Top 100 firme — IT și comunicații, Bacău după marjă netă în 2021
389 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 82,9 %, iar liderul atinge 1.658,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PULS MEDIA PRODUCTIONS SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 1.658,8 %— | — | 157,9 K RON | |
| 2 | 2.TECHWISE SOLUTIONS S.R.L.▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 105,9 %▲ 9 % | ▲ 9 % | 177,4 K RON | |
| 3 | 3.SMART CODE APPS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 101 %— | — | — | 31,5 K RON |
| 4 | 4.BLOCKCHAIN ENTERPRISE SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 100,9 %— | — | — | 46,7 K RON |
| 5 | 5.PORTAS ENTERPRISE S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 100 %— | — | — | 400 RON |
| 6 | 6.INNOVATIVE SOLUTIONS FOR IT S.R.L.▲ 50 | Municipiul Bacău, Bacău | 99 %▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 984,2 K RON | |
| 7 | 7.CHARMANT PERLA S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 97,1 %— | — | — | 89,6 K RON |
| 8 | 8.EDI MARINESCU S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 97 %— | — | — | 12,2 K RON |
| 9 | 9.CRISSJAMES S.R.L.▲ 137 | Municipiul Bacău, Bacău | 97 %▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 36,3 K RON | |
| 10 | 10.BASAPRIM AGENCY SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 97 %▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | 210,9 K RON | |
| 11 | 11.OPTIMQUAL SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 96,9 %— | — | — | 64,4 K RON |
| 12 | 12.ABC TECH TRAINING S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 96,9 %— | — | — | 97,5 K RON |
| 13 | 13.ALENA WEB S.R.L.-D.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 96,8 %— | — | — | 4,8 K RON |
| 14 | 14.SOFTWAVE CORE S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 96,7 %— | — | — | 94,3 K RON |
| 15 | 15.FOURCLOUD S.R.L.nou | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 96,7 %— | — | — | 21,1 K RON |
| 16 | 16.SM DEV SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 96,7 %— | — | — | 161 K RON |
| 17 | 17.ILY INK CREATIVE S.R.L.-D.▲ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 96,7 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 102,1 K RON | |
| 18 | 18.IKATI LOGIC S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 96,5 %— | — | — | 251,7 K RON |
| 19 | 19.DEYVID PRO S.R.L.▼ 13 | Sat Pânceşti, Comuna Pânceşti, Bacău | 96,5 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 242,2 K RON | |
| 20 | 20.ANDY INTELLIGENT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 96,3 %— | — | — | 96,1 K RON |
| 21 | 21.AN DUPĂ AN SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 96,2 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 160 K RON | |
| 22 | 22.J & D COFFE SRL-D▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 96,1 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 191,2 K RON | |
| 23 | 23.IULICATA SERVICES S.R.L.▼ 7 | Sat Căiuţi, Comuna Căiuţi, Bacău | 96 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 335,3 K RON | |
| 24 | 24.CRIS FANIA S.R.L.▲ 25 | Municipiul Bacău, Bacău | 96 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 49,1 K RON | |
| 25 | 25.LEXA GOLD DESIGN SRL-D▲ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 96 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 65,7 K RON | |
| 26 | 26.DARIUS ANDY FARM SRL-D▲ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 96 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 57,8 K RON | |
| 27 | 27.DEYVID TEL S.R.L.▼ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | 96 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 204,5 K RON | |
| 28 | 28.OFFENSIVE BYTE SECURITY S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 95,9 %— | — | — | 38 K RON |
| 29 | 29.LADY MANIA SRL-D▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 95,9 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 112 K RON | |
| 30 | 30.KALIETIK S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 95,8 %— | — | — | 174,4 K RON |
| 31 | 31.MADALINA MAKE-UP S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 95,6 %— | — | — | 69,1 K RON |
| 32 | 32.MADDY MANIA S.R.L.▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 95,6 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 102,3 K RON | |
| 33 | 33.LUXSIT SOLUTIONS S.R.L.▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 95,5 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 121,9 K RON | |
| 34 | 34.V.R. NETWORK STUDIO SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 95,5 %— | — | 75,7 K RON | |
| 35 | 35.KAFUNELU S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 95,5 %— | — | — | 30,9 K RON |
| 36 | 36.MINDFUL SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 95,4 %— | — | — | 132,7 K RON |
| 37 | 37.ELLA-FAST SRL-Dnou | Municipiul Bacău, Bacău | 95,3 %— | — | 308 K RON | |
| 38 | 38.STEDA NEW INVEST S.R.L.▲ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 95,2 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 57,1 K RON | |
| 39 | 39.YOUR IDEAL DEVELOPMENT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 95,1 %— | — | — | 37,5 K RON |
| 40 | 40.BLUE-DAY S.R.L.nou | Sat Popeni, Comuna Căiuţi, Bacău | 94,8 %— | — | — | 281,3 K RON |
| 41 | 41.INTRINSIC DIGITAL SOLUTIONS S.R.L.▼ 29 | Municipiul Bacău, Bacău | 94,6 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 66,6 K RON | |
| 42 | 42.WEB CREATIONS S.R.L.▼ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 94,5 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 266,5 K RON | |
| 43 | 43.ALEXA WHITE SRL-D▼ 19 | Municipiul Bacău, Bacău | 94,5 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 143 K RON | |
| 44 | 44.LOGOFAT IT SERVICES S.R.L.▲ 76 | Municipiul Bacău, Bacău | 94,4 %▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 1 mil. RON | |
| 45 | 45.CHRISTAL MARA GOLD S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 94,4 %— | — | 116,6 K RON | |
| 46 | 46.ACCOUNSTER S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 93,9 %— | — | — | 119,1 K RON |
| 47 | 47.DAV TRADE NETWORK S.R.L.▲ 273 | Sat Lespezi, Comuna Gârleni, Bacău | 93,9 %— | — | 105,2 K RON | |
| 48 | 48.DIANA ENERGY S.R.L.▼ 25 | Municipiul Bacău, Bacău | 93,8 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 16,5 K RON | |
| 49 | 49.CERVICES S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 93,8 %— | — | — | 36,8 K RON |
| 50 | 50.HERE TOY STORE S.R.L.-D.nou | Sat Valea Seacă, Comuna Valea Seacă, Bacău | 93,4 %— | — | 51,5 K RON | |
| 51 | 51.BIALDI SRL▲ 73 | Municipiul Bacău, Bacău | 93,4 %▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 115,4 K RON | |
| 52 | 52.BIA & ROXANA OFFICIAL PREST S.R.L.nou | Sat Osebiţi, Comuna Luizi-Călugăra, Bacău | 93,4 %— | — | — | 22,2 K RON |
| 53 | 53.F4E SRL▲ 292 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 93,4 %— | — | 163,9 K RON | |
| 54 | 54.MINGLE WEB S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 93,3 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 254,2 K RON | |
| 55 | 55.VREMEA ONLINE SRL▲ 21 | Municipiul Bacău, Bacău | 93,3 %▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 712,9 K RON | |
| 56 | 56.ALCOM SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 93,1 %— | — | — | 58,4 K RON |
| 57 | 57.QUENITA S.R.L.▼ 42 | Municipiul Bacău, Bacău | 93 %▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 283,4 K RON | |
| 58 | 58.SPESOFT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 93 %— | — | — | 18,8 K RON |
| 59 | 59.CODE TWICE ENGINEERING S.R.L.▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 92,8 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 428,6 K RON | |
| 60 | 60.GEONOMOS SURVEY S.R.L.▼ 23 | Sat Orbeni, Comuna Orbeni, Bacău | 92,5 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 35,2 K RON | |
| 61 | 61.FEMME BIJOUX S.R.L.-D.▼ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | 92,5 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 12,8 K RON | |
| 62 | 62.CREATEDBYCHRIS SRL▼ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 92,5 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 116 K RON | |
| 63 | 63.POG 3DSTUDIO S.R.L.▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 92,5 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 211,8 K RON | |
| 64 | 64.MAGICBIRD S.R.L.▼ 37 | Municipiul Bacău, Bacău | 92,4 %▼ 3 % | ▼ 3 % | 119 K RON | |
| 65 | 65.DIGITINF SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 92,3 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 33,5 K RON | |
| 66 | 66.M4D T3C SRL▲ 102 | Municipiul Bacău, Bacău | 92,2 %▲ 66,5 % | ▲ 66,5 % | 7,5 K RON | |
| 67 | 67.AGILE INTELIGENCE S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 92,2 %— | — | — | 81,4 K RON |
| 68 | 68.MAIN VISION 2000 S.R.L.nou | Sat Valea Seacă, Comuna Valea Seacă, Bacău | 91,7 %— | — | — | 47,9 K RON |
| 69 | 69.OPERDOK SRL▼ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | 91,4 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 68,4 K RON | |
| 70 | 70.REMUS DEVELOP S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 91,1 %— | — | — | 153,5 K RON |
| 71 | 71.AMOND ROYAL SRL▼ 30 | Sat Conţeşti, Comuna Sascut, Bacău | 90,7 %▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 72,2 K RON | |
| 72 | 72.MINISOFT INVEST SRL▲ 36 | Municipiul Moineşti, Bacău | 90,7 %▲ 22 % | ▲ 22 % | 86,1 K RON | |
| 73 | 73.BUSINESS WEB SOLUTIONS S.R.L.▼ 44 | Municipiul Bacău, Bacău | 90,4 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 266,6 K RON | |
| 74 | 74.INTERNET EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 90,1 %— | — | — | 62,1 K RON |
| 75 | 75.DIGILINK IT SRL▲ 8 | Sat Blăgeşti, Comuna Blăgeşti, Bacău | 89,9 %▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 49,6 K RON | |
| 76 | 76.WEB PRODIGY SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 89,8 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 418,4 K RON | |
| 77 | 77.CATOLINK 2015 SRL▲ 110 | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Bacău | 89,7 %▲ 96,2 % | ▲ 96,2 % | 647,4 K RON | |
| 78 | 78.LADONET.COM SRL▲ 65 | Municipiul Bacău, Bacău | 89,6 %▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | 24,4 K RON | |
| 79 | 79.AZG-CONSULTING SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 88,8 %▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 119,7 K RON | |
| 80 | 80.NASTY TELSAT NET SRLnou | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 88,5 %— | — | 233,8 K RON | |
| 81 | 81.SMART HORIZON S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 87,9 %— | — | — | 137,5 K RON |
| 82 | 82.WEBBY ART S.R.L.nou | Sat Holt, Comuna Letea Veche, Bacău | 87,6 %— | — | — | 73,5 K RON |
| 83 | 83.SOFLUENT S.R.L.▼ 21 | Municipiul Bacău, Bacău | 87,3 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 332,1 K RON | |
| 84 | 84.INFORMO SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 87,2 %— | — | 151,3 K RON | |
| 85 | 85.SUNSTONE SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 87,1 %— | — | — | 93,1 K RON |
| 86 | 86.TECH SPOT CONCEPT SRL▲ 48 | Municipiul Bacău, Bacău | 87,1 %▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 76,3 K RON | |
| 87 | 87.ALIWEBSYS SRL▼ 23 | Municipiul Bacău, Bacău | 87 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 107,8 K RON | |
| 88 | 88.OFFICE WEB COMPUTING SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 86,9 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 59,7 K RON | |
| 89 | 89.PAJURA WEB SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 86,8 %— | — | — | 19,5 K RON |
| 90 | 90.POG DIGITAL GRAPHICS S.R.L.▼ 77 | Municipiul Bacău, Bacău | 86,6 %▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 11 K RON | |
| 91 | 91.ANDROMEDA SOFTWARE S.R.L.▲ 41 | Sat Luncani, Comuna Mărgineni, Bacău | 86,4 %▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 22,1 K RON | |
| 92 | 92.BELIEVEWEB S.R.L.-D.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 85,9 %— | — | — | 49,7 K RON |
| 93 | 93.FELIZI TECH S.R.L.▲ 93 | Municipiul Moineşti, Bacău | 85,7 %▲ 86,8 % | ▲ 86,8 % | 49,5 K RON | |
| 94 | 94.GEMINI SERV SRL▼ 14 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 84,9 %▲ 4 % | ▲ 4 % | 554,5 K RON | |
| 95 | 95.G SOFT TEAM SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 84,5 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 861,1 K RON | |
| 96 | 96.OGA BIT SRL▲ 14 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 84,1 %▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 89,9 K RON | |
| 97 | 97.MOTION IS THE KEY S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 83,2 %— | — | — | 60 K RON |
| 98 | 98.CODE CRAFT HUB S.R.L.▼ 62 | Municipiul Bacău, Bacău | 83,2 %▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 59,3 K RON | |
| 99 | 99.PUNCT MAD MEDIA S.R.L.▼ 30 | Municipiul Bacău, Bacău | 83 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 6,6 K RON | |
| 100 | 100.ECONOMIC CONSULTING LAND S.R.L.▼ 27 | Municipiul Bacău, Bacău | 82,9 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 25,1 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Bacău
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
169 firme · 72,8 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
85 firme · 24,6 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
77 firme · 18,2 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
57 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
34 firme · 14,4 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
23 firme · 13 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
25 firme · 11,4 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
17 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
4 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
21 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
12 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
12 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
10 firme · 4 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
24 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
12 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
22 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
11 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
3 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
1 firme · 929,7 K RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
6 firme · 906,5 K RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
8 firme · 560 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
6 firme · 497,3 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
2 firme · 381,8 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
4 firme · 375,6 K RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
3 firme · 369 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
2 firme · 238,8 K RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
4 firme · 187,1 K RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
2 firme · 101,4 K RON
CAEN 6031
Activități ale agențiilor de știri
1 firme · 16 K RON