Top 100 firme — Activități profesionale, Covasna după marjă netă în 2018
387 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 60,2 %, iar liderul atinge 329,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.E & M CONSULT SRL▲ 109 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 329,3 %▲ 567,3 % | ▲ 567,3 % | 170,8 K RON | |
| 2 | 2.CSURI DESIGN SRL▲ 14 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 194 %▲ 115 % | ▲ 115 % | 16,9 K RON | |
| 3 | 3.D & OBRA CONSULTING SRL▲ 115 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 163,5 %▲ 246,3 % | ▲ 246,3 % | 228,4 K RON | |
| 4 | 4.DARAGUS-VET S.R.L.▲ 5 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 97 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 4,9 K RON | |
| 5 | 5.KERESZTELY SOCIETATE ÎN NUME COLECTIV▲ 22 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 96,8 %▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 86,7 K RON | |
| 6 | 6.MO-TI-CA CONS S.R.L.▼ 3 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 96,8 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 255,5 K RON | |
| 7 | 7.ACCOUNTING TODAY S.R.L.▲ 22 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 95,9 %▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 132,6 K RON | |
| 8 | 8.SZEKLERCONSULT S.R.L.nou | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 95,8 %— | — | — | 20,1 K RON |
| 9 | 9.PRIZNEL VET S.R.L.nou | Sat Băcel, Comuna Chichiş, Covasna | 95,5 %— | — | — | 5 K RON |
| 10 | 10.FERCONTABIL S.R.L.▼ 3 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 95,5 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 142 K RON | |
| 11 | 11.NUMERUS S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 95,2 %— | — | — | 46,3 K RON |
| 12 | 12.MOEBELPROIECT S.A.nou | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 94,9 %— | — | 1,4 mil. RON | |
| 13 | 13.FENSTERBAU CONSULTING S.R.L.▲ 212 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 94,4 %▲ 484,6 % | ▲ 484,6 % | 3,6 K RON | |
| 14 | 14.5P MANAGEMENT SRLnou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 93,1 %— | — | 51,6 K RON | |
| 15 | 15.REGIO SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 91,2 %▲ 110,7 % | ▲ 110,7 % | 5,5 K RON | |
| 16 | 16.LEAD CONSULT & SERVICE S.R.L.▲ 5 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 90,8 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 144 K RON | |
| 17 | 17.MITU MARKETING S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 90,6 %— | — | — | 10,4 K RON |
| 18 | 18.BARNINVEST SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 90,6 %— | — | 8,1 K RON | |
| 19 | 19.NIM PROIECT S.R.L.▼ 1 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 90,1 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 27,2 K RON | |
| 20 | 20.SAM CONT S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 89,6 %— | — | — | 16,7 K RON |
| 21 | 21.ROIA STUDIO S.R.L.▲ 21 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 87,7 %▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 24,7 K RON | |
| 22 | 22.ERKÓSA CONTA S.R.L.▼ 18 | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 87,5 %▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 51,9 K RON | |
| 23 | 23.ARGUS PRORISK S.R.L.= | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 87,4 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 29,7 K RON | |
| 24 | 24.LOR-ACCOUNT S.R.L.nou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 87,2 %— | — | — | 19,1 K RON |
| 25 | 25.GAZ-TERM CONTROL S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 86,4 %— | — | — | 222,7 K RON |
| 26 | 26.BR MEDIA S.R.L.▼ 7 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 85,9 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 33,6 K RON | |
| 27 | 27.ECOSUSTENABIL S.R.L.▼ 19 | Sat Ozun, Comuna Ozun, Covasna | 85,8 %▼ 10 % | ▼ 10 % | 50,4 K RON | |
| 28 | 28.HEBA NETCONT S.R.L.▼ 14 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 85,7 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 46,7 K RON | |
| 29 | 29.NETFINITY SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 85,2 %— | — | — | 50,3 K RON |
| 30 | 30.PRESTARI "BASTYA" SRL▼ 18 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 83,7 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 27,6 K RON | |
| 31 | 31.SZEDNAMY ACCOUNTING S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 83,7 %— | — | — | 10,8 K RON |
| 32 | 32.VALPROD IMPEX SRL▲ 50 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 83,6 %▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 6,3 K RON | |
| 33 | 33.EXPERT TOPOGIS S.R.L.▼ 20 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 83,4 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 35,4 K RON | |
| 34 | 34."CONSULTING BOCK" SOCIETATE IN COMANDITA SIMPLA▲ 9 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 83 %▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 648,9 K RON | |
| 35 | 35.ROAR CONT SRL▲ 3 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 82,8 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 102,5 K RON | |
| 36 | 36.MIRON CONTAB SRL▲ 13 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 82,6 %▲ 11 % | ▲ 11 % | 22 K RON | |
| 37 | 37.TRONAR ERZSEBET EXPERT CONTABIL S.R.L.nou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 81,1 %— | — | — | 20,7 K RON |
| 38 | 38.ME & MY FRIENDS SRL▼ 10 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 81 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 21,4 K RON | |
| 39 | 39.SQUARELEAD S.R.L.▲ 51 | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 80,8 %▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 291,2 K RON | |
| 40 | 40.CHEMAMORF S.R.L.= | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 80,6 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 68,3 K RON | |
| 41 | 41.SEPSI CONSULT SRL▲ 57 | Sat Băţanii Mici, Comuna Băţani, Covasna | 80,6 %▲ 42,8 % | ▲ 42,8 % | 226,2 K RON | |
| 42 | 42."ECOTOTAL CONTABILITATE" SRL▲ 31 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 79,7 %▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 35,6 K RON | |
| 43 | 43.VISORES S.R.L.nou | Sat Aita Mare, Comuna Aita Mare, Covasna | 79,7 %— | — | — | 53,8 K RON |
| 44 | 44.ZEBA CONT SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 79,6 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 24 K RON | |
| 45 | 45.CALM & CO CONSULTING SRL▲ 105 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 78,9 %▲ 116,9 % | ▲ 116,9 % | 10,7 K RON | |
| 46 | 46.RESPOTECH SRL▲ 61 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 78,9 %▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 26,2 K RON | |
| 47 | 47.CONTEXP ACCOUNTING-MANAGEMENT SRL▼ 15 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 78,6 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 117,2 K RON | |
| 48 | 48.JOICONT SRL▼ 18 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 78,5 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 56,4 K RON | |
| 49 | 49.MIGCONSULT SRL▼ 14 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 78,4 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 78,2 K RON | |
| 50 | 50.BOBOVTP S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 77,9 %— | — | — | 95,8 K RON |
| 51 | 51.PERITUM CONSULTING S.R.L.▲ 3 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 76,1 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 119 K RON | |
| 52 | 52.ARTAGE PHOTO&SOUND S.R.L.nou | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 75,7 %— | — | — | 35,8 K RON |
| 53 | 53.CONTABILUL SERV SRL▲ 77 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 75,6 %▲ 75,6 % | ▲ 75,6 % | 23,6 K RON | |
| 54 | 54.CONEXPROD SRL▲ 31 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 75,5 %▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 39,9 K RON | |
| 55 | 55.RICON TEHNIC EXPERT S.R.L.▼ 18 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 75,4 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 117,8 K RON | |
| 56 | 56.ECONLEX SRL▲ 20 | Sat Bicfalău, Comuna Ozun, Covasna | 75,3 %▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 46,1 K RON | |
| 57 | 57.CONTEMPORARY DESIGN TRENDS S.R.L.▲ 138 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 75 %▲ 191,3 % | ▲ 191,3 % | 66,8 K RON | |
| 58 | 58.FORMA LAB S.R.L.▼ 19 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 75 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 15,5 K RON | |
| 59 | 59.IDEATIVA LAB S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 73,2 %— | — | — | 35,7 K RON |
| 60 | 60.BANCEA CONT EXP. S.R.L.▼ 16 | Sat Măgheruş, Comuna Ozun, Covasna | 72,2 %▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 54,6 K RON | |
| 61 | 61.SECTRAGON S.R.L.▼ 11 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 72 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 73,4 K RON | |
| 62 | 62.SBS CONT S.R.L.▲ 27 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 71,4 %▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 152,6 K RON | |
| 63 | 63.GRIZZLY&CO.DESIGN STUDIO SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 71,2 %— | — | 284,1 K RON | |
| 64 | 64.SUMMASUMMARUM S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 70,9 %— | — | — | 185,9 K RON |
| 65 | 65.FITEX CONSULTING SRLnou | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 69,9 %— | — | 69,4 K RON | |
| 66 | 66.EXPERT CONTIMLEX S.R.L.nou | Sat Ozun, Comuna Ozun, Covasna | 68,9 %— | — | — | 6,9 K RON |
| 67 | 67.CONTEXP CONSULT SRL▼ 42 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 68,9 %▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 114,9 K RON | |
| 68 | 68.ELE-IM CONT S.R.L.▲ 2 | Sat Valea Scurtă, Comuna Estelnic, Covasna | 68,5 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 39,3 K RON | |
| 69 | 69.KLBDA S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 67,9 %— | — | — | 4 K RON |
| 70 | 70.GEMINEX PROD COM SRL▲ 253 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 67,9 %— | — | 127,9 K RON | |
| 71 | 71.JESZENSZKY-TEAM SRL▲ 60 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 67,8 %▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 119 K RON | |
| 72 | 72.AB CERT S.R.L.▼ 46 | Sat Dobârlău, Comuna Dobârlău, Covasna | 67,7 %▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 135,3 K RON | |
| 73 | 73.ZAKI-STUDIO SRL▲ 252 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 67,3 %— | — | 80,9 K RON | |
| 74 | 74.ROMSTEEL SRL= | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 66,8 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 95 K RON | |
| 75 | 75.NATIVE-TOTEM SRL▲ 17 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 66,7 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 363,4 K RON | |
| 76 | 76.KOCKA-PROIECTARE & CONSULTARE S.R.L.▼ 31 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 66,5 %▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 18,2 K RON | |
| 77 | 77.CLO S.R.L.▲ 162 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 65,9 %▲ 412,9 % | ▲ 412,9 % | 36,1 K RON | |
| 78 | 78.TERRA MAP S.R.L.▼ 54 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 65,8 %▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 79,6 K RON | |
| 79 | 79.GLOBALINNOVATION SRL▲ 83 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 65,8 %▲ 95,2 % | ▲ 95,2 % | 328,9 K RON | |
| 80 | 80.AS - VET SRL▲ 1 | Sat Sita Buzăului, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 65,5 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 41,6 K RON | |
| 81 | 81.HASHTAG STUDIO S.R.L.▲ 187 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 65,2 %▲ 1.012,1 % | ▲ 1.012,1 % | 39,6 K RON | |
| 82 | 82.ALLCONTEXP SRL▼ 31 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 65 %▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 22,1 K RON | |
| 83 | 83.ENAG CONSULTING SRL▼ 15 | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 64,8 %▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 83,4 K RON | |
| 84 | 84.S.S.M. ADVICE SRL▼ 5 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 64,6 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 61,4 K RON | |
| 85 | 85.MANFIN S.R.L.▼ 16 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 64,3 %▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 20,6 K RON | |
| 86 | 86.CONSPROIECT SRL▼ 9 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 64,3 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 27,8 K RON | |
| 87 | 87.PRODUCTIE COMERT SERVICII "HELIANTHUS OIL" SRL▼ 86 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 64,3 %▼ 91,8 % | ▼ 91,8 % | 48,8 K RON | |
| 88 | 88.ATELIER BORDAS S.R.L.nou | Sat Sîntionlunca, Comuna Ozun, Covasna | 64,2 %— | — | — | 6 K RON |
| 89 | 89.BONPROIECT S.R.L.▲ 118 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 63,7 %▲ 201,6 % | ▲ 201,6 % | 80,8 K RON | |
| 90 | 90.IMPROMAR SRL▲ 5 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 63 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 97,1 K RON | |
| 91 | 91.ROBO MECATRONIC PROIECT S.R.L.▼ 60 | Sat Sîncraiu, Comuna Ilieni, Covasna | 62,7 %▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 450,1 K RON | |
| 92 | 92.PRESTARI "FALKO" SRL▼ 27 | Sat Ilieni, Comuna Ilieni, Covasna | 62,3 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 21,5 K RON | |
| 93 | 93.PRODUCTIE SI COMERT "SPES" SRL▲ 72 | Sat Reci, Comuna Reci, Covasna | 61,9 %▲ 89,7 % | ▲ 89,7 % | 79,5 K RON | |
| 94 | 94.PREMIUM FISH S.R.L.▲ 236 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 61,3 %— | — | 47,2 K RON | |
| 95 | 95.DINU PROIECT SRL▼ 78 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 60,6 %▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | 31,5 K RON | |
| 96 | 96.EKO-PROTLINE S.R.L.▼ 74 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 60,4 %▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 6,3 K RON | |
| 97 | 97.LOGICONT SRL▲ 26 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 60,3 %▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 32,6 K RON | |
| 98 | 98.AMIROAUDIT SRL▲ 60 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 60,3 %▲ 76,9 % | ▲ 76,9 % | 156,2 K RON | |
| 99 | 99.CONT-EXP SERVICE SRL▼ 44 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 60,3 %▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 514,2 K RON | |
| 100 | 100."CD CONSULT" SRL▲ 8 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 60,2 %▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 34,7 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Covasna
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
117 firme · 41,5 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
107 firme · 34,9 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
40 firme · 23,9 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
38 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
65 firme · 13,5 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
46 firme · 11,5 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
16 firme · 9,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
18 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
25 firme · 7,9 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
2 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
21 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
33 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
4 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
6 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
8 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
4 firme · 794,8 K RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
3 firme · 541,7 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
2 firme · 394,4 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
5 firme · 334,1 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
3 firme · 296,8 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
3 firme · 97 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
1 firme · 42,1 K RON