Top 100 firme — Sănătate după lichiditate ridicată în 2016
5.601 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 20×, iar liderul atinge 88,5×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SOCIETATEA MEDICALA CLINIC INVEST SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 88,5×▼ 52,4 % | ▼ 52,4 % | 153,1 K RON | |
| 2 | 2.DR.POPESCU NICULAE SRL▲ 1.106 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 75,1×▲ 2.411 % | ▲ 2.411 % | 314,7 K RON | |
| 3 | 3.SURGITEC SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 64,8×▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 532,4 K RON | |
| 4 | 4.ECOGRAFIE KORONA SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 63,6×▼ 59,2 % | ▼ 59,2 % | 85 K RON | |
| 5 | 5.CABINET MEDICAL DR. TUCANA DALIA - VIRGINIA SRL▲ 83 | Sat Pîrşcoveni, Comuna Pîrşcoveni, Olt | 58,6×▲ 147 % | ▲ 147 % | 105,8 K RON | |
| 6 | 6.MIANDRA MEDICAL CENTER SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 54,5×▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 209 K RON | |
| 7 | 7.ARTROFIL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 48×▲ 10 % | ▲ 10 % | 524,3 K RON | |
| 8 | 8.MEDICAL CLASS TWO SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 47,6×▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 260 K RON | |
| 9 | 9.MANOV MED SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 46,4×▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 97,7 K RON | |
| 10 | 10.VISUMED SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 45,8×▼ 70,5 % | ▼ 70,5 % | 203,9 K RON | |
| 11 | 11.SILEDENT SRL▲ 248 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 45,4×▲ 263,8 % | ▲ 263,8 % | 381,5 K RON | |
| 12 | 12.ELDIMED SRL▲ 79 | Municipiul Bacău, Bacău | 45,3×▲ 96,8 % | ▲ 96,8 % | 111,4 K RON | |
| 13 | 13.ECORIN MEDICAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 44,7×▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 250,8 K RON | |
| 14 | 14.DENTOMED SRL▲ 35 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 42,5×▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 96,1 K RON | |
| 15 | 15.SILMA MED CONCEPT SRL▲ 95 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 42,4×▲ 100,9 % | ▲ 100,9 % | 298,9 K RON | |
| 16 | 16.KARMA MED S.R.L.▲ 48 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 40,9×▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 185,2 K RON | |
| 17 | 17.ESTHETICGYN S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 40,6×▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | 255,5 K RON | |
| 18 | 18.FIRST MEDICAL CLASS SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 39,7×▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 461,3 K RON | |
| 19 | 19.CLINIC INVEST SRL▲ 9 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 39,4×▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 469,2 K RON | |
| 20 | 20.BRONIMERVA SRL▲ 15 | Municipiul Braşov, Braşov | 38,3×▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 438,5 K RON | |
| 21 | 21.GENERAL CARDIO S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 37,9×▲ 170,7 % | ▲ 170,7 % | 385,4 K RON | |
| 22 | 22.NEW JOB OPPORTUNITY SRL▲ 83 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 37,9×▲ 74,9 % | ▲ 74,9 % | 329,5 K RON | |
| 23 | 23.ARTEMONA MED SRL▲ 186 | Municipiul Brăila, Brăila | 37,1×▲ 147,2 % | ▲ 147,2 % | 231,6 K RON | |
| 24 | 24.ORTOSPORT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 36,1×▼ 82,8 % | ▼ 82,8 % | 426,4 K RON | |
| 25 | 25.SANOTEC SRL▲ 69 | Municipiul Slatina, Olt | 36,1×▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | 414,3 K RON | |
| 26 | 26.MEDIC PRORO BUSINESS MEDICAL UNIT SRL▲ 33 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 35,8×▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 30,6 K RON | |
| 27 | 27.HEALTH NET SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 35,8×▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 109,1 K RON | |
| 28 | 28.ACROMION MEDICAL SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 35,7×▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 390,3 K RON | |
| 29 | 29.GENERISMED SRL▲ 130 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 35,6×▲ 106,1 % | ▲ 106,1 % | 172,4 K RON | |
| 30 | 30.H N O SRLnou | Municipiul Gherla, Cluj | 34,2×▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 56,5 K RON | |
| 31 | 31.ALFAMED SRL▲ 120 | Municipiul Deva, Hunedoara | 34,2×▲ 90,5 % | ▲ 90,5 % | 162,3 K RON | |
| 32 | 32.TARA MED CONSULT SRL▲ 2 | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 34×▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 477,2 K RON | |
| 33 | 33.MEDICORA SERV SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 33,7×▼ 69,4 % | ▼ 69,4 % | 91,1 K RON | |
| 34 | 34.URO MAG SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 33,2×— | — | — | 429,2 K RON |
| 35 | 35.PSIHOMED CLINIQUE S.R.L.▲ 115 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 33,1×▲ 84 % | ▲ 84 % | 277,2 K RON | |
| 36 | 36.PERENNIUS SANA SRL▲ 337 | Municipiul Arad, Arad | 33×▲ 225,6 % | ▲ 225,6 % | 42,4 K RON | |
| 37 | 37.RESURSE UMANE MEDICAL CLINIC SRL▼ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 32,9×▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | 326,7 K RON | |
| 38 | 38.ALFALUX DENT SRL▼ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 32,8×▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 192,2 K RON | |
| 39 | 39.NEUROSET SRLnou | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 32,6×— | — | — | 349,1 K RON |
| 40 | 40.HEMIMUNOLOGIS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 32,6×▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 56,9 K RON | |
| 41 | 41.PERIO IMPLANTS TEETH ESTHETICS SURGERY SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 31,1×— | — | — | 432,6 K RON |
| 42 | 42.SESAM SERV SRL▲ 258 | Municipiul Oradea, Bihor | 30,7×▲ 166,4 % | ▲ 166,4 % | 154,6 K RON | |
| 43 | 43.CIPRES DENTAL SRL▲ 34 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 30,6×▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 365,3 K RON | |
| 44 | 44.MOBILMED SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30,2×▼ 73,9 % | ▼ 73,9 % | 165,8 K RON | |
| 45 | 45.ROSMED ÎNGRIJIRI LA DOMICILIU SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 30,1×— | — | — | 335,8 K RON |
| 46 | 46.KALYMED IMPEX SRL▲ 72 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 30,1×▲ 48,9 % | ▲ 48,9 % | 164 K RON | |
| 47 | 47.CLINICA LUXOR SRL▲ 686 | Municipiul Bacău, Bacău | 30×▲ 495,4 % | ▲ 495,4 % | 21,7 K RON | |
| 48 | 48.COSGAREA & COSGAREA SNC▲ 393 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 29,8×▲ 240,5 % | ▲ 240,5 % | 300,4 K RON | |
| 49 | 49.CABINET MEDICAL DR. CINCĂ LUMINIŢA SRL▲ 201 | Municipiul Slatina, Olt | 29,7×▲ 128,5 % | ▲ 128,5 % | 101,9 K RON | |
| 50 | 50.SANICOL SERV SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 29,5×▼ 54,1 % | ▼ 54,1 % | 49,9 K RON | |
| 51 | 51.RIVONCO SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 29,3×— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 52 | 52.X MED CENTER SRL▲ 760 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 29,2×▲ 556,6 % | ▲ 556,6 % | -73,6 K RON | |
| 53 | 53.ALDIA INTEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 28,9×▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 315,8 K RON | |
| 54 | 54.HELP & SAFE MED SRL▲ 471 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 28,8×▲ 284,6 % | ▲ 284,6 % | 214,1 K RON | |
| 55 | 55.ENDO DENTAL SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 28,5×▲ 812,2 % | ▲ 812,2 % | 345,2 K RON | |
| 56 | 56.MEDICAL AUDIFON SRL▲ 298 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 28,3×▲ 167,7 % | ▲ 167,7 % | 45,2 K RON | |
| 57 | 57.ALPHA MED SAN SRL▲ 110 | Municipiul Bacău, Bacău | 28,1×▲ 64,9 % | ▲ 64,9 % | 196,8 K RON | |
| 58 | 58.EVIDENCE MEDIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 27,8×▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 39,2 K RON | |
| 59 | 59.BEAR MC SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 27,6×▼ 45,8 % | ▼ 45,8 % | 433,7 K RON | |
| 60 | 60.LUXURY AESTHETICS SRL▲ 144 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 27,5×▲ 81 % | ▲ 81 % | 152 K RON | |
| 61 | 61.ONCOPLASTICA MED SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 27,4×— | — | — | 391,1 K RON |
| 62 | 62.LISIMED CLINIC SRL▲ 8 | Municipiul Slatina, Olt | 27,2×▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 303,6 K RON | |
| 63 | 63.NOVAGYN SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 27,2×▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 527,2 K RON | |
| 64 | 64.CENTRUL DE EXCELENȚĂ ÎN ULTRASONOGRAFIE DOCTOR VANCU S.R.L.▲ 136 | Municipiul Craiova, Dolj | 27,1×▲ 75,9 % | ▲ 75,9 % | 112,9 K RON | |
| 65 | 65.SANA GIN SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 26,7×— | — | — | 354,7 K RON |
| 66 | 66.CENTRUL DE PODOLOGIE AHILE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 26,7×▼ 38 % | ▼ 38 % | 338,3 K RON | |
| 67 | 67.MEDICAL RECOVERY SRL▲ 1.161 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 26,7×▲ 949,6 % | ▲ 949,6 % | 410 K RON | |
| 68 | 68.NEUROLIFE SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 25,5×▼ 83,6 % | ▼ 83,6 % | 122 K RON | |
| 69 | 69.ORTOKINETIC PLUS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 25,5×— | — | — | 360,1 K RON |
| 70 | 70.NEWMED SRL▼ 43 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 25×▼ 41 % | ▼ 41 % | 225,1 K RON | |
| 71 | 71.OGTIA MED SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 24,8×▲ 2.821,2 % | ▲ 2.821,2 % | 402,3 K RON | |
| 72 | 72.SAFE WORK MED S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 24,4×▼ 78,7 % | ▼ 78,7 % | 92,2 K RON | |
| 73 | 73.CLINISAN SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 24,4×— | — | — | 279,5 K RON |
| 74 | 74.INOVIUM MIRADENT SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 23,8×▲ 54,7 % | ▲ 54,7 % | 268,3 K RON | |
| 75 | 75.HEART - HEALTH SRL▲ 100 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 23,7×▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 316,2 K RON | |
| 76 | 76.A.M.A. SURVIVER SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 23,5×— | — | — | 383,2 K RON |
| 77 | 77.AMA MEDICAL CLINIC SRLnou | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 23,4×▲ 14.493,8 % | ▲ 14.493,8 % | 332 K RON | |
| 78 | 78.NEWGYN SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 23,1×▲ 741,1 % | ▲ 741,1 % | 398,6 K RON | |
| 79 | 79.CABINET MEDICAL DR. CEPĂNARU GABRIELA SRL▲ 287 | Municipiul Slatina, Olt | 23,1×▲ 125,2 % | ▲ 125,2 % | 78,3 K RON | |
| 80 | 80.ESTETICO SURGERY CLINIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 22,4×▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 233,2 K RON | |
| 81 | 81.EUROCLINIC 2002 SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 22,3×▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 133,8 K RON | |
| 82 | 82.BLISS DENTAL CLINIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 22,3×▲ 697,9 % | ▲ 697,9 % | 222,4 K RON | |
| 83 | 83.CLK MEDICAL SRL▲ 574 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 22,1×▲ 283 % | ▲ 283 % | 164,8 K RON | |
| 84 | 84.PERFECT SMILE SRL▲ 563 | Municipiul Craiova, Dolj | 21,9×▲ 274,2 % | ▲ 274,2 % | 246,9 K RON | |
| 85 | 85.ROMRAD - R.M.N. SRL▲ 109 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 21,9×▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 483,5 K RON | |
| 86 | 86.CENTRUL MEDICAL SFÂNTA VINERI PAŞCANI SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 21,8×▲ 63,5 % | ▲ 63,5 % | 244,4 K RON | |
| 87 | 87.SIMALPET SLATINA 2002 SRL▲ 125 | Municipiul Slatina, Olt | 21,5×▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 343,3 K RON | |
| 88 | 88.ORANGE K TEAM TECH SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 21,5×— | — | — | 833,4 K RON |
| 89 | 89.MASSAWI MEDICAL CENTER S.R.L.▲ 113 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 21,2×▲ 38 % | ▲ 38 % | 562,7 K RON | |
| 90 | 90.LIGIA - FLORIN DENTAL OFFICE SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 21×— | — | — | 277,9 K RON |
| 91 | 91.DELTA MEDICAL SRL▼ 89 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 20,9×▼ 82,4 % | ▼ 82,4 % | 135,8 K RON | |
| 92 | 92.MEDAUDIO-OPTICA SRL▲ 419 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 20,8×▲ 168,7 % | ▲ 168,7 % | 236,8 K RON | |
| 93 | 93.NEW LOOK MEDICAL SRL▲ 969 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20,7×▲ 565,9 % | ▲ 565,9 % | 189,6 K RON | |
| 94 | 94.CABINET MEDICAL DE ORTOPEDIE TRAUMATOLOGIE DR.VARI ANDRAS SRL▲ 155 | Municipiul Braşov, Braşov | 20,5×▲ 57,5 % | ▲ 57,5 % | 43 K RON | |
| 95 | 95.OFTALMO SRLnou | Municipiul Alexandria, Teleorman | 20,2×▼ 53,1 % | ▼ 53,1 % | 163,3 K RON | |
| 96 | 96.INA AESTHETICS SRL▲ 81 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20,2×▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 271,7 K RON | |
| 97 | 97.UNIX MEDICAL EXPERT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20,1×▲ 2.656,2 % | ▲ 2.656,2 % | 269,8 K RON | |
| 98 | 98.IVAN IMOBILIARE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 20,1×▼ 61,3 % | ▼ 61,3 % | 1 mil. RON | |
| 99 | 99.ZENDOGYNE Z SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 20×▲ 104,7 % | ▲ 104,7 % | 283 K RON | |
| 100 | 100.NEURO PLUS INVESTMENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20×▲ 2 % | ▲ 2 % | 383,9 K RON |
Sănătate pe județe
București (7.342)Cluj (2.091)Dolj (1.949)Timiș (1.835)Iași (1.628)Ilfov (1.457)Constanța (1.308)Brașov (1.298)Bihor (1.040)Mureș (1.038)Argeș (1.027)Prahova (916)Bacău (827)Sibiu (747)Arad (644)Suceava (628)Galați (624)Gorj (518)Buzău (473)Neamț (468)Maramureș (452)Alba (445)Hunedoara (426)Vâlcea (419)Dâmbovița (401)Olt (385)Vrancea (382)Bistrița-Năsăud (347)Brăila (302)Satu Mare (277)Vaslui (273)Harghita (230)Teleorman (230)Botoșani (207)Caraș-Severin (205)Tulcea (193)Sălaj (184)Călărași (152)Mehedinți (150)Ialomița (146)Giurgiu (139)Covasna (132)