Top 100 firme — Activități profesionale, Covasna după marjă netă în 2022
497 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 73,6 %, iar liderul atinge 796,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.HIPPOPROJECT SRL▲ 346 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 796,9 %▲ 7.197,7 % | ▲ 7.197,7 % | 27,1 K RON | |
| 2 | 2.CASTRUM ATC SRL▲ 460 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 248,6 %— | — | 83,2 K RON | |
| 3 | 3.CAD PROJECT SRL▲ 296 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 125,8 %▲ 515,1 % | ▲ 515,1 % | 458,1 K RON | |
| 4 | 4.ECOSUSTENABIL S.R.L.▲ 18 | Sat Ozun, Comuna Ozun, Covasna | 98,3 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 85,5 K RON | |
| 5 | 5.MO-TI-CA CONS S.R.L.▲ 48 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 97,5 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 3 mil. RON | |
| 6 | 6.AB CERT S.R.L.▲ 125 | Sat Dobârlău, Comuna Dobârlău, Covasna | 96,7 %▲ 56,9 % | ▲ 56,9 % | 144,8 K RON | |
| 7 | 7.CONSULTING NAPEMA S.R.L.nou | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 96,2 %— | — | — | 62 K RON |
| 8 | 8.COGNITIVE OPTIMIZATION S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 95,7 %— | — | — | 260,2 K RON |
| 9 | 9.E & M CONSULT SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 95,3 %— | — | 175,2 K RON | |
| 10 | 10.DANDOO-MARKETING & EVENTS S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 95 %— | — | — | 25,2 K RON |
| 11 | 11.SECTRAGON S.R.L.▼ 4 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 94,3 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 101,8 K RON | |
| 12 | 12.BRM COVASNA S.R.L.▼ 6 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 94,2 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 4,5 K RON | |
| 13 | 13.ABLE EXPERTCONT S.R.L.▲ 37 | Sat Lunga, Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 94 %▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 51,5 K RON | |
| 14 | 14.BARTHA SANI-TERM S.R.L.nou | Sat Bodoc, Comuna Bodoc, Covasna | 93,9 %— | — | — | 16,1 K RON |
| 15 | 15.VISUAL 360 REALITY S.R.L.▲ 48 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 93,9 %▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 139,7 K RON | |
| 16 | 16.THREADELF S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 93,5 %— | — | 8,2 K RON | |
| 17 | 17.FUN VITA PROJEKT S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 93,2 %— | — | — | 34,9 K RON |
| 18 | 18.PERITUM CONSULTING S.R.L.▼ 5 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 93 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 236,8 K RON | |
| 19 | 19.A60 PLUS S.R.L.▲ 7 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 93 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 7,6 K RON | |
| 20 | 20.ATK LEAD S.R.L.▲ 39 | Sat Sîntionlunca, Comuna Ozun, Covasna | 92,8 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 242,5 K RON | |
| 21 | 21.AMC ADVART MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 92,5 %— | — | — | 13,9 K RON |
| 22 | 22.RK ACCOUNTANCY S.R.L.▼ 5 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 92,4 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 38,3 K RON | |
| 23 | 23.AVRABRA COMMUNICATION S.R.L.▲ 45 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 91,5 %▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 208,8 K RON | |
| 24 | 24.HR HADNAGY S.R.L.▲ 27 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 91,4 %▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 247,1 K RON | |
| 25 | 25.INDUSTRIA DE RECLAME S.R.L.▲ 93 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 90,6 %▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 81,7 K RON | |
| 26 | 26.ROBO MECATRONIC PROIECT S.R.L.▼ 8 | Sat Sîncraiu, Comuna Ilieni, Covasna | 89,4 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 27 | 27.RBLM S.R.L.▲ 83 | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 89,3 %▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 5,8 K RON | |
| 28 | 28.ANACONTIS S.R.L.▼ 19 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 89,1 %▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 147,9 K RON | |
| 29 | 29.WEBGIS NT S.R.L.nou | Sat Măgheruş, Comuna Ozun, Covasna | 89 %— | — | — | 22,3 K RON |
| 30 | 30.BARDOCZ & I CONSULTING S.R.L.▼ 22 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 88,6 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 19,4 K RON | |
| 31 | 31.NIM PROIECT S.R.L.▼ 1 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 88,5 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 31,5 K RON | |
| 32 | 32.SZEKLERCONSULT S.R.L.▲ 46 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 88,3 %▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 45 K RON | |
| 33 | 33.RÉKADOTS S.R.L.▼ 2 | Sat Hătuica, Comuna Catalina, Covasna | 88,2 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 38,4 K RON | |
| 34 | 34.FUTURE INNOVATIVE TECHNOLOGIES S.R.L.nou | Sat Icafalău, Comuna Cernat, Covasna | 87,4 %— | — | — | 12,7 K RON |
| 35 | 35.HEBA NETCONT S.R.L.▲ 63 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 87,4 %▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 60,1 K RON | |
| 36 | 36.EUROCAD SRL▲ 20 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 86,9 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 196,1 K RON | |
| 37 | 37.TEGLAS CONT S.R.L.▼ 2 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 86,9 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 61,5 K RON | |
| 38 | 38.PICTORESC LPGD S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 86,5 %— | — | — | 41 K RON |
| 39 | 39.ELE-IM CONT S.R.L.= | Sat Valea Scurtă, Comuna Estelnic, Covasna | 85,6 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 98,9 K RON | |
| 40 | 40.BR MEDIA S.R.L.nou | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 85,2 %— | — | 9,4 K RON | |
| 41 | 41.SZ-IMFIDUM SRL▼ 21 | Sat Lunga, Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 84,6 %▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 50,3 K RON | |
| 42 | 42.PRESTARI "BASTYA" SRL▼ 30 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 84,6 %▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 27,5 K RON | |
| 43 | 43.JAMELOS CREATIVE S.R.L.▼ 18 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 84,4 %▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 72,8 K RON | |
| 44 | 44.CORPORATE MK S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 84,3 %— | — | — | 9,7 K RON |
| 45 | 45.SSY KREALAB S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 84,2 %— | — | — | 34,1 K RON |
| 46 | 46.ASIMEXP S.R.L.▼ 35 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 84 %▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 39,5 K RON | |
| 47 | 47.CALM & CO CONSULTING SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 83,9 %— | — | 10,1 K RON | |
| 48 | 48.BOCI-CSEPERDE SRL▲ 375 | Sat Brateş, Comuna Brateş, Covasna | 83,9 %— | — | 141,6 K RON | |
| 49 | 49.CONTEXP CONSULT SRL▼ 21 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 83,7 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 241,8 K RON | |
| 50 | 50.VR KONCEPTUAL 360 S.R.L.▲ 109 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 83,6 %▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | 11,9 K RON | |
| 51 | 51.C&M CARPATHIAN CONSULTING S.R.L.nou | Sat Sîncraiu, Comuna Ilieni, Covasna | 83,4 %— | — | 406,3 K RON | |
| 52 | 52.EUROSFAT 2007 SRLnou | Sat Olteni, Comuna Bodoc, Covasna | 83,2 %— | — | — | 33,5 K RON |
| 53 | 53.EXPERT TOPOGIS S.R.L.▲ 105 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 83 %▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 176 K RON | |
| 54 | 54.HT 2008 VIDEO S.R.L.▲ 1 | Sat Mereni, Comuna Mereni, Covasna | 82,9 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 32,1 K RON | |
| 55 | 55.RESPOTECH SRL▼ 36 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 82,8 %▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 73,7 K RON | |
| 56 | 56.TOP-PRO-NA S.R.L.▲ 283 | Sat Chilieni, Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 82,5 %▲ 545,2 % | ▲ 545,2 % | 15,3 K RON | |
| 57 | 57.MAS FILM STUDIO S.R.L.▲ 406 | Sat Valea Seacă, Comuna Sânzieni, Covasna | 82,4 %— | — | 134,6 K RON | |
| 58 | 58.CONTEXP ACCOUNTING-MANAGEMENT SRL▼ 26 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 82,4 %▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 215,8 K RON | |
| 59 | 59.DARAGUS-VET S.R.L.▼ 44 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 82,2 %▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 22,7 K RON | |
| 60 | 60.VRS-SYSTEMS S.R.L.nou | Sat Angheluş, Comuna Ghidfalău, Covasna | 82,2 %— | — | — | 14,4 K RON |
| 61 | 61.CREATIVE ECONOMY SRL▼ 47 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 81,8 %▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 215,1 K RON | |
| 62 | 62.ASTERA MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 81,7 %— | — | 66,6 K RON | |
| 63 | 63.MIGCONSULT SRL▲ 127 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 81,5 %▲ 68,3 % | ▲ 68,3 % | 64,4 K RON | |
| 64 | 64.GAZ-TERM CONTROL S.R.L.▲ 9 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 80,6 %▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 232,4 K RON | |
| 65 | 65.ANDMERIT S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 80,4 %— | — | — | 6,2 K RON |
| 66 | 66.PROTECT HARCOV SRL▼ 20 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 80,4 %▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 100,2 K RON | |
| 67 | 67.BJ CONTA S.R.L.nou | Sat Sîncraiu, Comuna Ilieni, Covasna | 80 %— | — | — | 17,3 K RON |
| 68 | 68.ROMSTEEL SRL▼ 16 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 79,9 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 104,8 K RON | |
| 69 | 69.ENGFER S.R.L.▲ 21 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 79,6 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 120,9 K RON | |
| 70 | 70."CD CONSULT" SRL▲ 27 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 79,3 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 34,3 K RON | |
| 71 | 71.ZEBA CONT SRL▼ 29 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 79,2 %▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 51,4 K RON | |
| 72 | 72.KOSS IMAGE PRODUCTION S.R.L.▼ 35 | Sat Araci, Comuna Vâlcele, Covasna | 79,1 %▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 89,7 K RON | |
| 73 | 73."CONSULTING BOCK" SOCIETATE IN COMANDITA SIMPLA▼ 35 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 79 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 59,9 K RON | |
| 74 | 74.ENERCERT S.R.L.▼ 31 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 78,8 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 99,1 K RON | |
| 75 | 75.VANCZA MARKER S.R.L.▲ 12 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 78,7 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 142,4 K RON | |
| 76 | 76.IT CONSULTING SRL▲ 66 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 78,1 %▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 48,5 K RON | |
| 77 | 77.ZFLUENCE S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 77,7 %— | — | — | 122,2 K RON |
| 78 | 78.ADOB MULTISERV SRL▲ 204 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 77,7 %▲ 208,5 % | ▲ 208,5 % | 9,3 K RON | |
| 79 | 79.ON-SCREEN S.R.L.▼ 75 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 77,6 %▼ 20 % | ▼ 20 % | 16,4 K RON | |
| 80 | 80.BOLE-CREATIVE S.R.L.▲ 103 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 77,5 %▲ 54,3 % | ▲ 54,3 % | 46,9 K RON | |
| 81 | 81.KELEMENONE S.R.L.▲ 319 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 77 %▲ 6.656,1 % | ▲ 6.656,1 % | 55,6 K RON | |
| 82 | 82.OKAPI DESIGN LAB S.R.L.▲ 117 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 76,8 %▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 97,1 K RON | |
| 83 | 83.MOKSA SENS S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 76,6 %— | — | — | 34,4 K RON |
| 84 | 84.FOCUS CONTACONSULT S.R.L.▲ 5 | Sat Reci, Comuna Reci, Covasna | 76,5 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 11,8 K RON | |
| 85 | 85.AUDITCOVLEX SRL▲ 34 | Sat Reci, Comuna Reci, Covasna | 76,4 %▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 147,7 K RON | |
| 86 | 86.LIBRA PLUS S.R.L.▼ 15 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 76,4 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 115 K RON | |
| 87 | 87.LOGICONT SRL▲ 20 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 76,2 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 70,7 K RON | |
| 88 | 88.B.M.G. EULITA TRANSPORT S.R.L.▲ 16 | Sat Reci, Comuna Reci, Covasna | 75,7 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 89,1 K RON | |
| 89 | 89.CONT PROGRESIV SRL▼ 29 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 75,4 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 48,4 K RON | |
| 90 | 90.SZIAVET S.R.L.▲ 146 | Sat Micfalău, Comuna Micfalău, Covasna | 75,3 %▲ 109,7 % | ▲ 109,7 % | 204,4 K RON | |
| 91 | 91.ARTAGE PHOTO&SOUND S.R.L.▼ 26 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 75,2 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 31,6 K RON | |
| 92 | 92.MIRON CONTAB SRL▼ 52 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 74,9 %▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 6 K RON | |
| 93 | 93.PRO-EM SRL▼ 69 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 74,6 %▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 13,9 K RON | |
| 94 | 94.AGRO BESTIALIS S.R.L.nou | Sat Angheluş, Comuna Ghidfalău, Covasna | 74,6 %— | — | 55,2 K RON | |
| 95 | 95.PRO EHCONT-EXP SRL▲ 38 | Sat Hilib, Comuna Ojdula, Covasna | 74,6 %▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 145,9 K RON | |
| 96 | 96."ECOTOTAL CONTABILITATE" SRL▲ 141 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 74,4 %▲ 108,3 % | ▲ 108,3 % | 29,9 K RON | |
| 97 | 97.BIOMASS NRG CONSULTING SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 74,4 %▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 171,6 K RON | |
| 98 | 98.SEPSI CONSULT SRL▼ 96 | Sat Băţanii Mici, Comuna Băţani, Covasna | 74,3 %▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 67,2 K RON | |
| 99 | 99.SBS CONT S.R.L.= | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 74,1 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 222,3 K RON | |
| 100 | 100.BESZTER PROJECT S.R.L.▲ 124 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 73,6 %▲ 82,2 % | ▲ 82,2 % | 69,1 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Covasna
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
117 firme · 41,5 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
107 firme · 34,9 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
40 firme · 23,9 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
38 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
65 firme · 13,5 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
46 firme · 11,5 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
16 firme · 9,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
18 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
25 firme · 7,9 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
2 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
21 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
33 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
4 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
6 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
8 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
4 firme · 794,8 K RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
3 firme · 541,7 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
2 firme · 394,4 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
5 firme · 334,1 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
3 firme · 296,8 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
3 firme · 97 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
1 firme · 42,1 K RON