Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Ialomița după marjă netă în 2017
138 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -7 %, iar liderul atinge 542,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.OANA ANDI SERV S.R.L.▲ 5 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 542,7 %▲ 653,8 % | ▲ 653,8 % | 14,7 K RON | |
| 2 | 2.BRAVO DISTRIBUTION SRL▲ 77 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 112,9 %▲ 3.904,3 % | ▲ 3.904,3 % | 475,6 K RON | |
| 3 | 3.ROZMARIN COM SRL▲ 15 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 63,4 %▲ 90,1 % | ▲ 90,1 % | 9,4 K RON | |
| 4 | 4.LA VICA SRL▲ 110 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 62,2 %— | — | 16,7 K RON | |
| 5 | 5.LA CHEREM FOOD S.R.L.= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 54,9 %▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | 145,2 K RON | |
| 6 | 6.VINATORUL AP SRL▲ 2 | Sat Ciochina, Comuna Ciochina, Ialomiţa | 52,4 %▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 6,3 K RON | |
| 7 | 7.ESPANYOL CAFE S.R.L.▲ 138 | Sat Cegani, Comuna Borduşani, Ialomiţa | 46,7 %— | — | 17,3 K RON | |
| 8 | 8.NOROC VALI S.R.L.▲ 5 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 46,5 %▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 51,9 K RON | |
| 9 | 9.DEDE 2013 S.R.L.▲ 78 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 43,1 %▲ 4.852,9 % | ▲ 4.852,9 % | 2,2 K RON | |
| 10 | 10.I.AND-BAR S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 38,5 %— | — | — | 2,1 K RON |
| 11 | 11.THEVA CONFORT S.R.L.▲ 122 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 38,4 %— | — | 78,8 K RON | |
| 12 | 12.GIS IMPORT EXPORT SRL▼ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 35,1 %▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 12,2 K RON | |
| 13 | 13.CAPRIOARA AP SRL▲ 125 | Sat Bărcăneşti, Comuna Bărcăneşti, Ialomiţa | 33,6 %— | — | 655 RON | |
| 14 | 14.ELSAPAN SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 30,7 %▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 15 | 15.C & C ENTERTAINMENT VISION CLUB S.R.L.▼ 1 | Sat Dridu, Comuna Dridu, Ialomiţa | 30,1 %▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 21 K RON | |
| 16 | 16.ABONAMENT AP SRL= | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 28,6 %▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 40,3 K RON | |
| 17 | 17.TONINO CGA S.R.L.▲ 45 | Loc. Bora, Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 28 %▲ 301,6 % | ▲ 301,6 % | 259,2 K RON | |
| 18 | 18.LATINO RING SRL▲ 132 | Sat Giurgeni, Comuna Giurgeni, Ialomiţa | 27,4 %— | — | 57,6 K RON | |
| 19 | 19.ALEXTEXY S.R.L.▲ 12 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 26,9 %▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 17 K RON | |
| 20 | 20.STIMEX SRL= | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 26,3 %▼ 10 % | ▼ 10 % | 824 K RON | |
| 21 | 21.AMARA TURISM SRL▲ 24 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 26,3 %▲ 78,6 % | ▲ 78,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 22 | 22.SENZOR SRL▲ 28 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 26,2 %▲ 158,2 % | ▲ 158,2 % | 164,7 K RON | |
| 23 | 23.TRATTORIA APOLLO S.R.L.▼ 11 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 24,5 %▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | 182 K RON | |
| 24 | 24.INTERCAMBIO SRL▲ 3 | Sat Gura Ialomiţei, Comuna Gura Ialomiţei, Ialomiţa | 24,3 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 107,4 K RON | |
| 25 | 25.CLUB SPEED SRL▼ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 23,9 %▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 90,2 K RON | |
| 26 | 26.RESTAURANT LA GHENCEA SRL▲ 46 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 23,2 %▲ 379,3 % | ▲ 379,3 % | 519 RON | |
| 27 | 27.ZITTA S.R.L.▲ 64 | Sat Sărăţeni, Comuna Sărăţeni, Ialomiţa | 23,1 %▲ 9.537,5 % | ▲ 9.537,5 % | 35,4 K RON | |
| 28 | 28.MZC BAR SERV SRL▼ 6 | Sat Bucu, Comuna Bucu, Ialomiţa | 22,3 %▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 17,4 K RON | |
| 29 | 29.AXEL DAY S.R.L.▼ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 20,2 %▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 38,7 K RON | |
| 30 | 30.ALT BAR 2012 SRL▲ 59 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 19,2 %▲ 7.018,5 % | ▲ 7.018,5 % | 75,7 K RON | |
| 31 | 31.MATACHE & CO SRL▲ 9 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 18,9 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 901,9 K RON | |
| 32 | 32.F & B MANAGEMENT S.R.L.▼ 3 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 18,1 %▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 729,9 K RON | |
| 33 | 33.EXCLUSIV TOP S.R.L.▲ 64 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 17,8 %— | — | 104,3 K RON | |
| 34 | 34.TAMER SRL▲ 70 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 16,8 %— | — | 19 K RON | |
| 35 | 35.STRELITZIA EVENTS S.R.L.▲ 78 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 16,2 %— | — | 21,5 K RON | |
| 36 | 36.MACEDONIA IMPEX SRL▲ 56 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 15,9 %▲ 15.790 % | ▲ 15.790 % | 29,3 K RON | |
| 37 | 37.AL-ANDALUS SERVICII S.R.L.▲ 75 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 15,8 %— | — | 15,4 K RON | |
| 38 | 38.COLIBRI EVENTS C&T S.R.L.▼ 8 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 15,6 %▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 46,6 K RON | |
| 39 | 39.VISTA PROIECT S.R.L.▲ 2 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 14,5 %▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 195,4 K RON | |
| 40 | 40.CLEO IMPEX SRL▲ 103 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 14,4 %— | — | 2,4 K RON | |
| 41 | 41.KRYS & ALEX PRODUCTS S.R.L.▲ 17 | Sat Dridu, Comuna Dridu, Ialomiţa | 13,2 %▲ 66,6 % | ▲ 66,6 % | 4,8 K RON | |
| 42 | 42.SIMCI SERV S.R.L.▲ 13 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 12,1 %▲ 42,4 % | ▲ 42,4 % | 296,1 K RON | |
| 43 | 43.VICA HOLDING S.R.L.▲ 13 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 11,7 %▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 71,1 K RON | |
| 44 | 44.NUC 2017 S.R.L.nou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 11,3 %— | — | — | 1 K RON |
| 45 | 45.SERVICE-DIANA SRL▲ 21 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 10,2 %▲ 91,4 % | ▲ 91,4 % | 21,5 K RON | |
| 46 | 46.DEEACOS SRL▲ 8 | Sat Făcăeni, Comuna Făcăeni, Ialomiţa | 10,1 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 50,3 K RON | |
| 47 | 47.VERONA COM SRL▼ 8 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 9,8 %▼ 46,5 % | ▼ 46,5 % | 6,2 K RON | |
| 48 | 48.LACOSTA SRL▲ 20 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 9,3 %▲ 78,7 % | ▲ 78,7 % | 749,2 K RON | |
| 49 | 49.M-TIM SERV-COM SRL▲ 24 | Sat Coşereni, Comuna Coşereni, Ialomiţa | 9,2 %▲ 92,5 % | ▲ 92,5 % | 36 K RON | |
| 50 | 50.RESTAURANT "LA TROIŢĂ" S.R.L.nou | Loc. Fierbinţi-Târg, Oraş Fierbinţi-Târg, Ialomiţa | 8,5 %— | — | — | 62,1 K RON |
| 51 | 51.NOA LOUNGE S.R.L.▲ 77 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 8,3 %— | — | 47,8 K RON | |
| 52 | 52.PANGHE SRL▲ 28 | Sat Făcăeni, Comuna Făcăeni, Ialomiţa | 7,5 %▲ 304,8 % | ▲ 304,8 % | 86 K RON | |
| 53 | 53.SULEYMAN DONER KEBAP S.R.L.= | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 7,5 %▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 15,6 K RON | |
| 54 | 54.SYL&VYU 87 S.R.L.▲ 30 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 6,4 %▲ 418,7 % | ▲ 418,7 % | 34,8 K RON | |
| 55 | 55.GHIOCA SRL▲ 26 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 4,9 %▲ 172,2 % | ▲ 172,2 % | 9,4 K RON | |
| 56 | 56.EUGENIA AP SRL▼ 14 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 4,6 %▼ 71,4 % | ▼ 71,4 % | 19,6 K RON | |
| 57 | 57.DELTA TRAVEL SRL▲ 18 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 4,6 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 12,5 K RON | |
| 58 | 58.SIMONEL COM SRLnou | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 4,3 %▲ 118,2 % | ▲ 118,2 % | 61,6 K RON | |
| 59 | 59.GELUX AP SRL▼ 2 | Sat Adâncata, Comuna Adâncata, Ialomiţa | 4,2 %▼ 48,8 % | ▼ 48,8 % | 55 K RON | |
| 60 | 60.CRIS SAVI COF S.R.L.▼ 22 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 4,1 %▼ 77,7 % | ▼ 77,7 % | 1,5 K RON | |
| 61 | 61.SOFIA SLOBOZIA SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3,7 %— | — | — | 4,5 K RON |
| 62 | 62.ANAXOR FOOD FANY S.R.L.▲ 67 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 3,6 %— | — | 4,1 K RON | |
| 63 | 63.DETELINA SRL▲ 1 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Ialomiţa | 3,6 %▼ 42,2 % | ▼ 42,2 % | 3,1 K RON | |
| 64 | 64.CRISŞTEF SRL▲ 34 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 3,5 %— | — | 11 K RON | |
| 65 | 65.DIANDRA COM SRL▲ 12 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3,5 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 6 K RON | |
| 66 | 66.JANINECAFE S.R.L.nou | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 2,5 %— | — | — | 1,2 K RON |
| 67 | 67.CIRIL SHOP & GO S.R.L.▲ 11 | Sat Ion Roată, Comuna Ion Roată, Ialomiţa | 2,5 %▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 33,9 K RON | |
| 68 | 68.N S S 2003 SRL▲ 1 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 2,4 %▼ 54,3 % | ▼ 54,3 % | 4 K RON | |
| 69 | 69.DORYAN COM SRL▲ 7 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,8 %▼ 51,2 % | ▼ 51,2 % | 903 RON | |
| 70 | 70.CASA SPANIOLĂ S.R.L.▼ 27 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,8 %▼ 88,9 % | ▼ 88,9 % | 6,6 K RON | |
| 71 | 71.COFFEE BREAK SLOBOZIA S.R.L.▲ 60 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 1,7 %— | — | 5,4 K RON | |
| 72 | 72.ADI LIL COM S.R.L.nou | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 1,7 %— | — | — | 915 RON |
| 73 | 73.V & I VOGUE CLUB S.R.L.▼ 36 | Sat Dridu, Comuna Dridu, Ialomiţa | 1,5 %▼ 91,8 % | ▼ 91,8 % | 6,2 K RON | |
| 74 | 74.SCALA SRL▼ 38 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 1,5 %▼ 92,6 % | ▼ 92,6 % | 277 RON | |
| 75 | 75.DION COM SRL▲ 27 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | 1,3 %— | — | 3,2 K RON | |
| 76 | 76.VERIDISCO SRL▲ 19 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | 1 %— | — | 8 K RON | |
| 77 | 77.OMARIS SRL▼ 6 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 0,9 %▼ 81,2 % | ▼ 81,2 % | 4 K RON | |
| 78 | 78.DIACOST SRL▲ 7 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 0,7 %▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | 1,9 K RON | |
| 79 | 79.VILLY'S COFFEE SRL▼ 19 | Sat Bucu, Comuna Bucu, Ialomiţa | 0,5 %▼ 92,8 % | ▼ 92,8 % | 1,2 K RON | |
| 80 | 80.FLAVOURS CONCEPT S.R.L.▲ 2 | Sat Bucu, Comuna Bucu, Ialomiţa | 0,5 %▼ 71,2 % | ▼ 71,2 % | 11,9 K RON | |
| 81 | 81.SOHO COM SRL▲ 7 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | 0,4 %▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 2,8 K RON | |
| 82 | 82.LA GRĂTARUL DE AUR S.R.L.nou | Sat Andrăşeşti, Comuna Andrăşeşti, Ialomiţa | 0,4 %— | — | — | 151 RON |
| 83 | 83.BAR ANTIMEEA S.R.L.▲ 10 | Sat Manasia, Comuna Manasia, Ialomiţa | 0,1 %▲ 1.200 % | ▲ 1.200 % | 99 RON | |
| 84 | 84.LA COSTY S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | -0,1 %— | — | — | -35 RON |
| 85 | 85.DROPIA COM SRL▼ 18 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | -0,8 %▼ 115,7 % | ▼ 115,7 % | -582 RON | |
| 86 | 86.IONUT SI FLORENTINA COM SRL▲ 21 | Loc. Amara, Oraş Amara, Ialomiţa | -1,5 %— | — | -118 RON | |
| 87 | 87.PRODCOM STEFAN SRL▲ 33 | Loc. Ţăndărei, Oraş Ţăndărei, Ialomiţa | -2,1 %— | — | -1,5 K RON | |
| 88 | 88.T.G.M PROD COM SRL▼ 44 | Sat Giurgeni, Comuna Giurgeni, Ialomiţa | -3,1 %▼ 120 % | ▼ 120 % | -9,3 K RON | |
| 89 | 89.HAI LA STITA BAR SRL▲ 14 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | -3,6 %— | — | -4,5 K RON | |
| 90 | 90.MIDAS COMANDOR S.R.L.▼ 42 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | -4,1 %▼ 133,6 % | ▼ 133,6 % | -32,6 K RON | |
| 91 | 91.ATLANTIC SRL▼ 42 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | -4,6 %▼ 143,3 % | ▼ 143,3 % | -26 K RON | |
| 92 | 92.COVANEW SRL▼ 2 | Sat Jilavele, Comuna Jilavele, Ialomiţa | -5 %▼ 1.937 % | ▼ 1.937 % | -28,7 K RON | |
| 93 | 93.GHEI COM SRL▲ 17 | Sat Cocora, Comuna Cocora, Ialomiţa | -5 %— | — | -3,4 K RON | |
| 94 | 94.LICA AP SRL▼ 60 | Sat Raşi, Comuna Sălcioara, Ialomiţa | -5,3 %▼ 126 % | ▼ 126 % | -3,6 K RON | |
| 95 | 95.CERBUL DE AUR AP SRL▼ 12 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | -5,6 %▼ 526,9 % | ▼ 526,9 % | -2,2 K RON | |
| 96 | 96.STEF & CRIS SRL▲ 13 | Sat Moviliţa, Comuna Moviliţa, Ialomiţa | -6,1 %— | — | -10,5 K RON | |
| 97 | 97.M & D MOTANU STAR SRL▼ 3 | Sat Bucu, Comuna Bucu, Ialomiţa | -6,3 %— | — | -10,3 K RON | |
| 98 | 98.GIGEL SRL▼ 46 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | -6,6 %▼ 168,9 % | ▼ 168,9 % | -7,8 K RON | |
| 99 | 99.VISA COM SRL▲ 16 | Municipiul Feteşti, Ialomiţa | -6,9 %— | — | -1,7 K RON | |
| 100 | 100.SABRINA ŞI NICOLAS S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | -7 %— | — | — | -8,9 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Ialomița
CAEN 5610
Restaurante
98 firme · 64,8 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
54 firme · 35,7 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
6 firme · 26,7 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
92 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
8 firme · 10,3 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
6 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
10 firme · 1,7 mil. RON