Top 100 firme — Transport și depozitare, Bistrița-Năsăud după marjă netă în 2016
774 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 41,5 %, iar liderul atinge 204,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MATEO TIR EXPRES SRL▲ 531 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 204,2 %— | — | 5,3 K RON | |
| 2 | 2.RONTRANS HEAVY LOGISTIC SRLnou | Sat Uriu, Comuna Uriu, Bistriţa-Năsăud | 172,4 %— | — | — | 463,6 K RON |
| 3 | 3.PAUL ALEXA COURIER SRLnou | Sat Beudiu, Comuna Nuseni, Bistriţa-Năsăud | 134,4 %— | — | — | 15 K RON |
| 4 | 4.MESOR CARGO SRL▲ 1 | Sat Beudiu, Comuna Nuseni, Bistriţa-Năsăud | 106,7 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 178,2 K RON | |
| 5 | 5.GVG 95 GONCEAR SRL▲ 591 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 97 %— | — | 485 RON | |
| 6 | 6.REMOVING SRL▲ 54 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 96,2 %▲ 114,2 % | ▲ 114,2 % | 8,7 K RON | |
| 7 | 7.CANDCYP TRANS SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 94,8 %— | — | — | 21,1 K RON |
| 8 | 8.PAUL RUNNER SRL-Dnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 89,8 %— | — | — | 13,9 K RON |
| 9 | 9.PRODUKT ORGANIC SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 88,9 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 48,6 K RON | |
| 10 | 10.FILIADONA LOGISTIC SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 88,7 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 75,2 K RON | |
| 11 | 11.HOJDEA TRAFIK TRANS SRL▼ 7 | Sat Sieu-Magherus, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 88,7 %▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 8,6 K RON | |
| 12 | 12.HORVAT TAXI SRL▲ 222 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 85,1 %▲ 534,3 % | ▲ 534,3 % | 55,2 K RON | |
| 13 | 13.OTIAMA TRANS SRLnou | Sat Dobric, Comuna Căianu Mic, Bistriţa-Năsăud | 80,1 %— | — | — | 18,4 K RON |
| 14 | 14.LUNG-DAN TAXI S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 79,9 %— | — | — | 25,9 K RON |
| 15 | 15.ROM PAVEL COM SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 75,9 %— | — | 25 K RON | |
| 16 | 16.DANDELIVERYCARS SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 72,8 %— | — | — | 8,1 K RON |
| 17 | 17.NIPRAROM LOGISTIC SRL▲ 4 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 72 %▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 1,7 K RON | |
| 18 | 18.HOHA LOGISTIK SRLnou | Sat Chiochis, Comuna Chiochis, Bistriţa-Năsăud | 71,3 %— | — | — | 856 RON |
| 19 | 19.UNIC ROYAL LEATHER SRLnou | Sat Sieu-Magherus, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 71,2 %— | — | — | 105,1 K RON |
| 20 | 20.RAZRAYDIA BAX SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 71 %▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 67 K RON | |
| 21 | 21.GABON EXPRES SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 69,8 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 184,1 K RON | |
| 22 | 22.BENEFICPET TRANS S.R.L.nou | Sat Petris, Comuna Cetate, Bistriţa-Năsăud | 69,2 %— | — | — | 71,6 K RON |
| 23 | 23.GRROBIN-FAN SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 68,5 %▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 116,5 K RON | |
| 24 | 24.GABISTAV PRO SRL-D▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 66,3 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 51 K RON | |
| 25 | 25.COSANA TRANSRARES S.R.L.▲ 638 | Sat Lesu, Comuna Lesu, Bistriţa-Năsăud | 66,2 %— | — | 700 RON | |
| 26 | 26.COMBRITOS EXPRES SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 66,1 %▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 31,7 K RON | |
| 27 | 27.TAXIUL VESEL SRL▲ 91 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 65,7 %▲ 111,2 % | ▲ 111,2 % | 38,2 K RON | |
| 28 | 28.IRISAR SPEDITION S.R.L.▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 65,1 %▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 157,2 K RON | |
| 29 | 29.LORIGAL STAR SRL▼ 23 | Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 64,8 %▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 21,6 K RON | |
| 30 | 30.EXPRES UNIDUCU SRL-Dnou | Sat Cristeştii Ciceului, Comuna Uriu, Bistriţa-Năsăud | 64,8 %— | — | — | 5,3 K RON |
| 31 | 31.CINDY EXPRES SRL▼ 7 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 64,7 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 36,2 K RON | |
| 32 | 32.ULTRAS DADAS UCV SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 64,5 %▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 69,3 K RON | |
| 33 | 33.ADI & TUDOR CONFORT SRL▼ 20 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 63,7 %▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 76 K RON | |
| 34 | 34.POEVAS MAR SRL▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 63,2 %▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 7,7 K RON | |
| 35 | 35.LUXURY TAXI MXL S.R.L.▲ 79 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 62,2 %▲ 93,2 % | ▲ 93,2 % | 34,7 K RON | |
| 36 | 36.DHX LOGISTIC SRL▼ 27 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 61,8 %▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 38,3 K RON | |
| 37 | 37.AMPHORA DORALY SRL▲ 37 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 61,4 %▲ 48,5 % | ▲ 48,5 % | 29,2 K RON | |
| 38 | 38.NIK-EURORUTA TRANS SRL▲ 161 | Sat Sieut, Comuna Sieut, Bistriţa-Năsăud | 61,3 %▲ 227,5 % | ▲ 227,5 % | 353,4 K RON | |
| 39 | 39.KEVIN SPEED SRL-Dnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 60,7 %— | — | — | 23,7 K RON |
| 40 | 40.LIVIU VAL TRANS SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 60,7 %▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 22,4 K RON | |
| 41 | 41.IZABELLA CURIER SRL-D▼ 22 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 60,2 %▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 37,5 K RON | |
| 42 | 42.CICOSPOTY TRANS SRL▲ 87 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 60,2 %▲ 103,7 % | ▲ 103,7 % | 20,7 K RON | |
| 43 | 43.TRANS-MURYDAVA SRL▲ 206 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 59,4 %▲ 409,3 % | ▲ 409,3 % | 8,2 K RON | |
| 44 | 44.MĂLUŢAN CARS SPEED S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 59,4 %— | — | — | 250,3 K RON |
| 45 | 45.COLT ONE EXPRES SRL▲ 188 | Loc. Sigmir, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 58,1 %▲ 330,7 % | ▲ 330,7 % | 48,8 K RON | |
| 46 | 46.LION EXPRES PACKAGE SRL-D▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 57,2 %▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 36,2 K RON | |
| 47 | 47.CRETA MARITRANS SRL▲ 573 | Sat Dobric, Comuna Căianu Mic, Bistriţa-Năsăud | 56,9 %— | — | 250,9 K RON | |
| 48 | 48.TAXI ADELA SRL▲ 122 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 56,8 %▲ 162,2 % | ▲ 162,2 % | 37,4 K RON | |
| 49 | 49.COSMI & ALE STRONG SRL▼ 18 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 56,1 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 30,6 K RON | |
| 50 | 50.ANTODAVNEL SRLnou | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 55,9 %— | — | — | 15,8 K RON |
| 51 | 51.EMMA DRIVER SRL▲ 161 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 55,1 %▲ 237,9 % | ▲ 237,9 % | 60,7 K RON | |
| 52 | 52.LUCAS ELIAS SPEDITION SRL▲ 605 | Sat Dobric, Comuna Căianu Mic, Bistriţa-Năsăud | 54,9 %— | — | 193 K RON | |
| 53 | 53.REBEMELI SRL▼ 31 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 54,6 %▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 27,7 K RON | |
| 54 | 54.MAYADY SPEED-TRANS S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 54,5 %— | — | — | 58,5 K RON |
| 55 | 55.ARCHIUD ELORE TRANS SRL▼ 18 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 53,9 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 54,4 K RON | |
| 56 | 56.TODORUȚ ENTERPRISE S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 53,9 %— | — | 63,6 K RON | |
| 57 | 57.ROCKO & FLORIN LEGIONE SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 53,8 %▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 29,6 K RON | |
| 58 | 58.IDEAL DRIVER COS S.R.L.▼ 12 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 53,4 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 34 K RON | |
| 59 | 59.ALFRED GENTRANS SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 53,3 %— | — | — | 21,4 K RON |
| 60 | 60.CRISTI-DUTU SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 52,9 %▲ 12 % | ▲ 12 % | 6,6 K RON | |
| 61 | 61.JAUCA COURIER S.R.L.nou | Sat Livezile, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 52,8 %— | — | — | 34,2 K RON |
| 62 | 62.DANIEL MONI TRANS SRL▼ 19 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 52,7 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 59,8 K RON | |
| 63 | 63.THE KID'S OF DWO SRL▲ 32 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 52,4 %▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 25,5 K RON | |
| 64 | 64.FRIOMARFRUCT INTERTRANS SRL▲ 213 | Sat Rebra, Comuna Rebra, Bistriţa-Năsăud | 52,3 %▲ 444,7 % | ▲ 444,7 % | 64,2 K RON | |
| 65 | 65.TAXI PREZIDENT SRL▼ 42 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 51,3 %▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 25,8 K RON | |
| 66 | 66.DENALI TAXI SRL▲ 67 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 51 %▲ 79,8 % | ▲ 79,8 % | 47 K RON | |
| 67 | 67.DANNY & GIULY SRL▲ 12 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 50,8 %▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 29,3 K RON | |
| 68 | 68.PELIONTRANS SRL▲ 550 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 50,5 %— | — | 23,7 K RON | |
| 69 | 69.DALMA MAXIM PLUS SRL▲ 31 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 50 %▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 31,5 K RON | |
| 70 | 70.ROSIDEAL SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 49,8 %▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 74,4 K RON | |
| 71 | 71.GHIŢAN DIVERT SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 49,4 %▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 14,4 K RON | |
| 72 | 72.VLADIA BISTRITA SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 49,3 %— | — | — | 16,5 K RON |
| 73 | 73.TOTAL TAXI SRL▲ 446 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 49 %— | — | 62 K RON | |
| 74 | 74.ARISS SEBA SRL▼ 13 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 48,4 %▲ 9 % | ▲ 9 % | 24,9 K RON | |
| 75 | 75.MILENIUM AUTO CAPITAL SRL▲ 23 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 48,4 %▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 75,4 K RON | |
| 76 | 76.BISTRITA TAXI SRL▲ 76 | Loc. Ghinda, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 48,2 %▲ 90,8 % | ▲ 90,8 % | 62,8 K RON | |
| 77 | 77.TORENT TAXI SRL▼ 47 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 48,1 %▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 64,9 K RON | |
| 78 | 78.TOMPA'C EBI SRL▼ 40 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 47,3 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 27,4 K RON | |
| 79 | 79.DENI DIVERT SRL▼ 29 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 47,2 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 49,3 K RON | |
| 80 | 80.GUSA CURIER S.R.L.▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 46,8 %▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 31,6 K RON | |
| 81 | 81.FLOR-VIO-MAR TRANS SRL▲ 72 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 46,4 %▲ 84,9 % | ▲ 84,9 % | 16,7 K RON | |
| 82 | 82.UNITAXI BISTRITA SRL▼ 15 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 46,3 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 101,8 K RON | |
| 83 | 83.RADLUCFIL TRANS SRL▼ 41 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 44,9 %▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 49,6 K RON | |
| 84 | 84.OLIMAR MAGO S.R.L.▲ 462 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 44,9 %— | — | 48,6 K RON | |
| 85 | 85.ARCYBALD & ANCA SRL▼ 20 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 44,8 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 14,6 K RON | |
| 86 | 86.GEORGIANA & PERSI SRL▲ 593 | Sat Mititei, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | 44,6 %— | — | 190 K RON | |
| 87 | 87.PAULLO TRANS SPEED SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 44,4 %— | — | — | 49,7 K RON |
| 88 | 88.KRAFT MOLD STORM SRL▲ 96 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 44,2 %▲ 122,5 % | ▲ 122,5 % | 14 K RON | |
| 89 | 89.ANDREAS TRANS BISTRITA SRL▲ 523 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 44,2 %— | — | 17,4 K RON | |
| 90 | 90.LUCKY LUCIANO SRL▼ 45 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 43,7 %▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 66,3 K RON | |
| 91 | 91.BOGRALSIM2004 SRL▲ 69 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 43,3 %▲ 82,2 % | ▲ 82,2 % | 41,9 K RON | |
| 92 | 92.TOMICRISMAR TRANS SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 43 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 39,8 K RON | |
| 93 | 93.PROTAXI GOLD SRL▼ 23 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 42,7 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 75,1 K RON | |
| 94 | 94.ADIGABITAXI SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 42,7 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 11,6 K RON | |
| 95 | 95.CONDURALEX SRL▼ 42 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 42,3 %▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 36 K RON | |
| 96 | 96.MAXDAN EXPRES SRL▼ 16 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 42,2 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 24,4 K RON | |
| 97 | 97.NOEMI RACHEL SRL▲ 416 | Sat Negrileşti, Comuna Negrileşti, Bistriţa-Năsăud | 42,2 %— | — | 348,6 K RON | |
| 98 | 98.FANAR TRANSPORT DIVERT SRL▲ 438 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 42,1 %— | — | 67,4 K RON | |
| 99 | 99.EDRIM FORMEN SRL▼ 98 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 41,8 %▼ 74,3 % | ▼ 74,3 % | 7,5 K RON | |
| 100 | 100.ROAD RUNNER SPEED S.R.L.▲ 23 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 41,5 %▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 47,1 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Bistrița-Năsăud
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
806 firme · 1,5 mld. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
92 firme · 140,4 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
11 firme · 77,5 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
99 firme · 36,1 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
12 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
5 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
168 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
13 firme · 10,3 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
75 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
9 firme · 6 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
2 firme · 3 mil. RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
1 firme · 279,7 K RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
1 firme · 206,8 K RON
CAEN 5232
Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
1 firme · 62,5 K RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
1 firme · 0 RON