Top 100 firme — Activități profesionale, Mehedinți după marjă netă în 2010
195 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 3,1 %, iar liderul atinge 156,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DUEGGI SERVICES SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 156,8 %— | — | — | 38,3 K RON |
| 2 | 2.GHIMBO COM IMPEX SRL= | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 88,5 %▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 27,2 K RON | |
| 3 | 3.M.C.T MH MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 82,8 %— | — | — | 33,5 K RON |
| 4 | 4.SPOT ADVERTISING COM SRL▲ 132 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 72,1 %▲ 59.958,3 % | ▲ 59.958,3 % | 97,8 K RON | |
| 5 | 5.EURO EX-EVAL SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 68,4 %— | — | 26,1 K RON | |
| 6 | 6.LENART PROIECT SRL▲ 17 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 62,5 %▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 47,7 K RON | |
| 7 | 7.SEVCONS ENGINEERING SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 61,2 %— | — | — | 114,2 K RON |
| 8 | 8.DRUPO PROJECT SRL▲ 1 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 60 %▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 5,6 K RON | |
| 9 | 9.MERCI SRL▲ 46 | Sat Sviniţa, Comuna Sviniţa, Mehedinţi | 59,4 %▲ 65,4 % | ▲ 65,4 % | 321,3 K RON | |
| 10 | 10.RENE MANAGEMENT SRL▼ 5 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 58,2 %▼ 29 % | ▼ 29 % | 76,8 K RON | |
| 11 | 11.AQUAIS PROIECT SRL▲ 138 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 58,2 %— | — | 13,4 K RON | |
| 12 | 12.CONTFIN SRL▲ 7 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 56 %▼ 10 % | ▼ 10 % | 51,9 K RON | |
| 13 | 13.FARGO SRL▲ 27 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 55,9 %▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 9,2 K RON | |
| 14 | 14.PROIECTARE SRL▼ 3 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 53,9 %▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 165,7 K RON | |
| 15 | 15.DELIMALO SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 52,3 %— | — | — | 6,4 K RON |
| 16 | 16.BIROU TRADUCERI SRL▲ 62 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 51,1 %▲ 133,9 % | ▲ 133,9 % | 11,8 K RON | |
| 17 | 17.FABER SRL▲ 31 | Sat Cerneţi, Comuna Şimian, Mehedinţi | 50,8 %▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 42,5 K RON | |
| 18 | 18.AQUASEVERIN SRL▲ 27 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 49 %▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 43,3 K RON | |
| 19 | 19.SERVING SRL▲ 86 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 48,6 %▲ 338,4 % | ▲ 338,4 % | 80,1 K RON | |
| 20 | 20.CRYASM SRL▲ 4 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 46,9 %▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 25,8 K RON | |
| 21 | 21.X-SPOT MEDIA SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 46,2 %— | — | — | 23,2 K RON |
| 22 | 22.AUDIT DROBETA SRL▼ 10 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 45,1 %▼ 38,4 % | ▼ 38,4 % | 112,4 K RON | |
| 23 | 23.2G INVESTMENTS CONSULTING SRLnou | Sat Şimian, Comuna Şimian, Mehedinţi | 44,8 %— | — | — | 1,1 K RON |
| 24 | 24.YIT CONSTRUCTION LTD SRL HELSINKI, FINLANDA SUCURSALA DROBETA-TURNU SEVERIN▲ 57 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 44,7 %▲ 114,6 % | ▲ 114,6 % | 508,1 K RON | |
| 25 | 25.TOTAL PROIECT SRL▲ 5 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 44,6 %▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 123,4 K RON | |
| 26 | 26.CRISTIANA MED-VET SRL▲ 37 | Sat Hinova, Comuna Hinova, Mehedinţi | 43 %▲ 41 % | ▲ 41 % | 351,5 K RON | |
| 27 | 27.RIGHTONTIME SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 40,7 %— | — | — | 35,1 K RON |
| 28 | 28.CONTACRON SRL▲ 131 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 40,6 %— | — | 6,7 K RON | |
| 29 | 29.VIO AGRIASIG SRL▲ 31 | Sat Bistreţu, Comuna Devesel, Mehedinţi | 39,6 %▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 29,5 K RON | |
| 30 | 30.FILEXPERT SRL▲ 6 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 38,7 %▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 36,1 K RON | |
| 31 | 31.MARICONT SRL▲ 11 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 38,2 %▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 20,9 K RON | |
| 32 | 32.ELIDRA PROIECT SRL▲ 66 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 36,4 %▲ 168 % | ▲ 168 % | 3,6 K RON | |
| 33 | 33.Z - PROEX COMP SRL▲ 46 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 36,2 %▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | 44,9 K RON | |
| 34 | 34.FLORART-SEV SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 35,2 %— | — | — | 170,2 K RON |
| 35 | 35.EVALVAL CONSULTING SRL▲ 147 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 33,3 %— | — | 36,7 K RON | |
| 36 | 36.CONEX SERV SRL▲ 136 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 32,8 %— | — | 13,1 K RON | |
| 37 | 37.CONTAB SRL▼ 27 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 32 %▼ 57,3 % | ▼ 57,3 % | 10,2 K RON | |
| 38 | 38.VSA BUSINESS CONSULTING SRL▲ 127 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 31,6 %— | — | 10,4 K RON | |
| 39 | 39.ENGCOM C.M.R. SRLnou | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 31,6 %— | — | 55,2 K RON | |
| 40 | 40.CALTECH SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 30,9 %— | — | — | 50,1 K RON |
| 41 | 41.VISROM DATA SRL▲ 113 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 30,7 %— | — | 17,2 K RON | |
| 42 | 42.TRIEXPERT LAND SRL▲ 5 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 29,1 %▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 2,4 K RON | |
| 43 | 43.LUCK ACCOUNTS SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 29 %— | — | — | 2,3 K RON |
| 44 | 44.NEO-FINANCIAL SERVICES SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 27,9 %— | — | — | 5,5 K RON |
| 45 | 45.ROM SERVICE CONTA SRL▼ 1 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 27,5 %▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 38,3 K RON | |
| 46 | 46.PA MIDI TRANS SRL▲ 13 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 27,1 %▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 32,2 K RON | |
| 47 | 47.MP ENGINEERING & DESIGN SRL▼ 27 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 26,9 %▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | 48,5 K RON | |
| 48 | 48.CENTRU DE COPIERE DIGITAL SRL▲ 63 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 26,5 %▲ 177,3 % | ▲ 177,3 % | 76,6 K RON | |
| 49 | 49.CEDA CONSULTING SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 26,3 %— | — | — | 6,5 K RON |
| 50 | 50.GENERAL PROJECT SRL▲ 14 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 25,5 %▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 197,9 K RON | |
| 51 | 51.ENRICO CONSULTING SRL▼ 22 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 24,9 %▼ 48,4 % | ▼ 48,4 % | 117,3 K RON | |
| 52 | 52.ECOMAR CONSULT SRL▲ 14 | Comuna Eşelniţa, Mehedinţi | 23,8 %▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 5,4 K RON | |
| 53 | 53.ACTIVIA SRL= | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 23,6 %▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 63,4 K RON | |
| 54 | 54.AZAZIA SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 22,8 %— | — | 24,4 K RON | |
| 55 | 55.AJA SHIP DESIGN SA▲ 3 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 22,5 %▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | 936,1 K RON | |
| 56 | 56.TROSIL S.R.L.nou | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 22,5 %— | — | 5,7 K RON | |
| 57 | 57.ACVET CONSULT SERV SRL▼ 44 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 22,2 %▼ 68,1 % | ▼ 68,1 % | 53 K RON | |
| 58 | 58.CONFIDENT CONSULTING SRL▲ 61 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 22 %▲ 411,4 % | ▲ 411,4 % | 12,4 K RON | |
| 59 | 59.NEDOPREST SRL▼ 10 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 21,4 %▼ 42,8 % | ▼ 42,8 % | 13,7 K RON | |
| 60 | 60.LC INTERACTIVE SRL▼ 28 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 21,1 %▼ 54,1 % | ▼ 54,1 % | 22,3 K RON | |
| 61 | 61.PROIECT CORNU SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 20,9 %— | — | — | 1 K RON |
| 62 | 62.MD DESIGNE SRL▲ 65 | Sat Poroina, Comuna Şimian, Mehedinţi | 20,7 %▲ 1.611,6 % | ▲ 1.611,6 % | 71,1 K RON | |
| 63 | 63.BĂDOIU SRL▼ 47 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 19,7 %▼ 69,7 % | ▼ 69,7 % | 7,1 K RON | |
| 64 | 64.AC PRO-CONS SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 17,7 %— | — | 44,1 K RON | |
| 65 | 65.YNA EXPERT SRL▲ 15 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 17,3 %▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 34,8 K RON | |
| 66 | 66.PRO ELECTRIC SERV SRL▲ 107 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 17,2 %— | — | 15,4 K RON | |
| 67 | 67.CRI & VIR FARM SRLnou | Sat Bălăciţa, Comuna Bălăciţa, Mehedinţi | 17 %— | — | 2,3 K RON | |
| 68 | 68.PROJECT RA-ARH SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 16,9 %— | — | — | 23,8 K RON |
| 69 | 69.AMBIENT SRL▲ 106 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 16,4 %— | — | 16 K RON | |
| 70 | 70.U.V.N. PORT MANAGEMENT SRL▲ 27 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 16 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 36,5 K RON | |
| 71 | 71.CONTAB SERV SRL▲ 30 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 15,4 %▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 10,7 K RON | |
| 72 | 72.APALOOSA SRL▲ 3 | Loc. Baia de Aramă, Oraş Baia de Aramă, Mehedinţi | 14,9 %▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 20,5 K RON | |
| 73 | 73.TANOFARM SRL▲ 17 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 14,6 %▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 60,4 K RON | |
| 74 | 74.GRAFIC DESIGN SRL▲ 43 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 14,3 %▲ 161 % | ▲ 161 % | 13,4 K RON | |
| 75 | 75.BROLIE SRL▲ 37 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 12,1 %▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 16,4 K RON | |
| 76 | 76.KORECT ASSISTANCE & CONSULTING SRL▲ 30 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 11,1 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 3 K RON | |
| 77 | 77.DATINA SRL▲ 104 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 10,9 %— | — | 21,2 K RON | |
| 78 | 78.MY DREAM DECOR SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 10,8 %— | — | — | 2,6 K RON |
| 79 | 79.CONSULTING CONTA SRL▲ 24 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 10,7 %▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 5,9 K RON | |
| 80 | 80.CONTEXPERT CONSULTING SRL▼ 34 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 10,6 %▼ 72,8 % | ▼ 72,8 % | 8,4 K RON | |
| 81 | 81.ACER SRL▲ 53 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 10,2 %▲ 5.572,2 % | ▲ 5.572,2 % | 40,1 K RON | |
| 82 | 82.MONDIAL SRL▲ 42 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 9,7 %▲ 208,2 % | ▲ 208,2 % | 27,6 K RON | |
| 83 | 83.MEDIVET SRL▲ 58 | Loc. Vânju Mare, Oraş Vânju Mare, Mehedinţi | 9,7 %— | — | 30,2 K RON | |
| 84 | 84.TOPOCAD SRL▲ 94 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 9,4 %— | — | 5,5 K RON | |
| 85 | 85.COMORILE TRECUTULUI SRL▼ 51 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 8,8 %▼ 80,3 % | ▼ 80,3 % | 1,4 K RON | |
| 86 | 86.LSAVET SRL▲ 120 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 8,6 %— | — | 9,2 K RON | |
| 87 | 87.NEW PROMO MOD SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 8,3 %— | — | 38,9 K RON | |
| 88 | 88.DOAMNA CONT SRL▼ 6 | Sat Eşelniţa, Comuna Eşelniţa, Mehedinţi | 8,2 %▼ 59,2 % | ▼ 59,2 % | 3,1 K RON | |
| 89 | 89.RO FINANCIAL, ACCOUNTING & TAX CONSULTING SRL▼ 67 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 7,4 %▼ 85,9 % | ▼ 85,9 % | 23 K RON | |
| 90 | 90.B.B. COMPTABLE SRL▲ 102 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 7 %— | — | 554 RON | |
| 91 | 91.STIL PROIECT SRL▼ 39 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 6,4 %▼ 82,4 % | ▼ 82,4 % | 10,4 K RON | |
| 92 | 92.FERRO STRUCT DESIGN S.R.L.= | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 5 %▼ 69,8 % | ▼ 69,8 % | 161,6 K RON | |
| 93 | 93.ARH - AMBIENT PROIECT SRL= | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 4,7 %▼ 71,1 % | ▼ 71,1 % | 6,4 K RON | |
| 94 | 94.CONSULTING ATP SERV SRL▲ 1 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 4,5 %▼ 69,6 % | ▼ 69,6 % | 3,5 K RON | |
| 95 | 95.LUK-ART GROUP SRL▼ 38 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 4,4 %▼ 87,6 % | ▼ 87,6 % | 9,3 K RON | |
| 96 | 96.PALFOREST COMPANY SRLnou | Sat Magheru, Comuna Brezniţa-Ocol, Mehedinţi | 4,3 %— | — | — | 66,8 K RON |
| 97 | 97.EXPERT CONTABILITATE & SERVICII SRL▼ 28 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 4,2 %▼ 84,7 % | ▼ 84,7 % | 4,9 K RON | |
| 98 | 98.M.B.H. CONSULTING SRL▼ 77 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 3,6 %▼ 93,6 % | ▼ 93,6 % | 3,8 K RON | |
| 99 | 99.WEST ACCOUNTING SRL▲ 36 | Sat Vânjuleţ, Comuna Vânjuleţ, Mehedinţi | 3,5 %▲ 2.607,7 % | ▲ 2.607,7 % | 27,4 K RON | |
| 100 | 100.GEOMIR SRL▲ 33 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 3,1 %▲ 785,7 % | ▲ 785,7 % | 11,7 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Mehedinți
CAEN 7500
Activități veterinare
43 firme · 40,5 mil. RON
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
96 firme · 40,2 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
65 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
51 firme · 14,7 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
22 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
36 firme · 11,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
34 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
3 firme · 6,8 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
11 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
35 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
17 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
3 firme · 962,1 K RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
12 firme · 890,4 K RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
6 firme · 829,6 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
4 firme · 812 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
2 firme · 204,4 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
1 firme · 159,2 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
1 firme · 123,1 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
1 firme · 41,8 K RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 3,5 K RON