Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Timiș după lichiditate ridicată în 2010
66 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 37,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DANIEL BATIMENT SRL▲ 2 | Sat Tormac, Comuna Tormac, Timiş | 37,1×▲ 234,5 % | ▲ 234,5 % | -1,5 K RON | |
| 2 | 2.INFRACOM SRLnou | Loc. Deta, Oraş Deta, Timiş | 9,7×▼ 75,4 % | ▼ 75,4 % | 41,6 K RON | |
| 3 | 3.MARIS CONSTRUCT SRL▲ 5 | Sat Pişchia, Comuna Pişchia, Timiş | 8,7×▲ 213,4 % | ▲ 213,4 % | 54,4 K RON | |
| 4 | 4.REDUM PREST SRL▲ 2 | Municipiul Lugoj, Timiş | 5,7×▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | -5,9 K RON | |
| 5 | 5.METRONOM TRADING SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 5,4×▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 114,4 K RON | |
| 6 | 6.I.M.A. SRL▲ 3 | Municipiul Lugoj, Timiş | 5,2×▲ 103,9 % | ▲ 103,9 % | 205 K RON | |
| 7 | 7.HAFA-RO SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 5,1×— | — | 310,6 K RON | |
| 8 | 8.RSA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,3×▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 84,5 K RON | |
| 9 | 9.SERGIU-CO SRL▲ 4 | Sat Teremia Mare, Comuna Teremia Mare, Timiş | 3,2×▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 111,8 K RON | |
| 10 | 10.MA-GO GRUP SRL▼ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,1×▼ 52,2 % | ▼ 52,2 % | 22,1 K RON | |
| 11 | 11.CONSTRUCT ILMON SRL▲ 17 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,1×▲ 177,5 % | ▲ 177,5 % | 118,8 K RON | |
| 12 | 12.MACARALE-SISTEM SRL▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,6×▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 92,7 K RON | |
| 13 | 13.MECTRANS SA▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,5×▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 648 RON | |
| 14 | 14.UTILAJE NOVAC SRL▲ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,4×▲ 90,6 % | ▲ 90,6 % | -32,2 K RON | |
| 15 | 15.SCHELA G3 SRL▲ 2 | Sat Giarmata-Vii, Comuna Ghiroda, Timiş | 2,3×▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | -111,5 K RON | |
| 16 | 16.TEHNO STONE SRL▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,1×▲ 50 % | ▲ 50 % | 59,1 K RON | |
| 17 | 17.ALP ACTIV SRL▼ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2×▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 12,7 K RON | |
| 18 | 18.DEBITSERV SRL▲ 27 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,9×▲ 186,4 % | ▲ 186,4 % | 505,3 K RON | |
| 19 | 19.MB ASIST SRL▼ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,9×▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | -41,1 K RON | |
| 20 | 20.DECOR 4 MEDIA SRLnou | Sat Gelu, Comuna Variaş, Timiş | 1,6×▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 48,1 K RON | |
| 21 | 21.SERVMAC SRL▼ 10 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 1,6×▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | -98,4 K RON | |
| 22 | 22.CONSTRUCT BANICED SRL▲ 25 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,6×▲ 155,7 % | ▲ 155,7 % | 9,1 K RON | |
| 23 | 23.CARA SRL▲ 14 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,5×▲ 75 % | ▲ 75 % | 153 K RON | |
| 24 | 24.DATFIN CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,5×— | — | — | 63,2 K RON |
| 25 | 25.M.T. RENT RO SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,5×▲ 200 % | ▲ 200 % | 1 mil. RON | |
| 26 | 26.TIPFOR SRL▲ 3 | Sat Iecea Mare, Comuna Iecea Mare, Timiş | 1,4×▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 9,7 K RON | |
| 27 | 27.LIHONI SRL▼ 9 | Sat Leucuseşti, Comuna Bethausen, Timiş | 1,4×▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | -62,8 K RON | |
| 28 | 28.IZO-BATIMAT SRL▲ 8 | Sat Dudeştii Vechi, Comuna Dudeştii Vechi, Timiş | 1,3×▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 138,9 K RON | |
| 29 | 29.VERO EAST SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,2×— | — | — | 17,5 K RON |
| 30 | 30.IULIA & NELSON SRL▲ 5 | Sat Maşloc, Comuna Maşloc, Timiş | 1,1×▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 41,3 K RON | |
| 31 | 31.SERVCON SA▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1×▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | -2 mil. RON | |
| 32 | 32.CRAWFORD HAFA SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1×▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | -161,1 K RON | |
| 33 | 33.TESOND SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 1×— | — | — | 1,1 K RON |
| 34 | 34.FARJOT DEVELOPPEMENT SRL▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,9×▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 110,2 K RON | |
| 35 | 35.SOR CONSTRUCT SRL▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,9×▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | -32,3 K RON | |
| 36 | 36.DI-ELECTRIC SRL▲ 25 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,9×▲ 89,6 % | ▲ 89,6 % | 24,7 K RON | |
| 37 | 37.INVESTIŢII MECANICE SRL▲ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,9×▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 6,1 K RON | |
| 38 | 38.HIDRO-PNEUMO COMP SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,9×▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 63,1 K RON | |
| 39 | 39.MARALP SRL▼ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,9×▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 24,3 K RON | |
| 40 | 40.ROX IMPRESA SRL▼ 8 | Municipiul Lugoj, Timiş | 0,9×▼ 14 % | ▼ 14 % | 20,9 K RON | |
| 41 | 41.NELI & DENIS SRLnou | Sat Sinersig, Comuna Boldur, Timiş | 0,9×▲ 8.500 % | ▲ 8.500 % | 61,1 K RON | |
| 42 | 42.AXO UTIL SRL▲ 8 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 0,8×▲ 42,4 % | ▲ 42,4 % | -9 K RON | |
| 43 | 43.INSTAL CASIAN SRL▼ 2 | Sat Fibiş, Comuna Fibiş, Timiş | 0,7×▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 10,6 K RON | |
| 44 | 44.FIADE SRL▼ 14 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,7×▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 212,3 K RON | |
| 45 | 45.MULTI-TAF-SERV-FOREST SRL▼ 3 | Municipiul Lugoj, Timiş | 0,7×▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | -290,6 K RON | |
| 46 | 46.B.K. UTILSERV SRL▲ 10 | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 0,7×▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 4,3 K RON | |
| 47 | 47.LASDAL SRL▲ 13 | Sat Mănăstiur, Comuna Mănăstiur, Timiş | 0,7×▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 39,8 K RON | |
| 48 | 48.APOLLODOR CONSTRUCT SRL▲ 15 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,7×▲ 58,5 % | ▲ 58,5 % | 27,2 K RON | |
| 49 | 49.METCONS 7 SA▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,7×▲ 14 % | ▲ 14 % | 5,1 K RON | |
| 50 | 50.CONCRETE-STEEL SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,6×— | — | 274,5 K RON | |
| 51 | 51.PFAFFINGER ROMANIA SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,6×▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 3,2 K RON | |
| 52 | 52.PROIECTIM CONSTRUCT SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,6×▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | -14,8 K RON | |
| 53 | 53.LK BROS CONSTRUCT SRLnou | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 0,6×— | — | — | 308,1 K RON |
| 54 | 54.ROBUST CONSTRUCT SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,6×▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | -132,7 K RON | |
| 55 | 55.METRONOM B SRL▲ 12 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,6×▲ 103,7 % | ▲ 103,7 % | 494,3 K RON | |
| 56 | 56.AVÂNT CONSTRUCT SRL▲ 9 | Sat Teremia Mare, Comuna Teremia Mare, Timiş | 0,5×▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 1,8 K RON | |
| 57 | 57.SAVNEL TRANS SRL▼ 31 | Municipiul Lugoj, Timiş | 0,5×▼ 59,7 % | ▼ 59,7 % | -75,2 K RON | |
| 58 | 58.AVICONST SRL▼ 1 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 0,5×▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | -21,7 K RON | |
| 59 | 59.QUALITY SRL▲ 3 | Sat Jebel, Comuna Jebel, Timiş | 0,4×▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | -289,3 K RON | |
| 60 | 60.INSTAL CRIS CONSTRUCT SRL▼ 8 | Municipiul Lugoj, Timiş | 0,4×▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | -151,5 K RON | |
| 61 | 61.COZMATIM GRUP SRL▼ 15 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,3×▼ 46 % | ▼ 46 % | -45,8 K RON | |
| 62 | 62.FADRO-ALIDAN SRL▲ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,3×0,0% | 0,0% | -77,2 K RON | |
| 63 | 63.SUPER-VARA SRLnou | Sat Diniaş, Comuna Peciu Nou, Timiş | 0,2×▼ 97,6 % | ▼ 97,6 % | -168,4 K RON | |
| 64 | 64.VEST-PAV SRL▼ 5 | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 0,1×▼ 72 % | ▼ 72 % | -206,9 K RON | |
| 65 | 65.SEI CONSTRUCT SRL▲ 4 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 0,1×▼ 20 % | ▼ 20 % | 33,4 K RON | |
| 66 | 66.EUROSONDA 3 ROM SRL▲ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,1×▲ 25 % | ▲ 25 % | -486,5 K RON |