Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Ialomița după marjă netă în 2019
156 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,8 %, iar liderul atinge 98 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RURAL CREATIV SRL▲ 4 | Sat Giurgeni, Comuna Giurgeni, Ialomiţa | 98 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 14,8 K RON | |
| 2 | 2.ZAMO GRILL S.R.L.▲ 1 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 96,8 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 394 RON | |
| 3 | 3.CONI VENTURE ART S.R.L.-D.nou | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 96 %— | — | — | 87,3 K RON |
| 4 | 4.VASICAM TOUR S.R.L.▲ 45 | Sat Maltezi, Comuna Stelnica, Ialomiţa | 94,3 %▲ 688,7 % | ▲ 688,7 % | 45,2 K RON | |
| 5 | 5.CAPRIOARA AP SRL▼ 1 | Sat Bărcăneşti, Comuna Bărcăneşti, Ialomiţa | 85,1 %▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 23,8 K RON | |
| 6 | 6.AMBIENTAL-GAMES S.R.L.= | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 77,5 %▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 208,3 K RON | |
| 7 | 7.IONUŢ GAMES S.R.L.▲ 129 | Sat Malu, Comuna Sfîntu Gheorghe, Ialomiţa | 74,8 %— | — | 118,1 K RON | |
| 8 | 8.CASTEL SRL▲ 56 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 68,5 %▲ 948,2 % | ▲ 948,2 % | 680 K RON | |
| 9 | 9.GAV SAN PATISERO S.R.L.nou | Sat Valea Ciorii, Comuna Valea Ciorii, Ialomiţa | 68,3 %— | — | — | 1,5 K RON |
| 10 | 10.UIVIL 68 S.R.L.▲ 100 | Sat Fundata, Comuna Perieţi, Ialomiţa | 63,7 %— | — | 40,5 K RON | |
| 11 | 11.C & C ENTERTAINMENT VISION CLUB S.R.L.▲ 4 | Sat Dridu, Comuna Dridu, Ialomiţa | 60,2 %▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | 67,5 K RON | |
| 12 | 12.ROZMARIN COM SRL▼ 5 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 59,1 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 9,1 K RON | |
| 13 | 13.JFE JFE S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 56,9 %— | — | — | 14,3 K RON |
| 14 | 14.VINATORUL AP SRL▼ 2 | Sat Ciochina, Comuna Ciochina, Ialomiţa | 52,4 %▲ 27 % | ▲ 27 % | 6,3 K RON | |
| 15 | 15.GOOD WILD SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 49 %— | — | 42,1 K RON | |
| 16 | 16.SALON EVENTS ROYAL S.R.L.▲ 2 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 48,7 %▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | 397,5 K RON | |
| 17 | 17.UP TO YOU S.R.L.nou | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 46,6 %— | — | — | 62,4 K RON |
| 18 | 18.F & S CEAPĂ S.R.L.nou | Sat Roşiori, Comuna Roşiori, Ialomiţa | 46,6 %— | — | — | 7,3 K RON |
| 19 | 19.RACMAN SRL▲ 75 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 45,9 %▲ 4.111,9 % | ▲ 4.111,9 % | 296,8 K RON | |
| 20 | 20.OVIS ARIES SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 44,7 %▲ 73 % | ▲ 73 % | 519,3 K RON | |
| 21 | 21.LA CASIERU S.R.L.▼ 12 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Ialomiţa | 41,9 %▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 48,5 K RON | |
| 22 | 22.AMARA TURISM SRL▲ 10 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 41 %▲ 86,3 % | ▲ 86,3 % | 5,8 mil. RON | |
| 23 | 23.LATINO RING SRL▲ 70 | Sat Giurgeni, Comuna Giurgeni, Ialomiţa | 40,7 %▲ 3.566,7 % | ▲ 3.566,7 % | 198,6 K RON | |
| 24 | 24.WAY CUP COFFEE ROASTERY S.R.L.▲ 52 | Sat Gheorghe Lazăr, Comuna Gheorghe Lazăr, Ialomiţa | 36 %▲ 775,2 % | ▲ 775,2 % | 103,4 K RON | |
| 25 | 25.KEBAB HOUSE 1986 S.R.L.nou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 34,6 %— | — | — | 15,3 K RON |
| 26 | 26.NOROC VALI S.R.L.▼ 4 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 34,5 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 70,8 K RON | |
| 27 | 27.DENISA & AURAŞ S.R.L.▲ 86 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 34,4 %— | — | 222,6 K RON | |
| 28 | 28.GENA BUSSINES SRLnou | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 34,1 %— | — | 48,7 K RON | |
| 29 | 29.ELSAPAN SRL▼ 8 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 33,4 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 30 | 30.ELEGANTU DOICILAND SRL▼ 22 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Ialomiţa | 33 %▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 36,7 K RON | |
| 31 | 31.ABONAMENT AP SRL▼ 17 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 32,6 %▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 50,5 K RON | |
| 32 | 32.STRELITZIA EVENTS S.R.L.▲ 2 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 32,5 %▲ 54 % | ▲ 54 % | 88,3 K RON | |
| 33 | 33.DOLORES IMPEX SRL▲ 50 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 32,2 %▲ 956,1 % | ▲ 956,1 % | 10,9 K RON | |
| 34 | 34.CAFE BAR LA DOCTORU S.R.L.nou | Sat Borduşani, Comuna Borduşani, Ialomiţa | 32 %— | — | — | 23 K RON |
| 35 | 35.AXEL DAY S.R.L.▼ 12 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 31,9 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 49,5 K RON | |
| 36 | 36.MALECON BUSINESS S.R.L.nou | Sat Lilieci, Comuna Sineşti, Ialomiţa | 31,9 %— | — | — | 34,4 K RON |
| 37 | 37.TRATTORIA APOLLO S.R.L.▼ 9 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 29,4 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 288,1 K RON | |
| 38 | 38.SO FEVER YOU S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 29,4 %— | — | — | 4,8 K RON |
| 39 | 39.STIMEX SRL▼ 19 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 27,5 %▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 40 | 40.SENZOR SRL▼ 4 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 27,3 %▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | 184,9 K RON | |
| 41 | 41.DROPIA COM SRL▲ 58 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 24,1 %— | — | 17 K RON | |
| 42 | 42.TEODORUS-HOUSE COM SRL▼ 2 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 23,2 %▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 57,3 K RON | |
| 43 | 43.SILE PESCARU S.R.L.▲ 64 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 23,1 %— | — | 10,9 K RON | |
| 44 | 44.VISTA PROIECT S.R.L.▼ 11 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 22,9 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 460,8 K RON | |
| 45 | 45.LACOSTA SRL▼ 10 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 22,3 %▲ 9 % | ▲ 9 % | 1,9 mil. RON | |
| 46 | 46.VICA HOLDING S.R.L.▲ 13 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 21,9 %▲ 183,7 % | ▲ 183,7 % | 208,9 K RON | |
| 47 | 47.GIS IMPORT EXPORT SRL▼ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 21,5 %▲ 70,5 % | ▲ 70,5 % | 10,1 K RON | |
| 48 | 48.CLUB SPEED SRL▼ 18 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 20,9 %▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 85,8 K RON | |
| 49 | 49.DIACOST SRL▲ 17 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 20,2 %▲ 226,6 % | ▲ 226,6 % | 112,4 K RON | |
| 50 | 50.YOCAP MILENIUM SOLUTIONS S.R.L.▲ 54 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 19,5 %— | — | 474,6 K RON | |
| 51 | 51.DELTA TRAVEL SRL▼ 4 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 19,4 %▲ 54,5 % | ▲ 54,5 % | 52,1 K RON | |
| 52 | 52.MATACHE & CO SRL▲ 8 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 19 %▲ 157,2 % | ▲ 157,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 53 | 53.EUGENIA AP SRL▲ 69 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 18,5 %— | — | 104,9 K RON | |
| 54 | 54.INTERCAMBIO SRL▼ 30 | Sat Gura Ialomiţei, Comuna Gura Ialomiţei, Ialomiţa | 17,5 %▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | 101 K RON | |
| 55 | 55.M-TIM SERV-COM SRL▼ 14 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 16,6 %▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 82,4 K RON | |
| 56 | 56.MAASVAM SRL▲ 45 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 16,1 %— | — | 45,9 K RON | |
| 57 | 57.JANINECAFE S.R.L.▼ 28 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 15,9 %▼ 35,8 % | ▼ 35,8 % | 65,8 K RON | |
| 58 | 58.AL-ANDALUS SERVICII S.R.L.▼ 19 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 15,8 %▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 17,9 K RON | |
| 59 | 59.MIDAS COMANDOR S.R.L.▲ 18 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 15,1 %▲ 269,7 % | ▲ 269,7 % | 190,8 K RON | |
| 60 | 60.SIMONEL COM SRL▲ 9 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 15,1 %▲ 157,4 % | ▲ 157,4 % | 112 K RON | |
| 61 | 61.THEVA CONFORT S.R.L.▼ 35 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 14,8 %▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | 43,2 K RON | |
| 62 | 62.MACEDONIA IMPEX SRL▼ 25 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 14,7 %▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 25,4 K RON | |
| 63 | 63.RESTAURANT "LA TROIŢĂ" S.R.L.▼ 18 | Loc. Fierbinţi-Târg, Oraş Fierbinţi-Târg, Ialomiţa | 14,5 %▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 308,4 K RON | |
| 64 | 64.JOALIN SRL▲ 64 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 14,1 %— | — | 29,1 K RON | |
| 65 | 65.BUSINESS RGD JOKER S.R.L.▼ 46 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 13,7 %▼ 60,1 % | ▼ 60,1 % | 22 K RON | |
| 66 | 66.REAL GAMES DIRECT S.R.L.nou | Sat Dridu, Comuna Dridu, Ialomiţa | 13,1 %— | — | — | 686 RON |
| 67 | 67.GHIOCA SRL▲ 6 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 12,3 %▲ 162,3 % | ▲ 162,3 % | 34,9 K RON | |
| 68 | 68.COLIBRI EVENTS C&T S.R.L.▲ 24 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 12,2 %▲ 976,1 % | ▲ 976,1 % | 39 K RON | |
| 69 | 69.LA COSTY S.R.L.▼ 12 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 11,9 %▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 13,7 K RON | |
| 70 | 70.SIMCI SERV S.R.L.▼ 22 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 11,2 %▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 359,3 K RON | |
| 71 | 71.OMARIS SRL▼ 33 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 11,1 %▼ 37,8 % | ▼ 37,8 % | 95,8 K RON | |
| 72 | 72.IONUT SI FLORENTINA COM SRL▲ 39 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 11 %— | — | 1,3 K RON | |
| 73 | 73.DMV BAR S.R.L.▼ 48 | Sat Broşteni, Comuna Ion Roată, Ialomiţa | 10,9 %▼ 65,4 % | ▼ 65,4 % | 14,4 K RON | |
| 74 | 74.VILLAGE BISTRO S.R.L.▲ 1 | Loc. Fierbinţi-Târg, Oraş Fierbinţi-Târg, Ialomiţa | 10,7 %▲ 145,6 % | ▲ 145,6 % | 13,2 K RON | |
| 75 | 75.HAI LA STITA BAR SRL▼ 21 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 10,3 %▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 11,5 K RON | |
| 76 | 76.V & I VOGUE CLUB S.R.L.▲ 50 | Sat Dridu, Comuna Dridu, Ialomiţa | 9,9 %— | — | 44 K RON | |
| 77 | 77.BIRZI COM SRL▲ 37 | Sat Movila, Comuna Movila, Ialomiţa | 9,7 %— | — | 8,6 K RON | |
| 78 | 78.DION COM SRL▼ 4 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 9,6 %▲ 106 % | ▲ 106 % | 28,2 K RON | |
| 79 | 79.N S S 2003 SRL▲ 26 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 9,4 %— | — | 18,7 K RON | |
| 80 | 80.BULGARU IMPEX SRL▼ 24 | Sat Axintele, Comuna Axintele, Ialomiţa | 8,9 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 65,5 K RON | |
| 81 | 81.VILLY'S COFFEE SRL▼ 10 | Sat Bucu, Comuna Bucu, Ialomiţa | 8,8 %▲ 70,7 % | ▲ 70,7 % | 10,3 K RON | |
| 82 | 82.CONDAVISIA SRL▲ 41 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 7,9 %— | — | 48,1 K RON | |
| 83 | 83.ISTANBUL FOOD HOUSES S.R.L.nou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 7,7 %— | — | — | 24 K RON |
| 84 | 84.DEEACOS SRL▼ 23 | Sat Făcăeni, Comuna Făcăeni, Ialomiţa | 7,3 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 77,9 K RON | |
| 85 | 85.NOA LOUNGE S.R.L.▼ 6 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 6,9 %▲ 83,1 % | ▲ 83,1 % | 56,6 K RON | |
| 86 | 86.CAFE-LITERA S.R.L.nou | Sat Traian, Comuna Traian, Ialomiţa | 6,9 %— | — | — | 884 RON |
| 87 | 87.ANAXOR FOOD FANY S.R.L.▼ 2 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 6,8 %▲ 246,9 % | ▲ 246,9 % | 11,3 K RON | |
| 88 | 88.RST CLEANING S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 6 %— | — | — | 4,9 K RON |
| 89 | 89.NIDALI COM SRL▼ 11 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 5,9 %▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | 8,7 K RON | |
| 90 | 90.SULEYMAN DONER KEBAP S.R.L.▼ 4 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 5,7 %▲ 200 % | ▲ 200 % | 9,5 K RON | |
| 91 | 91.ESCO BAR VIP S.R.L.nou | Sat Stelnica, Comuna Stelnica, Ialomiţa | 5,7 %— | — | — | 7,2 K RON |
| 92 | 92.PANGHE SRL▼ 10 | Sat Făcăeni, Comuna Făcăeni, Ialomiţa | 5,2 %▲ 63,8 % | ▲ 63,8 % | 60 K RON | |
| 93 | 93.DIANDRA COM SRL▼ 9 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 4,6 %▲ 98,7 % | ▲ 98,7 % | 9,4 K RON | |
| 94 | 94.FLAVOURS CONCEPT S.R.L.▼ 27 | Sat Bucu, Comuna Bucu, Ialomiţa | 4,6 %▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 219,1 K RON | |
| 95 | 95.IRISH CUBE S.R.L.▼ 30 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 3,5 %▼ 44,3 % | ▼ 44,3 % | 8,3 K RON | |
| 96 | 96.PERLA 21 SRL▼ 1 | Sat Stelnica, Comuna Stelnica, Ialomiţa | 3,4 %▲ 281,1 % | ▲ 281,1 % | 8,4 K RON | |
| 97 | 97.DORYAN COM SRL▼ 9 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 2,7 %▲ 64,8 % | ▲ 64,8 % | 2,6 K RON | |
| 98 | 98.T.G.M PROD COM SRL▲ 2 | Sat Giurgeni, Comuna Giurgeni, Ialomiţa | 2,5 %— | — | 10,5 K RON | |
| 99 | 99.TAMER SRL▼ 55 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 2 %▼ 85,2 % | ▼ 85,2 % | 3,4 K RON | |
| 100 | 100.CERBUL DE AUR AP SRL▼ 50 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,8 %▼ 84,2 % | ▼ 84,2 % | 405 RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Ialomița
CAEN 5610
Restaurante
98 firme · 64,8 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
54 firme · 35,7 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
6 firme · 26,7 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
92 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
8 firme · 10,3 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
6 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
10 firme · 1,7 mil. RON