Top 100 firme — Sănătate, Vrancea după lichiditate ridicată în 2016
51 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 11,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MY CLINIC SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 11,1×▲ 38 % | ▲ 38 % | 99,9 K RON | |
| 2 | 2.CENTRU MEDICAL CLINICA TINEREŢII SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,8×▼ 71,3 % | ▼ 71,3 % | 253,5 K RON | |
| 3 | 3.DIN & SI C.M.I. SRL▼ 2 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 7,5×▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | 41,4 K RON | |
| 4 | 4.MATERNA SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,1×▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 403,5 K RON | |
| 5 | 5.CRISMED 98 SRL▲ 12 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,9×▲ 190,6 % | ▲ 190,6 % | 108,8 K RON | |
| 6 | 6.MIND HELP SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5×▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | 85,8 K RON | |
| 7 | 7.CABINET MEDICAL MĂRMUREANU SRLnou | Municipiul Adjud, Vrancea | 4,5×▲ 3.675 % | ▲ 3.675 % | 49,6 K RON | |
| 8 | 8.OZ CLINIC MED SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,3×▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | 80,5 K RON | |
| 9 | 9.ENDOLIFE PRO SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,3×— | — | — | 266 K RON |
| 10 | 10.DENTOSAN STANCU SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,3×▼ 93,9 % | ▼ 93,9 % | 153,3 K RON | |
| 11 | 11.CLINICA TINEREŢII SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,2×▲ 99,5 % | ▲ 99,5 % | 116,6 K RON | |
| 12 | 12.OPTOMETRICA VISUAL SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4×▲ 76,8 % | ▲ 76,8 % | 78,6 K RON | |
| 13 | 13.RFT-EXIM SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4×▼ 47,7 % | ▼ 47,7 % | 88,8 K RON | |
| 14 | 14.OCULUS - MED SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,6×▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 552,5 K RON | |
| 15 | 15.ELIO MED SRL▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,6×▼ 51 % | ▼ 51 % | 267,3 K RON | |
| 16 | 16.VIC DENT SAN SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,4×▼ 22 % | ▼ 22 % | 85,8 K RON | |
| 17 | 17.MEDIC CRISTIAN SRL▲ 2 | Sat Bârseşti, Comuna Bârseşti, Vrancea | 3×▲ 84,7 % | ▲ 84,7 % | 31,2 K RON | |
| 18 | 18.OPHTALMO CENTER SRL▼ 15 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 2,7×▼ 69,2 % | ▼ 69,2 % | 165,9 K RON | |
| 19 | 19.HEXAMED SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,6×▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 9,6 K RON | |
| 20 | 20.DR.RUVALENTO SRL= | Sat Pufeşti, Comuna Pufeşti, Vrancea | 2,2×▲ 66,4 % | ▲ 66,4 % | 5,6 K RON | |
| 21 | 21.DENTAS AMATECH SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2×▲ 88,9 % | ▲ 88,9 % | 134,8 K RON | |
| 22 | 22.LENSS OPTIC SRL▲ 2 | Municipiul Adjud, Vrancea | 1,7×▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 100,9 K RON | |
| 23 | 23.MEDGHERGHE SRLnou | Municipiul Adjud, Vrancea | 1,5×▼ 83,8 % | ▼ 83,8 % | 32,7 K RON | |
| 24 | 24.MODENT SRL▼ 14 | Municipiul Adjud, Vrancea | 1,4×▼ 62,9 % | ▼ 62,9 % | 64,2 K RON | |
| 25 | 25.ZL HEALTH PROTECT SRL▲ 1 | Municipiul Adjud, Vrancea | 1,3×▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 44,3 K RON | |
| 26 | 26.MI STOMATOLOGIE SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 1×▼ 87,6 % | ▼ 87,6 % | 82,9 K RON | |
| 27 | 27.TRIDENTA SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 1×▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 155,7 K RON | |
| 28 | 28.SONOLIFE SRL▲ 2 | Sat Răcoasa, Comuna Răcoasa, Vrancea | 1×▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 117,7 K RON | |
| 29 | 29.MEDIMARPAS SRLnou | Sat Râmniceni, Comuna Măicăneşti, Vrancea | 1×▼ 97,2 % | ▼ 97,2 % | 63 K RON | |
| 30 | 30.A.M.M. MED STAR SRL▲ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,9×▲ 1.228,6 % | ▲ 1.228,6 % | 129,8 K RON | |
| 31 | 31.MATEUTA SNC▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,7×▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 47,5 K RON | |
| 32 | 32.CON-MED SRL▼ 9 | Sat Gura Caliţei, Comuna Gura Caliţei, Vrancea | 0,7×▼ 37,8 % | ▼ 37,8 % | 72,4 K RON | |
| 33 | 33.MIHALCEA ALINA MED SRL▼ 18 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 0,7×▼ 67,3 % | ▼ 67,3 % | 63,8 K RON | |
| 34 | 34.MEDECO SRL= | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 0,7×▲ 272,2 % | ▲ 272,2 % | 130,6 K RON | |
| 35 | 35.RĂCOASA MEDICAL SERV SRLnou | Sat Răcoasa, Comuna Răcoasa, Vrancea | 0,6×▲ 771,4 % | ▲ 771,4 % | 59,9 K RON | |
| 36 | 36.MILEA KINECOHOM SRL▼ 27 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | 0,6×▼ 86,3 % | ▼ 86,3 % | 163,3 K RON | |
| 37 | 37.MEDICAL SERV NICOLE SRL▼ 15 | Sat Ciuslea, Comuna Garoafa, Vrancea | 0,5×▼ 59,8 % | ▼ 59,8 % | 98,5 K RON | |
| 38 | 38.EXPERT MEDICAL MANAGEMENT SRL▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,4×▲ 57,7 % | ▲ 57,7 % | 28,8 K RON | |
| 39 | 39.PRO-ORTODONŢIE S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,4×▼ 65,8 % | ▼ 65,8 % | 42,8 K RON | |
| 40 | 40.MEDICAL GISANA IMPEX SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,3×▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 4 K RON | |
| 41 | 41.MEDOBGYN SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,3×▼ 94 % | ▼ 94 % | -12,1 K RON | |
| 42 | 42.BIO-DENTAL-DIAGNOSTIC SRL▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,3×▲ 177,8 % | ▲ 177,8 % | 103,2 K RON | |
| 43 | 43.IKDOC SRL▼ 12 | Sat Vâjâitoarea, Comuna Tătăranu, Vrancea | 0,2×▼ 56,4 % | ▼ 56,4 % | -4,2 K RON | |
| 44 | 44.MY CLINIC FOCŞANI SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,2×▲ 214,3 % | ▲ 214,3 % | 156,3 K RON | |
| 45 | 45.CASA MIRCEA + MIHAI SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,2×— | — | — | -80,9 K RON |
| 46 | 46.SANDENT CLINIC SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,2×▲ 200 % | ▲ 200 % | 465 K RON | |
| 47 | 47.DENT EXCEL SRL▼ 29 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,2×▼ 90,5 % | ▼ 90,5 % | 185,6 K RON | |
| 48 | 48.CABINET MEDICAL DR. ZARĂ SRL▼ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,2×▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 22,7 K RON | |
| 49 | 49.MAROXMED SRL▼ 28 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,2×▼ 88,6 % | ▼ 88,6 % | 55,2 K RON | |
| 50 | 50.DENTA VITAL SRL▼ 15 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,1×▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 200,3 K RON | |
| 51 | 51.DAVADENT SRL▼ 12 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0×▼ 85,7 % | ▼ 85,7 % | 4,9 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Vrancea
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
128 firme · 82 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
128 firme · 63,2 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
32 firme · 18 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
55 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
5 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
6 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
8 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
3 firme · 743,9 K RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
1 firme · 538,9 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
4 firme · 284,1 K RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
6 firme · 259,6 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
2 firme · 16,1 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 2 K RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
1 firme · 0 RON