Top 100 firme — Învățământ, Iași după marjă netă în 2017
178 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 5,8 %, iar liderul atinge 97 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.HYPERA YOUTH S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 97 %— | — | — | 2,1 K RON |
| 2 | 2.MIRA CONSULTING PRACTICE SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 97 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 6,8 K RON | |
| 3 | 3.MEDIX IL SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 97 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 209,1 K RON | |
| 4 | 4.HELPMED IAŞI SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 97 %0,0% | 0,0% | 25,9 K RON | |
| 5 | 5.FIRST MODELS MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 96,9 %— | — | — | 16,8 K RON |
| 6 | 6.LEKTOR PROJECT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 95,7 %— | — | — | 7,8 K RON |
| 7 | 7.ART-EMPIRE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 95,5 %— | — | — | 6,5 K RON |
| 8 | 8.FOR PEOPLE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93 %— | — | — | 2,3 K RON |
| 9 | 9.GIDCO SMART BUSINESS SRL▲ 92 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 91,8 %▲ 3.365,3 % | ▲ 3.365,3 % | 6,9 K RON | |
| 10 | 10.INVEST POINT IAŞI S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 87,8 %— | — | — | 56,3 K RON |
| 11 | 11.EVISWIM SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 87 %— | — | — | 2,6 K RON |
| 12 | 12.ART MEDICA HOMEOPATIE SRL▲ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 85,3 %▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 3,3 K RON | |
| 13 | 13.EINFACHDEUTSCH SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 84,9 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 268,2 K RON | |
| 14 | 14.SENIOR SWIM SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 84,5 %— | — | — | 103,1 K RON |
| 15 | 15.EDUKIT SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 84,1 %▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 34 K RON | |
| 16 | 16.INOVATIV CONSULT SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 83,2 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 113,4 K RON | |
| 17 | 17.ABASSY CENTER SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 82,5 %▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 13,5 K RON | |
| 18 | 18.LEVEL UP ACADEMY SRL▼ 7 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 82,3 %▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 241,7 K RON | |
| 19 | 19.IN LOVE WITH BASKETBALL SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 82,1 %— | — | — | 37,8 K RON |
| 20 | 20.DDI DENTAL EDUCATION SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 80,6 %— | — | — | 90,4 K RON |
| 21 | 21.BLACK LABEL FASHION SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 80,2 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 169,5 K RON | |
| 22 | 22.AUTO FANY ABC SRL▲ 120 | Sat Moreni, Comuna Prisacani, Iaşi | 79,9 %— | — | 168,9 K RON | |
| 23 | 23.SOMMELIER EXPERT SRL▼ 14 | Sat Sarca, Comuna Bălţaţi, Iaşi | 79,3 %▼ 15 % | ▼ 15 % | 23,4 K RON | |
| 24 | 24.TEONOM S.R.L.▲ 39 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 78,2 %▲ 159,1 % | ▲ 159,1 % | 20,3 K RON | |
| 25 | 25.TRAINING CARIERE SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 77,9 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 289,4 K RON | |
| 26 | 26.AORA LIGHT SRL▲ 29 | Sat Răducăneni, Comuna Răducăneni, Iaşi | 77,9 %▲ 114,1 % | ▲ 114,1 % | 5,2 K RON | |
| 27 | 27.TRAINING DIPLOMAT CONSULTING SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 76,3 %▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 29,9 K RON | |
| 28 | 28.HOMEOSTUDY SRL▲ 60 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 75,9 %▲ 682,4 % | ▲ 682,4 % | 65,3 K RON | |
| 29 | 29.LIFE STYLE COACH SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 75,7 %— | — | — | 182,6 K RON |
| 30 | 30.ENGLISH LANGUAGE CONSULTANCY SRL▲ 22 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 71,7 %▲ 68,5 % | ▲ 68,5 % | 26,9 K RON | |
| 31 | 31.CENTRUL LINGVISTIC TWINKLE STAR-C.L. TWS SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 71,3 %▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 233,1 K RON | |
| 32 | 32.MICORAD-X-RAY SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 69,4 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 119,6 K RON | |
| 33 | 33.ALEGE BRAVO SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 68,7 %▲ 7 % | ▲ 7 % | 14,3 K RON | |
| 34 | 34.FOREIGN LANGUAGES CENTER SRL▲ 38 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 68,7 %▲ 197,2 % | ▲ 197,2 % | 123,3 K RON | |
| 35 | 35.NPS SCHOOL SRL▲ 98 | Sat Dorobanţ, Comuna Aroneanu, Iaşi | 67,9 %— | — | 148,7 K RON | |
| 36 | 36.MULTIMEDIA CREATIONS S.R.L.▼ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 67,2 %▼ 13 % | ▼ 13 % | 11,1 K RON | |
| 37 | 37.GOBHIMA SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 66,9 %— | — | 5,4 K RON | |
| 38 | 38.WANTSOME SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 66,2 %— | — | — | 4,9 K RON |
| 39 | 39.PRIME AGENCY S.R.L.▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 64,9 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 120,6 K RON | |
| 40 | 40.O.M. LANGUAGE COACHING SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 64,2 %— | — | — | 3,5 K RON |
| 41 | 41.CURS PEDCONSULT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 62,6 %— | — | — | 17 K RON |
| 42 | 42.MIDDLEARTH ENTERPRISES S.R.L.▼ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 62,4 %▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 132,3 K RON | |
| 43 | 43.STRADIVARIUS BRILLIANCE SRLnou | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 61,1 %— | — | — | 10,8 K RON |
| 44 | 44.SCUT EXPERT INFOCONT S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 59,7 %— | — | — | 2,7 K RON |
| 45 | 45.INSIGHT TRAINING SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 59,3 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 14,9 K RON | |
| 46 | 46.DAKOS CONSULTING SRL▲ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 58,8 %▲ 99,6 % | ▲ 99,6 % | 18 K RON | |
| 47 | 47.UNGONU S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 57,5 %— | — | — | 2,2 K RON |
| 48 | 48.GRAPHEM SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 55,9 %— | — | — | 1,5 K RON |
| 49 | 49.EMRAEM S.R.L.▼ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 55,4 %▼ 24 % | ▼ 24 % | 41,6 K RON | |
| 50 | 50.VICTORIA BEAUTY SCHOOL SRL▼ 28 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 54,8 %▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 101,2 K RON | |
| 51 | 51.AUTO VETA MIXT SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 51,5 %▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 78,6 K RON | |
| 52 | 52.EUROASIA SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 51,4 %▲ 58 % | ▲ 58 % | 326,7 K RON | |
| 53 | 53.INFO EDUCAŢIA SRL▲ 79 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 49,3 %— | — | 373,7 K RON | |
| 54 | 54.UNIREA CORPORATE EDUCATION S.R.L.nou | Sat Brăteşti, Comuna Stolniceni-Prăjescu, Iaşi | 46,5 %— | — | — | 24,9 K RON |
| 55 | 55.AD TRAINING SRL▼ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 46,2 %▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 12,2 K RON | |
| 56 | 56.TRANSLATE & SOFTS EXPERTS SRL▼ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 45,3 %▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 16,6 K RON | |
| 57 | 57.BB BEAUTY SRL▲ 5 | Sat Horpaz, Comuna Miroslava, Iaşi | 42,7 %▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 54 K RON | |
| 58 | 58.ŞTRUMPHY FAMILY SRL▲ 15 | Sat Pietraria, Comuna Bârnova, Iaşi | 40,8 %▲ 82,1 % | ▲ 82,1 % | 36 K RON | |
| 59 | 59.MENTOR TRAINING SRL▼ 12 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 40,7 %▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 70,5 K RON | |
| 60 | 60.GRĂDINIŢA VESELĂ SRL▲ 81 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 38,8 %— | — | 83,2 K RON | |
| 61 | 61.ZUPIE SRL-D▼ 41 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 36,4 %▼ 50,7 % | ▼ 50,7 % | 8,1 K RON | |
| 62 | 62.SMART TENNIS SRL-D▼ 35 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 35,3 %▼ 50,3 % | ▼ 50,3 % | 16 K RON | |
| 63 | 63.BIBIBOX IT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34,8 %— | — | — | 3,2 K RON |
| 64 | 64.CURSURI TEACHING SRL▲ 43 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 32,5 %▲ 2.773,5 % | ▲ 2.773,5 % | 40,5 K RON | |
| 65 | 65.KILOMETRU AUTO SRL▲ 87 | Sat Luceni, Comuna Victoria, Iaşi | 30,5 %— | — | 4,2 K RON | |
| 66 | 66.TARA T.V. SRL▼ 12 | Sat Horpaz, Comuna Miroslava, Iaşi | 30,3 %▼ 23 % | ▼ 23 % | 12,4 K RON | |
| 67 | 67.ECKO ARTS SCHOOL SRL▼ 21 | Sat Grajduri, Comuna Grajduri, Iaşi | 28,9 %▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 13,6 K RON | |
| 68 | 68.MACOJOCARU SRL▼ 34 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28,5 %▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 30,1 K RON | |
| 69 | 69.ASTRA UNIVERSAL SRL▲ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27,5 %▲ 379,3 % | ▲ 379,3 % | 29,7 K RON | |
| 70 | 70.IMBIOMED CONSULTING S.R.L.▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27,3 %▲ 49,4 % | ▲ 49,4 % | 445,3 K RON | |
| 71 | 71.ŞOFERUL VIP GRUP IAŞI SRL▼ 46 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27,2 %▼ 62,5 % | ▼ 62,5 % | 40,6 K RON | |
| 72 | 72.EURO 2000 SRL▲ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 27 %▲ 184,8 % | ▲ 184,8 % | 101,4 K RON | |
| 73 | 73.DISTINCT CLASS SRL▲ 57 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,5 %— | — | 6 K RON | |
| 74 | 74.YOGA CU CARMEN S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 24 %— | — | 6,8 K RON | |
| 75 | 75.TWINKLE STAR SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 23,7 %▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 596,8 K RON | |
| 76 | 76.ISS EDU SRL▲ 36 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22,9 %▲ 8.715,4 % | ▲ 8.715,4 % | 42,9 K RON | |
| 77 | 77.TEC SUPPLY SRL▼ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22,7 %▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | 21,2 K RON | |
| 78 | 78.FUNNY PC WORLD SRL▼ 50 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22,4 %▼ 68,2 % | ▼ 68,2 % | 22,8 K RON | |
| 79 | 79.AUTO PRO MOTOR DRIVER S.R.L.▲ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,5 %▲ 378,7 % | ▲ 378,7 % | 42,7 K RON | |
| 80 | 80.LEKTOR JUNIORS SRL▼ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21,3 %▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 41,9 K RON | |
| 81 | 81.ANTIC MED SRL▲ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19,5 %▲ 1.160,7 % | ▲ 1.160,7 % | 11 K RON | |
| 82 | 82.RN & V SRL▲ 36 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19 %— | — | 8,2 K RON | |
| 83 | 83.EUROPRECEPTA SRL▲ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18,5 %▲ 543,2 % | ▲ 543,2 % | 39,8 K RON | |
| 84 | 84.BEAUTY AFFAIR S.R.L.▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17,2 %▲ 86,5 % | ▲ 86,5 % | 5,3 K RON | |
| 85 | 85.MAKE-UP & BEAUTY BY GABRIELA SRL▲ 9 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 16,4 %▲ 240,3 % | ▲ 240,3 % | 17,8 K RON | |
| 86 | 86.IMOTOUR COMPANY SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,9 %▲ 172,8 % | ▲ 172,8 % | 19,1 K RON | |
| 87 | 87.AUTO TODY-FAMILY TVL SRL▲ 28 | Oraş Podu Iloaiei, Iaşi | 15,6 %— | — | 22,8 K RON | |
| 88 | 88.EMACOM SRL▼ 6 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 15,4 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 10,8 K RON | |
| 89 | 89.EDUMENTOR SRL▲ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,4 %▲ 600 % | ▲ 600 % | 793 RON | |
| 90 | 90.LINDEN EDVENTURES SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,8 %— | — | — | 974 RON |
| 91 | 91.BRANDING PERSONAL SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,9 %▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 3,5 K RON | |
| 92 | 92.LEADERSHIP LEARNING & COACHING SRL▲ 45 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,8 %— | — | 1,1 K RON | |
| 93 | 93.LIFE PILATES GROUP SRL▼ 58 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,6 %▼ 80 % | ▼ 80 % | 8,4 K RON | |
| 94 | 94.VIATA VIE S.R.L.▲ 8 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 10,9 %▲ 363,4 % | ▲ 363,4 % | 32,7 K RON | |
| 95 | 95.CONDOR INDUSTRIAL S.R.L.nou | Sat Ciurea, Comuna Ciurea, Iaşi | 10,5 %— | — | — | 526 RON |
| 96 | 96.ANGEL KIDS SRL▼ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,4 %▼ 29 % | ▼ 29 % | 64,5 K RON | |
| 97 | 97.TDV AUTO EXPERT SRL▲ 31 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,3 %— | — | 13,5 K RON | |
| 98 | 98.AMOSERV AUTO BEST SRL▼ 18 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 7 %▼ 50,9 % | ▼ 50,9 % | 11,4 K RON | |
| 99 | 99.AUTO BUZATU SRL▼ 30 | Sat Todireşti, Comuna Todireşti, Iaşi | 6,9 %▼ 75,3 % | ▼ 75,3 % | 3,2 K RON | |
| 100 | 100.KATURA KIDS SRL-D▲ 9 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 5,8 %▲ 737,7 % | ▲ 737,7 % | 2 K RON |
Codurile CAEN din învățământ — Iași
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
373 firme · 73,8 mil. RON
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
78 firme · 28,9 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
86 firme · 20 mil. RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
10 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
25 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
9 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
15 firme · 2 mil. RON
CAEN 8520
Învățământ primar
2 firme · 620,5 K RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
3 firme · 565,2 K RON
CAEN 8541
Învățământ superior non- universitar
1 firme · 393,6 K RON
CAEN 8561
Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
1 firme · 344,3 K RON