Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Timiș după lichiditate ridicată în 2017
57 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 15,5×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.METCONS 7 SA▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 15,5×▲ 95,1 % | ▲ 95,1 % | -425,2 K RON | |
| 2 | 2.CARA SRL▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 13,1×▲ 73,1 % | ▲ 73,1 % | 139,1 K RON | |
| 3 | 3.J'ADORE CONSTRUCT SRL▲ 4 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 11,9×▲ 91,9 % | ▲ 91,9 % | 834 K RON | |
| 4 | 4.DEBITSERV SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 8,4×▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 238,5 K RON | |
| 5 | 5.BYGG SDS SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 7,5×▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 279,4 K RON | |
| 6 | 6.SAR-TEL CABLE SRL▲ 13 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 7,1×▲ 165,2 % | ▲ 165,2 % | 545,3 K RON | |
| 7 | 7.DAREMY & RAZVI CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 5,5×▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 26,3 K RON | |
| 8 | 8.MACARALE-SISTEM SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,6×▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 123,8 K RON | |
| 9 | 9.EUROBAU TEAM SRL▲ 6 | Sat Buzad, Comuna Bogda, Timiş | 4,5×▲ 51,7 % | ▲ 51,7 % | 139 K RON | |
| 10 | 10.METRONOM TRADING SRL▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,4×▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 201,7 K RON | |
| 11 | 11.LIHONI SRL▲ 1 | Sat Leucuseşti, Comuna Bethausen, Timiş | 4,2×▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 184,2 K RON | |
| 12 | 12.I.M.A. SRL▲ 2 | Municipiul Lugoj, Timiş | 3,7×▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 126,8 K RON | |
| 13 | 13.STEF STRUCTUR SRL▲ 15 | Sat Seceani, Comuna Orţisoara, Timiş | 3,4×▲ 100,6 % | ▲ 100,6 % | 73,8 K RON | |
| 14 | 14.REMUS TEL SRL▲ 19 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 2,6×▲ 92,7 % | ▲ 92,7 % | 779,4 K RON | |
| 15 | 15.HAFA-RO SRL▼ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,5×▼ 45,3 % | ▼ 45,3 % | 417,2 K RON | |
| 16 | 16.UTILAJE NOVAC SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,4×▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | -435,1 K RON | |
| 17 | 17.A.T. DECORATIV MEDIA SRL▲ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,4×▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 159,4 K RON | |
| 18 | 18.ELECTRO INSTAL CMON SRL▲ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,2×▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 88,4 K RON | |
| 19 | 19.TIM-LIFT SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2×▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 86,8 K RON | |
| 20 | 20.HIDRO-PNEUMO COMP SRL▲ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,9×▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 138,8 K RON | |
| 21 | 21.MIRAMAX MONTAJ SRL▲ 15 | Sat Giarmata-Vii, Comuna Ghiroda, Timiş | 1,7×▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 32,3 K RON | |
| 22 | 22.TAB - IZO SRL= | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 1,7×▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 36,4 K RON | |
| 23 | 23.MARALP SRL▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,5×▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 91,4 K RON | |
| 24 | 24.B.K. UTILSERV SRL▲ 16 | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 1,5×▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 427,8 K RON | |
| 25 | 25.GIARMATA INVEST SRL▲ 10 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 1,5×▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 169,4 K RON | |
| 26 | 26.ADRIA FASSADEN BAU SRL▲ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,5×▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 6,1 K RON | |
| 27 | 27.TEHNO TRADE INDUSTRIAL SRL▲ 21 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,4×▲ 89,3 % | ▲ 89,3 % | 185,2 K RON | |
| 28 | 28.EMANUEL UTILAJE SRL▼ 2 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 1,3×▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | -168,3 K RON | |
| 29 | 29.SERGIO IMPRESA SRL▼ 21 | Sat Bichigi, Oraş Făget, Timiş | 1,3×▼ 75 % | ▼ 75 % | -58,2 K RON | |
| 30 | 30.FIADE SRL▲ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,3×▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 332 K RON | |
| 31 | 31.SERVCON SA▲ 12 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,2×▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 876,1 K RON | |
| 32 | 32.RVS CONSTRUCT2U SRL▼ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,2×▼ 39,3 % | ▼ 39,3 % | 125,1 K RON | |
| 33 | 33.DMC FENCETECH SRL▼ 1 | Sat Peciu Nou, Comuna Peciu Nou, Timiş | 1,2×▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 93,6 K RON | |
| 34 | 34.NICVARIM SRL▼ 28 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 1,2×▼ 81,8 % | ▼ 81,8 % | 19,1 K RON | |
| 35 | 35.MONTAJ CONDUCTE ŞI UTILAJE SRL▲ 15 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 1,1×▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 154,9 K RON | |
| 36 | 36.METRONOM B SRL▲ 11 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1×▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 927,7 K RON | |
| 37 | 37.FLOWER DET ONE SRL▲ 4 | Sat Remetea Mare, Comuna Remetea Mare, Timiş | 1×▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 241 RON | |
| 38 | 38.MKG ENERGY GROUP SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,9×▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 39,8 K RON | |
| 39 | 39.TODALI CONSTRUCT SRL▲ 10 | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | 0,8×▲ 12 % | ▲ 12 % | 10,1 K RON | |
| 40 | 40.ALLDECO SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,8×▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 187 K RON | |
| 41 | 41.HELIOTHERM SRL▲ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,8×▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 11,2 K RON | |
| 42 | 42.SCHELA G3 SRL▲ 12 | Sat Giarmata-Vii, Comuna Ghiroda, Timiş | 0,7×▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 126,2 K RON | |
| 43 | 43.INSTAL CRIS CONSTRUCT SRL▲ 10 | Municipiul Lugoj, Timiş | 0,7×▲ 3 % | ▲ 3 % | -26,3 K RON | |
| 44 | 44.NELI & DENIS SRL▲ 14 | Sat Sinersig, Comuna Boldur, Timiş | 0,6×▲ 34 % | ▲ 34 % | 648,4 K RON | |
| 45 | 45.SERVMAC SRL▲ 7 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 0,6×▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 331,9 K RON | |
| 46 | 46.TERRASET-CON SRL▲ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,6×▲ 10 % | ▲ 10 % | 17,7 K RON | |
| 47 | 47.RAZAN BRY COMPANY SRL▲ 16 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,5×▲ 2.550 % | ▲ 2.550 % | 40,3 K RON | |
| 48 | 48.QUALITY SRL▲ 7 | Sat Jebel, Comuna Jebel, Timiş | 0,5×▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -149 K RON | |
| 49 | 49.TIPFOR SRL▼ 4 | Sat Iecea Mare, Comuna Iecea Mare, Timiş | 0,5×▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | 60,5 K RON | |
| 50 | 50.IZO-BATIMAT SRL▼ 12 | Sat Dudeştii Vechi, Comuna Dudeştii Vechi, Timiş | 0,5×▼ 61,2 % | ▼ 61,2 % | -431,5 K RON | |
| 51 | 51.ILIE PARCEL SRL▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,4×▼ 52,2 % | ▼ 52,2 % | -41 K RON | |
| 52 | 52.KAT CONS SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,4×▲ 115,8 % | ▲ 115,8 % | 36,1 K RON | |
| 53 | 53.AS GREENFIELD CONSULTING SRL▼ 32 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,4×▼ 80,9 % | ▼ 80,9 % | 38,1 K RON | |
| 54 | 54.BOLDEA CONSTRUCT SRL▲ 6 | Sat Bichigi, Oraş Făget, Timiş | 0,4×▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | -133,3 K RON | |
| 55 | 55.DRRD WIEN LEASE SRL▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,2×▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | 257,7 K RON | |
| 56 | 56.MULTI-TAF-SERV-FOREST SRL▲ 5 | Municipiul Lugoj, Timiş | 0,2×▼ 10 % | ▼ 10 % | -492,4 K RON | |
| 57 | 57.WYD CONSTRUCT SRL▲ 5 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 0,1×▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 34,3 K RON |