Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, București după marjă netă în 2016
386 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 33,3 %, iar liderul atinge 7.967,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SOMECS STANDARD S.A.▲ 363 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7.967,5 %— | — | 357,6 K RON | |
| 2 | 2.AUTOTEST CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 361,2 %▲ 618,1 % | ▲ 618,1 % | 2,8 mil. RON | |
| 3 | 3.HIDROCONFOR SRL▲ 25 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 150,5 %▲ 102,5 % | ▲ 102,5 % | 22,1 K RON | |
| 4 | 4.DINAMIC POINT SRL▲ 137 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 105,4 %▲ 556,4 % | ▲ 556,4 % | 12 K RON | |
| 5 | 5.SKYPLAST SERV SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 97,6 %— | — | 26,8 K RON | |
| 6 | 6.LORD CONSTRUCT IMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 97 %— | — | 32 K RON | |
| 7 | 7.GLASS ART ENGINEERING SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 97 %0,0% | 0,0% | 19,4 K RON | |
| 8 | 8.A-GE COMART SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 97 %0,0% | 0,0% | 4,1 K RON | |
| 9 | 9.DIVIZIA DE ÎNCHIRIERE ŞI MONTAJ SCHELE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 96,3 %— | — | — | 21,9 K RON |
| 10 | 10.DAV UTIL CONSTRUCT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 95,9 %— | — | — | 190,1 K RON |
| 11 | 11.DUAL CONCEPT SRL▲ 49 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 94,3 %▲ 68,6 % | ▲ 68,6 % | 4,1 K RON | |
| 12 | 12.EXPERT ALPIN SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 93,2 %— | — | — | 20,2 K RON |
| 13 | 13.NICOLA HIDRO-TERM COMPANY SRL▲ 170 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 88,8 %▲ 996,1 % | ▲ 996,1 % | 50,2 K RON | |
| 14 | 14.NIK CONSTRUCT FOREX SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 88,1 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 898 RON | |
| 15 | 15.ALEXANDRU ALI ALPIN S.R.L.▲ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 88,1 %▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 166,8 K RON | |
| 16 | 16.PROMPT ALPIN EXPRES SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 87,2 %▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 69,6 K RON | |
| 17 | 17.HIDROMIT SERV SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 87 %— | — | — | 98,9 K RON |
| 18 | 18.VALDAN HIDROIZOLAŢII SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 86,2 %— | — | — | 27,2 K RON |
| 19 | 19.BEST LINE CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 84,4 %— | — | — | 171,7 K RON |
| 20 | 20.SPECIAL WELDER SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 83,4 %— | — | 63,7 K RON | |
| 21 | 21.FORKLIFT DRIVER SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 81,1 %— | — | — | 96,7 K RON |
| 22 | 22.VIO CLEAR CONSTRUCT SRL= | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 80,2 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 4,7 K RON | |
| 23 | 23.DENAL PROFIL SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 79,4 %— | — | — | 36 K RON |
| 24 | 24.EVENIMENTE CORTURI LOGISTIC S.R.L.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 77,8 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 118,3 K RON | |
| 25 | 25.RED ROPE SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 77,5 %— | — | — | 139,3 K RON |
| 26 | 26.NICOMAR HIDROIZOLAŢII SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 77,5 %— | — | — | 54,4 K RON |
| 27 | 27.MRB MARKET CONSTRUCT SRL▲ 77 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 77,2 %▲ 184,2 % | ▲ 184,2 % | 51 K RON | |
| 28 | 28.SKY EXTREME CONSTRUCT SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 76,2 %▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 161,1 K RON | |
| 29 | 29.KODO GRUP ESTIS SRL▼ 21 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 75,5 %▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 137,5 K RON | |
| 30 | 30.ALPHA-KAPPA CONSTRUCT SRL▲ 34 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 74,7 %▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 97,8 K RON | |
| 31 | 31.METALIC CONCRET CONSTRUCT SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 74,3 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 79,1 K RON | |
| 32 | 32.STOREEXPERT ASSEMBLING SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 74,1 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 194,2 K RON | |
| 33 | 33.TOP IGLOS SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 74 %— | — | — | 43,9 K RON |
| 34 | 34.WHITE STYLE CONCEPT SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 72,8 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 137,8 K RON | |
| 35 | 35.VIL-CAS COMPANY SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 72,8 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 127,3 K RON | |
| 36 | 36.BOSSE CONSTRUCT SRL▲ 272 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 71,7 %— | — | 133,4 K RON | |
| 37 | 37.CONSTRUCŢIE RENOVARE PRELUCRARE A PIETREI SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 71,2 %— | — | — | 23,1 K RON |
| 38 | 38.ITECH CONSTRUCT BLIS SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 71 %— | — | — | 153,1 K RON |
| 39 | 39.GUV ALPIN SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 70,9 %▼ 15 % | ▼ 15 % | 155,5 K RON | |
| 40 | 40.EFFECT GLASS SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 70,8 %— | — | — | 91,5 K RON |
| 41 | 41.RUN-TRANS & KONSTRUKT SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 69,5 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 152,8 K RON | |
| 42 | 42.BAUTECH - DESIGN INTERNATIONAL SRL▲ 211 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 69 %— | — | 431,4 K RON | |
| 43 | 43.TOP DESIGN CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 67,4 %— | — | — | 112,6 K RON |
| 44 | 44.GHEDEON SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 67,1 %— | — | 124,5 K RON | |
| 45 | 45.CLASS VIEW SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 66,6 %— | — | — | 80,7 K RON |
| 46 | 46.HIDRO-COREFIN SRL▲ 29 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 66,1 %▲ 53,8 % | ▲ 53,8 % | 22,9 K RON | |
| 47 | 47.ROPE MASTER SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 65,7 %— | — | — | 19,3 K RON |
| 48 | 48.HIDROTERM GEO CONSTRUCT SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 65,5 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 147,8 K RON | |
| 49 | 49.BARTI TEAM S.R.L.▲ 6 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 65,4 %▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 34,4 K RON | |
| 50 | 50.NEOCONSTRUCT COMSERV SRL▲ 21 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 64,2 %▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 393,6 K RON | |
| 51 | 51.EFECT DESIGN CLIMBING SRL-D▲ 21 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 63,8 %▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 42,7 K RON | |
| 52 | 52.SPEED ALPIN S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 63 %— | — | — | 37,3 K RON |
| 53 | 53.ZYGO SHOP SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 61,2 %▲ 191 % | ▲ 191 % | 232,7 K RON | |
| 54 | 54.DINU PRESTSERV SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 60,2 %▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 85,3 K RON | |
| 55 | 55.UTIL ALPIN SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 59,8 %— | — | — | 14,1 K RON |
| 56 | 56.GRIAND EXPERT CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 58,3 %— | — | — | 92,1 K RON |
| 57 | 57.T.G.V. ALPIN CONSTRUCT SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 58 %▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 107 K RON | |
| 58 | 58.PAVA IMPEX SRL▲ 154 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 58 %▲ 1.311,2 % | ▲ 1.311,2 % | 37,3 K RON | |
| 59 | 59.CORNEL & MARCELA SRL▲ 29 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 57,6 %▲ 55,5 % | ▲ 55,5 % | 36 K RON | |
| 60 | 60.BRENDAN CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 57,1 %— | — | — | 131 K RON |
| 61 | 61.AFRIKA EXPRESS SRL▲ 246 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 57 %— | — | 124,6 K RON | |
| 62 | 62.EUROPEAN DESIGN CONSTRUCTION DI MATEI MIHAI SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 55,7 %— | — | — | 4,5 K RON |
| 63 | 63.BUNTALOZI CONSTRUCT SRL▲ 47 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 55,1 %▲ 129,3 % | ▲ 129,3 % | 55,2 K RON | |
| 64 | 64.TOTAL CONSTRUCT LOGISTIK SRL▲ 305 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 54,5 %— | — | 212,2 K RON | |
| 65 | 65.VERTICAL CONSTRUCT 2001 SRL▲ 106 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 54,4 %▲ 415,5 % | ▲ 415,5 % | 184,2 K RON | |
| 66 | 66.POPESCU CONST IMPEX SRL▲ 57 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 53,2 %▲ 163 % | ▲ 163 % | 79,6 K RON | |
| 67 | 67.CRIS INNOVATIVE SOLUTIONS S.R.L.▼ 53 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 50,6 %▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 48,3 K RON | |
| 68 | 68.A.U.R. ALPIN MEDIA SRL▲ 46 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 50,3 %▲ 118,2 % | ▲ 118,2 % | 228,5 K RON | |
| 69 | 69.TERMO CROS CONSULTING CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 50,3 %— | — | — | 328,2 K RON |
| 70 | 70.ROUTILAJE INVEST SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 50,3 %— | — | — | 217,3 K RON |
| 71 | 71.URBAN CLIMBING SRL▼ 39 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 48,4 %▼ 33,4 % | ▼ 33,4 % | 29,3 K RON | |
| 72 | 72.FORAJ GAVRILA CONSTRUCT SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 47,5 %▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 96,7 K RON | |
| 73 | 73.HUNTERS RIGG SRL▼ 37 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 46,9 %▼ 34 % | ▼ 34 % | 6,5 K RON | |
| 74 | 74.MIHALY PROD COM SRL▼ 48 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 45,6 %▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | 21,9 K RON | |
| 75 | 75.JMAG - JUSTE METHODE ANALYSE GRUP SRL▲ 53 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 45 %▲ 141,5 % | ▲ 141,5 % | 261,1 K RON | |
| 76 | 76.UNIC MARIAL CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 44,8 %— | — | — | 65,1 K RON |
| 77 | 77.ALEX PISCINE SRL▲ 56 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 44,4 %▲ 159,6 % | ▲ 159,6 % | 237,4 K RON | |
| 78 | 78.EURO WEB TECHNOLOGY SRL▲ 222 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 43,4 %— | — | 39,2 K RON | |
| 79 | 79.FORWARD BAU SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 42,8 %— | — | — | 14,4 K RON |
| 80 | 80.PROFI UTILAJ CONSTRUCT SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 42 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 29,3 K RON | |
| 81 | 81.HIDRO-DINAMIC SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 41,3 %▲ 36 % | ▲ 36 % | 67 K RON | |
| 82 | 82.PACC URBAN SRL▼ 24 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 41,1 %▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 90,1 K RON | |
| 83 | 83.G & V MAUROX COMPANY SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 39,8 %▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 45,1 K RON | |
| 84 | 84.ALPINISHA INTERNATIONAL SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 39,4 %▼ 4 % | ▼ 4 % | 74,9 K RON | |
| 85 | 85.ELTEO CONSTRUCT SRL▲ 77 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 38,8 %▲ 214,3 % | ▲ 214,3 % | 125,4 K RON | |
| 86 | 86.NEGEL SERVICE IMPEX SRL▲ 71 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 38,7 %▲ 206 % | ▲ 206 % | 70,5 K RON | |
| 87 | 87.COCHET ART & CONSTRUCT SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 38,7 %▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 146,5 K RON | |
| 88 | 88.22 ALEX SRL▲ 46 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 38,7 %▲ 129,5 % | ▲ 129,5 % | 175,4 K RON | |
| 89 | 89.ESCALLANT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 38,5 %— | — | — | 84,1 K RON |
| 90 | 90.ATC ECHO GROUP SRL▲ 64 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 38,3 %▲ 187,1 % | ▲ 187,1 % | 434,5 K RON | |
| 91 | 91.MERVE CONSTRUCT INVEST SRL▲ 211 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 38,2 %— | — | 32,9 K RON | |
| 92 | 92.EURALPIN CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 38 %▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 177,7 K RON | |
| 93 | 93.NINEL IMPEX SRL▲ 171 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 37,1 %— | — | 4,9 K RON | |
| 94 | 94.NICOMAR INSTAL SRL▼ 63 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 35,5 %▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | 27,6 K RON | |
| 95 | 95.CLARIS CONSTRUCT SRL▲ 77 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 35,4 %▲ 240,7 % | ▲ 240,7 % | 159,6 K RON | |
| 96 | 96.ALVAXIM IMPEX SRL▲ 80 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 35 %▲ 280,6 % | ▲ 280,6 % | 72,5 K RON | |
| 97 | 97.DENIS TRIUMF SRL▼ 40 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 34,7 %▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | 45 K RON | |
| 98 | 98.BETMOBIL SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 34,3 %▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 518,6 K RON | |
| 99 | 99.WHITE ANGEL STYLE SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 34,1 %▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 74,3 K RON | |
| 100 | 100.HOLSCHER WASSERBAU GMBH HAREN SUCURSALA BUCURESTI▲ 117 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 33,3 %▲ 804,4 % | ▲ 804,4 % | 2 mil. RON |