Top 100 firme — Activități de asistență medicală generală, Mureș după datorii în 2025
77 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 77 cumulează 22 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 12,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CARDIO CLINIC INVEST S.R.L.= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 12,2 mil. RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 451,9 K RON | |
| 2 | 2.TERMUNMED SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 862,9 K RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 291,4 K RON | |
| 3 | 3.THEILMEDFAM SRL▲ 23 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 521,5 K RON▲ 327,4 % | ▲ 327,4 % | 262,3 K RON | |
| 4 | 4.CENTRUL MEDICONSULT SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 484,2 K RON▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 135,4 K RON | |
| 5 | 5.POPMED SERV S.R.L.= | Municipiul Reghin, Mureş | 469,8 K RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 763,3 K RON | |
| 6 | 6.SAN MED SRL▲ 14 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 435,3 K RON▲ 141,7 % | ▲ 141,7 % | 300,4 K RON | |
| 7 | 7.RSG DOX SRL▼ 4 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 422,9 K RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 90,9 K RON | |
| 8 | 8.CAR MED SRL▼ 4 | Sat Poieniţa, Comuna Livezeni, Mureş | 406,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 9 | 9.KRISZMED FAM SRL▲ 39 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 379,2 K RON▲ 1.210 % | ▲ 1.210 % | 238,4 K RON | |
| 10 | 10.ANGIO CENTER SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 370,1 K RON▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 2,5 mil. RON | |
| 11 | 11.MEDFAM PLUS S.R.L.▲ 60 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 368,9 K RON▲ 3.580,4 % | ▲ 3.580,4 % | 155,2 K RON | |
| 12 | 12.BIOMED SRL▲ 1 | Municipiul Reghin, Mureş | 294,9 K RON▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 215,7 K RON | |
| 13 | 13.CABINET MEDICAL DR FILEP MARIA SRL▲ 26 | Municipiul Reghin, Mureş | 229 K RON▲ 337,4 % | ▲ 337,4 % | 297,5 K RON | |
| 14 | 14.TOMI SAN SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 228,3 K RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 331,8 K RON | |
| 15 | 15.ECHOMED VALEA GURGHIULUI SRL▲ 15 | Sat Gurghiu, Comuna Gurghiu, Mureş | 215,7 K RON▲ 138,5 % | ▲ 138,5 % | 286 K RON | |
| 16 | 16.B & B MEDICAL SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 200 K RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 20,5 K RON | |
| 17 | 17.EMPATIA MED CONSULT SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 192,7 K RON▼ 39,1 % | ▼ 39,1 % | 385,9 K RON | |
| 18 | 18.CENTRUL MEDICAL DIAMEDFIL S.R.L.▲ 28 | Sat Sînpaul, Comuna Sînpaul, Mureş | 189,7 K RON▲ 344,4 % | ▲ 344,4 % | 386,3 K RON | |
| 19 | 19.SZALKAYMED SRL▲ 43 | Sat Gorneşti, Comuna Gorneşti, Mureş | 182 K RON▲ 1.053 % | ▲ 1.053 % | 376,9 K RON | |
| 20 | 20.HEALTH LIFE CENTER S.R.L.▼ 10 | Sat Acăţari, Comuna Acăţari, Mureş | 171 K RON▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | 361,4 K RON | |
| 21 | 21.PROFILAXIS MEDICAL SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 170 K RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 180,6 K RON | |
| 22 | 22.NEUROPED MOM S.R.L.nou | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 166,4 K RON▲ 69 % | ▲ 69 % | 86,3 K RON | |
| 23 | 23.ANTAL MEDICAL SRL▲ 8 | Sat Fîntînele, Comuna Fîntînele, Mureş | 163,3 K RON▲ 88 % | ▲ 88 % | 244,2 K RON | |
| 24 | 24.BEKECS MEDFAM SRL▲ 11 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 159 K RON▲ 148,3 % | ▲ 148,3 % | 197,3 K RON | |
| 25 | 25.FAVCOM MED SRL▲ 4 | Sat Grebenişu de Câmpie, Comuna Grebenişu de Cîmpie, Mureş | 158 K RON▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | 114,9 K RON | |
| 26 | 26.SOLV PSIHOMED CENTER SRL▲ 2 | Municipiul Reghin, Mureş | 154,4 K RON▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 195 K RON | |
| 27 | 27.RATIU ALINA MEDICAL SRL▼ 9 | Sat Solovăstru, Comuna Solovăstru, Mureş | 154,4 K RON▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 332 K RON | |
| 28 | 28.ANIMUS MARA SRL▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 150 K RON▼ 18 % | ▼ 18 % | 159 K RON | |
| 29 | 29.BLUECARE LIFE 2018 S.R.L.▼ 8 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 138,1 K RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 300,6 K RON | |
| 30 | 30.AMIFAM MEDICA S.R.L.▼ 22 | Sat Ceuaşu de Cîmpie, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 127,6 K RON▼ 53,7 % | ▼ 53,7 % | 351,1 K RON | |
| 31 | 31.VITANIRAJ SRL▲ 1 | Sat Săcăreni, Comuna Ernei, Mureş | 125,2 K RON▲ 47 % | ▲ 47 % | 214,6 K RON | |
| 32 | 32.PEDION SRL▼ 8 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 120,1 K RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 666,6 K RON | |
| 33 | 33.MEDCONSULT SRL▲ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 101,6 K RON▲ 118,3 % | ▲ 118,3 % | 128,8 K RON | |
| 34 | 34.HEALTH PARTNER S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 98,1 K RON— | — | — | 47,9 K RON |
| 35 | 35.MARGOMED SRL▲ 33 | Sat Periş, Comuna Gorneşti, Mureş | 77,2 K RON▲ 545,9 % | ▲ 545,9 % | 236,7 K RON | |
| 36 | 36.HARMOMED SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 75,7 K RON▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 131,1 K RON | |
| 37 | 37.GREIER SRL▲ 19 | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 71,3 K RON▲ 245 % | ▲ 245 % | 268,7 K RON | |
| 38 | 38.SIKMED SRL▼ 24 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 69,8 K RON▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 502,6 K RON | |
| 39 | 39.LIPTAKMED SRL▲ 27 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 65,8 K RON▲ 404,3 % | ▲ 404,3 % | 421,2 K RON | |
| 40 | 40.M&S HIPOMED SRL▼ 7 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 60,2 K RON▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | 142,5 K RON | |
| 41 | 41.POLIMAR SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 60 K RON▲ 23 % | ▲ 23 % | -8,2 K RON | |
| 42 | 42.MEDCARE SRL▲ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 51,6 K RON▲ 247 % | ▲ 247 % | 32,2 K RON | |
| 43 | 43.ORMENIMED SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 42,4 K RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 264,9 K RON | |
| 44 | 44.SWISSMED SOVATA S.R.L.nou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 41,9 K RON— | — | 107,1 K RON | |
| 45 | 45.CUZIC MED SRL▼ 9 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 41,1 K RON▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 322,8 K RON | |
| 46 | 46.CABINET MEDICAL DR CARMEN MARIN SRL▼ 8 | Municipiul Reghin, Mureş | 38,6 K RON▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 346,9 K RON | |
| 47 | 47.ASA MEDFAM S.R.L.▲ 4 | Sat Cinta, Comuna Crăciuneşti, Mureş | 38,4 K RON▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | 344,7 K RON | |
| 48 | 48.CM DR MAŞCA CRINA SRL▲ 21 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 34,9 K RON▲ 198,1 % | ▲ 198,1 % | 97,9 K RON | |
| 49 | 49.PREVENT MED PRAXIS SRL▼ 12 | Sat Pănet, Comuna Pănet, Mureş | 32,2 K RON▼ 47,4 % | ▼ 47,4 % | 225,6 K RON | |
| 50 | 50.SANOMEDICA ALFAMED S.R.L.▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 28,3 K RON▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 45,3 K RON | |
| 51 | 51.GLICARMED SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 26,1 K RON▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | 401,7 K RON | |
| 52 | 52.OLTCLEAN SRLnou | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 25,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 53 | 53.IMO MED SRL▲ 1 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 22,8 K RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 82,9 K RON | |
| 54 | 54.ILIMAR HIPOMED SRL▼ 5 | Sat Adamuş, Comuna Adamuş, Mureş | 22,6 K RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 90,8 K RON | |
| 55 | 55.ANNAMARIMED SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 21,7 K RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 151,5 K RON | |
| 56 | 56.DAO-MAR SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 21,4 K RON▼ 85,3 % | ▼ 85,3 % | 504,3 K RON | |
| 57 | 57.ANDORA CLASS MED S.R.L.▲ 3 | Municipiul Reghin, Mureş | 20,7 K RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 686,6 K RON | |
| 58 | 58.BARABÁS-KÖMIVES HAJNAL S.R.L.▲ 1 | Loc. Sângeorgiu de Pădure, Oraş Sângeorgiu de Pădure, Mureş | 20,5 K RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 303,6 K RON | |
| 59 | 59.DR.SANTHA KRISZTINA CABINET MEDICAL SRL▼ 1 | Sat Ceuaşu de Cîmpie, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 20,4 K RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 471,3 K RON | |
| 60 | 60.VALFITOMED SRL▼ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 18,9 K RON▼ 53,9 % | ▼ 53,9 % | 152,2 K RON | |
| 61 | 61.EȘIAN PREVENTMED S.R.L.▼ 38 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 18,1 K RON▼ 87,9 % | ▼ 87,9 % | 169,1 K RON | |
| 62 | 62.MEDIPRAX MARINA S.R.L.▼ 35 | Sat Ruşii-Munţi, Comuna Ruşii-Munţi, Mureş | 17,5 K RON▼ 85,1 % | ▼ 85,1 % | 155,1 K RON | |
| 63 | 63.FEKMED SRL▲ 2 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 16,7 K RON▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 390,2 K RON | |
| 64 | 64.GIDRO MED SRL▼ 1 | Municipiul Reghin, Mureş | 16,7 K RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 306,3 K RON | |
| 65 | 65.MAN FLORIMED SRL▼ 12 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 15,6 K RON▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 250,5 K RON | |
| 66 | 66.DRAGMEDIFAM S.R.L.▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 15,4 K RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 420,7 K RON | |
| 67 | 67.OZSVAT MEDICAL SRL▼ 17 | Municipiul Reghin, Mureş | 14 K RON▼ 45,3 % | ▼ 45,3 % | 5,1 K RON | |
| 68 | 68.TONGTIAN SRL▼ 1 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 13,8 K RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -3,8 K RON | |
| 69 | 69.RUS OPTI MED SRL▼ 17 | Municipiul Reghin, Mureş | 11,5 K RON▼ 47,4 % | ▼ 47,4 % | 334,7 K RON | |
| 70 | 70.TUBOSI MED SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,6 K RON▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 132,7 K RON | |
| 71 | 71.GIO MED S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,2 K RON— | — | — | 40,1 K RON |
| 72 | 72.ALXMEDCONSULT SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,1 K RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 581,9 K RON | |
| 73 | 73.CENTRUL MEDICAL EMPATIA SRL▲ 4 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 1,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 74 | 74.MEDICUM PROJECT S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,6 K RON— | — | -815 RON | |
| 75 | 75.EMILIA RODICA MEDICAL SRL= | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 1,4 K RON▼ 71,6 % | ▼ 71,6 % | 112,3 K RON | |
| 76 | 76.MEDEL SAN SRL▼ 54 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 246 RON▼ 99,8 % | ▼ 99,8 % | 214,2 K RON | |
| 77 | 77.TERAPIE LASER SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0 RON— | — | 0 RON |