Top 100 firme — Activități profesionale, Covasna după marjă netă în 2016
347 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 49,6 %, iar liderul atinge 160,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BWJ PROJECT SRL▲ 275 | Sat Fotoş, Comuna Ghidfalău, Covasna | 160,1 %— | — | 57,4 K RON | |
| 2 | 2.CONTEXP CONSULT SRL▼ 1 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 97,8 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 206,4 K RON | |
| 3 | 3.BESTOVET PRAXIS S.R.L.nou | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 97 %— | — | 970 RON | |
| 4 | 4.FENSTERBAU CONSULTING S.R.L.▲ 186 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 95,7 %▲ 708,8 % | ▲ 708,8 % | 7,2 K RON | |
| 5 | 5.TERRA MAP S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 95,7 %— | — | — | 97,9 K RON |
| 6 | 6.RD CONSULT MANAGEMENT SRL▲ 77 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 95,5 %▲ 121,6 % | ▲ 121,6 % | 100,8 K RON | |
| 7 | 7.CONTEXP ACCOUNTING-MANAGEMENT SRL▼ 3 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 94,5 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 205,4 K RON | |
| 8 | 8.EXPERT TOPOGIS S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 94,3 %— | — | — | 61,2 K RON |
| 9 | 9."CONSULTING TAGHAVI" SRL▲ 11 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 94,2 %▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 10 | 10.EXPERT BAU SRL▼ 8 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 94,1 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 113,5 K RON | |
| 11 | 11.FERCONTABIL S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 94,1 %— | — | — | 75 K RON |
| 12 | 12.PERFORMANCE CONSULT SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 93,3 %— | — | — | 72,6 K RON |
| 13 | 13.ARGUS PRORISK S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 92,3 %— | — | — | 74,1 K RON |
| 14 | 14.HEREDITATUM S.R.L.▼ 11 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 91 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 17,3 K RON | |
| 15 | 15.ERKÓSA CONTA S.R.L.nou | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 89,9 %— | — | — | 64,2 K RON |
| 16 | 16.AB CERT S.R.L.nou | Sat Dobârlău, Comuna Dobârlău, Covasna | 89,3 %— | — | — | 38,2 K RON |
| 17 | 17.FEJÉR HÁZ S.R.L.nou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 89,1 %— | — | — | 11,6 K RON |
| 18 | 18.ZSUKACONT S.R.L.nou | Sat Băţanii Mari, Comuna Băţani, Covasna | 89 %— | — | — | 77,5 K RON |
| 19 | 19.SOCOT CONTAB S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 89 %— | — | — | 10 K RON |
| 20 | 20.FITEX CONSULTING SRL▼ 13 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 87,6 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 73,8 K RON | |
| 21 | 21.VALPROD IMPEX SRLnou | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 87,5 %— | — | 15,7 K RON | |
| 22 | 22.TALA GERCONS S.R.L.▼ 6 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 87,1 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 123,2 K RON | |
| 23 | 23.CHEMAMORF S.R.L.▼ 9 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 86 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 100,2 K RON | |
| 24 | 24.BIROU DE PROIECTARE BISICON SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 85,7 %— | — | 16,6 K RON | |
| 25 | 25.NIM PROIECT S.R.L.▲ 9 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 85,4 %▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 46,7 K RON | |
| 26 | 26.PRESTARI "BASTYA" SRL▼ 21 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 83,8 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 6,4 K RON | |
| 27 | 27.OPTIM PROJECT S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 82,9 %— | — | — | 51,1 K RON |
| 28 | 28."CONSULTING BOCK" SOCIETATE IN COMANDITA SIMPLA▼ 16 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 80,5 %▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 857,7 K RON | |
| 29 | 29.UNIT-MULTIPREST SRL▲ 64 | Sat Ilieni, Comuna Ilieni, Covasna | 79,9 %▲ 103,2 % | ▲ 103,2 % | 74,9 K RON | |
| 30 | 30.RICON TEHNIC EXPERT S.R.L.▼ 2 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 79,6 %▲ 10 % | ▲ 10 % | 90,2 K RON | |
| 31 | 31.ROBO MECATRONIC PROIECT S.R.L.▼ 12 | Sat Sîncraiu, Comuna Ilieni, Covasna | 79,5 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 735,2 K RON | |
| 32 | 32.LEAD ACCOUNTING S.R.L.▲ 285 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 79,5 %— | — | 120,7 K RON | |
| 33 | 33.ZEBA CONT SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 77,6 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 24,2 K RON | |
| 34 | 34.TE-K 26 SYSTEM S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 77 %— | — | — | 8,4 K RON |
| 35 | 35.CASMAX PROIECT S.R.L.▲ 272 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 76,7 %— | — | 40 K RON | |
| 36 | 36.KONTAKRO ACCOUNTING S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 76,7 %— | — | — | 11,2 K RON |
| 37 | 37.MIGCONSULT SRL▼ 22 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 76,5 %▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 65 K RON | |
| 38 | 38.ALLCONTEXP SRL▼ 21 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 76,2 %▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 46,9 K RON | |
| 39 | 39.SECTRAGON S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 76,2 %— | — | — | 58,3 K RON |
| 40 | 40.NATIVE-TOTEM SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 76,2 %▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 320,7 K RON | |
| 41 | 41.PSC AMBADO IMPEX SRL▲ 262 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 75,9 %— | — | 15,6 K RON | |
| 42 | 42.5P MANAGEMENT SRLnou | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 75,3 %— | — | 31,3 K RON | |
| 43 | 43.STARCONSTRUCT JUDIT SRL▼ 33 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 74,8 %▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 109,7 K RON | |
| 44 | 44.ZUPOR CONECT S.R.L.▼ 26 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 74,7 %▼ 6 % | ▼ 6 % | 786,5 K RON | |
| 45 | 45.ACCOUNTING TODAY S.R.L.nou | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 72,8 %— | — | — | 32,3 K RON |
| 46 | 46.AS - VET SRL▼ 23 | Sat Sita Buzăului, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 72,4 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 58,3 K RON | |
| 47 | 47.CALM & CO CONSULTING SRL▼ 12 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 72,1 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 19,2 K RON | |
| 48 | 48.SBS CONT S.R.L.▲ 95 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 70,9 %▲ 189 % | ▲ 189 % | 16,7 K RON | |
| 49 | 49.SZIAVET S.R.L.▲ 9 | Sat Micfalău, Comuna Micfalău, Covasna | 70,6 %▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 25,7 K RON | |
| 50 | 50.PROIECT BIRO SRL▲ 2 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 69 %▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 133,2 K RON | |
| 51 | 51.JOICONT SRL▲ 11 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 68 %▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 48 K RON | |
| 52 | 52.CIOKYY SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 67,4 %— | — | — | 79,7 K RON |
| 53 | 53.PRESTARI "FALKO" SRL▲ 76 | Sat Ilieni, Comuna Ilieni, Covasna | 66,8 %▲ 139,3 % | ▲ 139,3 % | 34,7 K RON | |
| 54 | 54.ATELIER DE PROIECTARE GTT S.R.L.▲ 256 | Sat Vâlcele, Comuna Vâlcele, Covasna | 66,4 %— | — | 122,1 K RON | |
| 55 | 55.CONT-EXP SERVICE SRL▲ 39 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 65,6 %▲ 69,6 % | ▲ 69,6 % | 535,7 K RON | |
| 56 | 56.LOGICONT SRL▲ 67 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 65,1 %▲ 113,4 % | ▲ 113,4 % | 24,3 K RON | |
| 57 | 57.CENTRUL DE CONSULTANŢĂ AGRICOLĂ CV S.R.L.▲ 252 | Sat Sita Buzăului, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 65 %— | — | 23,6 K RON | |
| 58 | 58.DINU PROIECT SRL▲ 126 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 64,9 %▲ 375,1 % | ▲ 375,1 % | 30,1 K RON | |
| 59 | 59.KRECHT'S SRL▼ 17 | Sat Sîntionlunca, Comuna Ozun, Covasna | 64,9 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 105,4 K RON | |
| 60 | 60.CALC&KONT SRL▼ 22 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 64,6 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 72,5 K RON | |
| 61 | 61.CONSPROIECT SRL▼ 2 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 64,6 %▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 12,9 K RON | |
| 62 | 62.MISA FOTO SRL▲ 29 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 64,3 %▲ 62,9 % | ▲ 62,9 % | 84,6 K RON | |
| 63 | 63.ENAG CONSULTING SRL▲ 4 | Sat Arcuş, Comuna Arcuş, Covasna | 63,8 %▲ 31 % | ▲ 31 % | 80,2 K RON | |
| 64 | 64.INVESTMENT TRADE DEVELOPMENT SRL▼ 27 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 63,5 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 150,5 K RON | |
| 65 | 65.KARETI-CONT SRL▼ 57 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 63,2 %▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 69 K RON | |
| 66 | 66.E & M CONSULT SRL▼ 45 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 62,6 %▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 170,9 K RON | |
| 67 | 67.CONEXPROD SRL▼ 56 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 61,7 %▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | 34,1 K RON | |
| 68 | 68.MANFIN S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 61,6 %— | — | — | 5,5 K RON |
| 69 | 69.ROAR CONT SRL▼ 25 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 61,3 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 89,5 K RON | |
| 70 | 70.BRAINTAAR TEAM S.R.L.▲ 78 | Sat Catalina, Comuna Catalina, Covasna | 60,5 %▲ 166,8 % | ▲ 166,8 % | 19,4 K RON | |
| 71 | 71.SEPSI CONSULT SRL▼ 38 | Sat Băţanii Mici, Comuna Băţani, Covasna | 60,2 %▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 84,8 K RON | |
| 72 | 72.ADOB MULTISERV SRL▲ 15 | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 60,1 %▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 68 K RON | |
| 73 | 73.CONTVAL SRL▼ 9 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 59,5 %▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 51,7 K RON | |
| 74 | 74.ERVINFO SRLnou | Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, Covasna | 59,3 %▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 128,6 K RON | |
| 75 | 75.RESPOTECH SRL▼ 69 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 59,3 %▼ 33,4 % | ▼ 33,4 % | 27,9 K RON | |
| 76 | 76.PROTECT HARCOV SRL▲ 157 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 58,2 %▲ 1.853 % | ▲ 1.853 % | 45,9 K RON | |
| 77 | 77."ECOTOTAL CONTABILITATE" SRL▼ 17 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 57,2 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 25,9 K RON | |
| 78 | 78.BTZ PROIECT S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 57,2 %— | — | — | 13,6 K RON |
| 79 | 79.NEXT STEP SRL▼ 9 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 57,1 %▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 67,1 K RON | |
| 80 | 80.CENTRAL GROUP REALM SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 56,9 %— | — | 3,5 K RON | |
| 81 | 81.GRIZZLY&CO.DESIGN STUDIO SRL▲ 23 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 56,6 %▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 48 K RON | |
| 82 | 82.PRODUCTIE SI COMERT "SPES" SRL▼ 36 | Sat Reci, Comuna Reci, Covasna | 56,2 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 40,6 K RON | |
| 83 | 83.GLOBALINNOVATION SRL▼ 44 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 55,8 %▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 247,2 K RON | |
| 84 | 84.CLO S.R.L.▼ 34 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 55,7 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 73,6 K RON | |
| 85 | 85.S.S.M. ADVICE SRLnou | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | 55,1 %— | — | — | 30,1 K RON |
| 86 | 86.CIPRAL SRL▼ 56 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 52,9 %▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | 254,5 K RON | |
| 87 | 87."CD CONSULT" SRL▼ 10 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 52,8 %▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 27,9 K RON | |
| 88 | 88.CABIVET-COV SRL▼ 7 | Sat Hăghig, Comuna Hăghig, Covasna | 52,8 %▲ 22 % | ▲ 22 % | 17,5 K RON | |
| 89 | 89.CSURI DESIGN SRL▲ 202 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 52,1 %— | — | 5 K RON | |
| 90 | 90."EX TEMPORE" SRL▲ 8 | Sat Filia, Comuna Brăduţ, Covasna | 51,8 %▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 84 K RON | |
| 91 | 91.GENEX-CONT SRL▲ 40 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 51,6 %▲ 87,2 % | ▲ 87,2 % | 60,8 K RON | |
| 92 | 92.INVAR PROIECT SRL▲ 83 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 51,1 %▲ 217,5 % | ▲ 217,5 % | 84,6 K RON | |
| 93 | 93.PRO-EM SRL▼ 67 | Loc. Covasna, Oraş Covasna, Covasna | 50,7 %▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 5,7 K RON | |
| 94 | 94.INSTING SRL▲ 39 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 50,7 %▲ 86 % | ▲ 86 % | 201,2 K RON | |
| 95 | 95.OKAPI DESIGN LAB S.R.L.nou | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 50,6 %— | — | — | 20,1 K RON |
| 96 | 96.DECONTEM SRL▼ 11 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 50,5 %▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 82,5 K RON | |
| 97 | 97.TECTONPLAN SRL▲ 149 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 50,4 %▲ 3.282,6 % | ▲ 3.282,6 % | 17,5 K RON | |
| 98 | 98.FIGARO SRL▲ 28 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 50,3 %▲ 76,4 % | ▲ 76,4 % | 27 K RON | |
| 99 | 99.ROMSTEEL SRL▲ 23 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 49,7 %▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 49 K RON | |
| 100 | 100.LAYTON & FARLEY S.R.L.▼ 43 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 49,6 %▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 38,8 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Covasna
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
117 firme · 41,5 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
107 firme · 34,9 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
40 firme · 23,9 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
38 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
65 firme · 13,5 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
46 firme · 11,5 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
16 firme · 9,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
18 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
25 firme · 7,9 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
2 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
21 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
33 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
4 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
6 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
8 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
4 firme · 794,8 K RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
3 firme · 541,7 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
2 firme · 394,4 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
5 firme · 334,1 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
3 firme · 296,8 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
3 firme · 97 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
1 firme · 42,1 K RON