Top 100 firme — Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții, Timiș după lichiditate ridicată în 2018
40 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 6,6×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DECOR CENTRUM SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 6,6×▲ 96,7 % | ▲ 96,7 % | 32,3 K RON | |
| 2 | 2.EUROWINDOW SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 6,5×▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 1,7 K RON | |
| 3 | 3.DAFENI DEKOR SRL▲ 5 | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 3,6×▲ 176 % | ▲ 176 % | 81,1 K RON | |
| 4 | 4.EBO JILEN SRL▼ 2 | Municipiul Lugoj, Timiş | 3,2×▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 5 | 5.SENTRO PROD SRL▲ 10 | Sat Giarmata-Vii, Comuna Ghiroda, Timiş | 2,8×▲ 183,5 % | ▲ 183,5 % | 856,5 K RON | |
| 6 | 6.EKOS FERESTRE SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,6×▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 72,6 K RON | |
| 7 | 7.IOSCHICI SRL▲ 10 | Municipiul Lugoj, Timiş | 1,5×▲ 55,3 % | ▲ 55,3 % | 7,4 K RON | |
| 8 | 8.MYSYL SRL▲ 2 | Sat Cărpiniş, Comuna Cărpiniş, Timiş | 1,4×▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 35,3 K RON | |
| 9 | 9.STENTOR D.S.D. SRL▲ 9 | Municipiul Lugoj, Timiş | 1,4×▲ 57,8 % | ▲ 57,8 % | 91,4 K RON | |
| 10 | 10.MG STARPLAST SRL▼ 4 | Sat Moşniţa Veche, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 1,4×▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -27,4 K RON | |
| 11 | 11.ROMY FIRST CONSTRUCT SRL▼ 6 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 1,3×▼ 45,3 % | ▼ 45,3 % | -11,1 K RON | |
| 12 | 12.TEHNIC AL PLAST SRL▲ 17 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,3×▲ 135,2 % | ▲ 135,2 % | 29,7 K RON | |
| 13 | 13.QUANTIC SPECIALITY SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1×▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 525 RON | |
| 14 | 14.REINERPLAST SRL▼ 2 | Sat Beregsău Mare, Comuna Săcălaz, Timiş | 1,1×▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 83,2 K RON | |
| 15 | 15.MONDO STYLE SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1×▲ 2 % | ▲ 2 % | 402,3 K RON | |
| 16 | 16.STRUCTURAL DOM SYSTEM SRL▼ 7 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 1×▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 44,2 K RON | |
| 17 | 17.VICTORY TEAM AVA S.R.L.▲ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,9×▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 5,4 K RON | |
| 18 | 18.R.M.Z. ALUROLLO SRL▲ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,9×▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 42,5 K RON | |
| 19 | 19.EVO - LINE WINDOWS SRL▼ 3 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 0,8×▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 845,5 K RON | |
| 20 | 20.VESTHERM TM SRL▲ 1 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 0,8×▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 77,9 K RON | |
| 21 | 21.MONAPLAST SRL▲ 1 | Municipiul Lugoj, Timiş | 0,8×▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 18,9 K RON | |
| 22 | 22.TMD DERIVA GROUP SRL▼ 2 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 0,8×0,0% | 0,0% | 341 K RON | |
| 23 | 23.TECNO BALTEX SRLnou | Sat Iosifalău, Comuna Topolovăţu Mare, Timiş | 0,6×▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | -2,6 K RON | |
| 24 | 24.EASTEURO-FASTIMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,5×▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | -549,5 K RON | |
| 25 | 25.IND. ARCKTEX SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,5×▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -148 K RON | |
| 26 | 26.MATIŞ TERMOPANE SRL▲ 5 | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 0,5×▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | -68,2 K RON | |
| 27 | 27.ANDY-PLAST SRL▲ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,4×▲ 69,2 % | ▲ 69,2 % | 28,8 K RON | |
| 28 | 28.LIPOPLAST SRL▲ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,4×▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 200,7 K RON | |
| 29 | 29.CONFAL SRL▲ 1 | Sat Giarmata-Vii, Comuna Ghiroda, Timiş | 0,4×▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 2,1 K RON | |
| 30 | 30.AXIGHIR SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,4×▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | -51,1 K RON | |
| 31 | 31.NEXT PERFECT PLAST SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,4×▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | -217,9 K RON | |
| 32 | 32.VDS CĂTĂ ŞI DAIA SRL-D▼ 9 | Municipiul Lugoj, Timiş | 0,4×▼ 47 % | ▼ 47 % | -331,9 K RON | |
| 33 | 33.MEGAPROIECT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,3×▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | -34,7 K RON | |
| 34 | 34.TMNT SRL▼ 23 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 0,3×▼ 76,1 % | ▼ 76,1 % | -323,6 K RON | |
| 35 | 35.SEVANDER PROD SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,2×▼ 8 % | ▼ 8 % | 1,2 K RON | |
| 36 | 36.NICOPLAST SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,2×▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 2,3 K RON | |
| 37 | 37.PROMEX SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,2×▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 6,7 K RON | |
| 38 | 38.RULOURI EXTERIOARE EMANUEL SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,2×▲ 60 % | ▲ 60 % | -37,4 K RON | |
| 39 | 39.TERMOPANE A-Z LUGOJ SRL▼ 11 | Municipiul Lugoj, Timiş | 0,1×▼ 87,3 % | ▼ 87,3 % | -170,4 K RON | |
| 40 | 40.PERFECT PLAST SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 0×▼ 90 % | ▼ 90 % | 127,9 K RON |