Top 100 firme — Sănătate, Caraș-Severin după lichiditate ridicată în 2016
36 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 9×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CABINET MEDICAL MEDICINĂ GENERALĂ DR.SIMESCU ILEANA SRL▲ 6 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 9×▲ 80,7 % | ▲ 80,7 % | 46 K RON | |
| 2 | 2.ECHOMED PRAXIS SRL▲ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 8,9×▲ 68,8 % | ▲ 68,8 % | 98,7 K RON | |
| 3 | 3.MED LUCA FAM SRL▲ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6,8×▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 104,9 K RON | |
| 4 | 4.CABINET MEDICAL DR. RADOSAVLEVICI SLAVIŢA SRLnou | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 6×— | — | — | 69,1 K RON |
| 5 | 5.CABINET MEDICAL DR. REITMAYER SRL▲ 8 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 5×▲ 91,6 % | ▲ 91,6 % | 71,5 K RON | |
| 6 | 6.MAGENTA SRL▼ 3 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 4,3×▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 44,2 K RON | |
| 7 | 7.CABINET MEDICAL GRUBIŞICI SRL▲ 7 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3,5×▲ 49 % | ▲ 49 % | 53,4 K RON | |
| 8 | 8.NORMAMED SRLnou | Sat Bozovici, Comuna Bozovici, Caraş-Severin | 3,1×▼ 55,7 % | ▼ 55,7 % | 83,5 K RON | |
| 9 | 9.CABINET MEDICAL DR. BUNDA SRL▼ 8 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,6×▼ 90,6 % | ▼ 90,6 % | 76,2 K RON | |
| 10 | 10.CABINET MEDICAL DR. ULARU SRL▲ 5 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 2,6×▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | -4,4 K RON | |
| 11 | 11.POLICLINICA SMF SRL▼ 9 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,4×▼ 67,4 % | ▼ 67,4 % | 81 K RON | |
| 12 | 12.DR.BRATESCU SRL= | Sat Rusca Montană, Comuna Rusca Montană, Caraş-Severin | 2,2×▼ 23 % | ▼ 23 % | 67,9 K RON | |
| 13 | 13.MARYMIL SRL▲ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,9×▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 89,5 K RON | |
| 14 | 14.PURMEDICA SRL▼ 5 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,6×▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | 133,6 K RON | |
| 15 | 15.CENTRUL MEDICAL ANAMAN SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 1,4×▼ 68,8 % | ▼ 68,8 % | 12,8 K RON | |
| 16 | 16.SANA MEDPREST 2000 SRL▲ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,3×▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -56,2 K RON | |
| 17 | 17.CABINET MEDICAL DV DR. ORBULESCU DANIELA SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 1,2×▼ 96 % | ▼ 96 % | 56,9 K RON | |
| 18 | 18.HB MEDYLIFE SRL▲ 3 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 0,8×▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 5,9 K RON | |
| 19 | 19.OPHTAPRAXIS SRL▲ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 0,7×0,0% | 0,0% | 99,6 K RON | |
| 20 | 20.NICMED ORL SRL▼ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 0,7×▼ 57,3 % | ▼ 57,3 % | 82,7 K RON | |
| 21 | 21.PROBIOS MEDICA SRL▼ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 0,6×▼ 65 % | ▼ 65 % | 106,5 K RON | |
| 22 | 22.CABINET MEDICAL SIMED SRL▲ 5 | Sat Luncaviţa, Comuna Luncaviţa, Caraş-Severin | 0,5×▲ 134,8 % | ▲ 134,8 % | 8 K RON | |
| 23 | 23.ANAMAN-MEDICAL SRL▲ 1 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 0,5×▲ 70 % | ▲ 70 % | 71,5 K RON | |
| 24 | 24.LABORATOR DENTAR ADRIADENT SRL▼ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 0,4×▼ 70,1 % | ▼ 70,1 % | 23,7 K RON | |
| 25 | 25.STANDARD DIAGNOSTICS SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 0,4×▼ 83,8 % | ▼ 83,8 % | 1,3 K RON | |
| 26 | 26.AMEROM GRUP MEDICAL SRL= | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 0,3×▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 23 K RON | |
| 27 | 27.MED.AS SRL▲ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 0,3×▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 10,2 K RON | |
| 28 | 28.MEDICAL PREST SRL▼ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 0,3×▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 15,8 K RON | |
| 29 | 29.TECH DELIDENT SRL▲ 2 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 0,2×▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 61,8 K RON | |
| 30 | 30.PREDA MEDSAN SRL▼ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 0,2×▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 39,3 K RON | |
| 31 | 31.ML PAINLESS DENTAL SRL▲ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 0,1×▲ 600 % | ▲ 600 % | 3,3 K RON | |
| 32 | 32.TOP ORTHO-ACTIV SRL= | Sat Topleţ, Comuna Topleţ, Caraş-Severin | 0,1×▲ 140 % | ▲ 140 % | -16,4 K RON | |
| 33 | 33.BANDENT SRL= | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 0,1×▲ 233,3 % | ▲ 233,3 % | 31,3 K RON | |
| 34 | 34.TUDYDENTIMIS SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 0×▼ 99,9 % | ▼ 99,9 % | 128,8 K RON | |
| 35 | 35.DR. ONOFREI MEDICAL SRL= | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 0×0,0% | 0,0% | 24 K RON | |
| 36 | 36.NOVA BIOQUEST SRL▼ 6 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 0×▼ 92,9 % | ▼ 92,9 % | 18,8 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Caraș-Severin
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
7 firme · 51,4 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
51 firme · 26,2 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
65 firme · 22,9 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
41 firme · 21,9 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
4 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
29 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
1 firme · 676,5 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
1 firme · 423,8 K RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
1 firme · 408,4 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 6,2 K RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
2 firme · 0 RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
1 firme · 0 RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
1 firme · 0 RON