Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, București după marjă netă în 2008
578 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 37,5 %, iar liderul atinge 94,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BETMOBIL EXPERT SRL | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 94,9 %— | — | — | 121 K RON |
| 2 | 2.METEROM PRO SRL | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 94,3 %— | — | — | 82,9 K RON |
| 3 | 3.EVIROM POWER SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 94,2 %— | — | — | 82,6 K RON |
| 4 | 4.FREE ALPIN SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 93,7 %— | — | — | 36,1 K RON |
| 5 | 5.RH PROMPT SERVICE SRL | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 93,2 %— | — | — | 714,9 K RON |
| 6 | 6.ACHIM CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 91,6 %— | — | — | 108,1 K RON |
| 7 | 7.METASERV CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 87,3 %— | — | — | 138,4 K RON |
| 8 | 8.AUTO FLORIAN SRL | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 85,8 %— | — | — | 152,5 K RON |
| 9 | 9.AGAS TECHNIQUE SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 84 %— | — | — | 22,2 K RON |
| 10 | 10.CONCRETE WORKS SRL | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 83,9 %— | — | — | 39,9 K RON |
| 11 | 11.GUV ALPIN SRL | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 83,3 %— | — | — | 96,7 K RON |
| 12 | 12.VIRO TELECONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 81,6 %— | — | — | 70,2 K RON |
| 13 | 13.SSIVA MOND SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 80,4 %— | — | — | 742,7 K RON |
| 14 | 14.VULCAN CONSTRUCT GROUP SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 80,3 %— | — | — | 33,7 K RON |
| 15 | 15.IZO NICOLA CONSTRUCTII SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 78,8 %— | — | — | 65,5 K RON |
| 16 | 16.ABIL FABRIK SRL | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 77,6 %— | — | — | 241,6 K RON |
| 17 | 17.CRISTIAN CARPAT CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 74,3 %— | — | — | 137,3 K RON |
| 18 | 18.MGH GLOBAL CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 74,2 %— | — | — | 73,2 K RON |
| 19 | 19.TOTAL SERV IMOB SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 72,9 %— | — | — | 83,5 K RON |
| 20 | 20.ARCA TOTAL SRL | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 72 %— | — | — | 177 K RON |
| 21 | 21.VULTURUL INVEST SRL | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 71,9 %— | — | — | 77,4 K RON |
| 22 | 22.KALIX ESTATE SRL | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 71,9 %— | — | — | 157,6 K RON |
| 23 | 23.AMBIENT ART DESIGN SRL | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 70 %— | — | — | 78,7 K RON |
| 24 | 24.QUARTZ CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 69,9 %— | — | — | 220,1 K RON |
| 25 | 25.NEGEL SERV CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 69,9 %— | — | — | 160,6 K RON |
| 26 | 26.BAUMEISTER INFINITY SRL | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 69,7 %— | — | — | 85,5 K RON |
| 27 | 27.EUROMAXIFT CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 69,1 %— | — | — | 33 K RON |
| 28 | 28.CONSTERRA OPTIM SRL | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 67,6 %— | — | — | 103 K RON |
| 29 | 29.ALEX-HOMME SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 66,9 %— | — | — | 208,3 K RON |
| 30 | 30.COMAN CONSTRUCTII CIVILE SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 65,4 %— | — | — | 212,4 K RON |
| 31 | 31.22 ALEX SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 65,4 %— | — | — | 187,4 K RON |
| 32 | 32.CRIS ART HOME DESIGN SRL | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 65,2 %— | — | — | 39,3 K RON |
| 33 | 33.FREYA IMOBILIAR & CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 65,2 %— | — | — | 18,2 K RON |
| 34 | 34.COMECA PROIECT SRL | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 65,1 %— | — | — | 10,3 K RON |
| 35 | 35.KARMA AMBIENT KONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 64,9 %— | — | — | 254,4 K RON |
| 36 | 36.VIL-CAS COMPANY SRL | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 64,6 %— | — | — | 75,8 K RON |
| 37 | 37.ONIX DESIGN SRL | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 64 %— | — | — | 1,4 K RON |
| 38 | 38.MAU ALPIN SRL | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 64 %— | — | — | 87,5 K RON |
| 39 | 39.SCAPADINI SERV SRL | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 63,9 %— | — | — | 4,9 K RON |
| 40 | 40.MARIO MODERN CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 63,7 %— | — | — | 124,7 K RON |
| 41 | 41.ALVAXIM IMPEX SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 63,2 %— | — | — | 188,8 K RON |
| 42 | 42.NEW BOARD INTERNATIONAL SRL | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 62,6 %— | — | — | 98,5 K RON |
| 43 | 43.RAMAR CONSTRUCT COM SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 61,5 %— | — | — | 89,1 K RON |
| 44 | 44.MIHALY PROD COM SRL | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 61,2 %— | — | — | 129,2 K RON |
| 45 | 45.FAM ROOFS INVEST SRL | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 60,1 %— | — | — | 42,8 K RON |
| 46 | 46.URI THAL REAL ESTATE & CONSTRUCTION MANAGEMENT SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 59,3 %— | — | — | 48,6 K RON |
| 47 | 47.R O V A S ART-CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 58,9 %— | — | — | 135,8 K RON |
| 48 | 48.LEGAL CONFIDENT CONSULTING SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 58,6 %— | — | — | 213,2 K RON |
| 49 | 49.TEOHARI SERV SRL | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 58,4 %— | — | — | 162,1 K RON |
| 50 | 50.CORINA EXPERT CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 57,6 %— | — | — | 377,4 K RON |
| 51 | 51.WYLLY INSTAL CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 57,4 %— | — | — | 595,6 K RON |
| 52 | 52.APOLODOR JUNIOR SRL | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 57,1 %— | — | — | 142,6 K RON |
| 53 | 53.VERTICAL CONSTRUCT 2001 SRL | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 57 %— | — | — | 145,4 K RON |
| 54 | 54.UTILCONS ECOPROD SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 56,3 %— | — | — | 65,7 K RON |
| 55 | 55.PROFI UTILAJ CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 55,7 %— | — | — | 90,7 K RON |
| 56 | 56.DEEA CASA SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 55,6 %— | — | — | 177,7 K RON |
| 57 | 57.NAE UTIL CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 53,6 %— | — | — | 124 K RON |
| 58 | 58.ALPINISHA INTERNATIONAL SRL | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 52,7 %— | — | — | 168,9 K RON |
| 59 | 59.ALPHA-KAPPA CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 52,4 %— | — | — | 102,8 K RON |
| 60 | 60.SYNERGY TECHNIC GROUP SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 52,2 %— | — | — | 55,1 K RON |
| 61 | 61.DANILA CONSTRUCTII IMPEX SRL | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 51,2 %— | — | — | 145,4 K RON |
| 62 | 62.ALMA CONSTRUCT - 2000 SRL | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 51,2 %— | — | — | 485,2 K RON |
| 63 | 63.PILAR IMPEX SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 51 %— | — | — | 59,4 K RON |
| 64 | 64.DeLand Company SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 50,9 %— | — | — | 5,1 K RON |
| 65 | 65.R.V.C. EXPERT CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 50,4 %— | — | — | 174 K RON |
| 66 | 66.MADI PAV CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 48,2 %— | — | — | 5,2 K RON |
| 67 | 67.ADYSAM VILA PARTENER SRL | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 48 %— | — | — | 129,4 K RON |
| 68 | 68.HIDROCLAS CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 47,9 %— | — | — | 7 K RON |
| 69 | 69.CADEXIM SERVICII SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 47 %— | — | — | 19,6 K RON |
| 70 | 70.2CM CAPITAL SRL | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 46,8 %— | — | — | 4,8 K RON |
| 71 | 71.BAI IMPEX - CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 46,2 %— | — | — | 95,3 K RON |
| 72 | 72.ACTIUNI IMOB EURO SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 45,2 %— | — | — | 165,8 K RON |
| 73 | 73.EUROOLI ION CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 45 %— | — | — | 37,2 K RON |
| 74 | 74.ADITEL CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 44,1 %— | — | — | 17,4 K RON |
| 75 | 75.DrumRom Trans Grup SRL | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 43,6 %— | — | — | 43,9 K RON |
| 76 | 76.DINU PRESTSERV SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 43,3 %— | — | — | 240,2 K RON |
| 77 | 77.NOA REAL CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 43,1 %— | — | — | 59,1 K RON |
| 78 | 78.EVEN EZER CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 42,7 %— | — | — | 82,4 K RON |
| 79 | 79.KYRYIZO CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 42,5 %— | — | — | 10,1 K RON |
| 80 | 80.YAACOV ALON ENGINEERING SRL | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 42,4 %— | — | — | 153,4 K RON |
| 81 | 81.ALPIN LEVEL CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 42,4 %— | — | — | 28,5 K RON |
| 82 | 82.ALPIN UTIL TEAM SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 41,9 %— | — | — | 62,9 K RON |
| 83 | 83.AMA CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 41,4 %— | — | — | 1,7 mil. RON |
| 84 | 84.GHEDEON SRL | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 41,4 %— | — | — | 170,2 K RON |
| 85 | 85.A.G.E. INTERCONSTRUCTOR SRL | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 41,2 %— | — | — | 14,4 K RON |
| 86 | 86.HIDRO-DINAMIC SRL | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 40,9 %— | — | — | 123,1 K RON |
| 87 | 87.DAVICON GRUP SRL | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 40,4 %— | — | — | 89,5 K RON |
| 88 | 88.XENOFON KARLOS SRL | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 40,4 %— | — | — | 160,2 K RON |
| 89 | 89.NICOMAR INSTAL SRL | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 39,6 %— | — | — | 4,3 K RON |
| 90 | 90.UTIL MARIK SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 39,4 %— | — | — | 18,2 K RON |
| 91 | 91.MAR GRAND CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 39 %— | — | — | 33,9 K RON |
| 92 | 92.CASTELL CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 38,4 %— | — | — | 675,5 K RON |
| 93 | 93.OVERTOP SERVICES SRL | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 38,3 %— | — | — | 736,5 K RON |
| 94 | 94.PRO CONSTRUCT INTERNATIONAL GROUP SRL | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 38,3 %— | — | — | 49,4 K RON |
| 95 | 95.NEGEL SERVICE IMPEX SRL | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 38,3 %— | — | — | 51,7 K RON |
| 96 | 96.OMNICONS DESIGN SRL | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 38,1 %— | — | — | 122,5 K RON |
| 97 | 97.STONE CONSTRUCT ACTIV SRL | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 38,1 %— | — | — | 185,1 K RON |
| 98 | 98.TEHNIC DIAMANT SERV SRL | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 37,6 %— | — | — | 28,5 K RON |
| 99 | 99.FLASPINA SRL | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 37,6 %— | — | — | 26,6 K RON |
| 100 | 100.DAF & G CONSTRUCT SRL | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 37,5 %— | — | — | 400,3 K RON |