Top 100 firme — Activități profesionale, Mehedinți după lichiditate ridicată în 2025
239 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,9×, iar liderul atinge 25×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.NORD COMPAS S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 25×▲ 250.000 % | ▲ 250.000 % | 307,9 K RON | |
| 2 | 2.CADTOUR S.R.L.▲ 1 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 21,9×▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | -30,7 K RON | |
| 3 | 3.MACRO TEST CONSULTING SRL▲ 20 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 19,8×▲ 144,9 % | ▲ 144,9 % | 227,9 K RON | |
| 4 | 4.PROIECT MEHEDINTI SAnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 19,1×▲ 52 % | ▲ 52 % | 741 RON | |
| 5 | 5.AUDIT DROBETA SRL▼ 1 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 18×▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | 167,6 K RON | |
| 6 | 6.PIAVE PROGETTI SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 15,8×— | — | 190,6 K RON | |
| 7 | 7.PERSONAL DEVELOPMENT SMILE IMPACT S.R.L.▲ 28 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 15,7×▲ 151,6 % | ▲ 151,6 % | 225 K RON | |
| 8 | 8.A & I MARIVET SRL▲ 12 | Sat Cioroboreni, Comuna Jiana, Mehedinţi | 15,2×▲ 76,7 % | ▲ 76,7 % | 55,2 K RON | |
| 9 | 9.MIRANDI AUTO TECHNIK S.R.L.▲ 20 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 13,2×▲ 82,5 % | ▲ 82,5 % | 162,2 K RON | |
| 10 | 10.MEMETIC SOCIETY S.R.L.nou | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 13,1×▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 141,7 K RON | |
| 11 | 11.ECOMAR CONSULT SRLnou | Comuna Eşelniţa, Mehedinţi | 12,2×▼ 69,9 % | ▼ 69,9 % | 123,3 K RON | |
| 12 | 12.MYDANO STEEL S.R.L.nou | Sat Halânga, Comuna Izvoru Bârzii, Mehedinţi | 12×▲ 161,4 % | ▲ 161,4 % | 205,3 K RON | |
| 13 | 13.CONSULTING CONTA SRL▼ 8 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 11,5×▼ 51,2 % | ▼ 51,2 % | 143,6 K RON | |
| 14 | 14.WORK EXPERT SOLUTIONS SRLnou | Sat Gârbovăţu de Sus, Comuna Căzăneşti, Mehedinţi | 10,8×— | — | 78,2 K RON | |
| 15 | 15.OPTIMEX DATA CENTER S.R.L.nou | Sat Baloteşti, Comuna Izvoru Bârzii, Mehedinţi | 10,7×▼ 99,6 % | ▼ 99,6 % | 28,1 K RON | |
| 16 | 16.GAZ KALORIT.RO S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 10,3×▲ 166,9 % | ▲ 166,9 % | 107,7 K RON | |
| 17 | 17.VET-PLUS SRL▲ 50 | Sat Dedoviţa Nouă, Comuna Şimian, Mehedinţi | 9,6×▲ 254,4 % | ▲ 254,4 % | 192,8 K RON | |
| 18 | 18.FIREBRAND S.R.L.▲ 13 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 9,2×▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 146,7 K RON | |
| 19 | 19.TEHNO CONSULTGAZ S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 8,2×▼ 77,3 % | ▼ 77,3 % | 86 K RON | |
| 20 | 20.WEB 4D SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 8,1×▼ 56,9 % | ▼ 56,9 % | 117 K RON | |
| 21 | 21.MONDIAL SRL▲ 12 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 7,6×▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 29,4 K RON | |
| 22 | 22.PRO LINE DESIGN SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 7,4×▼ 39,1 % | ▼ 39,1 % | 271 K RON | |
| 23 | 23.CONTFIN SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 7,3×▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | 86,7 K RON | |
| 24 | 24.MMH MATTER MEDIA HUB S.R.L.▼ 6 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 7,2×▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 692,6 K RON | |
| 25 | 25.AVA-LAURA-VET MUŞAT SRL▲ 3 | Comuna Pătulele, Mehedinţi | 6,9×▼ 9 % | ▼ 9 % | 106,7 K RON | |
| 26 | 26.ROALENGO S.R.L.▲ 98 | Sat Brebina, Oraş Baia de Aramă, Mehedinţi | 6,6×▲ 427,2 % | ▲ 427,2 % | 150,5 K RON | |
| 27 | 27.DASFOTA VET SRLnou | Sat Bălăciţa, Comuna Bălăciţa, Mehedinţi | 6,6×— | — | 131,9 K RON | |
| 28 | 28.NICOSANITAR VET SRLnou | Sat Oprişor, Comuna Oprişor, Mehedinţi | 6,5×— | — | 3,1 K RON | |
| 29 | 29.SMART TECH AGRO CONSULTING S.R.L.nou | Sat Şovarna, Comuna Şovarna, Mehedinţi | 6,3×▲ 216,7 % | ▲ 216,7 % | 148,8 K RON | |
| 30 | 30.VICKY SHIP SUPPORT S.R.L.nou | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 6,2×— | — | — | 188,4 K RON |
| 31 | 31.LENART PROIECT SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 6,2×▲ 210,5 % | ▲ 210,5 % | 118,1 K RON | |
| 32 | 32.EDEN BEL-CAD 2022 S.R.L.nou | Sat Prunişor, Comuna Prunişor, Mehedinţi | 6×— | — | — | 178,8 K RON |
| 33 | 33.TAX EXPERT PETRESCU S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 5,9×▼ 83,9 % | ▼ 83,9 % | 764,1 K RON | |
| 34 | 34.PARNASSIUS COMPLIANCE S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 5,9×▼ 55,5 % | ▼ 55,5 % | 331,4 K RON | |
| 35 | 35.WSB-CAD MANAGEMENT S.R.L.▼ 28 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 5,8×▼ 65,4 % | ▼ 65,4 % | -48,9 K RON | |
| 36 | 36.SAN LEO INVEST SRL▲ 16 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 5,7×▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 295,7 K RON | |
| 37 | 37.SMT PROEXPERT S.R.L.▼ 23 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 5,7×▼ 50,2 % | ▼ 50,2 % | 49,7 K RON | |
| 38 | 38.AXOR PROJECT S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 5,5×— | — | 71,8 K RON | |
| 39 | 39.I.T.P. SMARTAUTO S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 5×— | — | — | 57,3 K RON |
| 40 | 40.C & R ENTERTAINMENT S.R.L.nou | Sat Ilovu, Comuna Căzăneşti, Mehedinţi | 4,9×▼ 93,6 % | ▼ 93,6 % | 152,5 K RON | |
| 41 | 41.SANDY MUSIC S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 4,7×▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 89,9 K RON | |
| 42 | 42.MAKE CONTA-EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 4,6×— | — | — | 274,7 K RON |
| 43 | 43.FIRST VALUE CONSULTING S.R.L.▼ 5 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 4,6×▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 73,3 K RON | |
| 44 | 44.ACTIVIA SRL▲ 3 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 4,4×▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 33,6 K RON | |
| 45 | 45.FORCEVET SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 4,3×▼ 55,8 % | ▼ 55,8 % | 10,2 K RON | |
| 46 | 46.IZVORU BÂRZII MED VET S.R.L.▲ 20 | Sat Izvoru Bârzii, Comuna Izvoru Bârzii, Mehedinţi | 4,2×▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | 74,8 K RON | |
| 47 | 47.ZBUCIUM ADVERTISING S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 4,2×— | — | — | 70,9 K RON |
| 48 | 48.MMB LEADER S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 4,2×▼ 83,3 % | ▼ 83,3 % | 280,2 K RON | |
| 49 | 49.ADSLUX S.R.L.▼ 17 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 4,2×▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | -425,2 K RON | |
| 50 | 50.IXIA ROM TECHNOLOGIES S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 4,1×— | — | — | 182,7 K RON |
| 51 | 51.FCC ENGINEERING SRL▼ 45 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 4×▼ 81,4 % | ▼ 81,4 % | 55,6 K RON | |
| 52 | 52.MONTANA MED-VET SRL▲ 10 | Loc. Baia de Aramă, Oraş Baia de Aramă, Mehedinţi | 3,8×▲ 33,8 % | ▲ 33,8 % | 137,7 K RON | |
| 53 | 53.GENERAL PROJECT SRL▲ 67 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 3,7×▲ 175 % | ▲ 175 % | 126,7 K RON | |
| 54 | 54.HERTOPOCAD SRL▲ 35 | Sat Obârşia-Cloşani, Comuna Obârşia-Cloşani, Mehedinţi | 3,7×▲ 97,4 % | ▲ 97,4 % | 220 K RON | |
| 55 | 55.REAL ART MEDIA 4K SRL▲ 52 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 3,7×▲ 127 % | ▲ 127 % | 39,1 K RON | |
| 56 | 56.DAESDY OMNISERV S.R.L.▼ 26 | Sat Mijarca, Comuna Prunişor, Mehedinţi | 3,6×▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | 63,4 K RON | |
| 57 | 57.HOUSE OF CARS S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 3,6×— | — | — | 104,9 K RON |
| 58 | 58.DA-RA CONSULT SRL▼ 43 | Sat Dudaşu, Comuna Şimian, Mehedinţi | 3,6×▼ 67 % | ▼ 67 % | 214,8 K RON | |
| 59 | 59.GEMMA CONT S.R.L.▼ 8 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 3,5×▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 106,1 K RON | |
| 60 | 60.CIVIL SMART HOUSE S.R.L.▼ 38 | Sat Cearângu, Comuna Punghina, Mehedinţi | 3,4×▼ 59,6 % | ▼ 59,6 % | 567,5 K RON | |
| 61 | 61.TOPOSYS D&G SRL▼ 6 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 3,4×▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 173 K RON | |
| 62 | 62.SIRDAN GRUP S.R.L.▲ 11 | Sat Podeni, Comuna Podeni, Mehedinţi | 3,3×▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | -6,8 K RON | |
| 63 | 63.VAINRA CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 3,3×— | — | — | 620,6 K RON |
| 64 | 64.GRANDE EL CONSTRUCT SRL▼ 5 | Sat Dudaşu, Comuna Şimian, Mehedinţi | 3,2×▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 189,7 K RON | |
| 65 | 65.CG EXPERT CONTA TIM S.R.L.▲ 4 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 3,2×▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 155,8 K RON | |
| 66 | 66.DEAMID FARM SRL▲ 17 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 3,1×▲ 46 % | ▲ 46 % | 32,1 K RON | |
| 67 | 67.LUNA COMIMPEX SRL▼ 59 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 3,1×▼ 80 % | ▼ 80 % | 46,5 K RON | |
| 68 | 68.SOCIAL MEDIA BOUTIQUE S.R.L.▲ 38 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 3×▲ 83,5 % | ▲ 83,5 % | 287,1 K RON | |
| 69 | 69.DANUBE SHIP DESIGN S.R.L.▲ 22 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 3×▲ 59,4 % | ▲ 59,4 % | 203,5 K RON | |
| 70 | 70.DAVIDE EL BRAVO SRL▼ 10 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2,9×▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 2 mil. RON | |
| 71 | 71.EUROTEAM WORK PROTECTION SRL▲ 10 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2,9×▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 319,5 K RON | |
| 72 | 72.SOLUTION MASTERS & PARTNERS S.R.L.▲ 10 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2,8×▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 140,7 K RON | |
| 73 | 73.DRINCENII S.R.L.nou | Sat Vânători, Comuna Vânatori, Mehedinţi | 2,8×▲ 360 % | ▲ 360 % | 72,9 K RON | |
| 74 | 74.GAMA-BEST CONSULTING SRL▲ 1 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2,7×▲ 12 % | ▲ 12 % | 277,8 K RON | |
| 75 | 75.HAPPY STUDIO ODV SRL▼ 21 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2,7×▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | 54,4 K RON | |
| 76 | 76.CRI & VIR FARM SRL▲ 3 | Sat Bălăciţa, Comuna Bălăciţa, Mehedinţi | 2,6×▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 126,9 K RON | |
| 77 | 77.TOPO SURVEY ADG-CAD SRL▲ 31 | Sat Brezniţa-Motru, Comuna Brezniţa-Motru, Mehedinţi | 2,5×▲ 54,9 % | ▲ 54,9 % | 4,9 K RON | |
| 78 | 78.DEAL ACCOUNTING A & M SRL▼ 28 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2,5×▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | 108,4 K RON | |
| 79 | 79.ABC SAFETY & CONSULTING SRL▼ 36 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2,5×▼ 50,2 % | ▼ 50,2 % | 268,4 K RON | |
| 80 | 80.APEX STRATEGY S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2,5×▼ 69,3 % | ▼ 69,3 % | 118 K RON | |
| 81 | 81.ITP GHIZEL SERVICE S.R.L.▲ 9 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2,5×▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 6,1 K RON | |
| 82 | 82.YNA EXPERT SRL▲ 15 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2,5×▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 82,7 K RON | |
| 83 | 83.HAUSETRADE DROBETA S.R.L.▲ 28 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2,4×▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | 72,1 K RON | |
| 84 | 84.IN-OVO SRL▼ 27 | Sat Căzăneşti, Comuna Căzăneşti, Mehedinţi | 2,4×▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 115,2 K RON | |
| 85 | 85.VISIBLE SERVICES S.R.L.▲ 44 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2,4×▲ 105,2 % | ▲ 105,2 % | 165,7 K RON | |
| 86 | 86.M.B.H. CONSULTING SRL▲ 18 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2,4×▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | 146,9 K RON | |
| 87 | 87.SPEED KARMER TRANS S.R.L.▲ 8 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2,3×▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 77,4 K RON | |
| 88 | 88.TANOFARM SRL▼ 14 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2,3×▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 123,4 K RON | |
| 89 | 89.BFL MED VET S.R.L.▼ 18 | Sat Valea Ursului, Comuna Tâmna, Mehedinţi | 2,2×▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 131,3 K RON | |
| 90 | 90.FARM VET DR. COSTEA TRAIAN SRL▲ 65 | Sat Gogoşu, Comuna Gogoşu, Mehedinţi | 2,2×▲ 144,4 % | ▲ 144,4 % | 233,5 K RON | |
| 91 | 91.MP CONSULT 2017 SRL▲ 27 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 2,2×▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 107,4 K RON | |
| 92 | 92.2G INVESTMENTS CONSULTING SRL▼ 46 | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 2,2×▼ 52,8 % | ▼ 52,8 % | 836 K RON | |
| 93 | 93.VET HUGS S.R.L.▲ 101 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2,2×▲ 933,3 % | ▲ 933,3 % | 187,1 K RON | |
| 94 | 94.GEO APICAD SRL▼ 31 | Sat Jidostiţa, Comuna Brezniţa-Ocol, Mehedinţi | 2,1×▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 105,5 K RON | |
| 95 | 95.CONCRET EXPERT AUDIT SRL▼ 8 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2,1×▲ 9 % | ▲ 9 % | 114,8 K RON | |
| 96 | 96.TECHNOSAN SLS CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L.▲ 27 | Loc. Baia de Aramă, Oraş Baia de Aramă, Mehedinţi | 2,1×▲ 58,5 % | ▲ 58,5 % | 148,6 K RON | |
| 97 | 97.LSAVET SRL▼ 78 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 2,1×▼ 77,7 % | ▼ 77,7 % | 186,5 K RON | |
| 98 | 98.BARVAM S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 2×— | — | — | 250,6 K RON |
| 99 | 99.GREENBURG MB S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 1,9×▼ 63,3 % | ▼ 63,3 % | 107,7 K RON | |
| 100 | 100.L.A.M. IDEAL CONSULTING S.R.L.▼ 14 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 1,9×▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 37,6 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Mehedinți
CAEN 7500
Activități veterinare
43 firme · 40,5 mil. RON
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
96 firme · 40,2 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
65 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
51 firme · 14,7 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
22 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
36 firme · 11,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
34 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
3 firme · 6,8 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
11 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
35 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
17 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
3 firme · 962,1 K RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
12 firme · 890,4 K RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
6 firme · 829,6 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
4 firme · 812 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
2 firme · 204,4 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
1 firme · 159,2 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
1 firme · 123,1 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
1 firme · 41,8 K RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 3,5 K RON