Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Ialomița după marjă netă în 2020
161 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 3,4 %, iar liderul atinge 188,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.OPRINA SILVIU TATIAN S.R.L.▲ 147 | Sat Murgeanca, Comuna Valea Ciorii, Ialomiţa | 188,3 %— | — | 11,5 K RON | |
| 2 | 2.ZAMO GRILL S.R.L.= | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 96,9 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 462 RON | |
| 3 | 3.DIMI-NIC PREST COM S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 96,4 %— | — | — | 158,4 K RON |
| 4 | 4.RURAL CREATIV SRL▼ 3 | Sat Giurgeni, Comuna Giurgeni, Ialomiţa | 89,7 %▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 44,7 K RON | |
| 5 | 5.ELIF & POLAT COMPANY IMPEX S.R.L.nou | Sat Grindaşi, Comuna Valea Măcrişului, Ialomiţa | 89,3 %— | — | — | 21,5 K RON |
| 6 | 6.JOALIN SRL▲ 58 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 73 %▲ 418,4 % | ▲ 418,4 % | 157,6 K RON | |
| 7 | 7.GENA BUSSINES SRL▲ 21 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 71,8 %▲ 110,4 % | ▲ 110,4 % | 15,7 K RON | |
| 8 | 8.CASTEL SRL= | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 61,1 %▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 9 | 9.F & S CEAPĂ S.R.L.▲ 9 | Sat Roşiori, Comuna Roşiori, Ialomiţa | 59,5 %▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 160,8 K RON | |
| 10 | 10.GOOD WILD SRL▲ 5 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 58 %▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 46,6 K RON | |
| 11 | 11.DOLORES IMPEX SRL▲ 22 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 53,5 %▲ 66 % | ▲ 66 % | 17,8 K RON | |
| 12 | 12.C & C ENTERTAINMENT VISION CLUB S.R.L.▼ 1 | Sat Dridu, Comuna Dridu, Ialomiţa | 49,9 %▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 5,5 K RON | |
| 13 | 13.ROZMARIN COM SRL▼ 1 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 48 %▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 5,2 K RON | |
| 14 | 14.VASICAM TOUR S.R.L.▼ 10 | Sat Maltezi, Comuna Stelnica, Ialomiţa | 46,7 %▼ 50,4 % | ▼ 50,4 % | 10,1 K RON | |
| 15 | 15.BUMBLEBEE MANAGEMENT S.R.L.nou | Loc. Slobozia Nouă, Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 45,2 %— | — | — | 11,1 K RON |
| 16 | 16.CAPRIOARA AP SRL▼ 11 | Sat Bărcăneşti, Comuna Bărcăneşti, Ialomiţa | 41,4 %▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | 15,7 K RON | |
| 17 | 17.GIU & PA COMPANY SRL▲ 126 | Sat Bucu, Comuna Bucu, Ialomiţa | 41,4 %— | — | 2,3 K RON | |
| 18 | 18.RACMAN SRL▲ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 40,6 %▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 214,4 K RON | |
| 19 | 19.MAMET FOOD S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 40,6 %— | — | — | 64,3 K RON |
| 20 | 20.BUSINESS RGD JOKER S.R.L.▲ 45 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 39,2 %▲ 186,2 % | ▲ 186,2 % | 92,3 K RON | |
| 21 | 21.LA CASIERU S.R.L.= | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Ialomiţa | 39 %▼ 7 % | ▼ 7 % | 41,8 K RON | |
| 22 | 22.ABONAMENT AP SRL▲ 9 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 38,8 %▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 54,9 K RON | |
| 23 | 23.OMARIS SRL▲ 48 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 37,2 %▲ 234,2 % | ▲ 234,2 % | 345,6 K RON | |
| 24 | 24.SALON EVENTS ROYAL S.R.L.▼ 8 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 36,2 %▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | 45,8 K RON | |
| 25 | 25.UP TO YOU S.R.L.▼ 8 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 35,9 %▼ 23 % | ▼ 23 % | 153,4 K RON | |
| 26 | 26.MATACHE & CO SRL▲ 26 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 33,8 %▲ 77,7 % | ▲ 77,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 27 | 27.FABRICA DE ENERGIE PASCAL S.R.L.▲ 120 | Sat Murgeanca, Comuna Valea Ciorii, Ialomiţa | 33,7 %— | — | 5,4 K RON | |
| 28 | 28.VILLAGE BISTRO S.R.L.▲ 46 | Loc. Fierbinţi-Târg, Oraş Fierbinţi-Târg, Ialomiţa | 32,4 %▲ 203,9 % | ▲ 203,9 % | 19,2 K RON | |
| 29 | 29.CAFE BAR LA DOCTORU S.R.L.▲ 5 | Sat Borduşani, Comuna Borduşani, Ialomiţa | 31,5 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 31,3 K RON | |
| 30 | 30.NOROC VALI S.R.L.▼ 4 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 31,3 %▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 47,6 K RON | |
| 31 | 31.LATINO RING SRL▼ 8 | Sat Giurgeni, Comuna Giurgeni, Ialomiţa | 30,4 %▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 270,9 K RON | |
| 32 | 32.WAY CUP COFFEE ROASTERY S.R.L.▼ 8 | Sat Gheorghe Lazăr, Comuna Gheorghe Lazăr, Ialomiţa | 30,1 %▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 113,5 K RON | |
| 33 | 33.DELTA TRAVEL SRL▲ 18 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 29,7 %▲ 53,4 % | ▲ 53,4 % | 73,4 K RON | |
| 34 | 34.AXEL DAY S.R.L.▲ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 29,7 %▼ 7 % | ▼ 7 % | 26 K RON | |
| 35 | 35.AL-ANDALUS SERVICII S.R.L.▲ 23 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 29,3 %▲ 85,7 % | ▲ 85,7 % | 43,1 K RON | |
| 36 | 36.INFINIT PILA S.R.L.nou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 29 %— | — | — | 54,1 K RON |
| 37 | 37.STRELITZIA EVENTS S.R.L.▼ 5 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 28,7 %▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 90,3 K RON | |
| 38 | 38.TRATTORIA APOLLO S.R.L.▼ 1 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 28,5 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 192,8 K RON | |
| 39 | 39.THEVA CONFORT S.R.L.▲ 22 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 27,6 %▲ 86,6 % | ▲ 86,6 % | 115,5 K RON | |
| 40 | 40.ELSAPAN SRL▼ 11 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 26,5 %▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 847,2 K RON | |
| 41 | 41.SEVANDER SRL▲ 90 | Sat Griviţa, Comuna Griviţa, Ialomiţa | 25,5 %— | — | 26 K RON | |
| 42 | 42.VICTORIE ŞANSĂ S.R.L.▲ 97 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 25 %— | — | 10,4 K RON | |
| 43 | 43.STEF & CRIS SRL▲ 59 | Sat Moviliţa, Comuna Moviliţa, Ialomiţa | 23,5 %▲ 1.301,2 % | ▲ 1.301,2 % | 48,3 K RON | |
| 44 | 44.SO FEVER YOU S.R.L.▼ 6 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 22,4 %▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 25,6 K RON | |
| 45 | 45.DORYAN COM SRL▲ 52 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 22,1 %▲ 726,6 % | ▲ 726,6 % | 14,9 K RON | |
| 46 | 46.UIVIL 68 S.R.L.▼ 36 | Sat Fundata, Comuna Perieţi, Ialomiţa | 22 %▼ 65,5 % | ▼ 65,5 % | 7,6 K RON | |
| 47 | 47.RĂZVAN COFFE MAGIC S.R.L.nou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 21,5 %— | — | — | 26,5 K RON |
| 48 | 48.STIMEX SRL▼ 9 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 21 %▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 695,7 K RON | |
| 49 | 49.RE-THERM IMPORT EXPORT S.R.L.nou | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 20,8 %▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 363,6 K RON | |
| 50 | 50.N S S 2003 SRL▲ 29 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 20,4 %▲ 117,7 % | ▲ 117,7 % | 32 K RON | |
| 51 | 51.CLUB SPEED SRL▼ 3 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 20,3 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 54,8 K RON | |
| 52 | 52.AMARA TURISM SRL▼ 30 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 20 %▼ 51,2 % | ▼ 51,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 53 | 53.TREVI 1762 S.R.L.▲ 81 | Sat Ograda, Comuna Ograda, Ialomiţa | 19,7 %— | — | 75,8 K RON | |
| 54 | 54.ELEGANTU DOICILAND SRL▼ 24 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Ialomiţa | 19,5 %▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 6,7 K RON | |
| 55 | 55.VILLY'S COFFEE SRL▲ 26 | Sat Bucu, Comuna Bucu, Ialomiţa | 19,5 %▲ 121,1 % | ▲ 121,1 % | 4 K RON | |
| 56 | 56.VINATORUL AP SRL▼ 42 | Sat Ciochina, Comuna Ciochina, Ialomiţa | 19 %▼ 63,7 % | ▼ 63,7 % | 2,3 K RON | |
| 57 | 57.SENZOR SRL▼ 17 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 17,7 %▼ 35 % | ▼ 35 % | 99,6 K RON | |
| 58 | 58.VISTA PROIECT S.R.L.▼ 14 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 17,5 %▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 259,5 K RON | |
| 59 | 59.UP TO GO COFFE S.R.L.▲ 59 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 17,4 %— | — | 7,6 K RON | |
| 60 | 60.INTERCAMBIO SRL▼ 6 | Sat Gura Ialomiţei, Comuna Gura Ialomiţei, Ialomiţa | 17 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 102,4 K RON | |
| 61 | 61.TASTY MOOD S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 16,4 %— | — | — | 127,8 K RON |
| 62 | 62.MIDAS COMANDOR S.R.L.▼ 3 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 15,6 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 194,1 K RON | |
| 63 | 63.DENISA & AURAŞ S.R.L.▼ 36 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 15,5 %▼ 54,8 % | ▼ 54,8 % | 60,9 K RON | |
| 64 | 64.BRAVO DISTRIBUTION SRL▲ 45 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 14,8 %▲ 2.111,9 % | ▲ 2.111,9 % | 66,8 K RON | |
| 65 | 65.SULEYMAN DONER KEBAP S.R.L.▲ 25 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 14,7 %▲ 155,9 % | ▲ 155,9 % | 25,5 K RON | |
| 66 | 66.GAMA CONSTRUCT SRLnou | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 14,4 %▲ 42,4 % | ▲ 42,4 % | 141 K RON | |
| 67 | 67.BIRZI COM SRL▲ 10 | Sat Movila, Comuna Movila, Ialomiţa | 14,1 %▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | 6,2 K RON | |
| 68 | 68.JANINECAFE S.R.L.▼ 11 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 13,8 %▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 41,1 K RON | |
| 69 | 69.SANDRU A.P.A. SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 13,7 %▲ 37 % | ▲ 37 % | 275,5 K RON | |
| 70 | 70.CORYCREATIVE S.R.L.▲ 76 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 12,5 %— | — | 8,3 K RON | |
| 71 | 71.DMV BAR S.R.L.▲ 2 | Sat Broşteni, Comuna Ion Roată, Ialomiţa | 12,1 %▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 25,3 K RON | |
| 72 | 72.BUCĂTĂRIA PE ROŢI S.R.L.▲ 84 | Sat Valea Ciorii, Comuna Valea Ciorii, Ialomiţa | 11,6 %— | — | 5,9 K RON | |
| 73 | 73.IRISH CUBE S.R.L.▲ 22 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 11,6 %▲ 231,9 % | ▲ 231,9 % | 5 K RON | |
| 74 | 74.VANITY PLATINUM S.R.L.▲ 42 | Sat Ion Roată, Comuna Ion Roată, Ialomiţa | 11,1 %▲ 18.400 % | ▲ 18.400 % | 82,4 K RON | |
| 75 | 75.DIACOST SRL▼ 26 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 10,3 %▼ 49 % | ▼ 49 % | 52,8 K RON | |
| 76 | 76.SERVICE-DIANA SRL▲ 41 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 10 %— | — | 24,6 K RON | |
| 77 | 77.DAVID FAST-FOOD S.R.L.nou | Sat Gimbăşani, Comuna Cosâmbeşti, Ialomiţa | 9,6 %— | — | — | 14,7 K RON |
| 78 | 78.VICA HOLDING S.R.L.▼ 32 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 9,2 %▼ 57,9 % | ▼ 57,9 % | 55,5 K RON | |
| 79 | 79.LA HANUL MANASIA S.R.L.▲ 70 | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 9,2 %— | — | 40 K RON | |
| 80 | 80.DION COM SRL▼ 2 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 8,5 %▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 9,1 K RON | |
| 81 | 81.CONDAVISIA SRL▲ 1 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 8,5 %▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 55,1 K RON | |
| 82 | 82.ALT BAR 2012 SRL▲ 41 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 8,2 %— | — | 24,2 K RON | |
| 83 | 83.TEODORUS-HOUSE COM SRL▼ 41 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 8,2 %▼ 64,7 % | ▼ 64,7 % | 13,5 K RON | |
| 84 | 84.CAFE-LITERA S.R.L.▲ 2 | Sat Traian, Comuna Traian, Ialomiţa | 8,2 %▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 1,5 K RON | |
| 85 | 85.LA LUCAS HOT S.R.L.▲ 67 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 7,9 %— | — | 13,2 K RON | |
| 86 | 86.PIPER LOUNGE S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 7 %— | — | — | 2,4 K RON |
| 87 | 87.M-TIM SERV-COM SRL▼ 32 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 6,9 %▼ 58,6 % | ▼ 58,6 % | 32,5 K RON | |
| 88 | 88.DEEACOS SRL▼ 4 | Sat Făcăeni, Comuna Făcăeni, Ialomiţa | 5,9 %▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 52,3 K RON | |
| 89 | 89.BULGARU IMPEX SRL▼ 9 | Sat Axintele, Comuna Axintele, Ialomiţa | 5,8 %▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | 45,3 K RON | |
| 90 | 90.SCX LIDERFOOD EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 5,2 %— | — | — | 2,4 K RON |
| 91 | 91.LACOSTA SRL▼ 46 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 5 %▼ 77,5 % | ▼ 77,5 % | 287 K RON | |
| 92 | 92.GHIOCA SRL▼ 25 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 4,6 %▼ 62,5 % | ▼ 62,5 % | 11,9 K RON | |
| 93 | 93.ESCO BAR VIP S.R.L.▼ 2 | Sat Stelnica, Comuna Stelnica, Ialomiţa | 4,5 %▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 3 K RON | |
| 94 | 94.FOODICTED DELIVERY S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 4 %— | — | — | 1,1 K RON |
| 95 | 95.NOVITA GABY S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3,9 %— | — | — | 5,3 K RON |
| 96 | 96.MAASVAM SRL▼ 40 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 3,9 %▼ 75,9 % | ▼ 75,9 % | 5 K RON | |
| 97 | 97.ANDREI FOOD 2019 S.R.L.▲ 13 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3,8 %▲ 508,1 % | ▲ 508,1 % | 50,4 K RON | |
| 98 | 98.GIS IMPORT EXPORT SRL▼ 51 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3,7 %▼ 82,7 % | ▼ 82,7 % | 1,4 K RON | |
| 99 | 99.DIANDRA COM SRL▼ 6 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3,5 %▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 5,2 K RON | |
| 100 | 100.OVIS ARIES SRL▼ 80 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3,4 %▼ 92,3 % | ▼ 92,3 % | 50,2 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Ialomița
CAEN 5610
Restaurante
98 firme · 64,8 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
54 firme · 35,7 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
6 firme · 26,7 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
92 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
8 firme · 10,3 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
6 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
10 firme · 1,7 mil. RON