Top 100 firme — Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții, Timiș după lichiditate ridicată în 2012
36 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 5,9×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EUROWINDOW SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 5,9×▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 130,3 K RON | |
| 2 | 2.LUCOM SA▲ 1 | Municipiul Lugoj, Timiş | 3,8×▲ 26 % | ▲ 26 % | 5,8 K RON | |
| 3 | 3.JURASIC SRL▼ 1 | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 3,1×▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | -121,9 K RON | |
| 4 | 4.TMNT SRLnou | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 2,2×▲ 500 % | ▲ 500 % | 345,6 K RON | |
| 5 | 5.DAFENI DEKOR SRLnou | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 1,8×▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 22,4 K RON | |
| 6 | 6.ARISEN 2007 SRL▲ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,3×▲ 52,3 % | ▲ 52,3 % | 44 K RON | |
| 7 | 7.MG STARPLAST SRL▼ 2 | Sat Moşniţa Veche, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 1,3×▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -86,4 K RON | |
| 8 | 8.QUANTIC SPECIALITY SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,2×▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 3,2 K RON | |
| 9 | 9.AMPLAST SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1×▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 598 RON | |
| 10 | 10.NOVI PLAST SRL▼ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1×▼ 39,4 % | ▼ 39,4 % | -73,7 K RON | |
| 11 | 11.MONDO STYLE SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 1×▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 28,4 K RON | |
| 12 | 12.R & G PLAST SRL▼ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,9×▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | -4,6 K RON | |
| 13 | 13.ANDY-PLAST SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,9×▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -24 K RON | |
| 14 | 14.EBO JILEN SRL▼ 1 | Municipiul Lugoj, Timiş | 0,9×▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 6 K RON | |
| 15 | 15.SENTRO PROD SRLnou | Sat Giarmata-Vii, Comuna Ghiroda, Timiş | 0,9×— | — | 16 K RON | |
| 16 | 16.IOSCHICI SRL▲ 7 | Municipiul Lugoj, Timiş | 0,7×▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | 494,6 K RON | |
| 17 | 17.VESTHERM TM SRL▼ 1 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 0,7×▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 16,7 K RON | |
| 18 | 18.LMC PLAST SRL▲ 15 | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | 0,7×▲ 245 % | ▲ 245 % | 473,2 K RON | |
| 19 | 19.STENTOR D.S.D. SRL▼ 1 | Municipiul Lugoj, Timiş | 0,7×▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | -3,5 K RON | |
| 20 | 20.MATIŞ TERMOPANE SRL▼ 3 | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 0,6×▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -38,8 K RON | |
| 21 | 21.BIGMAN SRL▼ 12 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,6×▼ 42,2 % | ▼ 42,2 % | -69,8 K RON | |
| 22 | 22.SEVANDER PROD SRL▲ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,5×▲ 61,3 % | ▲ 61,3 % | 135,2 K RON | |
| 23 | 23.MONAPLAST SRL▲ 2 | Municipiul Lugoj, Timiş | 0,5×▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 6 K RON | |
| 24 | 24.TMD DERIVA GROUP SRL▲ 2 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 0,4×▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 76,2 K RON | |
| 25 | 25.MEGAPROIECT SRL▼ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,4×▼ 49,4 % | ▼ 49,4 % | -39,2 K RON | |
| 26 | 26.PERFECT PLAST SRL▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,4×▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | -196 K RON | |
| 27 | 27.PROMEX SRL▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,4×▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 64 K RON | |
| 28 | 28.POWER PLAST SRL▼ 7 | Sat Dudeştii Noi, Comuna Dudeştii Noi, Timiş | 0,3×▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | -12 K RON | |
| 29 | 29.DAMI DINAMIC SRLnou | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | 0,3×▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 2,8 K RON | |
| 30 | 30.EASTEURO-FASTIMPEX SRL▼ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,3×▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | -282,2 K RON | |
| 31 | 31.ARTTEK-GLASS SRLnou | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 0,3×▲ 127,3 % | ▲ 127,3 % | -27,7 K RON | |
| 32 | 32.HERZ PLAST SRLnou | Sat Dudeştii Noi, Comuna Dudeştii Noi, Timiş | 0,2×▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | -589 RON | |
| 33 | 33.VICTORY LAND 2009 SRL▼ 6 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 0,2×▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | -340,6 K RON | |
| 34 | 34.NICOPLAST SRL▼ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,2×▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | -56,3 K RON | |
| 35 | 35.OFERTA SRL▼ 3 | Sat Barateaz, Comuna Satchinez, Timiş | 0,1×▼ 38,1 % | ▼ 38,1 % | -146,8 K RON | |
| 36 | 36.ENERGOTEROM SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,1×▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | -4,9 mil. RON |