Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Timiș după lichiditate ridicată în 2013
57 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -0,4×, iar liderul atinge 9,5×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EUROPA FIER SRL▲ 24 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9,5×▲ 800 % | ▲ 800 % | 101,8 K RON | |
| 2 | 2.ALP ACTIV SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 6×▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 80,9 K RON | |
| 3 | 3.TAB - IZO SRL▲ 2 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 6×▼ 1 % | ▼ 1 % | 123,7 K RON | |
| 4 | 4.EDIL CALC SRLnou | Sat Lenauheim, Comuna Lenauheim, Timiş | 5,8×— | — | 381,1 K RON | |
| 5 | 5.CARA SRL▲ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 5,6×▲ 92,7 % | ▲ 92,7 % | 98,3 K RON | |
| 6 | 6.HAFA-RO SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 5,3×▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 420,1 K RON | |
| 7 | 7.ADRIA FASSADEN BAU SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,8×— | — | — | 179,3 K RON |
| 8 | 8.DEBITSERV SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,4×▲ 26 % | ▲ 26 % | -59,7 K RON | |
| 9 | 9.MACARALE-SISTEM SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,2×▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 104,7 K RON | |
| 10 | 10.AQUA ART SRLnou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 3,9×▼ 59,4 % | ▼ 59,4 % | -26,3 K RON | |
| 11 | 11.I.M.A. SRL▼ 9 | Municipiul Lugoj, Timiş | 3,8×▼ 82,9 % | ▼ 82,9 % | 57,4 K RON | |
| 12 | 12.C & R CONSULT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,2×— | — | — | 145,9 K RON |
| 13 | 13.UTILAJE NOVAC SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,1×▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 16,2 K RON | |
| 14 | 14.METRONOM B SRL▲ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3×▲ 119,7 % | ▲ 119,7 % | 473,8 K RON | |
| 15 | 15.CONSTRUCT BANICED SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,5×▲ 222,4 % | ▲ 222,4 % | 75,1 K RON | |
| 16 | 16.AS GREENFIELD CONSULTING SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,3×▲ 427,3 % | ▲ 427,3 % | 31,5 K RON | |
| 17 | 17.LIHONI SRL▼ 3 | Sat Leucuseşti, Comuna Bethausen, Timiş | 2,1×▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 6,8 K RON | |
| 18 | 18.A.V. TIACONS SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,1×▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 60,6 K RON | |
| 19 | 19.ELECTRO INSTAL CMON SRL▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2×▲ 63,7 % | ▲ 63,7 % | 242,9 K RON | |
| 20 | 20.RVS CONSTRUCT SOL SRLnou | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 1,8×— | — | — | 188,5 K RON |
| 21 | 21.MARALP SRL▼ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,7×▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 10,4 K RON | |
| 22 | 22.IZO-BATIMAT SRL▲ 15 | Sat Dudeştii Vechi, Comuna Dudeştii Vechi, Timiş | 1,6×▲ 83,5 % | ▲ 83,5 % | 224,7 K RON | |
| 23 | 23.SERVMAC SRL▼ 2 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 1,5×▲ 11 % | ▲ 11 % | 2,5 K RON | |
| 24 | 24.NICVARIM SRLnou | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 1,4×▲ 102,9 % | ▲ 102,9 % | 30,7 K RON | |
| 25 | 25.B.K. UTILSERV SRLnou | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 1,4×▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 28,2 K RON | |
| 26 | 26.LLC STYLL SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,4×— | — | — | 240,7 K RON |
| 27 | 27.ALLDECO SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,3×▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 294,2 K RON | |
| 28 | 28.ALCOZ SRL= | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 1,3×▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 35,9 K RON | |
| 29 | 29.REMUS TEL SRL▼ 17 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 1,3×▼ 56,4 % | ▼ 56,4 % | 67,1 K RON | |
| 30 | 30.AIR DUCT SYSTEM SRLnou | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 1,2×▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 17,3 K RON | |
| 31 | 31.BOLDEA CONSTRUCT SRL▲ 1 | Sat Bichigi, Oraş Făget, Timiş | 1,1×▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 38,5 K RON | |
| 32 | 32.HIDRO-PNEUMO COMP SRL▼ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1×▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 26,8 K RON | |
| 33 | 33.MIRAMAX MONTAJ SRL▼ 7 | Sat Giarmata-Vii, Comuna Ghiroda, Timiş | 1×▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | -8,9 K RON | |
| 34 | 34.DRAFA STRUCTUR SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 1×▲ 42,7 % | ▲ 42,7 % | 13,4 K RON | |
| 35 | 35.FIADE SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,9×▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 583,5 K RON | |
| 36 | 36.TIPFOR SRL▲ 3 | Sat Iecea Mare, Comuna Iecea Mare, Timiş | 0,9×▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 39,5 K RON | |
| 37 | 37.REDUM PREST SRL▼ 22 | Municipiul Lugoj, Timiş | 0,8×▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | 3,9 K RON | |
| 38 | 38.GIARMATA INVEST SRL▲ 3 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 0,8×▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 61,4 K RON | |
| 39 | 39.TEHNO TRADE INDUSTRIAL SRL▲ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,8×▲ 30 % | ▲ 30 % | 32,6 K RON | |
| 40 | 40.SERVCON SA▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,7×▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | -1 mil. RON | |
| 41 | 41.SCHELA G3 SRL▲ 3 | Sat Giarmata-Vii, Comuna Ghiroda, Timiş | 0,7×▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -215,4 K RON | |
| 42 | 42.TESOND SRL▲ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,6×▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 16,5 K RON | |
| 43 | 43.INSTAL CRIS CONSTRUCT SRL▲ 5 | Municipiul Lugoj, Timiş | 0,5×▲ 8 % | ▲ 8 % | -31,6 K RON | |
| 44 | 44.MARIS CONSTRUCT SRL▼ 6 | Sat Pişchia, Comuna Pişchia, Timiş | 0,5×▼ 36,1 % | ▼ 36,1 % | -57 K RON | |
| 45 | 45.C & D LOGISTIK TECHNOLOGIES SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,5×▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -114,1 K RON | |
| 46 | 46.METCONS 7 SA▼ 17 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,5×▼ 53,5 % | ▼ 53,5 % | -948,8 K RON | |
| 47 | 47.LK BROS CONSTRUCT SRL▲ 3 | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 0,4×▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | -402,6 K RON | |
| 48 | 48.NELI & DENIS SRL▲ 7 | Sat Sinersig, Comuna Boldur, Timiş | 0,4×▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | -305 K RON | |
| 49 | 49.QUALITY SRL▲ 7 | Sat Jebel, Comuna Jebel, Timiş | 0,3×▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | -168,3 K RON | |
| 50 | 50.MULTI-TAF-SERV-FOREST SRL▲ 8 | Municipiul Lugoj, Timiş | 0,3×▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 12,1 K RON | |
| 51 | 51.CURSIV SRLnou | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 0,3×▲ 250 % | ▲ 250 % | -45,6 K RON | |
| 52 | 52.RAIN-CONS SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,3×— | — | 8,9 K RON | |
| 53 | 53.WYD CONSTRUCT SRL▲ 1 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 0,2×▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -11,5 K RON | |
| 54 | 54.DECAR DK SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,2×▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | -12,3 K RON | |
| 55 | 55.SARA TIMPU CONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Lugoj, Timiş | 0,1×▼ 68,6 % | ▼ 68,6 % | -31,9 K RON | |
| 56 | 56.COZMATIM GRUP SRL▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,1×▼ 76,2 % | ▼ 76,2 % | -32,2 K RON | |
| 57 | 57.ADIMAR BOIS PLAST SRL▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | -0,4×▼ 480 % | ▼ 480 % | -19,8 K RON |