Top 100 firme — Transport și depozitare, Dâmbovița după marjă netă în 2021
1.422 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 57,9 %, iar liderul atinge 710,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MTG TRANSPORT AND WAREHOUSING S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 710,2 %— | — | — | 262,8 K RON |
| 2 | 2.ASOCIAŢIA INVESTITORILOR TRANSPORT TÂRGOVIŞTE S.R.L.▲ 3 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 598,7 %▲ 286,7 % | ▲ 286,7 % | 3 mil. RON | |
| 3 | 3.CONTAMAR COMISSIONS S.R.L.nou | Sat Iedera de Sus, Comuna Iedera, Dâmboviţa | 260,4 %— | — | 261,2 K RON | |
| 4 | 4.UINER LOGISTIC S.R.L.▲ 1.142 | Sat Gheboaia, Comuna Finta, Dâmboviţa | 148,6 %— | — | 171,7 K RON | |
| 5 | 5.EUROTIR FORWARDING S.R.L.▲ 1.152 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 132,6 %— | — | 16,8 K RON | |
| 6 | 6.DAY-GEO STAR 2017 S.R.L.▲ 1.206 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 114,6 %— | — | 193,7 K RON | |
| 7 | 7.SAV RAMONA SRL▲ 1.279 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 109,3 %— | — | 18,6 K RON | |
| 8 | 8.POPA ALEXANDRU LAURENŢIU S.R.L.▲ 22 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 99,1 %▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 40,2 K RON | |
| 9 | 9.BADEA GS SMARTRANS S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 97,1 %— | — | — | 1,7 K RON |
| 10 | 10.DARMYS CIN S.R.L.nou | Sat Butoiu de Jos, Comuna Hulubeşti, Dâmboviţa | 97 %— | — | — | 1,2 K RON |
| 11 | 11.CHITU TRANS INTERNATIONAL S.R.L.nou | Sat Niculeşti, Comuna Niculeşti, Dâmboviţa | 97 %— | — | — | 1,7 K RON |
| 12 | 12.ALBOEMA ALIK TRANS S.R.L.▲ 1.322 | Sat Crivăţu, Comuna Corneşti, Dâmboviţa | 96,9 %— | — | 123 RON | |
| 13 | 13.GHIDO CAR TRANS SRL▲ 3 | Sat Dealu Frumos, Comuna Pietrosiţa, Dâmboviţa | 96,6 %▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 2,9 K RON | |
| 14 | 14.HECTAR LAN S.R.L.= | Sat Lunguleţu, Comuna Lunguleţu, Dâmboviţa | 95,2 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 49,8 K RON | |
| 15 | 15.RICKY & RAZVY TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Croitori, Comuna Ulieşti, Dâmboviţa | 94,3 %— | — | — | 115,7 K RON |
| 16 | 16.VIP TEHNICAL SPEED S.R.L.▲ 9 | Sat Samurcasi, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 92,2 %▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 72,1 K RON | |
| 17 | 17.SEROLES SRL▲ 46 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 90,7 %▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 237,3 K RON | |
| 18 | 18.DRUMAX TECHNOLOGIES S.R.L.nou | Sat Bâldana, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 89,2 %— | — | — | 15,9 K RON |
| 19 | 19.VALMAR ILIESCU COMPANY S.R.L.▲ 101 | Sat Viforâta, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 86 %▲ 61 % | ▲ 61 % | 74,2 K RON | |
| 20 | 20.PUŞOIU SIMONA S.R.L.nou | Sat Glod, Comuna Moroeni, Dâmboviţa | 85,6 %— | — | — | 918,2 K RON |
| 21 | 21.MATACHE CONSTANTIN COMPANY S.R.L.▼ 2 | Sat Conţeşti, Comuna Conţeşti, Dâmboviţa | 84,6 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 97,5 K RON | |
| 22 | 22.JVV ROAD TRANS S.R.L.▼ 4 | Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmboviţa | 84,5 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 16,1 K RON | |
| 23 | 23.SWED TEAM ONE S.R.L.▲ 35 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 84,5 %▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 67,6 K RON | |
| 24 | 24.RAVEN AUTOMATIZĂRI VAMALE S.R.L.▲ 683 | Sat Gulia, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 80,4 %▲ 668,4 % | ▲ 668,4 % | 208,5 K RON | |
| 25 | 25.MILOŞI DINAMIC S.R.L.▲ 147 | Sat Grozăveşti, Comuna Corbii Mari, Dâmboviţa | 79,8 %▲ 72,2 % | ▲ 72,2 % | 670,8 K RON | |
| 26 | 26.MAR ANTO ED TRANS S.R.L.nou | Sat Butimanu, Comuna Butimanu, Dâmboviţa | 78,2 %— | — | — | 51,7 K RON |
| 27 | 27.TRANS CLEO SRL▲ 1.058 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 78 %— | — | 144,1 K RON | |
| 28 | 28.DUMITRU EXPEDITION S.R.L.nou | Sat Colanu, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 77,8 %— | — | — | 55,7 K RON |
| 29 | 29.INGRID IDEAL S.R.L.▲ 60 | Sat Vulcana-Pandele, Comuna Vulcana-Pandele, Dâmboviţa | 77,6 %▲ 32 % | ▲ 32 % | 8,9 K RON | |
| 30 | 30.GENERAL C&N TRANS S.R.L.▲ 381 | Sat Morteni, Comuna Morteni, Dâmboviţa | 77,4 %▲ 196,4 % | ▲ 196,4 % | 4,7 K RON | |
| 31 | 31.CIOLOMAT SPEED S.R.L.▲ 368 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 77,2 %▲ 184,8 % | ▲ 184,8 % | 80,3 K RON | |
| 32 | 32.SERV CONSTRUCT LUNGULEŢU SRL▼ 19 | Sat Lunguleţu, Comuna Lunguleţu, Dâmboviţa | 77,1 %▼ 20 % | ▼ 20 % | 35,5 K RON | |
| 33 | 33.BIK EXPERT TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Fierbinţi, Comuna Şelaru, Dâmboviţa | 77,1 %— | — | — | 35,4 K RON |
| 34 | 34.EMILIOMAR DBTRANS SRL= | Sat Mărginenii de Sus, Comuna Dărmăneşti, Dâmboviţa | 76,8 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 1,5 K RON | |
| 35 | 35.ŞERB TRANS SRL▼ 27 | Sat Băleni-Români, Comuna Băleni, Dâmboviţa | 76,6 %▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 14,1 K RON | |
| 36 | 36.CRISTADIN GHE S.R.L.▲ 23 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 76,3 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 69,6 K RON | |
| 37 | 37.DAMISAMIS TRANS S.R.L.▲ 8 | Sat Crângurile de Jos, Comuna Crângurile, Dâmboviţa | 76,2 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 60,1 K RON | |
| 38 | 38.BADIE-SPEED TRANS S.R.L.▲ 350 | Sat Vişina, Comuna Vişina, Dâmboviţa | 76,1 %▲ 175,4 % | ▲ 175,4 % | 57,8 K RON | |
| 39 | 39.MATIMAY TOUR S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 75,4 %— | — | — | 91,9 K RON |
| 40 | 40.TRUCKS-ROBY S.R.L.nou | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 75,4 %— | — | — | 19 K RON |
| 41 | 41.EXPERT AQUA PLUS S.R.L.▲ 402 | Sat Ulmi, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 75,2 %▲ 218,1 % | ▲ 218,1 % | 26,3 K RON | |
| 42 | 42.ANDART SRL▲ 14 | Sat Comişani, Comuna Comişani, Dâmboviţa | 74,9 %▲ 10 % | ▲ 10 % | 4,5 K RON | |
| 43 | 43.CEAUSU UNIC DORIN S.R.L.nou | Sat Morteni, Comuna Morteni, Dâmboviţa | 74,2 %— | — | — | 143,5 K RON |
| 44 | 44.E L GROUPE TRANS S.R.L.▲ 1.265 | Loc. Fieni, Oraş Fieni, Dâmboviţa | 72,8 %— | — | 135 K RON | |
| 45 | 45.RAPID LAU PERFECT S.R.L.▲ 10 | Sat Moţăieni, Comuna Moţăieni, Dâmboviţa | 72,5 %▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 75,5 K RON | |
| 46 | 46.ANDREI BOGDAN GHEORGHE S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 72,4 %— | — | — | 8,5 K RON |
| 47 | 47.TOADER FAST CURIER S.R.L.nou | Sat Toculeşti, Comuna Vulcana-Pandele, Dâmboviţa | 72,1 %— | — | — | 52 K RON |
| 48 | 48.BUTZU EXPRESS S.R.L.▼ 5 | Sat Crevedia, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 71,5 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 227,1 K RON | |
| 49 | 49.ALKIRA28 S.R.L.▲ 579 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 71,1 %▲ 402,9 % | ▲ 402,9 % | 61,9 K RON | |
| 50 | 50.ANDRELAMIR FAST S.R.L.▲ 1.289 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 70,9 %— | — | 121,8 K RON | |
| 51 | 51.ALEX TRANS VALY S.R.L.▲ 85 | Sat Ocniţa, Comuna Ocniţa, Dâmboviţa | 70,8 %▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | 61,6 K RON | |
| 52 | 52.AD&SIM LOGISTIC S.R.L.nou | Sat Priboiu, Comuna Tătărani, Dâmboviţa | 70,6 %— | — | — | 8,9 K RON |
| 53 | 53.WALBENYTO TRANS SRL▲ 1.177 | Sat Stăteşti, Comuna Vârfuri, Dâmboviţa | 70,3 %— | — | 209,7 K RON | |
| 54 | 54.BĂTĂIOSU PAUL PARDALIAN TRANS S.R.L.▲ 997 | Sat Vulcana-Pandele, Comuna Vulcana-Pandele, Dâmboviţa | 70 %— | — | 31,7 K RON | |
| 55 | 55.IANIS MODORAN S.R.L.▲ 139 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 69,6 %▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 24,8 K RON | |
| 56 | 56.IULIAN-NIKOLAS-RADID-TRANS S.R.L.nou | Sat Mănăstioara, Comuna Ulieşti, Dâmboviţa | 69,5 %— | — | — | 46,2 K RON |
| 57 | 57.UNIC PERFECT OBY S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 69,3 %— | — | — | 40,5 K RON |
| 58 | 58.ANA MARY EREMIA SRLnou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 69,2 %— | — | 249 RON | |
| 59 | 59.SAFMARYOTRANS EXPRESS S.R.L.▲ 23 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 68,8 %▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 232,6 K RON | |
| 60 | 60.BUGATY EXPRESS S.R.L.▲ 89 | Sat Brăteştii de Jos, Comuna Văcăreşti, Dâmboviţa | 67,6 %▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 54,7 K RON | |
| 61 | 61.MUNTENIA TAXI SRL▲ 25 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 67,4 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 67,6 K RON | |
| 62 | 62.GRALI TRANS SRL▲ 43 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 67,2 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 60,9 K RON | |
| 63 | 63.ALEX SIK SPEED S.R.L.▲ 43 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 67,2 %▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 45,5 K RON | |
| 64 | 64.VIRDO SRL▲ 196 | Sat Pădureni, Comuna Dragodana, Dâmboviţa | 66,9 %▲ 84,3 % | ▲ 84,3 % | 104,9 K RON | |
| 65 | 65.ADRISOR FAMILY S.R.L.▼ 15 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 66,7 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 82,9 K RON | |
| 66 | 66.SEBYDENY ACTUAL S.R.L.▼ 18 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 66,5 %▼ 6 % | ▼ 6 % | 35,8 K RON | |
| 67 | 67.FLOTAX PRESS S.R.L.▲ 86 | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 66,2 %▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 36,3 K RON | |
| 68 | 68.KARTY COOL S.R.L.nou | Sat Colibaşi, Comuna Iedera, Dâmboviţa | 66,1 %— | — | — | 54,2 K RON |
| 69 | 69.RAMB-DIM CLAU GRUP S.R.L.▲ 511 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 65,5 %▲ 300 % | ▲ 300 % | 27 K RON | |
| 70 | 70.BIC DRIVER SMART DELIVERY S.R.L.nou | Sat Bâldana, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 65,4 %— | — | — | 6,7 K RON |
| 71 | 71.ZENOAH 333 IMPEX S.R.L.nou | Sat Dârza, Comuna Crevedia, Dâmboviţa | 65,2 %— | — | — | 20 K RON |
| 72 | 72.MELIROMSON TRANS S.R.L.▼ 28 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 65 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 37,8 K RON | |
| 73 | 73.BEBE CĂLĂTORII S.R.L.▼ 2 | Sat Gura Vulcanei, Comuna Vulcana-Pandele, Dâmboviţa | 64,7 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 10,9 K RON | |
| 74 | 74.TEO & DAR MAGAZIN S.R.L.nou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 64,6 %— | — | — | 58 K RON |
| 75 | 75.DEMALUX SERV SRL▲ 64 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 64,4 %▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 42,5 K RON | |
| 76 | 76.AMI ŞI ALEX TRANS SRL▲ 1.144 | Sat Bezdead, Comuna Bezdead, Dâmboviţa | 63,8 %— | — | 113,4 K RON | |
| 77 | 77.ALEMAR JAN 4 EVER SRL▲ 3 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 63,6 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 103,5 K RON | |
| 78 | 78.BIS SEBY LOGISTIC S.R.L.▲ 127 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 63,2 %▲ 49 % | ▲ 49 % | 42,6 K RON | |
| 79 | 79.TAXI 2 PLUS SRL▲ 1.086 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 62,7 %— | — | 113,4 K RON | |
| 80 | 80.LORENZO LAURA ALEXANDRA S.R.L.nou | Sat Potocelu, Comuna Ludeşti, Dâmboviţa | 62,6 %— | — | — | 162,2 K RON |
| 81 | 81.AUTO GRIG SPEED TOTAL S.R.L.▼ 9 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Dâmboviţa | 62,5 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 50 K RON | |
| 82 | 82.ICM MINERAL SPEED S.R.L.nou | Sat Potlogi, Comuna Potlogi, Dâmboviţa | 62,1 %— | — | — | 67,6 K RON |
| 83 | 83.LIVACHE TAXI S.R.L.▼ 7 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 62 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 66,5 K RON | |
| 84 | 84.RYMA-POPESCU S.R.L.▲ 239 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 61,8 %▲ 99,4 % | ▲ 99,4 % | 30,9 K RON | |
| 85 | 85.AULEX COM SRL▲ 9 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 61,8 %▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 219,2 K RON | |
| 86 | 86.MAICH ALEX MYH S.R.L.nou | Sat Bolovani, Comuna Cornăţelu, Dâmboviţa | 61,7 %— | — | — | 38,7 K RON |
| 87 | 87.ADI ŞI FLORIN DIVERS TRANS S.R.L.nou | Sat Răscăeţi, Comuna Răscăeţi, Dâmboviţa | 61,6 %— | — | — | 82,8 K RON |
| 88 | 88.STEF EXPRESS DELIVERY SRLnou | Sat Gemenea Brătuleşti, Comuna Voineşti, Dâmboviţa | 60,9 %— | — | 14,4 K RON | |
| 89 | 89.ANA ŞI FLORIN OPREA S.R.L.▲ 70 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 60,6 %▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 22,7 K RON | |
| 90 | 90.CARA MIA SRL▲ 35 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 60,1 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 31,9 K RON | |
| 91 | 91.ARIANANDREEA SRL▲ 263 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 59,5 %▲ 104,3 % | ▲ 104,3 % | 104,9 K RON | |
| 92 | 92.AUREL ŞI RUSU SRL▲ 8 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 59,5 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 48,1 K RON | |
| 93 | 93.PINRO TAXI IMPEX SRL▲ 1.043 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 59,4 %— | — | 4,1 K RON | |
| 94 | 94.CARISMATIC COM SRL▲ 1.147 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 59,2 %— | — | 28 K RON | |
| 95 | 95.EXPRES DINAMIC POST S.R.L.▼ 46 | Sat Crângurile de Jos, Comuna Crângurile, Dâmboviţa | 59 %▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 392,1 K RON | |
| 96 | 96.CĂPLESCU TRANSPORT LOGISTIC S.R.L.nou | Sat Văcăreşti, Comuna Văcăreşti, Dâmboviţa | 58,5 %— | — | — | 5,7 K RON |
| 97 | 97.RADU FLORTRANS SELECT S.R.L.▼ 20 | Sat Conţeşti, Comuna Conţeşti, Dâmboviţa | 58,5 %▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 19,7 K RON | |
| 98 | 98.APFX TRANS S.R.L.nou | Sat Gheboieni, Comuna Tătărani, Dâmboviţa | 58,5 %— | — | — | 896,5 K RON |
| 99 | 99.BI-STROE SRL▲ 118 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 58 %▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 212,2 K RON | |
| 100 | 100.TRANZIT MUNTENIA SRL▼ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 57,9 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 52,3 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Dâmbovița
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
1.245 firme · 1,5 mld. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
39 firme · 156,9 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
19 firme · 108,1 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
85 firme · 43 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
84 firme · 38,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
26 firme · 38,5 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
6 firme · 28,9 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
1 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
6 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
3 firme · 11,4 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
236 firme · 9,8 mil. RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
1 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
9 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
2 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
46 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 577,1 K RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 189,2 K RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
2 firme · 87,9 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
1 firme · 63 K RON