 25,4 %▼ 51,1 % | ▼ 51,1 % | 42,4 K RON | |
| 41 | 41.PREVENT MED PRAXIS SRL▲ 5 | Sat Pănet, Comuna Pănet, Mureş | 22,6 %▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 33,4 K RON | |
| 42 | 42.CABIMED SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 22,4 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 166,9 K RON | |
| 43 | 43.GIDRO MED SRL▼ 15 | Municipiul Reghin, Mureş | 22,4 %▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 39 K RON | |
| 44 | 44.IMO MED SRL▲ 3 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 21,2 %▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 34,8 K RON | |
| 45 | 45.DARKO MED SRL▼ 14 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 20,6 %▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | 31,1 K RON | |
| 46 | 46.SDR MEDICALS SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 20,6 %▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 18,2 K RON | |
| 47 | 47.M&S HIPOMED SRL▼ 22 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 20 %▼ 49,2 % | ▼ 49,2 % | 47 K RON | |
| 48 | 48.CABINET MEDICAL DR FILEP MARIA SRL▼ 6 | Municipiul Reghin, Mureş | 19,8 %▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 80,4 K RON | |
| 49 | 49.RSG DOX SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 19,2 %— | — | — | 2,3 K RON |
| 50 | 50.THEILMEDFAM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 19,2 %— | — | — | 25,5 K RON |
| 51 | 51.DINEA SANODENT S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 18,3 %— | — | — | 408 RON |
| 52 | 52.FAVCOM MED SRL= | Sat Grebenişu de Câmpie, Comuna Grebenişu de Cîmpie, Mureş | 16,2 %▲ 189,3 % | ▲ 189,3 % | 17,3 K RON | |
| 53 | 53.BEKECS MEDFAM SRL▼ 17 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 16,2 %▼ 51,3 % | ▼ 51,3 % | 21,3 K RON | |
| 54 | 54.PEDION SRL▼ 11 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 16,1 %▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | 26,4 K RON | |
| 55 | 55.ECHOMED VALEA GURGHIULUI SRL▼ 16 | Sat Gurghiu, Comuna Gurghiu, Mureş | 14,1 %▼ 48,1 % | ▼ 48,1 % | 22,4 K RON | |
| 56 | 56.ILIMAR HIPOMED SRLnou | Sat Adamuş, Comuna Adamuş, Mureş | 13,7 %— | — | — | 8,1 K RON |
| 57 | 57.TOMI SAN SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 12,5 %▲ 24 % | ▲ 24 % | 36,5 K RON | |
| 58 | 58.EMILIA RODICA MEDICAL SRL▼ 2 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 12,2 %— | — | 12,8 K RON | |
| 59 | 59.SIKMED SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 11,3 %▲ 78,9 % | ▲ 78,9 % | 26,5 K RON | |
| 60 | 60.SOLV PSIHOMED CENTER SRL▼ 10 | Municipiul Reghin, Mureş | 10,2 %▲ 27 % | ▲ 27 % | 43,1 K RON | |
| 61 | 61.B & B MEDICAL SRL▼ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,3 %▼ 83,6 % | ▼ 83,6 % | 5,5 K RON | |
| 62 | 62.MEDCONSULT SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,7 %— | — | 4,8 K RON | |
| 63 | 63.CENTRUL MEDICAL SONEA NOU SRL▼ 10 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 2 %▼ 56,9 % | ▼ 56,9 % | 12,7 K RON | |
| 64 | 64.POLIMAR SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -1,2 %— | — | -2,1 K RON | |
| 65 | 65.RX DENT SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | -6,8 %— | — | -4,5 K RON | |
| 66 | 66.GLICARMED SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -70,8 %— | — | — | -22,5 K RON |
| 67 | 67.ORMENIMED SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | -88,4 %— | — | — | -27,7 K RON |