Top 100 firme — Transportul pacienților cu ambulanța, Brașov după marjă netă în 2022
188 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 18 %, iar liderul atinge 97,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TERASANA MED MOTOC S.R.L.= | Municipiul Făgăraş, Braşov | 97,2 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 4,9 K RON | |
| 2 | 2.YANG MING MTC S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 96,9 %— | — | — | 349 RON |
| 3 | 3.NATURLICH DIETS S.R.L.nou | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 96,6 %— | — | — | 27,8 K RON |
| 4 | 4.BOGATU EVENT S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 94,6 %— | — | — | 59,2 K RON |
| 5 | 5.DATIROM WELLNESS S.R.L.▲ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 92,4 %▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 8,4 K RON | |
| 6 | 6.LUNA SERENA S.R.L.▲ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 90,8 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 32,5 K RON | |
| 7 | 7.CONSTANTINIDE KINETO MED SRL▲ 2 | Sat Bod, Comuna Bod, Braşov | 90,4 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 51,4 K RON | |
| 8 | 8.DERMASCAN CONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 90,1 %— | — | — | 23,7 K RON |
| 9 | 9.NUTRIHEALTH MED S.R.L.▼ 1 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 89,3 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 33,8 K RON | |
| 10 | 10.APROAPE DE SOARE S.R.L.▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 88,1 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 44,2 K RON | |
| 11 | 11.FIZIO CLINIQUE-CABINET DE FIZIOTERAPIE S.R.L.nou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 85,5 %— | — | — | 3,9 K RON |
| 12 | 12.BRONIRO SRL▲ 58 | Municipiul Braşov, Braşov | 84,8 %▲ 286,7 % | ▲ 286,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 13 | 13.IMAMED SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 83,6 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 57,3 K RON | |
| 14 | 14.ALPHACORONIS S.R.L.▲ 3 | Municipiul Săcele, Braşov | 83,1 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 226,8 K RON | |
| 15 | 15.FOODTALKS S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 80,1 %— | — | 147,1 K RON | |
| 16 | 16.PRIMEOPTIC A & D SRL▲ 43 | Municipiul Braşov, Braşov | 79 %▲ 159,3 % | ▲ 159,3 % | 124,1 K RON | |
| 17 | 17.HELIOMED SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 78,9 %▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 490,9 K RON | |
| 18 | 18.RAY MED SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 78,7 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 568,7 K RON | |
| 19 | 19.IC KINETIC S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 77 %— | — | — | 21,1 K RON |
| 20 | 20.BOBIȚ THERAPIE S.R.L.▲ 52 | Municipiul Braşov, Braşov | 76,9 %▲ 284,8 % | ▲ 284,8 % | 395,7 K RON | |
| 21 | 21.KINETO MEDICAL TRAINING S.R.L.▼ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 75,9 %▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 446,2 K RON | |
| 22 | 22.DR. ALEX UROLOGIE S.R.L.▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 74,2 %▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 289,9 K RON | |
| 23 | 23.ANSIAL DIAGNOSIS SRL▲ 6 | Municipiul Codlea, Braşov | 73 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 40,2 K RON | |
| 24 | 24.KINETOEXPERT S.R.L.▼ 12 | Oraş Ghimbav, Braşov | 72,5 %▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 96,5 K RON | |
| 25 | 25.KAMEDRRA CENTER S.R.L.▲ 79 | Municipiul Săcele, Braşov | 64,8 %▲ 1.637,8 % | ▲ 1.637,8 % | 16,6 K RON | |
| 26 | 26.ANGEL CONEMED SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 64,2 %— | — | 42,4 K RON | |
| 27 | 27.MOTOZOOM S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 62,7 %— | — | 13,1 K RON | |
| 28 | 28.ESENTIAL HOLISTIC S.R.L.nou | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 62,2 %— | — | — | 35,2 K RON |
| 29 | 29.LUDO PRO VITA S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 61,4 %— | — | — | 2,6 K RON |
| 30 | 30.VINDECARE PROGRESIVĂ S.R.L.▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 59,7 %▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 15,4 K RON | |
| 31 | 31.THERAPIE LOUNGE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 59,7 %— | — | 241,2 K RON | |
| 32 | 32.MED OPINION SUPPORT S.R.L.▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 57,4 %▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 68,5 K RON | |
| 33 | 33.ALPHA KINETIC ONE S.R.L.▼ 11 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 57 %▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 15 K RON | |
| 34 | 34.MTJ & CO SERV S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 53,9 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 69,2 K RON | |
| 35 | 35.TOP SAN CONSULT SRL▲ 16 | Municipiul Braşov, Braşov | 53,5 %▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 36,9 K RON | |
| 36 | 36.PAMAC EMP SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 53,4 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 18,2 K RON | |
| 37 | 37.DAVCO OPTIC SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 52,8 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 45,3 K RON | |
| 38 | 38.NOEMI`S THERAPEUTIC MASSAGE S.R.L.nou | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 52,2 %— | — | — | 4,8 K RON |
| 39 | 39.VUBRA S.R.L.▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 50,9 %▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 73,1 K RON | |
| 40 | 40.MEDIS CONSULT SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 49,3 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 246,1 K RON | |
| 41 | 41.MEDICAL ASK TEAM SRL▼ 15 | Municipiul Braşov, Braşov | 48,4 %▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | 8,1 K RON | |
| 42 | 42.GAEA CENTER SRL▲ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 46,8 %▲ 26 % | ▲ 26 % | 4,1 K RON | |
| 43 | 43.MEDSOR SRL▲ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 46,4 %▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 431 K RON | |
| 44 | 44.MATELAR THERAPY S.R.L.▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 46,3 %▼ 23 % | ▼ 23 % | 35,1 K RON | |
| 45 | 45.KINETO MEDICAL CARE S.R.L.▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 45,8 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 135,8 K RON | |
| 46 | 46.HISTO SRL▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 44,5 %▲ 24 % | ▲ 24 % | 840,3 K RON | |
| 47 | 47.SONEYE OPTICAL S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 44,1 %— | — | — | 6 K RON |
| 48 | 48.ASISTENŢA S.O.S. SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 43,9 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 541,7 K RON | |
| 49 | 49.SL FIZIO EXCENTRIC S.R.L.▲ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 43,5 %▲ 51,1 % | ▲ 51,1 % | 16,4 K RON | |
| 50 | 50.MPSIHOMES S.R.L.▼ 14 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 42,8 %▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | 24 K RON | |
| 51 | 51.RELIDADI S.R.L.▼ 28 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 42,2 %▼ 45,9 % | ▼ 45,9 % | 5,9 K RON | |
| 52 | 52.TANTRA OPTIK S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 39,8 %— | — | 17,4 K RON | |
| 53 | 53.PRO REHAB S.R.L.nou | Sat Lunca Calnicului, Comuna Prejmer, Braşov | 39,3 %— | — | — | 15,8 K RON |
| 54 | 54.KINETIC HABIT S.R.L.▲ 57 | Municipiul Braşov, Braşov | 39,3 %▲ 1.566,5 % | ▲ 1.566,5 % | 6 K RON | |
| 55 | 55.CABINET MEDICAL DR.BECHEANU LILIANA SRL▼ 13 | Municipiul Săcele, Braşov | 38,9 %▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 23,4 K RON | |
| 56 | 56.MISAN CONS QI S.R.L.▲ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 37,4 %▲ 94,7 % | ▲ 94,7 % | 1,3 K RON | |
| 57 | 57.KINETO RESENSE S.R.L.▲ 92 | Municipiul Braşov, Braşov | 36,4 %— | — | 10,3 K RON | |
| 58 | 58.MOON CACTUS S.R.L.▼ 42 | Municipiul Braşov, Braşov | 34,5 %▼ 59,9 % | ▼ 59,9 % | 47 K RON | |
| 59 | 59.OPTIC MAGIC NINE SRL▲ 46 | Sat Zizin, Comuna Tărlungeni, Braşov | 34,3 %▲ 824,5 % | ▲ 824,5 % | 2,7 K RON | |
| 60 | 60.KINETOFIX S.R.L.▲ 31 | Municipiul Codlea, Braşov | 34 %▲ 350,1 % | ▲ 350,1 % | 43 K RON | |
| 61 | 61.RAISA LAPTIEVA CONSULT S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 33,9 %— | — | — | 2 K RON |
| 62 | 62.MOVKINETIC S.R.L.▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 33,6 %▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 254,8 K RON | |
| 63 | 63.KINETO SPECIAL THERAPY 4KIDS S.R.L.▲ 21 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 32,9 %▲ 202,1 % | ▲ 202,1 % | 36,1 K RON | |
| 64 | 64.SENSUAL VISION SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 32,4 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 8,4 K RON | |
| 65 | 65.ASTARIA NATURALIS S.R.L.▲ 25 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 32,3 %▲ 279,7 % | ▲ 279,7 % | 1,7 K RON | |
| 66 | 66.CONTACT LENS SPECIALISTS SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 32,2 %▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | 469 K RON | |
| 67 | 67.FIZIOACTIV BY BOBIT SRL▲ 25 | Municipiul Braşov, Braşov | 31,5 %▲ 319 % | ▲ 319 % | 102,6 K RON | |
| 68 | 68.UNIK MOBIL OPTIC S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 31,1 %— | — | — | 90 K RON |
| 69 | 69.FIZIOMEDMAX S.R.L.▼ 30 | Oraş Ghimbav, Braşov | 31 %▼ 40,1 % | ▼ 40,1 % | 21,1 K RON | |
| 70 | 70.SOMATIC RECOVERY S.R.L.▼ 16 | Municipiul Braşov, Braşov | 30,1 %▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 9,9 K RON | |
| 71 | 71.REHAB 2 PERFORMANCE S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 29,5 %— | — | — | 13,6 K RON |
| 72 | 72.BAM & BAC CLEAN DENT S.R.L.▼ 3 | Municipiul Săcele, Braşov | 28,9 %▲ 30 % | ▲ 30 % | 81,8 K RON | |
| 73 | 73.HEALTHCARE ZONE SRL▼ 41 | Municipiul Braşov, Braşov | 28,7 %▼ 55,3 % | ▼ 55,3 % | 28,4 K RON | |
| 74 | 74.B.G. OPTIC SRL▲ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 28,6 %▲ 214,6 % | ▲ 214,6 % | 425,2 K RON | |
| 75 | 75.MEDISAN-SERV SRL▼ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 28,6 %▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 70,5 K RON | |
| 76 | 76.HOLISTCONSULT S.R.L.▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 28,4 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 40,9 K RON | |
| 77 | 77.SANARELA PLUS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 28,3 %▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | 895 RON | |
| 78 | 78.CLINICA DE ALAPTARE MAMI ȘTIE S.R.L.nou | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 28,2 %— | — | — | 5 K RON |
| 79 | 79.ESD PSIHO CONSULTING S.R.L.▲ 40 | Oraş Ghimbav, Braşov | 27,7 %— | — | 72 K RON | |
| 80 | 80.KINETICMED L.C. SRL▲ 60 | Municipiul Braşov, Braşov | 27,7 %— | — | 7,4 K RON | |
| 81 | 81.DR PTT PROFILAXIE S.R.L.▲ 63 | Municipiul Braşov, Braşov | 26,8 %— | — | 31,8 K RON | |
| 82 | 82.ARTA ESTI TU S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 26,6 %— | — | — | 847 RON |
| 83 | 83.SOVIA MED SRL▼ 22 | Municipiul Braşov, Braşov | 26,4 %▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 44,6 K RON | |
| 84 | 84.ANCESTRAL EQUILIBRIUM CONCEPT S.R.L.nou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 24 %— | — | — | 32,9 K RON |
| 85 | 85.TEHNICI PRIMORDIALE S.R.L.▼ 45 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 23,6 %▼ 52,4 % | ▼ 52,4 % | 6 K RON | |
| 86 | 86.SIRDENTAL PRAXIS 5 S.R.L.▼ 82 | Municipiul Săcele, Braşov | 22,6 %▼ 76,6 % | ▼ 76,6 % | 1,3 K RON | |
| 87 | 87.TOP RADYX S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 22,5 %— | — | 7,7 K RON | |
| 88 | 88.PSIHOLOG IOANA OBREJA S.R.L.nou | Sat Vama Buzăului, Comuna Vama Buzăului, Braşov | 22,1 %— | — | — | 5,1 K RON |
| 89 | 89.NUTRIVEG HEALTH S.R.L.▲ 37 | Municipiul Braşov, Braşov | 22,1 %— | — | 1,2 K RON | |
| 90 | 90.LUMEN NATURAE S.R.L.▼ 7 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 22 %▲ 101,3 % | ▲ 101,3 % | 4,1 K RON | |
| 91 | 91.INDIGO OPTIC S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 22 %— | — | — | 44,1 K RON |
| 92 | 92.AYRAM M. MEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 21,7 %— | — | — | 6,7 K RON |
| 93 | 93.EVOMED H.M.P. SRL▲ 22 | Municipiul Braşov, Braşov | 21,5 %▲ 2.008,8 % | ▲ 2.008,8 % | 53 K RON | |
| 94 | 94.CENTRUL DE DEZVOLTARE PERSONALA OTILIA TODOR S.R.L.▲ 23 | Oraş Ghimbav, Braşov | 20,7 %— | — | 67,7 K RON | |
| 95 | 95.MASEMASAJ S.R.L.▲ 41 | Municipiul Braşov, Braşov | 20,4 %— | — | 7,4 K RON | |
| 96 | 96.CENTRUL ARMONIEI S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 19,5 %— | — | 8,4 K RON | |
| 97 | 97.B.G. VISION SRL▼ 35 | Municipiul Braşov, Braşov | 19,2 %▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | 401,3 K RON | |
| 98 | 98.CENTRUL MEDICAL DE VEST SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 18,9 %▲ 169,1 % | ▲ 169,1 % | 788,3 K RON | |
| 99 | 99.OPTIDAV MED BRASOV S.R.L.▼ 24 | Municipiul Braşov, Braşov | 18,7 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 31,3 K RON | |
| 100 | 100.INGRIJIRI LA DOMICILIU SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 18 %▲ 256,6 % | ▲ 256,6 % | 63,6 K RON |