Top 100 firme — IT și comunicații, Bacău după marjă netă în 2008
275 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 13,6 %, iar liderul atinge 101,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EDAT SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 101,1 %— | — | — | 374,8 K RON |
| 2 | 2.DALMASCA SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 98 %— | — | — | 34,6 K RON |
| 3 | 3.M & G SAT.COM SRL | Sat Mănăstirea Caşin, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 91,2 %— | — | — | 99,4 K RON |
| 4 | 4.INFINITY SOFTWARE SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 90,5 %— | — | — | 31 K RON |
| 5 | 5.NAZA IT CONSULT SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 86,3 %— | — | — | 57,8 K RON |
| 6 | 6.MIGAS STD SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 81,5 %— | — | — | 104,6 K RON |
| 7 | 7.MYDECA SOFTWARE SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 80,8 %— | — | — | 336,3 K RON |
| 8 | 8.KEEP SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 78,7 %— | — | — | 85,3 K RON |
| 9 | 9.SUPERSOFT SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 76,9 %— | — | — | 62,7 K RON |
| 10 | 10.COCSIO SRL | Municipiul Oneşti, Bacău | 74,9 %— | — | — | 6,6 K RON |
| 11 | 11.RALSISTEM SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 74,7 %— | — | — | 42,8 K RON |
| 12 | 12.TELVAL SRL | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 67,9 %— | — | — | 30,4 K RON |
| 13 | 13.MANTIDRANA SRL | Municipiul Oneşti, Bacău | 65,6 %— | — | — | 102,4 K RON |
| 14 | 14.MOBILE SOFT SRL | Sat Goioasa, Comuna Agăş, Bacău | 64,4 %— | — | — | 35,9 K RON |
| 15 | 15.INVAIN STUDIO SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 63 %— | — | — | 3,4 K RON |
| 16 | 16.DANIEM INVEST SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 60,7 %— | — | — | 45,2 K RON |
| 17 | 17.TELECOMUNICATII CALCULATOARE SERVICII-ASIGURARI SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 58,6 %— | — | — | 92,9 K RON |
| 18 | 18.C.C.N. TELECOM SRL | Municipiul Oneşti, Bacău | 58,3 %— | — | — | 111,3 K RON |
| 19 | 19.FORMA TRADING SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 58,2 %— | — | — | 55,8 K RON |
| 20 | 20.ANNARSY SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 57,9 %— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 21 | 21.NK PRODS SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 56,8 %— | — | — | 3,6 K RON |
| 22 | 22.AUTOCOM IMPEX SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 56,4 %— | — | — | 71 RON |
| 23 | 23.INTENS MULTIMEDIA SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 55,1 %— | — | — | 10,6 K RON |
| 24 | 24.SOCIETATEA DE SERVICII INFORMATICE-CTCE-BACAU SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 52,7 %— | — | — | 176,8 K RON |
| 25 | 25.SOFT CONSULT SRL | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 48,8 %— | — | — | 54,1 K RON |
| 26 | 26.ITNOVATE SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 47,8 %— | — | — | 9,1 K RON |
| 27 | 27.CROMTEK SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 47,7 %— | — | — | 45,2 K RON |
| 28 | 28.GOMIKA SRL | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 47,6 %— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 29 | 29.BOOSTSYS SRL | Municipiul Oneşti, Bacău | 47,4 %— | — | — | 4,9 K RON |
| 30 | 30.INNOVO SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 47,4 %— | — | — | 17,3 K RON |
| 31 | 31.IRISS I.T. SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 47,2 %— | — | — | 4 K RON |
| 32 | 32.VLADY-SAT SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 46,7 %— | — | — | 214,2 K RON |
| 33 | 33.INFO GENO SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 46,4 %— | — | — | 183,6 K RON |
| 34 | 34.BIZCAFE SRL | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 46,3 %— | — | — | 50,7 K RON |
| 35 | 35.ALFATEK SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 45,6 %— | — | — | 8,5 K RON |
| 36 | 36.ROREST IDEAS SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 43,7 %— | — | — | 9,4 K RON |
| 37 | 37.SHARE SOLUTIONS SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 42,9 %— | — | — | 43 K RON |
| 38 | 38.FLORI RESEARCH SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 41,4 %— | — | — | 10,6 K RON |
| 39 | 39.MARTYB INFO SRL | Municipiul Oneşti, Bacău | 41,2 %— | — | — | 70,9 K RON |
| 40 | 40.P.M. STUDIO SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 39,4 %— | — | — | 2,7 K RON |
| 41 | 41.DELTATECH SRL | Sat Filipeşti, Comuna Filipeşti, Bacău | 38,9 %— | — | — | 41,6 K RON |
| 42 | 42.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ BIANCOS | Municipiul Bacău, Bacău | 38,9 %— | — | — | 26,6 K RON |
| 43 | 43.CLARO DESIGN SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 38,9 %— | — | — | 25,4 K RON |
| 44 | 44.NOVA SIMS SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 38,5 %— | — | — | 34,6 K RON |
| 45 | 45.WALCTECH SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 38,5 %— | — | — | 16,1 K RON |
| 46 | 46.BUNAVESTIRE SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 38,4 %— | — | — | 105,9 K RON |
| 47 | 47.CLADILI SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 37,6 %— | — | — | 46 K RON |
| 48 | 48.NOVISOFT SRL | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 35,7 %— | — | — | 1,9 K RON |
| 49 | 49.DATA COMM SRL | Municipiul Oneşti, Bacău | 33,2 %— | — | — | 124,8 K RON |
| 50 | 50.NET PROJECT SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 32,7 %— | — | — | 51 K RON |
| 51 | 51.GYGAB SECURITY SRL | Sat Cornăţel, Comuna Urecheşti, Bacău | 32,7 %— | — | — | 4,7 K RON |
| 52 | 52.ASTRO INFO SRL | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 31,9 %— | — | — | 13,9 K RON |
| 53 | 53.ELCOMSAT-SERV SRL | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 31,7 %— | — | — | 530,5 K RON |
| 54 | 54.VOX MEDIA PRES SRL | Municipiul Oneşti, Bacău | 31,2 %— | — | — | 2,4 K RON |
| 55 | 55.WEBGRAFIX SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 30,8 %— | — | — | 6,3 K RON |
| 56 | 56.DOCUCENTER SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 30,8 %— | — | — | 246,7 K RON |
| 57 | 57.INTERSAT CABLU TV SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 29,8 %— | — | — | 20,1 K RON |
| 58 | 58.MANDELBYTE SRL | Municipiul Oneşti, Bacău | 29,8 %— | — | — | 18 K RON |
| 59 | 59.MARADAMISS SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 29,7 %— | — | — | 37,2 K RON |
| 60 | 60.WORKSOFT SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 29,5 %— | — | — | 28,5 K RON |
| 61 | 61.SOFTHOME SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 28,4 %— | — | — | 20,2 K RON |
| 62 | 62.GRIFON SRL | Municipiul Oneşti, Bacău | 28 %— | — | — | 2,7 K RON |
| 63 | 63.SAI-SISTEM SRL | Municipiul Oneşti, Bacău | 27,6 %— | — | — | 74,4 K RON |
| 64 | 64.IMAG MEDIA CONCEPT SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 27,1 %— | — | — | 146 RON |
| 65 | 65.ULTRATECH SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 27,1 %— | — | — | 3 K RON |
| 66 | 66.LSC - CONSULTING SRL | Municipiul Oneşti, Bacău | 26,7 %— | — | — | 11,6 K RON |
| 67 | 67.ALEPHO SISTEM SRL | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 26,5 %— | — | — | 59 K RON |
| 68 | 68.REDBIT STUDIO SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 26,5 %— | — | — | 407 RON |
| 69 | 69.INVEST GROUP TEO SRL | Municipiul Moineşti, Bacău | 26,1 %— | — | — | 109,1 K RON |
| 70 | 70.DATA LAND SRL | Municipiul Oneşti, Bacău | 26 %— | — | — | 37,1 K RON |
| 71 | 71.WEB MEDIA SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 25,6 %— | — | — | 651 RON |
| 72 | 72.GEEA SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 25,4 %— | — | — | 11,4 K RON |
| 73 | 73.MATEUS TV SRL | Sat Ciucani, Comuna Răcăciuni, Bacău | 24,2 %— | — | — | 24,2 K RON |
| 74 | 74.ESCU NET SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 24,2 %— | — | — | 20 K RON |
| 75 | 75.R.V.M. CONSULT SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 23,6 %— | — | — | 71,1 K RON |
| 76 | 76.IMPEXPROMO SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 23,2 %— | — | — | 82,4 K RON |
| 77 | 77.EASY COMMUNICATION SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 23,1 %— | — | — | 487,9 K RON |
| 78 | 78.EDIT PLUMB SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 22,9 %— | — | — | 6,2 K RON |
| 79 | 79.PSYHELP SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 22,6 %— | — | — | 3,5 K RON |
| 80 | 80.IMPERIALKYV SRL | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 22,1 %— | — | — | 25 RON |
| 81 | 81.FIBER NET SRL | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 21,8 %— | — | — | 21,9 K RON |
| 82 | 82.EDITURA ANESTIS SRL | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 20,6 %— | — | — | 19,1 K RON |
| 83 | 83.SIMION SRL | Sat Helegiu, Comuna Helegiu, Bacău | 20,1 %— | — | — | 57,7 K RON |
| 84 | 84.TELESYSTEM SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 20,1 %— | — | — | 65,1 K RON |
| 85 | 85.ALPERA SRL | Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău | 20,1 %— | — | — | 69,6 K RON |
| 86 | 86.COSTYAN INFO SRL | Municipiul Oneşti, Bacău | 20 %— | — | — | 831 RON |
| 87 | 87.HIGH TRAFFIC MARKETING SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 20 %— | — | — | 14,4 K RON |
| 88 | 88.REAL SIM SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 19,9 %— | — | — | 38,7 K RON |
| 89 | 89.AIA TRANSPORTI SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 18 %— | — | — | 25,8 K RON |
| 90 | 90.PRORADIO SRL | Municipiul Oneşti, Bacău | 17,8 %— | — | — | 20,1 K RON |
| 91 | 91.INFORMATICA SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 16,8 %— | — | — | 51,8 K RON |
| 92 | 92.BIALDI SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 15,9 %— | — | — | 15,6 K RON |
| 93 | 93.GIORGIO-CARM SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 15,8 %— | — | — | 57,3 K RON |
| 94 | 94.ALL SOFT SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 15,4 %— | — | — | 11,9 K RON |
| 95 | 95.COPY SHOP SRL | Municipiul Oneşti, Bacău | 15,4 %— | — | — | 10,4 K RON |
| 96 | 96.VILIMAN + PARTNERS SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 15,2 %— | — | — | 589 RON |
| 97 | 97.NETRIX SRL | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 14,3 %— | — | — | 15 K RON |
| 98 | 98.BEST MEDIA CONSULTING SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 14 %— | — | — | 358,6 K RON |
| 99 | 99.LAND NET SRL | Municipiul Bacău, Bacău | 13,9 %— | — | — | 118,7 K RON |
| 100 | 100.NET CLIP CERT SRL | Municipiul Oneşti, Bacău | 13,6 %— | — | — | 41 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Bacău
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
169 firme · 72,8 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
85 firme · 24,6 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
77 firme · 18,2 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
57 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
34 firme · 14,4 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
23 firme · 13 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
25 firme · 11,4 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
17 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
4 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
21 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
12 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
12 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
10 firme · 4 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
24 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
12 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
22 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
11 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
3 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
1 firme · 929,7 K RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
6 firme · 906,5 K RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
8 firme · 560 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
6 firme · 497,3 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
2 firme · 381,8 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
4 firme · 375,6 K RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
3 firme · 369 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
2 firme · 238,8 K RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
4 firme · 187,1 K RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
2 firme · 101,4 K RON
CAEN 6031
Activități ale agențiilor de știri
1 firme · 16 K RON