Top 100 firme — Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții, Timiș după lichiditate ridicată în 2014
33 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 7,6×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EBO JILEN SRL▲ 7 | Municipiul Lugoj, Timiş | 7,6×▲ 570,8 % | ▲ 570,8 % | 466,6 K RON | |
| 2 | 2.TMNT SRL= | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 5,8×▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 245,2 K RON | |
| 3 | 3.LUCOM SA= | Municipiul Lugoj, Timiş | 5,7×▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 26,6 K RON | |
| 4 | 4.DAFENI DEKOR SRL▲ 2 | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 4×▲ 129,1 % | ▲ 129,1 % | 94,3 K RON | |
| 5 | 5.EUROWINDOW SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,9×▼ 62,9 % | ▼ 62,9 % | 61,8 K RON | |
| 6 | 6.CO.DASTAD SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,9×▼ 99,5 % | ▼ 99,5 % | 8 K RON | |
| 7 | 7.AXIGHIR SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,4×▲ 181 % | ▲ 181 % | 58,7 K RON | |
| 8 | 8.SAMDECOTIM PLAST SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1×— | — | — | 4,9 K RON |
| 9 | 9.QUANTIC SPECIALITY SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1×▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 18,2 K RON | |
| 10 | 10.GLASS OSTIA SRLnou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 1×▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 19,2 K RON | |
| 11 | 11.SERVICE TÂMPLĂRIE PVC S.R.L.nou | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 1×— | — | — | 26,8 K RON |
| 12 | 12.MONDO STYLE SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,9×▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 87,7 K RON | |
| 13 | 13.IOSCHICI SRL▼ 1 | Municipiul Lugoj, Timiş | 0,9×▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 21,6 K RON | |
| 14 | 14.MYSYL SRLnou | Sat Cărpiniş, Comuna Cărpiniş, Timiş | 0,9×▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 7,8 K RON | |
| 15 | 15.NOVI PLAST SRL▼ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,8×▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | -87,2 K RON | |
| 16 | 16.TMD DERIVA GROUP SRL▼ 1 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 0,8×▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 7 K RON | |
| 17 | 17.STENTOR D.S.D. SRL▼ 4 | Municipiul Lugoj, Timiş | 0,8×▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 12,2 K RON | |
| 18 | 18.ANDY-PLAST SRL▼ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,8×▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | -30,2 K RON | |
| 19 | 19.MONAPLAST SRL▼ 3 | Municipiul Lugoj, Timiş | 0,7×▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 22,4 K RON | |
| 20 | 20.BENS CORPORATION SRLnou | Municipiul Lugoj, Timiş | 0,6×▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | 38,9 K RON | |
| 21 | 21.LMC PLAST SRL▼ 4 | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | 0,6×0,0% | 0,0% | -13 K RON | |
| 22 | 22.MATIŞ TERMOPANE SRLnou | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 0,5×▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | -57,4 K RON | |
| 23 | 23.CONFAL SRLnou | Sat Giarmata-Vii, Comuna Ghiroda, Timiş | 0,5×▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -22,6 K RON | |
| 24 | 24.VESTHERM TM SRL▼ 5 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 0,5×▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 11,1 K RON | |
| 25 | 25.EASTEURO-FASTIMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,3×▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | -161,5 K RON | |
| 26 | 26.OFERTA SRL▼ 4 | Sat Barateaz, Comuna Satchinez, Timiş | 0,3×▼ 10 % | ▼ 10 % | 6 K RON | |
| 27 | 27.DAMI DINAMIC SRL▼ 1 | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | 0,2×▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 2 K RON | |
| 28 | 28.PERFECT PLAST SRL▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,2×▼ 39,4 % | ▼ 39,4 % | -212,5 K RON | |
| 29 | 29.VICTORY LAND 2009 SRL= | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 0,2×▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | -95,7 K RON | |
| 30 | 30.NICOPLAST SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,2×▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -27,3 K RON | |
| 31 | 31.SEVANDER PROD SRL▼ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,1×▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | -51,1 K RON | |
| 32 | 32.ENERGOTEROM SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,1×▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -3,3 mil. RON | |
| 33 | 33.PROMEX SRL▼ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0×▼ 75 % | ▼ 75 % | -49,4 K RON |