Top 100 firme — Învățământ, Iași după marjă netă în 2020
259 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 30,8 %, iar liderul atinge 124,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AUTO COSTI SRL▲ 185 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 124,9 %▲ 19.113,9 % | ▲ 19.113,9 % | 369,3 K RON | |
| 2 | 2.TOP SWIM IAŞI S.R.L.▲ 39 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 104,8 %▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | 58,9 K RON | |
| 3 | 3.DACOFOR TRAINING S.R.L.▲ 212 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 101,7 %— | — | 57,2 K RON | |
| 4 | 4.BUSINESS AND COMMUNICATION RESEARCH CENTER SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 98,1 %— | — | 290,1 K RON | |
| 5 | 5.ADIMARC ARTIS SRL▲ 29 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 97,1 %▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 10,5 K RON | |
| 6 | 6.STUDIO ART DIEVAL S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 97 %— | — | — | 5,2 K RON |
| 7 | 7.MANDOR GENPROF S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 97 %— | — | — | 16,7 K RON |
| 8 | 8.MEDIX IL SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 97 %0,0% | 0,0% | 181,7 K RON | |
| 9 | 9.ABC-UL PERFORMANŢEI S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 97 %— | — | 3,2 K RON | |
| 10 | 10.SOFT TRAINING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 96,6 %— | — | 277,3 K RON | |
| 11 | 11.SWIMMING GRUP S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 96,5 %— | — | — | 3,7 K RON |
| 12 | 12.RARDENTAL LEARNING S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 96,4 %— | — | — | 76,5 K RON |
| 13 | 13.STUDIO ART OF MAKE-UP S.R.L.▲ 6 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 96,3 %▲ 7 % | ▲ 7 % | 17,1 K RON | |
| 14 | 14.SCUT EXPERT INFOCONT S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 96,2 %— | — | 11,6 K RON | |
| 15 | 15.BIGMAINSTREET BUSINESS LOGISTICS CENTER SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 94,8 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 281,4 K RON | |
| 16 | 16.EDUKIT SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 94,1 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 9,4 K RON | |
| 17 | 17.ALBASTRU JS S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 94 %— | — | — | 33,2 K RON |
| 18 | 18.MULTIMEDIA CREATIONS S.R.L.▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93,8 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 78,7 K RON | |
| 19 | 19.SOFT FIGHT S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 92,4 %— | — | — | 130,3 K RON |
| 20 | 20.ARCOTI INVEST SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 92,4 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 15,1 K RON | |
| 21 | 21.AFI TRAINING GROUP S.R.L.▲ 29 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 92 %▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | 21,4 K RON | |
| 22 | 22.PSYCHOLOGY CENTER IASI S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 92 %— | — | — | 32,8 K RON |
| 23 | 23.EVISWIM SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 90,6 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 4,7 K RON | |
| 24 | 24.FOR PEOPLE SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 87,8 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 98,8 K RON | |
| 25 | 25.GLOBALSCOP S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 87,4 %— | — | — | 4,3 K RON |
| 26 | 26.ART MEDICA HOMEOPATIE SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 85,1 %▲ 6 % | ▲ 6 % | 715 RON | |
| 27 | 27.MACOJOCARU SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 82,4 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 69,6 K RON | |
| 28 | 28.SWIM FIT NEST S.R.L.nou | Sat Hlincea, Comuna Ciurea, Iaşi | 82,3 %— | — | — | 10,3 K RON |
| 29 | 29.RAINBOW IDEAS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 82,1 %— | — | 5,6 K RON | |
| 30 | 30.NPS SCHOOL SRL▲ 22 | Sat Dorobanţ, Comuna Aroneanu, Iaşi | 81,9 %▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 201,8 K RON | |
| 31 | 31.PYGMALION ART S.R.L.▲ 196 | Sat Cercu, Comuna Bârnova, Iaşi | 81,9 %— | — | 3 K RON | |
| 32 | 32.YOUR LANGUAGE MENTOR SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 80,9 %▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 13,6 K RON | |
| 33 | 33.HAYKY MAKE-UP S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 79,7 %— | — | 19,1 K RON | |
| 34 | 34.O.M. LANGUAGE COACHING SRL▲ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 79,5 %▲ 24 % | ▲ 24 % | 39,4 K RON | |
| 35 | 35.A.W. MEDART S.R.L.▼ 28 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 79,4 %▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 4,6 K RON | |
| 36 | 36.TRO ENTERPRISE S.R.L.nou | Sat Pietraria, Comuna Bârnova, Iaşi | 79,1 %— | — | — | 189 RON |
| 37 | 37.EXPERT FUN SRL▲ 189 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 78,3 %— | — | 9,6 K RON | |
| 38 | 38.MIND CONFESS S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 78 %— | — | — | 38,1 K RON |
| 39 | 39.INSIGHT TRAINING SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 77,1 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 20,1 K RON | |
| 40 | 40.HIRUNDO ART CENTER S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 76,9 %— | — | — | 15,4 K RON |
| 41 | 41.LIFE PILATES GROUP SRL▲ 188 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 76,6 %— | — | 5,5 K RON | |
| 42 | 42.LEXIQUE DMCV S.R.L.▲ 59 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 75,7 %▲ 154 % | ▲ 154 % | 20,6 K RON | |
| 43 | 43.LEARNING AND DEVELOPMENT CENTER SRL▲ 35 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 75,3 %▲ 66,9 % | ▲ 66,9 % | 10,1 K RON | |
| 44 | 44.ALESCORA SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 75,3 %▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 49,9 K RON | |
| 45 | 45.AMIGO ART SRL▼ 44 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 73,8 %▼ 54,8 % | ▼ 54,8 % | 38,7 K RON | |
| 46 | 46.CONILINO S.R.L.▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 73,6 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 53,2 K RON | |
| 47 | 47.MIDDLEARTH ENTERPRISES S.R.L.▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 73,5 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 217,3 K RON | |
| 48 | 48.AT LEARNING CENTER SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 73,3 %▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 2,9 K RON | |
| 49 | 49.CONSULTECH SOFTWARE S.R.L.▼ 28 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 72,1 %▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 173,7 K RON | |
| 50 | 50.ARIADNAAXENANLP S.R.L.▼ 41 | Sat Dancu, Comuna Holboca, Iaşi | 69,3 %▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 61,3 K RON | |
| 51 | 51.MEDVET PRODOMEST SRL▼ 19 | Sat Ţuţora, Comuna Ţuţora, Iaşi | 69 %▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 35,8 K RON | |
| 52 | 52.GRĂDINIŢA VESELĂ SRL▲ 39 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 65,4 %▲ 83,2 % | ▲ 83,2 % | 423,8 K RON | |
| 53 | 53.EUROASIA SRL▲ 45 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 65,2 %▲ 90,9 % | ▲ 90,9 % | 737,1 K RON | |
| 54 | 54.CURS PEDCONSULT SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 65 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 21 K RON | |
| 55 | 55.TEC SUPPLY SRL▲ 152 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 63,5 %— | — | 74 K RON | |
| 56 | 56.BIBIBOX IT SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 61,8 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 45,8 K RON | |
| 57 | 57.HELPMED IAŞI SRL▲ 53 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 61,7 %▲ 133 % | ▲ 133 % | 19,1 K RON | |
| 58 | 58.RACKET PRO S.R.L.▲ 36 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 61,7 %▲ 77,7 % | ▲ 77,7 % | 25,5 K RON | |
| 59 | 59.JUNIOR DRIVER SRL▲ 121 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 60,7 %▲ 3.162,9 % | ▲ 3.162,9 % | 173,8 K RON | |
| 60 | 60.GLASSWING BUTTERFLY SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 60,4 %▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 5,5 K RON | |
| 61 | 61.SCOALADECAFEA S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 59,6 %— | — | — | 89,1 K RON |
| 62 | 62.NEURO PLATFORM S.R.L.▼ 44 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 59,3 %▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 11,8 K RON | |
| 63 | 63.CHEIA CUNOAŞTERII SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 58,7 %— | — | — | 174,1 K RON |
| 64 | 64.LABOR FORCE PLACEMENT SRL▲ 26 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 56,7 %▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 316,8 K RON | |
| 65 | 65.AUTO MATEI DRIVER S.R.L.▲ 141 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 55,5 %— | — | 23,6 K RON | |
| 66 | 66.ADB PROFIPLUS S.R.L.▼ 38 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 54,1 %▼ 33 % | ▼ 33 % | 2,4 K RON | |
| 67 | 67.MICORAD-X-RAY SRL▼ 22 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 53,9 %▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 41,8 K RON | |
| 68 | 68.INFO EDUCAŢIA SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 53,7 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 965,5 K RON | |
| 69 | 69.TDV AUTO EXPERT SRL▲ 72 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 53,6 %▲ 333,8 % | ▲ 333,8 % | 84,1 K RON | |
| 70 | 70.ART-EMPIRE SRL▲ 168 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 53,5 %— | — | 12,1 K RON | |
| 71 | 71.DAKOS CONSULTING SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 52,2 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 14,4 K RON | |
| 72 | 72.NARCISA FITNESS S.R.L.▲ 163 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 51,9 %— | — | 15,9 K RON | |
| 73 | 73.AUTO CRISS DRIVER SRL▲ 42 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 51,5 %▲ 102,1 % | ▲ 102,1 % | 131,4 K RON | |
| 74 | 74.MENTOR TRAINING SRL▼ 26 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 50,8 %▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | 45,1 K RON | |
| 75 | 75.SENIOR SWIM SRL▼ 37 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50,7 %▼ 32,7 % | ▼ 32,7 % | 14,9 K RON | |
| 76 | 76.ENGLEZICI S.R.L.▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50,2 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 32,2 K RON | |
| 77 | 77.BETA THERRA-PI S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 49 %— | — | — | 43,7 K RON |
| 78 | 78.SOMMELIER EXPERT SRL▲ 27 | Sat Sarca, Comuna Bălţaţi, Iaşi | 47,9 %▲ 71,2 % | ▲ 71,2 % | 10,6 K RON | |
| 79 | 79.ECKO ARTS SCHOOL SRL▲ 21 | Sat Grajduri, Comuna Grajduri, Iaşi | 47,5 %▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 62,6 K RON | |
| 80 | 80.VICTORIA BEAUTY SCHOOL SRL▲ 9 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 46,7 %▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 44,5 K RON | |
| 81 | 81.CENTRUL LINGVISTIC TWINKLE STAR-C.L. TWS SRL▲ 48 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 44,8 %▲ 177,4 % | ▲ 177,4 % | 319,5 K RON | |
| 82 | 82.BALKAN EXPERT GROUP SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 44 %▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 37,9 K RON | |
| 83 | 83.INOVATIV CONSULT SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 43,7 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 49,2 K RON | |
| 84 | 84.EGO ART MUSIC S.R.L.▼ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 42,1 %▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 8,2 K RON | |
| 85 | 85.MAKE-UP & BEAUTY BY GABRIELA SRL▼ 6 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 39,5 %▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 34,4 K RON | |
| 86 | 86.ALGORITM EXPLORER S.R.L.▲ 91 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 37,3 %▲ 1.735 % | ▲ 1.735 % | 218 K RON | |
| 87 | 87.CONDOR INDUSTRIAL S.R.L.▲ 8 | Sat Ciurea, Comuna Ciurea, Iaşi | 35,9 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 17,5 K RON | |
| 88 | 88.ALEXANDRA TRAINING & DANCE S.R.L.▲ 36 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 35,4 %▲ 101,1 % | ▲ 101,1 % | 6,4 K RON | |
| 89 | 89.ECO CREATIVE EDUCATION S.R.L.▲ 148 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 35,3 %— | — | 11,2 K RON | |
| 90 | 90.IKIM AGENCY S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34,8 %— | — | — | 70,4 K RON |
| 91 | 91.AIO NUTRITION S.R.L.nou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 34,5 %▲ 99,4 % | ▲ 99,4 % | 75,2 K RON | |
| 92 | 92.CLUBUL DE VALORI S.R.L.▼ 69 | Sat Dancu, Comuna Holboca, Iaşi | 34,3 %▼ 60 % | ▼ 60 % | 15,8 K RON | |
| 93 | 93.DIGITALEDU S.R.L.▲ 92 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33,8 %▲ 4.587,5 % | ▲ 4.587,5 % | 77,1 K RON | |
| 94 | 94.ESU GENERAL JOBS S.R.L.▲ 51 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33,2 %▲ 227,3 % | ▲ 227,3 % | 11,3 K RON | |
| 95 | 95.THALY SECURITY GRUP S.R.L.▼ 92 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33,2 %▼ 71 % | ▼ 71 % | 10,5 K RON | |
| 96 | 96.KARELLI COUTURE S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 32,7 %— | — | — | 5 K RON |
| 97 | 97.BALKAN EXPERT ATESTATE S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31,7 %— | — | — | 25,9 K RON |
| 98 | 98.PRIME AGENCY S.R.L.▲ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31,5 %▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 72,6 K RON | |
| 99 | 99.DENTAL COACHING S.R.L.▼ 30 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31 %▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 2,2 K RON | |
| 100 | 100.SHAKESPEARE AFTER SCHOOL S.R.L.▲ 101 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 30,8 %— | — | 68,3 K RON |
Codurile CAEN din învățământ — Iași
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
373 firme · 73,8 mil. RON
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
78 firme · 28,9 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
86 firme · 20 mil. RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
10 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
25 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
9 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
15 firme · 2 mil. RON
CAEN 8520
Învățământ primar
2 firme · 620,5 K RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
3 firme · 565,2 K RON
CAEN 8541
Învățământ superior non- universitar
1 firme · 393,6 K RON
CAEN 8561
Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
1 firme · 344,3 K RON