Top 100 firme — Transport și depozitare, Dâmbovița după marjă netă în 2023
1.606 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 48,3 %, iar liderul atinge 98.720 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DEPANĂRI AUTO-DB S.R.L.▲ 1.527 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 98.720 %— | — | 49,4 K RON | |
| 2 | 2.SORION TRANS SRL▲ 1.507 | Sat Lazuri, Comuna Comişani, Dâmboviţa | 1.770,3 %— | — | 822,7 K RON | |
| 3 | 3.PIGEON BYBY SRL= | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 660,7 %▼ 59,9 % | ▼ 59,9 % | 472,6 K RON | |
| 4 | 4.APFX TRANS S.R.L.▲ 490 | Sat Gheboieni, Comuna Tătărani, Dâmboviţa | 532,7 %▲ 2.217,2 % | ▲ 2.217,2 % | 458,8 K RON | |
| 5 | 5.RODIONSON TRANS COM SRLnou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 316,2 %— | — | 1,6 K RON | |
| 6 | 6.SOFIA ANABEL TRANSPORT S.R.L.▲ 714 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 291 %▲ 2.408,3 % | ▲ 2.408,3 % | 27,3 K RON | |
| 7 | 7.DALIMANRO TRANS S.R.L.nou | Sat Brezoaele, Comuna Brezoaele, Dâmboviţa | 241,2 %— | — | 337,1 K RON | |
| 8 | 8.VÎLCU CLAUDIU TRANS S.R.L.▲ 612 | Sat Ragu, Comuna Ulieşti, Dâmboviţa | 147,8 %▲ 811,5 % | ▲ 811,5 % | 245,8 K RON | |
| 9 | 9.COMANOTRANS SRL▲ 1.359 | Sat Pietrari, Comuna Pietrari, Dâmboviţa | 139,9 %— | — | 660,2 K RON | |
| 10 | 10.ASOCIAŢIA INVESTITORILOR TRANSPORT TÂRGOVIŞTE S.R.L.▼ 5 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 134,5 %▼ 71,8 % | ▼ 71,8 % | 3,3 mil. RON | |
| 11 | 11.RED TRUCK CARGO S.R.L.nou | Sat Samurcasi, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 130,6 %— | — | — | 302,7 K RON |
| 12 | 12.STRONG STEEL SRL▲ 177 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 98,3 %▲ 117,2 % | ▲ 117,2 % | 8,5 K RON | |
| 13 | 13.ZYAN TRUCK RAPID S.R.L.▲ 1.401 | Sat Valea Mare, Comuna Valea Mare, Dâmboviţa | 97 %— | — | 978 RON | |
| 14 | 14.THIAGO TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Coada Izvorului, Comuna Petreşti, Dâmboviţa | 97 %— | — | — | 198,8 K RON |
| 15 | 15.SPIRAL ACTIVE TRANS S.R.L.nou | Sat Lazuri, Comuna Comişani, Dâmboviţa | 95,2 %— | — | — | 48,6 K RON |
| 16 | 16.BIMI-TAXI SRL▼ 5 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 87,8 %▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 5,2 K RON | |
| 17 | 17.ZENEC TOUR S.R.L.▲ 1.421 | Sat Valea Mare, Comuna Valea Lungă, Dâmboviţa | 86,7 %— | — | 47,2 K RON | |
| 18 | 18.ARENA CURIER EXPRES S.R.L.nou | Sat Crevedia, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 86,3 %— | — | — | 392,6 K RON |
| 19 | 19.POPA ALEXANDRU LAURENŢIU S.R.L.▲ 2 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 85,9 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 66 K RON | |
| 20 | 20.OPEN MIND FUTURE ADL S.R.L.nou | Sat Perşinari, Comuna Perşinari, Dâmboviţa | 85,5 %— | — | — | 119,1 K RON |
| 21 | 21.HYDROROUTE S.R.L.nou | Sat Pietrosiţa, Comuna Pietrosiţa, Dâmboviţa | 84,1 %— | — | 7,6 K RON | |
| 22 | 22.MACBROS LOGISTICS S.R.L.▼ 5 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 84 %▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 118,2 K RON | |
| 23 | 23.MIRUNA SPEED S.R.L.nou | Sat Puţu cu Salcie, Comuna Mătăsaru, Dâmboviţa | 83,2 %— | — | — | 165,6 K RON |
| 24 | 24.EFFICIENT SMART LOGISTIC S.R.L.nou | Sat Niculeşti, Comuna Niculeşti, Dâmboviţa | 81,6 %— | — | — | 7 K RON |
| 25 | 25.DVI EXPRES INNOTECH S.R.L.▼ 12 | Sat Colanu, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 81,4 %▼ 16 % | ▼ 16 % | 766,2 K RON | |
| 26 | 26.AWA RS TRANS PERFECT S.R.L.nou | Sat Morteni, Comuna Morteni, Dâmboviţa | 80,2 %— | — | — | 191,9 K RON |
| 27 | 27.FOREVER GIRO TRANS S.R.L.▲ 3 | Sat Ragu, Comuna Ulieşti, Dâmboviţa | 76 %▼ 9 % | ▼ 9 % | 13,3 K RON | |
| 28 | 28.CIOLOMAT SPEED S.R.L.▲ 11 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 74,3 %▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 134,8 K RON | |
| 29 | 29.RICKY & RAZVY TRANSPORT S.R.L.▼ 4 | Sat Croitori, Comuna Ulieşti, Dâmboviţa | 73,3 %▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 203,9 K RON | |
| 30 | 30.NICHOLAS SI IRRIS TRANS SPEED S.R.L.▲ 31 | Sat Ghirdoveni, Comuna I. L. Caragiale, Dâmboviţa | 73,2 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 59,9 K RON | |
| 31 | 31.CHITU TRANS INTERNATIONAL S.R.L.▼ 2 | Sat Niculeşti, Comuna Niculeşti, Dâmboviţa | 72,7 %▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 36,2 K RON | |
| 32 | 32.L.V.S. TRANSPORT PARTNER S.R.L.▲ 37 | Sat Gura Sutii, Comuna Gura Sutii, Dâmboviţa | 72,6 %▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 149,2 K RON | |
| 33 | 33.MILOŞI DINAMIC S.R.L.▲ 39 | Sat Grozăveşti, Comuna Corbii Mari, Dâmboviţa | 72,1 %▲ 12 % | ▲ 12 % | 466,3 K RON | |
| 34 | 34.SWED TEAM ONE S.R.L.▼ 15 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 69 %▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 129,7 K RON | |
| 35 | 35.ANDART SRL▲ 5 | Sat Comişani, Comuna Comişani, Dâmboviţa | 68,7 %▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 4,1 K RON | |
| 36 | 36.FANTOZZY SRL▲ 243 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 68,1 %▲ 86 % | ▲ 86 % | 131,5 K RON | |
| 37 | 37.POL-FILLMENT S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 67,9 %— | — | — | 20,4 K RON |
| 38 | 38.VALESIM PARTNER S.R.L.▼ 12 | Sat Gura Sutii, Comuna Gura Sutii, Dâmboviţa | 67,5 %▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 162 K RON | |
| 39 | 39.ROMDAL TRANS S.R.L.nou | Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, Dâmboviţa | 67 %— | — | — | 122,6 K RON |
| 40 | 40.BAICUSI TRANS SRL▲ 1.257 | Sat Ferestre, Comuna Runcu, Dâmboviţa | 67 %— | — | 19,9 K RON | |
| 41 | 41.GREAT ALIMAR LOGISTIC S.R.L.▼ 17 | Sat Boboci, Comuna Dragodana, Dâmboviţa | 67 %▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 27,4 K RON | |
| 42 | 42.RAION TRANS SRL▲ 188 | Sat Dărmăneşti, Comuna Dărmăneşti, Dâmboviţa | 66,3 %▲ 61,8 % | ▲ 61,8 % | 850 K RON | |
| 43 | 43.LIXANDRU TRANSPORT S.R.L.nou | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 65,6 %— | — | — | 206 K RON |
| 44 | 44.EVELYN MARIA TUR S.R.L.▲ 95 | Sat Lucieni, Comuna Lucieni, Dâmboviţa | 65,3 %▲ 24 % | ▲ 24 % | 187,8 K RON | |
| 45 | 45.TRANSCOM EURO POINT S.R.L.nou | Sat Potocelu, Comuna Ludeşti, Dâmboviţa | 65,2 %— | — | — | 44,3 K RON |
| 46 | 46.STEFION PROJECT CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Şotânga, Comuna Şotânga, Dâmboviţa | 65,1 %— | — | — | 364,3 K RON |
| 47 | 47.DUO MARCOR TRANS S.R.L.nou | Sat Croitori, Comuna Ulieşti, Dâmboviţa | 64,7 %— | — | — | 87,9 K RON |
| 48 | 48.VIONIC SPEEDTRANS S.R.L.▲ 107 | Sat Văcăreşti, Comuna Văcăreşti, Dâmboviţa | 64,5 %▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 174,4 K RON | |
| 49 | 49.ALEXPIRV TRANSPORT ALTERNATIV S.R.L.nou | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 64,3 %— | — | — | 158,4 K RON |
| 50 | 50.TRANS BAXY TERMO S.R.L.nou | Sat Pitaru, Comuna Potlogi, Dâmboviţa | 64 %— | — | — | 19,1 K RON |
| 51 | 51.GEORGE TRANSPORT ALTERNATIV S.R.L.nou | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 63,7 %— | — | — | 61,8 K RON |
| 52 | 52.BURSU SRL▲ 81 | Sat Gulia, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 63 %▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 271,3 K RON | |
| 53 | 53.LUPAŞCU TRACTĂRI AUTO DB S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 62,6 %— | — | — | 57,8 K RON |
| 54 | 54.RADU FLORTRANS SELECT S.R.L.▼ 12 | Sat Conţeşti, Comuna Conţeşti, Dâmboviţa | 62 %▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 26 K RON | |
| 55 | 55.ANDREI TRANSPORT ALTERNATIV S.R.L.nou | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 61,4 %— | — | — | 59 K RON |
| 56 | 56.TRANZIT MUNTENIA SRL▲ 213 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 61,4 %▲ 63,7 % | ▲ 63,7 % | 70,2 K RON | |
| 57 | 57.FAST CRYSS SRL▲ 397 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 61,3 %▲ 145,6 % | ▲ 145,6 % | 88,6 K RON | |
| 58 | 58.TRUCK VAN CDT S.R.L.▲ 123 | Sat Grozăveşti, Comuna Corbii Mari, Dâmboviţa | 60,7 %▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 562,5 K RON | |
| 59 | 59.WORLDWIDE COMBO SRL▲ 27 | Sat Cuparu, Comuna Dragodana, Dâmboviţa | 59,8 %▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 45,3 K RON | |
| 60 | 60.VXV SHELBY TEAM LTD S.R.L.nou | Sat Băleni Sârbi, Comuna Băleni, Dâmboviţa | 59,1 %— | — | — | 518,5 K RON |
| 61 | 61.MIN FLASH CARS S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 58,1 %— | — | — | 27,6 K RON |
| 62 | 62.AJM UTIL GENERAL TRANS S.R.L.nou | Sat Grozăveşti, Comuna Corbii Mari, Dâmboviţa | 58,1 %— | — | — | 34,7 K RON |
| 63 | 63.ADRIANBC FLEET S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 57,8 %— | — | — | 12,5 K RON |
| 64 | 64.BUTZU EXPRESS S.R.L.▼ 6 | Sat Crevedia, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 57,6 %▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 267 K RON | |
| 65 | 65.MUNTENIA TAXI SRL▲ 40 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 57,4 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 68,4 K RON | |
| 66 | 66.IANCUTRANS SRL▲ 127 | Comuna Bilciureşti, Dâmboviţa | 57 %▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 111,2 K RON | |
| 67 | 67.GOOD FLASH COURIER S.R.L.nou | Loc. Fieni, Oraş Fieni, Dâmboviţa | 56,8 %— | — | 17,6 K RON | |
| 68 | 68.AEG PROFESIONAL TRANS S.R.L.nou | Sat Ioneşti, Comuna Petreşti, Dâmboviţa | 56,4 %— | — | — | 23,2 K RON |
| 69 | 69.RĂZVAN NICO EXPEDITION S.R.L.nou | Sat Voia, Comuna Crângurile, Dâmboviţa | 56,3 %— | — | — | 128,5 K RON |
| 70 | 70.ONY FULL CARGO S.R.L.nou | Sat Cojasca, Comuna Cojasca, Dâmboviţa | 56,2 %— | — | — | 20,3 K RON |
| 71 | 71.IUCOF-CRISTIAN S.R.L.▲ 129 | Sat Văcăreşti, Comuna Văcăreşti, Dâmboviţa | 55,7 %▲ 26 % | ▲ 26 % | 287,1 K RON | |
| 72 | 72.ALEZAR DRIVE S.R.L.nou | Sat Picior de Munte, Comuna Dragodana, Dâmboviţa | 55,2 %— | — | — | 223,5 K RON |
| 73 | 73.EURO VALESIM S.R.L.▼ 64 | Sat Gura Sutii, Comuna Gura Sutii, Dâmboviţa | 55 %▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 46,3 K RON | |
| 74 | 74.ALMAR CAR EXPRES S.R.L.▲ 47 | Sat Viforâta, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 54,7 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 17,8 K RON | |
| 75 | 75.MAN SERV-TRANS S.R.L.▲ 13 | Sat Mănăstirea, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 54,2 %▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 79,5 K RON | |
| 76 | 76.KARION KAT IMPEX S.R.L.▲ 18 | Sat Schela, Comuna Glodeni, Dâmboviţa | 54 %▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 84,2 K RON | |
| 77 | 77.SRB GABRIEL TRANSPORT S.R.L.▼ 1 | Sat Bujoreanca, Comuna Corneşti, Dâmboviţa | 53,1 %▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 106,6 K RON | |
| 78 | 78.VIRDO SRL▲ 59 | Sat Pădureni, Comuna Dragodana, Dâmboviţa | 53 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 72 K RON | |
| 79 | 79.IACOM TRANS SRL▲ 1.418 | Loc. Fieni, Oraş Fieni, Dâmboviţa | 52,7 %— | — | 27 K RON | |
| 80 | 80.VALI BRIGĂ TRANS LOGISTIK S.R.L.▲ 178 | Sat Cojasca, Comuna Cojasca, Dâmboviţa | 52,7 %▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 785,1 K RON | |
| 81 | 81.FEDMAP TRANSPORT S.R.L.▲ 363 | Sat Gulia, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 52,4 %▲ 104,7 % | ▲ 104,7 % | 64 K RON | |
| 82 | 82.COMPLET ZAH GROUP S.R.L.nou | Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, Dâmboviţa | 52,3 %— | — | — | 160 K RON |
| 83 | 83.VOL TAX SERVICES S.R.L.▲ 55 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 52,2 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 25,7 K RON | |
| 84 | 84.VIP TEHNICAL SPEED S.R.L.▼ 62 | Sat Samurcasi, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 52,1 %▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | 55 K RON | |
| 85 | 85.YO CONS TRANS SRL▲ 117 | Sat Viişoara, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 51,9 %▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 650,4 K RON | |
| 86 | 86.SI-IUL SERV SRL▲ 74 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 51,8 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 23,2 K RON | |
| 87 | 87.ANYTIME READY S.R.L.▼ 14 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 51,4 %▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 75,8 K RON | |
| 88 | 88.STÎNGACIU DINICĂ TRANS S.R.L.▲ 992 | Sat Iazu, Comuna Cojasca, Dâmboviţa | 51,2 %▲ 2.537,1 % | ▲ 2.537,1 % | 27,6 K RON | |
| 89 | 89.SIHANA DELIVERY S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 51,1 %— | — | — | 33,5 K RON |
| 90 | 90.RDM SOLUTION UNIT S.R.L.nou | Sat Costeşti, Oraş Fieni, Dâmboviţa | 51,1 %— | — | — | 45,2 K RON |
| 91 | 91.TOTAL DINAMIC DOL S.R.L.nou | Sat Perşinari, Comuna Perşinari, Dâmboviţa | 51 %— | — | — | 90,8 K RON |
| 92 | 92.DANILL - MIRALYNA SRL▲ 36 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 50,2 %▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 20,4 K RON | |
| 93 | 93.EXPRES DINAMIC POST S.R.L.▼ 8 | Sat Crângurile de Jos, Comuna Crângurile, Dâmboviţa | 49,9 %▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 392,6 K RON | |
| 94 | 94.BOZGORUȚA S.R.L.▼ 59 | Sat Niculeşti, Comuna Niculeşti, Dâmboviţa | 49,6 %▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 45,5 K RON | |
| 95 | 95.NEO POST SOLUTIONS S.R.L.▼ 58 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 49,3 %▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 96 | 96.TOP DENY HAY S.R.L.▲ 186 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 49,2 %▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 86,2 K RON | |
| 97 | 97.ALY-L TAXI SRL▲ 20 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 49,1 %▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 37,7 K RON | |
| 98 | 98.EMADAV SPEED S.R.L.nou | Sat Iazu, Comuna Cojasca, Dâmboviţa | 48,6 %— | — | — | 131,5 K RON |
| 99 | 99.TAVI GRUP SRL▲ 119 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 48,4 %▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 9,1 K RON | |
| 100 | 100.BIOBAND BARBU S.R.L.▲ 617 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 48,3 %▲ 311,9 % | ▲ 311,9 % | 78,8 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Dâmbovița
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
1.245 firme · 1,5 mld. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
39 firme · 156,9 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
19 firme · 108,1 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
85 firme · 43 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
84 firme · 38,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
26 firme · 38,5 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
6 firme · 28,9 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
1 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
6 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
3 firme · 11,4 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
236 firme · 9,8 mil. RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
1 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
9 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
2 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
46 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 577,1 K RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 189,2 K RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
2 firme · 87,9 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
1 firme · 63 K RON