Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Neamț după lichiditate ridicată în 2021
294 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,9×, iar liderul atinge 38,5×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MODENBYK EUROCAFE S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 38,5×— | — | 215,3 K RON | |
| 2 | 2.TYM TUR SRL▲ 1 | Sat Rugineşti, Comuna Hangu, Neamţ | 27,6×▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 208,2 K RON | |
| 3 | 3.ARIS GO SERV SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 21,8×▼ 58,6 % | ▼ 58,6 % | 508,2 K RON | |
| 4 | 4.COMGRIG SRL▲ 22 | Sat Tămăşeni, Comuna Tămăşeni, Neamţ | 20,5×▲ 266,4 % | ▲ 266,4 % | 149,6 K RON | |
| 5 | 5.CUBAN PUB SRL▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 19,6×▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 27,2 K RON | |
| 6 | 6.COZLA S.R.L.▲ 63 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 18,7×▲ 733,5 % | ▲ 733,5 % | 662,7 K RON | |
| 7 | 7.TEDDYS INVEST SRL▼ 3 | Sat Săbăoani, Comuna Săbăoani, Neamţ | 17,5×▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 9,4 K RON | |
| 8 | 8.BAHIA & NOVI SRL▲ 60 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 17,2×▲ 645 % | ▲ 645 % | 1 mil. RON | |
| 9 | 9.PERLA TURISM SRL▲ 45 | Sat Ceahlău, Comuna Ceahlău, Neamţ | 16,7×▲ 480,5 % | ▲ 480,5 % | 32,9 K RON | |
| 10 | 10.HODOR TRANS COMPANY SRL▲ 8 | Loc. Roznov, Oraş Roznov, Neamţ | 16,2×▲ 72,4 % | ▲ 72,4 % | 256,4 K RON | |
| 11 | 11.MONEDY SRL▲ 227 | Sat Nemţişor, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 16,1×▲ 7.222,7 % | ▲ 7.222,7 % | 347,8 K RON | |
| 12 | 12.ALEXVAS NERO SRL▲ 16 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 15,9×▲ 212,2 % | ▲ 212,2 % | 434,7 K RON | |
| 13 | 13.VALRODIM IMPEX SRLnou | Sat Viişoara, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 15,9×▼ 72 % | ▼ 72 % | -45,3 K RON | |
| 14 | 14.JANSTE TURIST SRL▲ 15 | Sat Agapia, Comuna Agapia, Neamţ | 15,3×▲ 222,8 % | ▲ 222,8 % | 38,9 K RON | |
| 15 | 15.FAMILIA ENĂŞOAE S.R.L.nou | Sat Gherăeşti, Comuna Gherăeşti, Neamţ | 14,3×▼ 12 % | ▼ 12 % | 78,9 K RON | |
| 16 | 16.ZORBA GRECU METROPOLIS SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 14,1×▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 197,9 K RON | |
| 17 | 17.WEST GAL TOUR SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 11,9×▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 235,6 K RON | |
| 18 | 18.BONI & DEEA PUB SRL▼ 12 | Sat Tazlău, Comuna Tazlău, Neamţ | 11,5×▼ 25 % | ▼ 25 % | -29,1 K RON | |
| 19 | 19.NEW COLARA S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 11,4×▲ 68,4 % | ▲ 68,4 % | 54,8 K RON | |
| 20 | 20.IANIS TRADING SRLnou | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 10,4×▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 447,4 K RON | |
| 21 | 21.DYSCO ROXY SOCI S.R.L.nou | Sat Soci, Comuna Ştefan cel Mare, Neamţ | 10,4×▼ 86,3 % | ▼ 86,3 % | 41,9 K RON | |
| 22 | 22.ZIZOU 05 SRL▼ 5 | Municipiul Roman, Neamţ | 10,1×▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 31,3 K RON | |
| 23 | 23.DANIOTI CAFE S.R.L.▼ 3 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 10×▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 145,6 K RON | |
| 24 | 24.COSTACHE GIANICOS SRL▲ 15 | Municipiul Roman, Neamţ | 9,9×▲ 133,4 % | ▲ 133,4 % | 151,8 K RON | |
| 25 | 25.AMADEUS EVENIMENTE SRL▲ 21 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 9,8×▲ 174,7 % | ▲ 174,7 % | 533,4 K RON | |
| 26 | 26.PIZZA NAPOLETANA VALENTINO S.R.L.▲ 214 | Municipiul Roman, Neamţ | 9,6×▲ 4.457,1 % | ▲ 4.457,1 % | 216,3 K RON | |
| 27 | 27.D & V TURISM SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 9,1×▼ 84,4 % | ▼ 84,4 % | 88,8 K RON | |
| 28 | 28.ALEX & CRISTIAN SRL▲ 44 | Sat Bălţăteşti, Comuna Bălţăteşti, Neamţ | 8,7×▲ 306,5 % | ▲ 306,5 % | 294,1 K RON | |
| 29 | 29.ENJOY MOMENT TIME S.R.L.▼ 14 | Municipiul Roman, Neamţ | 8,3×▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 30 | 30.POINT MP MASTER S.R.L.nou | Sat Bicaz-Chei, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | 8,1×▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 131,3 K RON | |
| 31 | 31.CASA AFETELOR SRL▼ 6 | Sat Pîţîligeni, Comuna Pipirig, Neamţ | 8×▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 398,7 K RON | |
| 32 | 32.OLY & OLIVIAN SRL▼ 8 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 7,3×▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 391,6 K RON | |
| 33 | 33.PIZZA SOPHIA SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 7,1×▼ 54,4 % | ▼ 54,4 % | 136,9 K RON | |
| 34 | 34.TRADE ART SYMPHONY SRL▼ 3 | Sat Horia, Comuna Horia, Neamţ | 7×▲ 49,8 % | ▲ 49,8 % | 46,7 K RON | |
| 35 | 35.NAVISTIQUE SRL▲ 25 | Municipiul Roman, Neamţ | 6,3×▲ 140,2 % | ▲ 140,2 % | 60,3 K RON | |
| 36 | 36.INNOVATIVE COMPANY SRL▲ 9 | Municipiul Roman, Neamţ | 6,1×▲ 69,8 % | ▲ 69,8 % | 59,5 K RON | |
| 37 | 37.SELBONO PIZZERIA S.R.L.nou | Sat Ingăreşti, Comuna Urecheni, Neamţ | 6×▲ 2.400 % | ▲ 2.400 % | 264,5 K RON | |
| 38 | 38.MELOBIO FOOD S.R.L.▼ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 6×▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 83,1 K RON | |
| 39 | 39.PRODIGYON SRL▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5,8×▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 324 K RON | |
| 40 | 40.ALEXIA NIȚĂ SRL▲ 23 | Sat Borca, Comuna Borca, Neamţ | 5,8×▲ 136,1 % | ▲ 136,1 % | 14,6 K RON | |
| 41 | 41.BUBY COM IMPEX SRL▲ 15 | Municipiul Roman, Neamţ | 5,7×▲ 104,3 % | ▲ 104,3 % | 53,7 K RON | |
| 42 | 42.ROYAL RESPECT S.R.L.▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5,6×▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 2 K RON | |
| 43 | 43.EDELVAIS SRL▲ 32 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5,4×▲ 158,9 % | ▲ 158,9 % | 3,5 K RON | |
| 44 | 44.FORT N & A SRL▲ 3 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 5,3×▲ 51,1 % | ▲ 51,1 % | 144 K RON | |
| 45 | 45.CASA MONTANA SRL▲ 65 | Municipiul Roman, Neamţ | 4,9×▲ 303,3 % | ▲ 303,3 % | 41,2 K RON | |
| 46 | 46.CHIANTI CATERING SRL▲ 241 | Municipiul Roman, Neamţ | 4,8×▲ 11.800 % | ▲ 11.800 % | -155 K RON | |
| 47 | 47.TUPOMAR VEGA SRL▲ 44 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,7×▲ 212,6 % | ▲ 212,6 % | 175,3 K RON | |
| 48 | 48.UPS OVIDIU SRL▼ 27 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 4,6×▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 347,4 K RON | |
| 49 | 49.CRYSTAL DEEA SRL▲ 12 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,6×▲ 84,7 % | ▲ 84,7 % | 517,3 K RON | |
| 50 | 50.FRAŢII BROTHERS SRL▼ 18 | Municipiul Roman, Neamţ | 4,5×▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 158,6 K RON | |
| 51 | 51.IONACRIS CAFEE S.R.L.▲ 13 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,3×▲ 80,5 % | ▲ 80,5 % | 85,4 K RON | |
| 52 | 52.DANIA SHAORMA S.R.L.▲ 160 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,2×▲ 997,4 % | ▲ 997,4 % | 977,1 K RON | |
| 53 | 53.CHESU MARION SRL▲ 89 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,1×▲ 376,7 % | ▲ 376,7 % | 638,2 K RON | |
| 54 | 54.MARNIC CORNER FOOD S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,1×▲ 90,7 % | ▲ 90,7 % | 30,5 K RON | |
| 55 | 55.IUSTI & OVI SRLnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 4×▼ 54,9 % | ▼ 54,9 % | 11,1 K RON | |
| 56 | 56.UNION SRL▼ 26 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 3,8×▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 262,2 K RON | |
| 57 | 57.M & L FAMILY SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,8×▼ 67,3 % | ▼ 67,3 % | 9,5 K RON | |
| 58 | 58.MACOVEI ACTGEN SNC▼ 8 | Sat Almaş, Comuna Gîrcina, Neamţ | 3,7×▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 21,5 K RON | |
| 59 | 59.ADITORIA HOTEL SRL▼ 47 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 3,7×▼ 69,5 % | ▼ 69,5 % | 225,7 K RON | |
| 60 | 60.TEMPLE FOOD COMPANY SRL▲ 107 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,7×▲ 495,2 % | ▲ 495,2 % | 228,5 K RON | |
| 61 | 61.JACK WIN BLACK S.R.L.▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,5×▲ 42 % | ▲ 42 % | 51,1 K RON | |
| 62 | 62.CAPRIOARA SRL▲ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,4×▲ 47,6 % | ▲ 47,6 % | 123,5 K RON | |
| 63 | 63.ROTMARK SRL▲ 4 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 3,4×▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 465,2 K RON | |
| 64 | 64.ANDRI MARI SRL▲ 25 | Sat Costişa, Comuna Costişa, Neamţ | 3,4×▲ 100 % | ▲ 100 % | 17,8 K RON | |
| 65 | 65.LA NENEA NITA SRL▼ 14 | Municipiul Roman, Neamţ | 3,3×▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | -5,4 K RON | |
| 66 | 66.EUPHORIA BAR SRL▼ 25 | Municipiul Roman, Neamţ | 3,3×▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 6 K RON | |
| 67 | 67.VLADEN FANTASTIC S.R.L.▲ 72 | Sat Băluşeşti, Comuna Icuşeşti, Neamţ | 3,3×▲ 277 % | ▲ 277 % | 49,1 K RON | |
| 68 | 68.CITY FOOD TRUST S.R.L.▲ 11 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,3×▲ 70 % | ▲ 70 % | 65,7 K RON | |
| 69 | 69.DELY DONATELLO SRL▼ 34 | Oraş Roznov, Neamţ | 3,3×▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 981,1 K RON | |
| 70 | 70.DOLLY SERV SRLnou | Sat Timişeşti, Comuna Timişeşti, Neamţ | 3,1×▼ 59,1 % | ▼ 59,1 % | 21,3 K RON | |
| 71 | 71.SMOK MO S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,1×▼ 99,8 % | ▼ 99,8 % | -2,1 K RON | |
| 72 | 72.KALLIOPE ROGAPEN SRL▼ 30 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,9×▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 9,6 K RON | |
| 73 | 73.MILEAF VALE S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,9×— | — | — | 40,5 K RON |
| 74 | 74.ANSEDO AGROTRADING SRL▼ 66 | Municipiul Roman, Neamţ | 2,9×▼ 80,6 % | ▼ 80,6 % | 61,6 K RON | |
| 75 | 75.ELVI RGH SRL▼ 4 | Sat Poiana Largului, Comuna Poiana Teiului, Neamţ | 2,8×▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 25,2 K RON | |
| 76 | 76.EL TECHO VISTA 12 SRL▲ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,7×▲ 45 % | ▲ 45 % | 408,5 K RON | |
| 77 | 77.GRAND HOTEL CEAHLAU SA▲ 11 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,7×▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 642,1 K RON | |
| 78 | 78.ELITE COM PROD SRL▼ 26 | Municipiul Roman, Neamţ | 2,6×▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | -302 RON | |
| 79 | 79.ADIABAR SRL▲ 106 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,6×▲ 396,2 % | ▲ 396,2 % | 688,9 K RON | |
| 80 | 80.METALL SILVER BEST S.R.L.▼ 75 | Municipiul Roman, Neamţ | 2,4×▼ 85,9 % | ▼ 85,9 % | 8,8 K RON | |
| 81 | 81.LA MAMICA LA TATICUL SI FIUL S.R.L.▼ 33 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 2,3×▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | 271,6 K RON | |
| 82 | 82.CLASIC NOBILIS SRL▼ 5 | Municipiul Roman, Neamţ | 2,2×▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | -5,6 K RON | |
| 83 | 83.MIORITIC IMPEX SRL▲ 49 | Municipiul Roman, Neamţ | 2,2×▲ 127,4 % | ▲ 127,4 % | 56,7 K RON | |
| 84 | 84.MAXMAR STAR SRL▲ 32 | Municipiul Roman, Neamţ | 2,2×▲ 88,6 % | ▲ 88,6 % | 48,2 K RON | |
| 85 | 85.CAFFITALY SRL▲ 62 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,1×▲ 169,6 % | ▲ 169,6 % | 371 K RON | |
| 86 | 86.BID UNIT COM SRL▲ 51 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 2,1×▲ 139,8 % | ▲ 139,8 % | 28,8 K RON | |
| 87 | 87.IRIS NET SRL▼ 34 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 2,1×▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 400,5 K RON | |
| 88 | 88.MINERVA SRL▲ 83 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,1×▲ 254,2 % | ▲ 254,2 % | 307,6 K RON | |
| 89 | 89.LONDON COFFE SRL▼ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,1×▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 25 K RON | |
| 90 | 90.NOIR CINQ SRL▲ 19 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,1×▲ 67,5 % | ▲ 67,5 % | 153,7 K RON | |
| 91 | 91.TRANSFOR YOU SRL▲ 8 | Sat Ruseni, Comuna Borleşti, Neamţ | 2×▲ 47,4 % | ▲ 47,4 % | 282,4 K RON | |
| 92 | 92.ZAVATI PIZZA S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2×— | — | 349,2 K RON | |
| 93 | 93.SĂTEANCA RALI S.R.L.▲ 21 | Sat Borleşti, Comuna Borleşti, Neamţ | 1,9×▲ 61,3 % | ▲ 61,3 % | 109,4 K RON | |
| 94 | 94.ARILUN RAR SRL▼ 8 | Sat Schitu Tarcău, Comuna Tarcău, Neamţ | 1,9×▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 15 K RON | |
| 95 | 95.MARYPACK SRL▼ 22 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 1,9×▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 464,8 K RON | |
| 96 | 96.ADMIRAZ PRODEX S.R.L.▼ 77 | Sat Ceahlău, Comuna Ceahlău, Neamţ | 1,9×▼ 79,1 % | ▼ 79,1 % | 237,4 K RON | |
| 97 | 97.NEW VENETT SRL▲ 25 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 1,9×▲ 76,4 % | ▲ 76,4 % | 20,8 K RON | |
| 98 | 98.AXA COVRIPAN SRL▼ 39 | Sat Farcaşa, Comuna Farcaşa, Neamţ | 1,9×▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 52 K RON | |
| 99 | 99.ATLANTA IMPEX SRL▲ 26 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,9×▲ 86 % | ▲ 86 % | 497,8 K RON | |
| 100 | 100.CORA DO PRODCOM SRL▼ 30 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,9×▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 428,6 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Neamț
CAEN 5610
Restaurante
152 firme · 155,6 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
95 firme · 134,8 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
249 firme · 84,8 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
32 firme · 51,2 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
117 firme · 38,4 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
35 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
20 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
3 firme · 915,6 K RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
6 firme · 438,5 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 363,2 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
5 firme · 217,3 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 6 K RON