Top 100 firme — Transport și depozitare, Dâmbovița după marjă netă în 2024
1.582 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 39,7 %, iar liderul atinge 2.040 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MITAPEL COM SRL▲ 1.577 | Sat Vulcana-Pandele, Comuna Vulcana-Pandele, Dâmboviţa | 2.040 %— | — | 277,4 K RON | |
| 2 | 2.NCMJENICA S.R.L.▲ 1.561 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 246,7 %— | — | 12,8 K RON | |
| 3 | 3.MARAFET COM SRL▲ 1.456 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 99 %— | — | 99 RON | |
| 4 | 4.ANTO-ILY-YSA S.R.L.▲ 1.352 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 98,6 %— | — | 12,6 K RON | |
| 5 | 5.ANAYS PERFECT TRANS S.R.L.▲ 145 | Sat Potocelu, Comuna Ludeşti, Dâmboviţa | 97 %▲ 142,2 % | ▲ 142,2 % | 20,3 K RON | |
| 6 | 6.COCO TOP TRANS SPEDITION S.R.L.▲ 1.524 | Sat Alunişu, Comuna Cornăţelu, Dâmboviţa | 84 %— | — | 3,5 K RON | |
| 7 | 7.VIG TRANS SRL▲ 1.228 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 81,6 %— | — | 39,2 K RON | |
| 8 | 8.DORU-SEB TRANS S.R.L.nou | Sat Milosari, Comuna Ludeşti, Dâmboviţa | 80,5 %— | — | — | 26,8 K RON |
| 9 | 9.MAIA VALEX S.R.L.nou | Sat Gura Sutii, Comuna Gura Sutii, Dâmboviţa | 80,3 %— | — | — | 157,2 K RON |
| 10 | 10.BLANUT COMPANY EXPEDITION S.R.L.nou | Sat Bezdead, Comuna Bezdead, Dâmboviţa | 79,2 %— | — | — | 14,6 K RON |
| 11 | 11.BAICUSI TRANS SRL▲ 29 | Sat Ferestre, Comuna Runcu, Dâmboviţa | 79,1 %▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 32,9 K RON | |
| 12 | 12.L.V.S. TRANSPORT PARTNER S.R.L.▲ 20 | Sat Gura Sutii, Comuna Gura Sutii, Dâmboviţa | 78,7 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 234,2 K RON | |
| 13 | 13.CRYS-MARY-DOV-DANA S.R.L.▲ 994 | Sat Ocniţa, Comuna Ocniţa, Dâmboviţa | 78,7 %▲ 4.108,6 % | ▲ 4.108,6 % | 1,5 K RON | |
| 14 | 14.DVI EXPRES INNOTECH S.R.L.▲ 11 | Sat Colanu, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 73,9 %▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 492,4 K RON | |
| 15 | 15.IACOM TRANS SRL▲ 64 | Loc. Fieni, Oraş Fieni, Dâmboviţa | 72,8 %▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 19,4 K RON | |
| 16 | 16.SRB GABRIEL TRANSPORT S.R.L.▲ 61 | Sat Bujoreanca, Comuna Corneşti, Dâmboviţa | 72,5 %▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 207 K RON | |
| 17 | 17.ETAM CONEXIONE SRLnou | Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 71,3 %— | — | 532,4 K RON | |
| 18 | 18.DENIRAD-ALY S.R.L.▲ 91 | Sat Ocniţa, Comuna Ocniţa, Dâmboviţa | 70,1 %▲ 51 % | ▲ 51 % | 8,1 K RON | |
| 19 | 19.ALMMA SERV SRL▲ 764 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 69,7 %▲ 977,4 % | ▲ 977,4 % | 14,3 K RON | |
| 20 | 20.BOGDAN CRIS TRANS S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 66,4 %— | — | — | 45,9 K RON |
| 21 | 21.DAMISAMIS TRANS S.R.L.▲ 1.175 | Sat Crângurile de Jos, Comuna Crângurile, Dâmboviţa | 65,8 %— | — | 5,1 K RON | |
| 22 | 22.RBIFOREST S.R.L.nou | Loc. Mavrodin, Oraş Răcari, Dâmboviţa | 64,5 %— | — | — | 3,4 K RON |
| 23 | 23.BUTTERFLY EXPRESS S.R.L.▲ 162 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 64,3 %▲ 74,9 % | ▲ 74,9 % | 44,6 K RON | |
| 24 | 24.PUMI LOGISTICS S.R.L.nou | Loc. Fieni, Oraş Fieni, Dâmboviţa | 64,2 %— | — | — | 55,5 K RON |
| 25 | 25.ANDART SRL▲ 10 | Sat Comişani, Comuna Comişani, Dâmboviţa | 64,1 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 3,8 K RON | |
| 26 | 26.ALEX MOLDO STAR S.R.L.nou | Sat Potocelu, Comuna Ludeşti, Dâmboviţa | 62,7 %— | — | — | 25,4 K RON |
| 27 | 27.MAN SERV-TRANS S.R.L.▲ 48 | Sat Mănăstirea, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 60,8 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 159,3 K RON | |
| 28 | 28.WGR MOBILITY TRANS S.R.L.▲ 1.480 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 60,1 %— | — | 92,5 K RON | |
| 29 | 29.VXV SHELBY TEAM LTD S.R.L.▲ 31 | Sat Băleni Sârbi, Comuna Băleni, Dâmboviţa | 59,8 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 30 | 30.MARIA TRANSPORT INTERNATIONAL S.R.L.nou | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 57,5 %— | — | — | 49,5 K RON |
| 31 | 31.NASU SRL▲ 983 | Sat Petreşti, Comuna Corbii Mari, Dâmboviţa | 57,1 %▲ 3.128,3 % | ▲ 3.128,3 % | 45,3 K RON | |
| 32 | 32.BUTZU EXPRESS S.R.L.▲ 32 | Sat Crevedia, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 56,6 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 263 K RON | |
| 33 | 33.BEL TRANS GENERAL S.R.L.▲ 1.541 | Sat Valea Mare, Comuna Valea Lungă, Dâmboviţa | 56,3 %— | — | 1 K RON | |
| 34 | 34.SMA REAL PERFECT S.R.L.▲ 343 | Sat Creţu, Comuna Ciocăneşti, Dâmboviţa | 55,6 %▲ 150,9 % | ▲ 150,9 % | 58,5 K RON | |
| 35 | 35.RICKY & RAZVY TRANSPORT S.R.L.▼ 6 | Sat Croitori, Comuna Ulieşti, Dâmboviţa | 55,3 %▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 161,5 K RON | |
| 36 | 36.MASTERWALL S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 54,9 %— | — | — | 15,8 K RON |
| 37 | 37.CĂTĂLINA EXPERT TRANS S.R.L.nou | Sat Bilciureşti, Comuna Bilciureşti, Dâmboviţa | 54,6 %— | — | — | 122,9 K RON |
| 38 | 38.SELIM INTERNATIONAL TURING S.R.L.nou | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 54,1 %— | — | — | 55,5 K RON |
| 39 | 39.FUNLAND SRL▲ 394 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 53,7 %▲ 171,9 % | ▲ 171,9 % | 9,9 K RON | |
| 40 | 40.VIONIC SPEEDTRANS S.R.L.▲ 8 | Sat Văcăreşti, Comuna Văcăreşti, Dâmboviţa | 52,9 %▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 321 K RON | |
| 41 | 41.VIRDO SRL▲ 37 | Sat Pădureni, Comuna Dragodana, Dâmboviţa | 52,6 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 72,5 K RON | |
| 42 | 42.RAYNA DRIVE S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 52,3 %— | — | — | 15 K RON |
| 43 | 43.DAN ŞELARU SRL▲ 140 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 52,3 %▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 12,5 K RON | |
| 44 | 44.RAI TOP SPEDITION S.R.L.nou | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 51,5 %— | — | — | 88 K RON |
| 45 | 45.GENERAL CARGO TRANSPORT S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 51,1 %— | — | — | 161,5 K RON |
| 46 | 46.ADI ŞI MARIO TRUCK TRANS S.R.L.▲ 739 | Sat Corneşti, Comuna Corneşti, Dâmboviţa | 50,9 %▲ 692,1 % | ▲ 692,1 % | 738,7 K RON | |
| 47 | 47.MILAN TRANS SPEED S.R.L.nou | Sat Văcăreşti, Comuna Văcăreşti, Dâmboviţa | 50,8 %— | — | — | 12 K RON |
| 48 | 48.VLĂDUŢ-ŞTEFY S.R.L.▲ 70 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 50,5 %▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 48,5 K RON | |
| 49 | 49.FEDMAP TRANSPORT S.R.L.▲ 32 | Sat Gulia, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 50 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 97,3 K RON | |
| 50 | 50.SWED TEAM ONE S.R.L.▼ 16 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 49,9 %▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | 64,6 K RON | |
| 51 | 51.MIDA PRO DRIVE S.R.L.nou | Sat Picior de Munte, Comuna Dragodana, Dâmboviţa | 49,6 %— | — | — | 41,6 K RON |
| 52 | 52.BURSU SRL= | Sat Gulia, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 49,5 %▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 183,7 K RON | |
| 53 | 53.SACHA SARA S.R.L.▲ 1.199 | Sat Ocniţa, Comuna Ocniţa, Dâmboviţa | 49,3 %— | — | 4,1 K RON | |
| 54 | 54.PITAGORA SRL▲ 1.482 | Loc. Fieni, Oraş Fieni, Dâmboviţa | 48,9 %— | — | 84,8 K RON | |
| 55 | 55.RAFIPREST SERV21 S.R.L.▲ 68 | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 48,9 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 905,1 K RON | |
| 56 | 56.CIO FAST PREMIUM S.R.L.▲ 159 | Sat Răscăeţi, Comuna Răscăeţi, Dâmboviţa | 48,5 %▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | 22,1 K RON | |
| 57 | 57.ELLACRIS TRANS S.R.L.nou | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 48,2 %— | — | — | 31,7 K RON |
| 58 | 58.ARDAS CREATIV S.R.L.▲ 462 | Sat Viforâta, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 48,2 %▲ 218,7 % | ▲ 218,7 % | 53,2 K RON | |
| 59 | 59.ALEX&SEBI MARKET S.R.L.nou | Sat Vizureşti, Comuna Ciocăneşti, Dâmboviţa | 47,8 %— | — | 50,1 K RON | |
| 60 | 60.CRUCERU TRANS EXINT S.R.L.▲ 263 | Sat Decindeni, Comuna Dragomireşti, Dâmboviţa | 47,5 %▲ 90,9 % | ▲ 90,9 % | 106,2 K RON | |
| 61 | 61.CIOLOMAT SPEED S.R.L.▼ 33 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 47,3 %▼ 36,3 % | ▼ 36,3 % | 66,4 K RON | |
| 62 | 62.TOLEA LOGISTIK S.R.L.nou | Sat Minjina, Comuna Voineşti, Dâmboviţa | 47,3 %— | — | — | 10,5 K RON |
| 63 | 63.YO CONS TRANS SRL▲ 22 | Sat Viişoara, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 46,4 %▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 564,9 K RON | |
| 64 | 64.MOCĂNEL TRANS SRL▲ 189 | Sat Ulmi, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 45,7 %▲ 53 % | ▲ 53 % | 63,7 K RON | |
| 65 | 65.CRISTIAN COMPLEX TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Comişani, Comuna Comişani, Dâmboviţa | 45,6 %— | — | 90,1 K RON | |
| 66 | 66.NECOKEV-CURIER S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 45,6 %— | — | — | 28,1 K RON |
| 67 | 67.ANYTIME READY S.R.L.▲ 20 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 45,4 %▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 64,4 K RON | |
| 68 | 68.SI-IUL SERV SRL▲ 18 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 45,4 %▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 29,4 K RON | |
| 69 | 69.NIKOGI TAN S.R.L.▲ 244 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 45,3 %▲ 77,5 % | ▲ 77,5 % | 15,4 K RON | |
| 70 | 70.EFFICIENT SMART LOGISTIC S.R.L.▼ 46 | Sat Niculeşti, Comuna Niculeşti, Dâmboviţa | 45,3 %▼ 44,5 % | ▼ 44,5 % | 35,5 K RON | |
| 71 | 71.NEAGU GEORGIAN SPEED TRANS S.R.L.▲ 54 | Sat Măneşti, Comuna Măneşti, Dâmboviţa | 45 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 72 K RON | |
| 72 | 72.DELIVER INDEPENDENT TRANS S.R.L.▲ 160 | Sat Scheiu de Jos, Comuna Ludeşti, Dâmboviţa | 44,9 %▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | 89,7 K RON | |
| 73 | 73.GLOBAL CARGO SOLUTIONS S.R.L.▲ 1.497 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 44,4 %— | — | 1,3 mil. RON | |
| 74 | 74.OXI-GAZ TOTAL SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ▲ 42 | Sat Picior de Munte, Comuna Dragodana, Dâmboviţa | 44,1 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 633,2 K RON | |
| 75 | 75.DRENA-TRANS SRL▲ 227 | Sat Brâncoveanu, Comuna Odobeşti, Dâmboviţa | 43,8 %▲ 66 % | ▲ 66 % | 980 K RON | |
| 76 | 76.DUMI PRECIS TRANS S.R.L.▲ 141 | Sat Decindeni, Comuna Dragomireşti, Dâmboviţa | 43,7 %▲ 33 % | ▲ 33 % | 91,9 K RON | |
| 77 | 77.FIG TRANS S.R.L.▲ 49 | Sat Lazuri, Comuna Comişani, Dâmboviţa | 43,2 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 84,2 K RON | |
| 78 | 78.ALMAR CAR EXPRES S.R.L.▼ 4 | Sat Viforâta, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 43,1 %▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 14 K RON | |
| 79 | 79.UNGUREAN MOLDO S.R.L.▲ 61 | Sat Picior de Munte, Comuna Dragodana, Dâmboviţa | 42,8 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 84,8 K RON | |
| 80 | 80.LOCAL DRIVE LINE S.R.L.▲ 410 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 42,7 %▲ 158,2 % | ▲ 158,2 % | 4,9 K RON | |
| 81 | 81.EXPEDIS S.R.L.nou | Sat Raciu, Comuna Raciu, Dâmboviţa | 42,4 %— | — | — | 21,2 K RON |
| 82 | 82.IANCUTRANS SRL▼ 16 | Comuna Bilciureşti, Dâmboviţa | 42,3 %▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | 69,3 K RON | |
| 83 | 83.CIG-TRANS SRL▲ 1.127 | Sat Boteni, Comuna Conţeşti, Dâmboviţa | 42,2 %— | — | 234,3 K RON | |
| 84 | 84.ANS TRANSPORT RAPID S.R.L.nou | Loc. Răcari, Oraş Răcari, Dâmboviţa | 41,9 %— | — | — | 63,3 K RON |
| 85 | 85.SIHANA DELIVERY S.R.L.▲ 4 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 41,8 %▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 25,3 K RON | |
| 86 | 86.DAGOMAN SRL▲ 1.227 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 41,8 %— | — | 22,1 K RON | |
| 87 | 87.GEORGE-ANTONIO S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 41,4 %— | — | — | 14,7 K RON |
| 88 | 88.AMUZA-ALIN TRANS S.R.L.▲ 1.375 | Sat Produleşti, Comuna Produleşti, Dâmboviţa | 41,4 %— | — | 54,7 K RON | |
| 89 | 89.VIP TEHNICAL SPEED S.R.L.▼ 5 | Sat Samurcasi, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 41,3 %▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 46,2 K RON | |
| 90 | 90.IUCOF-CRISTIAN S.R.L.▼ 19 | Sat Văcăreşti, Comuna Văcăreşti, Dâmboviţa | 41 %▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 189,4 K RON | |
| 91 | 91.GOKTURK SRL▲ 41 | Sat Nucet, Comuna Nucet, Dâmboviţa | 40,9 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 220,6 K RON | |
| 92 | 92.COSMOT CONCEPT PTR S.R.L.nou | Sat Brăteştii de Jos, Comuna Văcăreşti, Dâmboviţa | 40,8 %— | — | — | 65,6 K RON |
| 93 | 93.CHITU TRANS INTERNATIONAL S.R.L.▼ 62 | Sat Niculeşti, Comuna Niculeşti, Dâmboviţa | 40,7 %▼ 44 % | ▼ 44 % | 15,7 K RON | |
| 94 | 94.POPA ALEXANDRU LAURENŢIU S.R.L.▼ 75 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 40,7 %▼ 52,7 % | ▼ 52,7 % | 27,6 K RON | |
| 95 | 95.OIŢĂ SI MARIANA TRANS S.R.L.nou | Sat Bilciureşti, Comuna Bilciureşti, Dâmboviţa | 40,6 %— | — | — | 18,7 K RON |
| 96 | 96.GREGORY DIA TRANS S.R.L.nou | Sat Plopu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 40,5 %— | — | — | 26,5 K RON |
| 97 | 97.LILIAN TRANS SRL▲ 104 | Sat Dumbrava, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 40 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 93,9 K RON | |
| 98 | 98.PEGA RAPIDO S.R.L.▲ 1.145 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 39,8 %— | — | 265 RON | |
| 99 | 99.STÎNGACIU DINICĂ TRANS S.R.L.▼ 11 | Sat Iazu, Comuna Cojasca, Dâmboviţa | 39,8 %▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 41,5 K RON | |
| 100 | 100.SCOJEN-FLOR SRL▲ 667 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 39,7 %▲ 480 % | ▲ 480 % | 4,1 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Dâmbovița
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
1.245 firme · 1,5 mld. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
39 firme · 156,9 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
19 firme · 108,1 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
85 firme · 43 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
84 firme · 38,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
26 firme · 38,5 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
6 firme · 28,9 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
1 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
6 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
3 firme · 11,4 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
236 firme · 9,8 mil. RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
1 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
9 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
2 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
46 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 577,1 K RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 189,2 K RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
2 firme · 87,9 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
1 firme · 63 K RON