Top 100 firme — Activități profesionale, Mehedinți după marjă netă în 2025
385 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 51,4 %, iar liderul atinge 153,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.A & C PROIECTE ŞI CONSULTANŢĂ MANAGERIALĂ SRL▲ 76 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 153,8 %▲ 168,7 % | ▲ 168,7 % | 7,8 K RON | |
| 2 | 2.MMR PROPERTIES S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 89,1 %— | — | — | 77,3 K RON |
| 3 | 3.TAX EXPERT PETRESCU S.R.L.▲ 39 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 87,3 %▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 764,1 K RON | |
| 4 | 4.STARINA NOVAC S.R.L.nou | Sat Pătulele, Comuna Pătulele, Mehedinţi | 86,4 %— | — | — | 63,2 K RON |
| 5 | 5.CONSULTING CONTA SRL▲ 3 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 84,9 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 143,6 K RON | |
| 6 | 6.VICKY SHIP SUPPORT S.R.L.nou | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 84,1 %— | — | — | 188,4 K RON |
| 7 | 7.VAINRA CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 83,8 %— | — | — | 620,6 K RON |
| 8 | 8.PERSONAL DEVELOPMENT SMILE IMPACT S.R.L.▲ 2 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 82,9 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 225 K RON | |
| 9 | 9.HDDR COLLECTIVE S.R.L.▲ 12 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 80,6 %▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 106,4 K RON | |
| 10 | 10.DMD PROIECTARE INSTALAŢII SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 80,5 %— | — | 75,7 K RON | |
| 11 | 11.MDM INFINITI BALANCE S.R.L.nou | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 80 %— | — | 4 RON | |
| 12 | 12.NORD COMPAS S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 79,9 %— | — | — | 307,9 K RON |
| 13 | 13.LENART PROIECT SRL▲ 341 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 79,8 %— | — | 118,1 K RON | |
| 14 | 14.TOPPRO DTS PROJECT S.R.L.▲ 300 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 79,7 %— | — | 33,1 K RON | |
| 15 | 15.MACRO TEST CONSULTING SRL▲ 25 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 78,8 %▲ 12 % | ▲ 12 % | 227,9 K RON | |
| 16 | 16.LUK SOLUTIONS CONSULTING 2015 SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 78,7 %— | — | 13,9 K RON | |
| 17 | 17.OTYCAD TOPOGRAFIE S.R.L.▲ 19 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 78,6 %▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 108,3 K RON | |
| 18 | 18.CD & O CONSULTING SRL▲ 41 | Sat Jiana Mare, Comuna Jiana, Mehedinţi | 78,1 %▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 37,1 K RON | |
| 19 | 19.AQUAIS PROIECT SRL▲ 3 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 77,6 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 140,4 K RON | |
| 20 | 20.MYDANO STEEL S.R.L.nou | Sat Halânga, Comuna Izvoru Bârzii, Mehedinţi | 77,5 %▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 205,3 K RON | |
| 21 | 21.OMU'CUSAPCA S.R.L.▲ 8 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 76,6 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 41,5 K RON | |
| 22 | 22.MAKE CONTA-EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 76,2 %— | — | — | 274,7 K RON |
| 23 | 23.DA-RA CONSULT SRL▲ 10 | Sat Dudaşu, Comuna Şimian, Mehedinţi | 76,1 %▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 214,8 K RON | |
| 24 | 24.CONTA FINANCIAR CONSULT S.R.L.▲ 78 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 76 %▲ 53 % | ▲ 53 % | 58 K RON | |
| 25 | 25.DENIS GRAPHICS S.R.L.▼ 10 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 75,4 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 180,8 K RON | |
| 26 | 26.MIROX PROIECT SRL▲ 260 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 75,4 %▲ 4.308,8 % | ▲ 4.308,8 % | 334,1 K RON | |
| 27 | 27.PARNASSIUS COMPLIANCE S.R.L.▲ 51 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 74,2 %▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 331,4 K RON | |
| 28 | 28.MC PUBLISHERS INTERNAŢIONAL SRL▲ 336 | Sat Dudaşu, Comuna Şimian, Mehedinţi | 73,5 %— | — | 4,2 K RON | |
| 29 | 29.HOUSE OF CARS S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 73,5 %— | — | — | 104,9 K RON |
| 30 | 30.ASIS PRO CONS S.R.L.▼ 19 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 73,3 %▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 126,8 K RON | |
| 31 | 31.MMB LEADER S.R.L.▼ 30 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 72,9 %▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 280,2 K RON | |
| 32 | 32.GEODEZ 1959 S.R.L.▼ 19 | Sat Fântâna Domnească, Comuna Prunişor, Mehedinţi | 72,4 %▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 129,2 K RON | |
| 33 | 33.GLIZZ-CONSULTING S.R.L.▲ 29 | Loc. Vânju Mare, Oraş Vânju Mare, Mehedinţi | 72,4 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 151 K RON | |
| 34 | 34.SECRIS FINANCIAR S.R.L.▲ 4 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 71,9 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 13,1 K RON | |
| 35 | 35.HERTOPOCAD SRL▲ 64 | Sat Obârşia-Cloşani, Comuna Obârşia-Cloşani, Mehedinţi | 71,6 %▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 220 K RON | |
| 36 | 36.EXCEL CONT SRL▼ 2 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 71,3 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 150,5 K RON | |
| 37 | 37.TOTAL RISC MANAGEMENT SRL▼ 21 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 70,8 %▼ 11 % | ▼ 11 % | 93,4 K RON | |
| 38 | 38.UP-DIGITAL AREA MB S.R.L.▲ 41 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 69,8 %▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 21,4 K RON | |
| 39 | 39.AC PRO-CONS SRL▲ 43 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 69,8 %▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 658 K RON | |
| 40 | 40.ITAL STEEL SOLUTIONS SRL▼ 10 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 69,7 %▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 23,5 K RON | |
| 41 | 41.AVEST SOLUTIONS CONSULT SRL▲ 4 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 69,4 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 17,1 K RON | |
| 42 | 42.EVIDENT CONTAB 2024 S.R.L.▼ 37 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 69,4 %▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 148,7 K RON | |
| 43 | 43.MARTON COM SRL▼ 6 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 69,1 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 67,8 K RON | |
| 44 | 44.PIAVE PROGETTI SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 69 %— | — | 190,6 K RON | |
| 45 | 45.PROTECT T&V S.R.L.▲ 49 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 68,8 %▲ 30 % | ▲ 30 % | 67,8 K RON | |
| 46 | 46.GRUP PRO CONSULT MEHEDINŢI SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 68,7 %— | — | 18,5 K RON | |
| 47 | 47.DUMBRĂVEII S.R.L.▼ 12 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 68,7 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 31,7 K RON | |
| 48 | 48.2G INVESTMENTS CONSULTING SRL▲ 45 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 68,4 %▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 836 K RON | |
| 49 | 49.AUDIT DROBETA SRL▲ 100 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 68,3 %▲ 89,5 % | ▲ 89,5 % | 167,6 K RON | |
| 50 | 50.VMA DESIGN HUB S.R.L.nou | Sat Devesel, Comuna Devesel, Mehedinţi | 68,2 %— | — | — | 28,5 K RON |
| 51 | 51.CAZ-ALLEMPLAST S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 68 %— | — | 125,1 K RON | |
| 52 | 52.3D WOOD PROJECTS S.R.L.▲ 309 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 67,5 %— | — | 9,1 K RON | |
| 53 | 53.MEMETIC SOCIETY S.R.L.▼ 7 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 67,5 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 141,7 K RON | |
| 54 | 54.THALMYRA S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 66,6 %— | — | — | 41,8 K RON |
| 55 | 55.MMH MATTER MEDIA HUB S.R.L.▼ 32 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 66,6 %▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 692,6 K RON | |
| 56 | 56.BUSINESS AUDIT CONSULT S.R.L.▼ 6 | Sat Malovăţ, Comuna Malovăţ, Mehedinţi | 65,2 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 196,1 K RON | |
| 57 | 57.ZBUCIUM ADVERTISING S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 64,6 %— | — | — | 70,9 K RON |
| 58 | 58.PRO LINE DESIGN SRL▼ 3 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 64,4 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 271 K RON | |
| 59 | 59.CIVIL SMART HOUSE S.R.L.▼ 16 | Sat Cearângu, Comuna Punghina, Mehedinţi | 64,4 %▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 567,5 K RON | |
| 60 | 60.SMART TECH AGRO CONSULTING S.R.L.▲ 86 | Sat Şovarna, Comuna Şovarna, Mehedinţi | 64 %▲ 74,9 % | ▲ 74,9 % | 148,8 K RON | |
| 61 | 61.BARVAM S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 63,8 %— | — | — | 250,6 K RON |
| 62 | 62.ACVET CONSULT SERV SRL▲ 88 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 63,8 %▲ 77,7 % | ▲ 77,7 % | 490,3 K RON | |
| 63 | 63.GEO APICAD SRL▼ 38 | Sat Jidostiţa, Comuna Brezniţa-Ocol, Mehedinţi | 63,8 %▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 105,5 K RON | |
| 64 | 64.C&A TAX S.R.L.▲ 4 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 63,7 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 278,5 K RON | |
| 65 | 65.MP B&T ADVISING S.R.L.▼ 39 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 63 %▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 55,2 K RON | |
| 66 | 66.AGG EXPERT CONSULT S.R.L.▼ 35 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 62,3 %▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 127,2 K RON | |
| 67 | 67.DASFOTA VET SRLnou | Sat Bălăciţa, Comuna Bălăciţa, Mehedinţi | 62,3 %— | — | 131,9 K RON | |
| 68 | 68.ARHIPRO VEST S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 62 %— | — | 97,2 K RON | |
| 69 | 69.GAZ KALORIT.RO S.R.L.▼ 5 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 61,8 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 107,7 K RON | |
| 70 | 70.CONTREP EXPERT SRL▲ 10 | Sat Bala, Comuna Bala, Mehedinţi | 61,7 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 168,4 K RON | |
| 71 | 71.C & R ENTERTAINMENT S.R.L.▼ 30 | Sat Ilovu, Comuna Căzăneşti, Mehedinţi | 61,3 %▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 152,5 K RON | |
| 72 | 72.ECOMAR CONSULT SRL▲ 81 | Comuna Eşelniţa, Mehedinţi | 60,7 %▲ 70,1 % | ▲ 70,1 % | 123,3 K RON | |
| 73 | 73.SAN LEO INVEST SRL▲ 69 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 59,6 %▲ 53,8 % | ▲ 53,8 % | 295,7 K RON | |
| 74 | 74.CENTRUL PENTRU TEHNOLOGII AVANSATE SI INVESTIGARE A AVARIILOR - TARD SRL▼ 13 | Sat Iloviţa, Comuna Iloviţa, Mehedinţi | 59,6 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 29,1 K RON | |
| 75 | 75.M&D PROMARKETING S.R.L.▼ 47 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 59,3 %▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 80,7 K RON | |
| 76 | 76.NEW ONIX ONE S.R.L.nou | Sat Jugastru, Comuna Butoieşti, Mehedinţi | 59,2 %— | — | — | 28,3 K RON |
| 77 | 77.MCL CONSULTANŢĂ & EXPERTIZĂ S.R.L.▲ 26 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 58,9 %▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 17,4 K RON | |
| 78 | 78.CRIS FUN CORNER S.R.L.▲ 266 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 58,8 %— | — | 17,1 K RON | |
| 79 | 79.IXIA ROM TECHNOLOGIES S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 58,6 %— | — | — | 182,7 K RON |
| 80 | 80.S.C. S & I VISIONS S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 58,3 %— | — | — | 36,4 K RON |
| 81 | 81.PROJECT GANENIS SRL▼ 12 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 57,8 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 3,5 K RON | |
| 82 | 82.CONTFIN SRL▼ 28 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 57,8 %▼ 13 % | ▼ 13 % | 86,7 K RON | |
| 83 | 83.EDEN BEL-CAD 2022 S.R.L.nou | Sat Prunişor, Comuna Prunişor, Mehedinţi | 57,5 %— | — | — | 178,8 K RON |
| 84 | 84.CECONS SRL▲ 14 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 57 %▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 66,6 K RON | |
| 85 | 85.SANDY MUSIC S.R.L.▲ 44 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 56,5 %▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 89,9 K RON | |
| 86 | 86.BUCUR CONSULTING SRL▲ 2 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 56,4 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 159,6 K RON | |
| 87 | 87.HAUSETRADE DROBETA S.R.L.▲ 231 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 56,2 %— | — | 72,1 K RON | |
| 88 | 88.FOREVER PROJECT CONSULTING S.R.L.▲ 79 | Sat Vrata, Comuna Vrata, Mehedinţi | 55,2 %▲ 75 % | ▲ 75 % | 97,9 K RON | |
| 89 | 89.ADMINSOFT DTS S.R.L.nou | Comuna Şimian, Mehedinţi | 54,9 %— | — | — | 88,3 K RON |
| 90 | 90.AXOR PROJECT S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 54,8 %— | — | 71,8 K RON | |
| 91 | 91.VEST ROUTE S.R.L.▲ 5 | Sat Sviniţa, Comuna Sviniţa, Mehedinţi | 54,3 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 204,9 K RON | |
| 92 | 92.EVALVAL CONSULTING SRL▼ 26 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 53,6 %▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 215,6 K RON | |
| 93 | 93.ROALENGO S.R.L.▲ 22 | Sat Brebina, Oraş Baia de Aramă, Mehedinţi | 53,6 %▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 150,5 K RON | |
| 94 | 94.IRA DESIGN STUDIO S.R.L.▼ 46 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 53 %▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 24,2 K RON | |
| 95 | 95.DOAMNA CONT SRL▼ 32 | Sat Eşelniţa, Comuna Eşelniţa, Mehedinţi | 52,6 %▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 4,6 K RON | |
| 96 | 96.EUROTEAM WORK PROTECTION SRL▼ 4 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 52,2 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 319,5 K RON | |
| 97 | 97.CONSULTANCY CENTER - PROJECTS S.R.L.▼ 45 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 52 %▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | 491,3 K RON | |
| 98 | 98.EEU CONSULTSERV S.R.L.▼ 12 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 51,6 %▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 123,3 K RON | |
| 99 | 99.MC SOCIAL AGENCY S.R.L.▲ 1 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 51,5 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 85,9 K RON | |
| 100 | 100.APEX STRATEGY S.R.L.▲ 87 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 51,4 %▲ 119,5 % | ▲ 119,5 % | 118 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Mehedinți
CAEN 7500
Activități veterinare
43 firme · 40,5 mil. RON
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
96 firme · 40,2 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
65 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
51 firme · 14,7 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
22 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
36 firme · 11,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
34 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
3 firme · 6,8 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
11 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
35 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
17 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
3 firme · 962,1 K RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
12 firme · 890,4 K RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
6 firme · 829,6 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
4 firme · 812 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
2 firme · 204,4 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
1 firme · 159,2 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
1 firme · 123,1 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
1 firme · 41,8 K RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 3,5 K RON