Top 100 firme — Învățământ, Iași după cifră de afaceri în 2025
603 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 95,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 325 K RON, iar liderul atinge 9,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TWINKLE STAR SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,8 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 2 | 2.EDU TECH LABS S.R.L.▲ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,1 mil. RON▲ 366,6 % | ▲ 366,6 % | 2,6 mil. RON | |
| 3 | 3.PRESTIGE CAMPUS EUROPEO S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,7 mil. RON— | — | 1,1 mil. RON | |
| 4 | 4.VIOVAS SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,4 mil. RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 126,8 K RON | |
| 5 | 5.EUROASIA SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,2 mil. RON▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 1 mil. RON | |
| 6 | 6.FANTASTIC EDUCATION S.R.L.▲ 148 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3 mil. RON▲ 1.158,4 % | ▲ 1.158,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 7 | 7.TĂRÂMUL COPIILOR S.R.L.▲ 1 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 2,4 mil. RON▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 199,4 K RON | |
| 8 | 8.SOFT TRAINING SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,3 mil. RON▲ 49,3 % | ▲ 49,3 % | 210,9 K RON | |
| 9 | 9.AUTONĂSTASE SRL▼ 2 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 2,1 mil. RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 229,3 K RON | |
| 10 | 10.GRĂDINIŢA VESELĂ SRL▼ 5 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 2 mil. RON▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 856,5 K RON | |
| 11 | 11.ART TIAGO S.R.L.▲ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2 mil. RON▲ 139 % | ▲ 139 % | 196,8 K RON | |
| 12 | 12.TWINKLE STAR EXAM CENTRE S.R.L.▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,9 mil. RON▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 148,4 K RON | |
| 13 | 13.TRAINING-CONS 2005 SRL▲ 1 | Sat Dancu, Comuna Holboca, Iaşi | 1,9 mil. RON▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 7,9 K RON | |
| 14 | 14.BEAUTY NAIL BOX S.R.L.▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,8 mil. RON▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 153,3 K RON | |
| 15 | 15.CENTRUL LINGVISTIC TWINKLE STAR-C.L. TWS SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 262,5 K RON | |
| 16 | 16.AUTOZET STAR S.R.L.▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | -575,3 K RON | |
| 17 | 17.ENDOLEARNING SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 50,1 % | ▲ 50,1 % | 139,5 K RON | |
| 18 | 18.COPII ZKIDS S.R.L.▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 13,5 K RON | |
| 19 | 19.VEGA KIDS S.R.L.▲ 120 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 1,2 mil. RON▲ 358,7 % | ▲ 358,7 % | -16,4 K RON | |
| 20 | 20.IOANA DIANA NAIL TRAINER S.R.L.▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1 mil. RON▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 435,4 K RON | |
| 21 | 21.VIATA VIE S.R.L.= | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 1 mil. RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 152,9 K RON | |
| 22 | 22.AUTOSAFE DRIVING S.R.L.▲ 2 | Sat Cogeasca, Comuna Leţcani, Iaşi | 955,7 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 9,3 K RON | |
| 23 | 23.BASCHET CLUB STOMART S.R.L.▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 938,3 K RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | -402,2 K RON | |
| 24 | 24.PITICII CREATIVI S.R.L.▲ 17 | Sat Chicerea, Comuna Tomeşti, Iaşi | 916,5 K RON▲ 63,3 % | ▲ 63,3 % | -39,1 K RON | |
| 25 | 25.AUTO TRAINING EXPERT SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 885,4 K RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | -238,3 K RON | |
| 26 | 26.SERVEX COMP SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 868,6 K RON▲ 118,4 % | ▲ 118,4 % | 38,6 K RON | |
| 27 | 27.AUTO DOL COMPANY SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 860 K RON— | — | 78,5 K RON | |
| 28 | 28.AUTOCONTROL IAȘI S.R.L.▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 824,5 K RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 65,6 K RON | |
| 29 | 29.BIOHACKING S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 822,9 K RON— | — | — | 397,7 K RON |
| 30 | 30.RARDENTAL LEARNING S.R.L.▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 815,6 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 184,2 K RON | |
| 31 | 31.AUTO BEST MEDIA SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 768,2 K RON▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | -199,2 K RON | |
| 32 | 32.COPII SI JUCARII S.R.L.▼ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 766,8 K RON▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | -235,9 K RON | |
| 33 | 33.CONDOR INDUSTRIAL S.R.L.▼ 24 | Sat Ciurea, Comuna Ciurea, Iaşi | 742,3 K RON▼ 58,3 % | ▼ 58,3 % | 80,8 K RON | |
| 34 | 34.FANTASTIC ENGLISH SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 721,9 K RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 144,8 K RON | |
| 35 | 35.VALMEDICA-MEDICINĂ COMPLEMENTARĂ SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 674 K RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 53,7 K RON | |
| 36 | 36.DM NAILS SHOP S.R.L.▲ 27 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 663,7 K RON▲ 63,4 % | ▲ 63,4 % | 99,4 K RON | |
| 37 | 37.LS BUSINESS COACHING S.R.L.▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 653,8 K RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 560,4 K RON | |
| 38 | 38.AUTO IORDACHE SENIOR S.R.L.▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 635,7 K RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | -97,1 K RON | |
| 39 | 39.QUASAR DANCE STUDIO S.R.L.▲ 22 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 620,5 K RON▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | -94 K RON | |
| 40 | 40.AUTO TODY FAMILY JUNIOR SRL▲ 2 | Oraş Podu Iloaiei, Iaşi | 577,7 K RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 5,1 K RON | |
| 41 | 41.LISNIC BARBER CLUB S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 551 K RON▲ 87,7 % | ▲ 87,7 % | 9,8 K RON | |
| 42 | 42.DRIVE SAFE M.C.P. SRL▲ 11 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 544,4 K RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 3,1 K RON | |
| 43 | 43.JUNIOR DRIVER SRL▲ 68 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 539,4 K RON▲ 83,5 % | ▲ 83,5 % | 45,5 K RON | |
| 44 | 44.FREE CHILDHOOD S.R.L.▲ 169 | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 533,3 K RON▲ 261,7 % | ▲ 261,7 % | 6,5 K RON | |
| 45 | 45.AUTO FANY ABC SRL▼ 6 | Sat Moreni, Comuna Prisacani, Iaşi | 528,9 K RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | -42,5 K RON | |
| 46 | 46.EUROLENGUAS GRUP SRL▲ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 528,3 K RON▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 81,6 K RON | |
| 47 | 47.DANA MORUZ NAILS SHOP S.R.L.▲ 286 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 524,6 K RON▲ 892,1 % | ▲ 892,1 % | 197,8 K RON | |
| 48 | 48.AUTO COSTI PRIM S.R.L.▲ 51 | Sat Horpaz, Comuna Miroslava, Iaşi | 512,5 K RON▲ 72,7 % | ▲ 72,7 % | 24,1 K RON | |
| 49 | 49.AUTO JUV S.R.L.▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 497,6 K RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | -162,7 K RON | |
| 50 | 50.ANDERSSEN CONSULTING GROUP SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 490 K RON▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | 404,9 K RON | |
| 51 | 51.NEVRON LINK SRL▲ 17 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 470,9 K RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 316,5 K RON | |
| 52 | 52.TOK TOK LANGUAGE CLUB S.R.L.▲ 5 | Sat Holboca, Comuna Holboca, Iaşi | 446,5 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 26,4 K RON | |
| 53 | 53.ENGLEZICI S.R.L.▲ 63 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 443,5 K RON▲ 52 % | ▲ 52 % | 309,4 K RON | |
| 54 | 54.OBY INK ACADEMY S.R.L.▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 416,5 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 112,7 K RON | |
| 55 | 55.MANLINESS S.R.L.▲ 101 | Sat Pietraria, Comuna Bârnova, Iaşi | 416,4 K RON▲ 74,2 % | ▲ 74,2 % | 8,7 K RON | |
| 56 | 56.ALGORITM EXPLORER S.R.L.▼ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 404,9 K RON▼ 28 % | ▼ 28 % | 13,1 K RON | |
| 57 | 57.MY FAVORITE TUTORS S.R.L.▼ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 404 K RON▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 57,1 K RON | |
| 58 | 58.BLACK LABEL FASHION SRL▲ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 397,3 K RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | -240,1 K RON | |
| 59 | 59.CORBU BUSINESS GROUP S.R.L.▲ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 396,8 K RON▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | -229,2 K RON | |
| 60 | 60.EDULINK S.R.L.▲ 26 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 394,8 K RON▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | -141,8 K RON | |
| 61 | 61.EDULINK PRO S.R.L.nou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 394,4 K RON— | — | — | 227,3 K RON |
| 62 | 62.AUTO START DRIVE S.R.L.▼ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 394,1 K RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | -248,1 K RON | |
| 63 | 63.JIANU EXPERT DRIVE S.R.L.▲ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 393,9 K RON▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | -54,9 K RON | |
| 64 | 64.AUTO VALY DRIVE S.R.L.▲ 161 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 393,6 K RON▲ 204,6 % | ▲ 204,6 % | 22,5 K RON | |
| 65 | 65.HR TRAINING & CONSULTANCY S.R.L.▲ 32 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 391,3 K RON▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 149,1 K RON | |
| 66 | 66.SERDAX AUTO S.R.L.▲ 79 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 390,4 K RON▲ 55 % | ▲ 55 % | 19,3 K RON | |
| 67 | 67.EDUZOOM PRO S.R.L.nou | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 390,4 K RON— | — | — | 272,7 K RON |
| 68 | 68.CMC LIFE TRENDS SRL▲ 59 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 388,9 K RON▲ 38 % | ▲ 38 % | 46,7 K RON | |
| 69 | 69.AUTO TODY FAMILY DRIVER S.R.L.▼ 20 | Oraş Podu Iloaiei, Iaşi | 388,6 K RON▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | -248,4 K RON | |
| 70 | 70.YOU BAKE IT S.R.L.▲ 67 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 387,4 K RON▲ 44,6 % | ▲ 44,6 % | -54,8 K RON | |
| 71 | 71.AUTO AS SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 387,4 K RON— | — | 87,1 K RON | |
| 72 | 72.TDV AUTO EXPERT SRL▲ 52 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 385,8 K RON▲ 35,5 % | ▲ 35,5 % | 2,9 K RON | |
| 73 | 73.CLUB RECREATIV PEP S.R.L.▲ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 384 K RON▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 19,2 K RON | |
| 74 | 74.HUMAN CAPITAL CENTER S.R.L.▲ 39 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 383,2 K RON▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 306 K RON | |
| 75 | 75.AMOSERV AUTO BEST SRL▲ 6 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 382,1 K RON▲ 24 % | ▲ 24 % | 168,1 K RON | |
| 76 | 76.PEDALAS.RO S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 380,6 K RON▲ 218,4 % | ▲ 218,4 % | 160,7 K RON | |
| 77 | 77.EVENAS S.R.L.▲ 29 | Sat Bârnova, Comuna Bârnova, Iaşi | 374,2 K RON▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 245,2 K RON | |
| 78 | 78.DANICRISTA S.R.L.▲ 32 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 369,7 K RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 170,8 K RON | |
| 79 | 79.THE CENTER FOR LEADERSHIP PRACTICE S.R.L.▼ 43 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 368,9 K RON▼ 39,6 % | ▼ 39,6 % | 210,8 K RON | |
| 80 | 80.C.E.O. - CENTRUL PENTRU EXCELENŢĂ ORGANIZAŢIONALĂ S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 367,2 K RON▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 92,4 K RON | |
| 81 | 81.SHAKESPEARE AFTER SCHOOL S.R.L.▲ 52 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 365,4 K RON▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 65,7 K RON | |
| 82 | 82.AUTO AVANTAJ XTX S.R.L.▼ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 363,9 K RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | -112,8 K RON | |
| 83 | 83.CRISSWIM S.R.L.▲ 220 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 359,7 K RON▲ 438,4 % | ▲ 438,4 % | 265,5 K RON | |
| 84 | 84.JOY CLUB EDUCAŢIONAL S.R.L.▲ 232 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 351,5 K RON▲ 472,7 % | ▲ 472,7 % | 19,7 K RON | |
| 85 | 85.EDSERV TEAM SOLUTION S.R.L.▲ 32 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 350,9 K RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 65,2 K RON | |
| 86 | 86.SMARTPROFILES S.R.L.▲ 62 | Sat Pietraria, Comuna Bârnova, Iaşi | 349,8 K RON▲ 41 % | ▲ 41 % | 211,7 K RON | |
| 87 | 87.PETRAN MUSIC AND ART S.R.L.▲ 41 | Sat Dorobanţ, Comuna Aroneanu, Iaşi | 348,1 K RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | -2,1 K RON | |
| 88 | 88.BEST BODY FIT S.R.L.nou | Sat Comarna, Comuna Comarna, Iaşi | 344,3 K RON— | — | — | 287,4 K RON |
| 89 | 89.ALDOSTERON S.R.L.▲ 102 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 343,2 K RON▲ 94,7 % | ▲ 94,7 % | 21,3 K RON | |
| 90 | 90.CLUBUL SMARTY AMCR S.R.L.▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 343 K RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | -35,3 K RON | |
| 91 | 91.AUTO CARTAS JUNIOR S.R.L.▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 342,5 K RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 16,8 K RON | |
| 92 | 92.AUTO PRO MOTOR DRIVER S.R.L.▲ 48 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 341,6 K RON▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 38,5 K RON | |
| 93 | 93.CREATIVE FEED S.R.L.▼ 29 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 338,6 K RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 58,2 K RON | |
| 94 | 94.IMPACTER S.R.L.▲ 274 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 335,2 K RON▲ 851,8 % | ▲ 851,8 % | 5,7 K RON | |
| 95 | 95.GLOBAL THRIVE SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Zagavia, Comuna Scobinţi, Iaşi | 333,2 K RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 149,2 K RON | |
| 96 | 96.ARTUR CECAN S.R.L.▲ 30 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 332,1 K RON▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | -317,1 K RON | |
| 97 | 97.CLUBUL SMARTY PĂCURARI S.R.L.▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 327,6 K RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 89,7 K RON | |
| 98 | 98.AUTO XOR DRIVE S.R.L.▲ 23 | Sat Ciurea, Comuna Ciurea, Iaşi | 327,1 K RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 3 K RON | |
| 99 | 99.AUTO TRAINING EXPERT IASI S.R.L.▲ 50 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 325,4 K RON▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | -1,5 K RON | |
| 100 | 100.GRADINA INVATARII S.R.L.▲ 83 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 325 K RON▲ 74,1 % | ▲ 74,1 % | -101,2 K RON |
Codurile CAEN din învățământ — Iași
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
373 firme · 73,8 mil. RON
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
78 firme · 28,9 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
86 firme · 20 mil. RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
10 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
25 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
9 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
15 firme · 2 mil. RON
CAEN 8520
Învățământ primar
2 firme · 620,5 K RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
3 firme · 565,2 K RON
CAEN 8541
Învățământ superior non- universitar
1 firme · 393,6 K RON
CAEN 8561
Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
1 firme · 344,3 K RON