Top 100 firme — Transport și depozitare, Bistrița-Năsăud după marjă netă în 2013
587 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 24,7 %, iar liderul atinge 9.978,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.T.G.M. SRL▲ 511 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 9.978,8 %— | — | 119,7 K RON | |
| 2 | 2.MANDANI SRL▲ 493 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 237,4 %— | — | 64,5 K RON | |
| 3 | 3.FOREST MARPET CONSULT SRLnou | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 97 %— | — | — | 141,7 K RON |
| 4 | 4.PULVINI BUT SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 97 %— | — | 7,9 K RON | |
| 5 | 5.HOJDEA TRAFIK TRANS SRL▲ 57 | Sat Sieu-Magherus, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 96,7 %▲ 416 % | ▲ 416 % | 211,5 K RON | |
| 6 | 6.MYLVA PRODCOM SRL▲ 426 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 90,9 %— | — | 32,8 K RON | |
| 7 | 7.GABON EXPRES SRL▲ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 89,2 %▲ 77,5 % | ▲ 77,5 % | 173,4 K RON | |
| 8 | 8.FAZAKAS POP ALEDAN SRL▲ 17 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 82,1 %▲ 118,2 % | ▲ 118,2 % | 78,1 K RON | |
| 9 | 9.CÎRCU LOGISTIC SRLnou | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 78 %— | — | — | 40,1 K RON |
| 10 | 10.TOTAL TAXI SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 74,4 %— | — | — | 72,7 K RON |
| 11 | 11.NIK-EURORUTA TRANS SRLnou | Sat Sieut, Comuna Sieut, Bistriţa-Năsăud | 71,9 %— | — | — | 103,4 K RON |
| 12 | 12.ROAD RUNNER SPEED S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 70,7 %— | — | — | 27,4 K RON |
| 13 | 13.BILADI-SAN SRL▲ 73 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 70 %▲ 425,9 % | ▲ 425,9 % | 10,9 K RON | |
| 14 | 14.GRROBIN-FAN SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 68,7 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 101,6 K RON | |
| 15 | 15.TAXI SAHARA SRL▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 67,2 %▲ 60,1 % | ▲ 60,1 % | 6,7 K RON | |
| 16 | 16.EUROMOL MITRANS SRL▲ 12 | Loc. Slatiniţa, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 66,7 %▲ 93,9 % | ▲ 93,9 % | 76,6 K RON | |
| 17 | 17.PROJECT MANAGER SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 66,3 %— | — | — | 8,2 K RON |
| 18 | 18.MOBIL SYMRAUL TRANS SRLnou | Sat Jelna, Comuna Budacu de Jos, Bistriţa-Năsăud | 65,8 %— | — | — | 95,5 K RON |
| 19 | 19.HERTZ TRANS SRL▲ 120 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 64,1 %▲ 847,8 % | ▲ 847,8 % | 28,8 K RON | |
| 20 | 20.DAVIDALEX UNIVERS SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 63,3 %— | — | — | 24 K RON |
| 21 | 21.BEB-TRANS SRL▲ 299 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 61,8 %— | — | 156,1 K RON | |
| 22 | 22.AUROVISTA SRLnou | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 61,4 %— | — | 501 RON | |
| 23 | 23.SMILEYTIM SRL▼ 1 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 60,3 %▲ 55,5 % | ▲ 55,5 % | 32 K RON | |
| 24 | 24.KRAFT MOLD STORM SRL▼ 14 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 59 %▼ 4 % | ▼ 4 % | 39,4 K RON | |
| 25 | 25.LION EXPRES PACKAGE SRL-D▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 58,6 %▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 25,6 K RON | |
| 26 | 26.BASILIO VIZGRUP SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 56,4 %— | — | — | 85,5 K RON |
| 27 | 27.RAZRAYDIA BAX SRL▼ 19 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 56,1 %▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 35,6 K RON | |
| 28 | 28.GYNTY SOLICIT SRLnou | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 55,6 %— | — | — | 5,8 K RON |
| 29 | 29.QUANTICVISION TRANS SRL▲ 91 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 53,4 %▲ 510,1 % | ▲ 510,1 % | 9,9 K RON | |
| 30 | 30.DANNY & GIULY SRL▲ 17 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 53,1 %▲ 119,1 % | ▲ 119,1 % | 16,9 K RON | |
| 31 | 31.ADIGABITAXI SRL▲ 39 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 52,9 %▲ 209,6 % | ▲ 209,6 % | 31,5 K RON | |
| 32 | 32.L&L COMPANY SRL▲ 28 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 51,6 %▲ 166,1 % | ▲ 166,1 % | 30,2 K RON | |
| 33 | 33.ARABIS TRANS SRL▲ 202 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 51,1 %▲ 5.059,6 % | ▲ 5.059,6 % | 42,7 K RON | |
| 34 | 34.TORRES TRANSPORT SRL▲ 314 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 50,8 %— | — | 89,5 K RON | |
| 35 | 35.TAXIUL VESEL SRL▲ 180 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 50,7 %▲ 3.493,6 % | ▲ 3.493,6 % | 17,8 K RON | |
| 36 | 36.NINU & DADO S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 50,5 %— | — | — | 4,7 K RON |
| 37 | 37.ULTRAS DADAS LEGION SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 50 %— | — | — | 21,9 K RON |
| 38 | 38.TOMPA'C EBI SRL▲ 133 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 50 %▲ 1.364,8 % | ▲ 1.364,8 % | 35,9 K RON | |
| 39 | 39.OFF ROAD TRANSILVANIA SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 49,5 %— | — | — | 80,4 K RON |
| 40 | 40.GHIŢAN DIVERT SRL▲ 464 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 48,8 %— | — | 1,1 K RON | |
| 41 | 41.ELENIA EXPRES SRL▲ 381 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 48 %— | — | 26,6 K RON | |
| 42 | 42.COMBIBEL SRL▲ 188 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 46,3 %▲ 4.398,1 % | ▲ 4.398,1 % | 28,8 K RON | |
| 43 | 43.POEVAS MAR SRL▲ 35 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 45,6 %▲ 198,6 % | ▲ 198,6 % | 13,8 K RON | |
| 44 | 44.ALFA LOAD TRADING SRLnou | Sat Dobric, Comuna Căianu Mic, Bistriţa-Năsăud | 43,6 %— | — | — | 365,1 K RON |
| 45 | 45.RVL MONSALI SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 43,5 %— | — | — | 10,8 K RON |
| 46 | 46.VRM SOIMU EUROTRANS SRL▲ 36 | Sat Gersa I, Comuna Rebrisoara, Bistriţa-Năsăud | 43,1 %▲ 199,5 % | ▲ 199,5 % | 5,3 K RON | |
| 47 | 47.TORENT TAXI SRL▲ 120 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 43,1 %▲ 1.068 % | ▲ 1.068 % | 34,9 K RON | |
| 48 | 48.COMBRITOS EXPRES SRL▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 42,3 %▲ 52,1 % | ▲ 52,1 % | 14,2 K RON | |
| 49 | 49.ALEXMAR KIS SRL▼ 31 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 41,6 %▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 20,6 K RON | |
| 50 | 50.HEDRO SPEED SRL▼ 15 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 41,2 %▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 29,8 K RON | |
| 51 | 51.T.M.A. TRANS SRL▲ 450 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 41 %— | — | 24,2 K RON | |
| 52 | 52.SARONAS SRL▲ 169 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 40,5 %▲ 3.162,1 % | ▲ 3.162,1 % | 130 K RON | |
| 53 | 53.CLAUDIAEXCLUSIV SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,2 %— | — | — | 12,4 K RON |
| 54 | 54.MARIKYKYBEA TRANS SRLnou | Sat Chirales, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 39,8 %— | — | — | 80,1 K RON |
| 55 | 55.M.I.V. TRANS SRL▲ 3 | Sat Chiuza, Comuna Chiuza, Bistriţa-Năsăud | 39,4 %▲ 96,1 % | ▲ 96,1 % | 25,3 K RON | |
| 56 | 56.MATEO TIR EXPRES SRL▲ 106 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 39 %▲ 882,9 % | ▲ 882,9 % | 60,7 K RON | |
| 57 | 57.ROCAN EXPRES SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 38,7 %— | — | — | 83,5 K RON |
| 58 | 58.LORINTRANS SRL▼ 54 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 38,4 %▼ 60,3 % | ▼ 60,3 % | 51,9 K RON | |
| 59 | 59.IULIVAR - ALEMI SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 37,8 %— | — | — | 26,6 K RON |
| 60 | 60.CRISTI-DUTU SRL▲ 329 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 37,7 %— | — | 5,9 K RON | |
| 61 | 61.DANY TURISM SRL▼ 9 | Sat Rebrisoara, Comuna Rebrisoara, Bistriţa-Năsăud | 37,2 %▲ 56,4 % | ▲ 56,4 % | 21,8 K RON | |
| 62 | 62.MICROTRANS SRL▼ 36 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 36,9 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 10,4 K RON | |
| 63 | 63.MARIO-HORGA SRL▲ 164 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 36,2 %▲ 3.343,8 % | ▲ 3.343,8 % | 18,1 K RON | |
| 64 | 64.TEMPOLUX-SOLEX SRL▲ 324 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 36,1 %— | — | 71,2 K RON | |
| 65 | 65.CARGO TRANSCRETA S.R.L.nou | Sat Dobric, Comuna Căianu Mic, Bistriţa-Năsăud | 35,7 %— | — | — | 161 K RON |
| 66 | 66.MARCOS SPEED COURIER S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 35,3 %— | — | — | 17 K RON |
| 67 | 67.PYTCOM TODICA SRL▲ 90 | Loc. Slatiniţa, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 35 %▲ 668,8 % | ▲ 668,8 % | 17 K RON | |
| 68 | 68.LURMIT-TRANS SRL▲ 442 | Sat Rebra, Comuna Rebra, Bistriţa-Năsăud | 34,4 %— | — | 26,2 K RON | |
| 69 | 69.DALMA MAXIM PLUS SRL▼ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 34,3 %▲ 71,8 % | ▲ 71,8 % | 22 K RON | |
| 70 | 70.TRANONDUTY SRL▲ 307 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 34 %— | — | 11 K RON | |
| 71 | 71.CURTAGRIG TRANS SRL▲ 71 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 33,9 %▲ 444,5 % | ▲ 444,5 % | 5,3 K RON | |
| 72 | 72.SPEE-DEE SRL▼ 24 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 33,7 %▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 17,8 K RON | |
| 73 | 73.SEMIDA TAXI SRL▲ 22 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 33,3 %▲ 185,4 % | ▲ 185,4 % | 18,7 K RON | |
| 74 | 74.SENIORICA PROSPER SRL▲ 291 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 32,8 %— | — | 16 K RON | |
| 75 | 75.UNIC HAM TRANSPORTER SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 32,8 %— | — | — | 20,4 K RON |
| 76 | 76.SOTO SILAS SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 32,8 %— | — | — | 35,1 K RON |
| 77 | 77.THE KID'S OF DWO SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 32,2 %— | — | — | 8 K RON |
| 78 | 78.TOMICRISMAR TRANS SRL▼ 25 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 32,2 %▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 27 K RON | |
| 79 | 79.PROTAXI GOLD SRL▲ 66 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 32 %▲ 450,8 % | ▲ 450,8 % | 65,3 K RON | |
| 80 | 80.AVAP PARK SRL▲ 284 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 31,4 %— | — | 104,8 K RON | |
| 81 | 81.DUNY EXPRES BUSINESS SRL▼ 17 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 31,2 %▲ 75,4 % | ▲ 75,4 % | 74 K RON | |
| 82 | 82.ROS MACEDON TRANSPORT SRL-Dnou | Sat Dumitra, Comuna Dumitra, Bistriţa-Năsăud | 30,8 %— | — | — | 22,1 K RON |
| 83 | 83.TRANSANIC SRL▼ 16 | Sat Tiha Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 30,6 %▲ 78 % | ▲ 78 % | 26,5 K RON | |
| 84 | 84.NEVALUX TRANS SRL▲ 35 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 29,4 %▲ 227,1 % | ▲ 227,1 % | 3,9 K RON | |
| 85 | 85.MOZAIK SRL▼ 45 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 29,4 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 9 K RON | |
| 86 | 86.TRUOAN SRL▼ 62 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 29,3 %▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 17,6 K RON | |
| 87 | 87.CANEYMIROV SRL▲ 103 | Sat Budurleni, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 29 %▲ 1.218,2 % | ▲ 1.218,2 % | 5,5 K RON | |
| 88 | 88.ARPADTRANS IMPEX SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 27,8 %— | — | 340 RON | |
| 89 | 89.BALCANIK TRAVEL TOUR S.R.L.▲ 181 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 27,6 %▲ 6.974,4 % | ▲ 6.974,4 % | 39,7 K RON | |
| 90 | 90.MICUTU TRANSPORTES SRLnou | Sat Livezile, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 27,2 %— | — | — | 25,5 K RON |
| 91 | 91.EXIGENTA TRANS SRL▲ 56 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 27,1 %▲ 388,8 % | ▲ 388,8 % | 13,3 K RON | |
| 92 | 92.DECORART CONSTRUCTII SRL▲ 154 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 27,1 %▲ 3.943,3 % | ▲ 3.943,3 % | 5,1 K RON | |
| 93 | 93.GIMAPA TRANS SRL▼ 44 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 26,9 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 9,7 K RON | |
| 94 | 94.EUROSER TRANS SRL▼ 25 | Sat Uriu, Comuna Uriu, Bistriţa-Năsăud | 26,4 %▲ 53,8 % | ▲ 53,8 % | 31,7 K RON | |
| 95 | 95.PRISCO TAXI SRL▼ 90 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 26,1 %▼ 70,8 % | ▼ 70,8 % | 6,1 K RON | |
| 96 | 96.TRANSROMAN KING SRLnou | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 26 %— | — | — | 3,7 K RON |
| 97 | 97.VIAN-TRANS SRL▲ 401 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 25,3 %— | — | 2,7 K RON | |
| 98 | 98.MULTY PLUS BVM SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 25,3 %— | — | — | 1,7 K RON |
| 99 | 99.MUNTEAN-TRANS SRL▼ 53 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 25 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 17 K RON | |
| 100 | 100.GHERMAN CURIER SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 24,7 %— | — | — | 14,5 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Bistrița-Năsăud
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
806 firme · 1,5 mld. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
92 firme · 140,4 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
11 firme · 77,5 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
99 firme · 36,1 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
12 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
5 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
168 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
13 firme · 10,3 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
75 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
9 firme · 6 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
2 firme · 3 mil. RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
1 firme · 279,7 K RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
1 firme · 206,8 K RON
CAEN 5232
Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
1 firme · 62,5 K RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
1 firme · 0 RON