Top 100 firme — Activități profesionale, Mureș după lichiditate ridicată în 2024
984 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 9,5×, iar liderul atinge 80,2×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ARCAAM MANAGEMENT CONSULTING S.R.L.▲ 153 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 80,2×▲ 914,9 % | ▲ 914,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 2 | 2.RENNER CREATIV SOLUTIONS SRL▲ 31 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 79,2×▲ 340,7 % | ▲ 340,7 % | 2,1 mil. RON | |
| 3 | 3.PROCONS SOCIAL PARTNERS S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 45,2×▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | 320,7 K RON | |
| 4 | 4.CREATIVE CREW S.R.L.▲ 1 | Sat Ogra, Comuna Ogra, Mureş | 37×▼ 9 % | ▼ 9 % | 610,1 K RON | |
| 5 | 5.SAMUEL ANTHONY ENERGY SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 37×▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 177,2 K RON | |
| 6 | 6.G PLANK DEVELOPMENT CONSULTING S.R.L.nou | Sat Bozeni, Comuna Corunca, Mureş | 35,2×▼ 64,8 % | ▼ 64,8 % | 661,2 K RON | |
| 7 | 7.PROMER CONS SRL▼ 3 | Municipiul Reghin, Mureş | 30,4×▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 377,6 K RON | |
| 8 | 8.TUKUMA WORKS SRL▲ 56 | Municipiul Reghin, Mureş | 29,1×▲ 113,7 % | ▲ 113,7 % | 719,3 K RON | |
| 9 | 9.LABAQUACONSULT SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 26,9×▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 10 | 10.FRICIU VET SRLnou | Sat Fărăgău, Comuna Fărăgău, Mureş | 26,5×▼ 32,7 % | ▼ 32,7 % | -80,7 K RON | |
| 11 | 11.ECO LOGIC CONSULTING SRL▲ 382 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 24,7×▲ 637,9 % | ▲ 637,9 % | -324,8 K RON | |
| 12 | 12.TRADE CORP S.R.L.▲ 281 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 24,5×▲ 420,6 % | ▲ 420,6 % | 869,4 K RON | |
| 13 | 13.THEREALRED S.R.L.▲ 56 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 24×▲ 84,9 % | ▲ 84,9 % | 269,9 K RON | |
| 14 | 14.SEND SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 23,9×▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 89,8 K RON | |
| 15 | 15.TOPORAUS SRL▲ 246 | Municipiul Reghin, Mureş | 22,2×▲ 311,5 % | ▲ 311,5 % | 92,2 K RON | |
| 16 | 16.MIT ENGCONSULT S.R.L.▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 22,1×▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 229,4 K RON | |
| 17 | 17.FIG MARKET SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 21,2×▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | -16,1 K RON | |
| 18 | 18.BMS NICO SRL▲ 149 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 21,1×▲ 177,8 % | ▲ 177,8 % | 174,3 K RON | |
| 19 | 19.CONITA SOLUTII MANAGERIALE SRL▲ 92 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 20,7×▲ 108,9 % | ▲ 108,9 % | 221,8 K RON | |
| 20 | 20.BEATRIX QUALITY CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 20,2×▲ 65,1 % | ▲ 65,1 % | 191 K RON | |
| 21 | 21.ETO CONSULTING S.R.L.nou | Sat Daneş, Comuna Daneş, Mureş | 19,9×— | — | — | 227,4 K RON |
| 22 | 22.EVALCO SSM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 19,5×▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 200,7 K RON | |
| 23 | 23.KOEDLA SRL▲ 37 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 19,2×▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | -13,2 K RON | |
| 24 | 24.ATTIMASLINE S.R.L.▲ 81 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 19,1×▲ 86,1 % | ▲ 86,1 % | 115,4 K RON | |
| 25 | 25.ARA CONTABILITATE S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 17,4×— | — | — | 210,7 K RON |
| 26 | 26.SOCIAL WAVE S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 17,3×▲ 650,2 % | ▲ 650,2 % | 215,6 K RON | |
| 27 | 27.ZK RESEARCH & DATA ANALYTICS S.R.L.▼ 26 | Sat Bozeni, Comuna Corunca, Mureş | 17,3×▼ 85,2 % | ▼ 85,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 28 | 28.ASPECT SRL▼ 13 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 17,1×▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 184,8 K RON | |
| 29 | 29.TOPO DAN A&P S.R.L.▲ 87 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 17×▲ 77 % | ▲ 77 % | 189,5 K RON | |
| 30 | 30.PRO ASSESSMENT S.R.L.▲ 516 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 16,5×▲ 715,8 % | ▲ 715,8 % | 107 K RON | |
| 31 | 31.MILEX-ADSERV S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 16,4×▲ 73,9 % | ▲ 73,9 % | 375,8 K RON | |
| 32 | 32.M P ADMINISTRARE SRL▲ 27 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 16,1×▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 18,9 K RON | |
| 33 | 33.LOUISIANA SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 15,7×▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 107,4 K RON | |
| 34 | 34.PROMOVET SRL▲ 44 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 15,6×▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 265 K RON | |
| 35 | 35.SIGNUM-CONT SRL▲ 66 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 15,5×▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | 607,1 K RON | |
| 36 | 36.ONLINEMEDIAHECK S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 15,5×▲ 90,8 % | ▲ 90,8 % | 88,5 K RON | |
| 37 | 37.SILCONTEX SRL▲ 199 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 15,5×▲ 160,3 % | ▲ 160,3 % | 110,8 K RON | |
| 38 | 38.ALEXANDRU ȘOȘ OFFICE S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 15,2×▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 167,3 K RON | |
| 39 | 39.BIZSU VET SRL▼ 15 | Loc. Sângeorgiu de Pădure, Oraş Sângeorgiu de Pădure, Mureş | 15×▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 255,9 K RON | |
| 40 | 40.CLEAN ENERGY CONSULTING S.R.L.nou | Sat Tirimia, Comuna Gheorghe Doja, Mureş | 14,8×▼ 17 % | ▼ 17 % | 769,8 K RON | |
| 41 | 41.ALL FOR YOU SRL▲ 274 | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 14,8×▲ 229,8 % | ▲ 229,8 % | 39,2 K RON | |
| 42 | 42.YUME CONTA S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 14,6×— | — | — | 231,9 K RON |
| 43 | 43.ECO KING SRL▼ 27 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 14,6×▼ 36,2 % | ▼ 36,2 % | 109,7 K RON | |
| 44 | 44.JUGAPHARM SRL▲ 127 | Sat Berghia, Comuna Pănet, Mureş | 14,5×▲ 93,3 % | ▲ 93,3 % | 69,6 K RON | |
| 45 | 45.NATICONS SMART IDEAS SRL▼ 20 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 14,3×▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 68,2 K RON | |
| 46 | 46.ETA ENERGIE CONSULT SRL▲ 57 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 14,3×▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 34 K RON | |
| 47 | 47.CONTA BUSINESS SUPPORT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 14×▲ 49 % | ▲ 49 % | 124,8 K RON | |
| 48 | 48.AT BOOKING SRL▲ 73 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 14×▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 12,8 K RON | |
| 49 | 49.AVINTERIOR DESIGNS S.R.L.▲ 37 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 14×▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 106,2 K RON | |
| 50 | 50.ADEXPERTUS SRL▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 13,6×▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 394,1 K RON | |
| 51 | 51.ACTIVE RESEARCH CONSULTING S.R.L.-D.▲ 25 | Sat Bobohalma, Municipiul Târnăveni, Mureş | 13,6×▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 87,8 K RON | |
| 52 | 52.DILIGENT OFFICE SRL▲ 85 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 13,6×▲ 59,8 % | ▲ 59,8 % | 217,6 K RON | |
| 53 | 53.IMD ACCS SRL▲ 44 | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 13,5×▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | -61,9 K RON | |
| 54 | 54.ACT DESIGN STUDIO SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 13,5×▼ 55,5 % | ▼ 55,5 % | 53,6 K RON | |
| 55 | 55.CONTFIN SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 13,3×▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 83,4 K RON | |
| 56 | 56.BARLEY ECONOMICS S.R.L.nou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 13,2×▼ 50,2 % | ▼ 50,2 % | 6,6 K RON | |
| 57 | 57.STEREO CAD SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 13,1×▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 15,3 K RON | |
| 58 | 58.ROGVAIV STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 12,9×▼ 71,7 % | ▼ 71,7 % | 195 K RON | |
| 59 | 59.DENEB CONS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 12,8×▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 128,3 K RON | |
| 60 | 60.DIANA BOIER S.R.L.nou | Municipiul Reghin, Mureş | 12,8×▼ 82 % | ▼ 82 % | 250,4 K RON | |
| 61 | 61.AURA STIL SRL▼ 50 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 12,8×▼ 47,3 % | ▼ 47,3 % | 69 K RON | |
| 62 | 62.SOLID CONT EXPERT SRL▲ 20 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 12,6×▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 50,2 K RON | |
| 63 | 63.DANIRAL CONT EXPERT SRLnou | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 12,4×▼ 67,3 % | ▼ 67,3 % | 225,7 K RON | |
| 64 | 64.ANA EXPERT CONSULTING SRL▲ 194 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 12,4×▲ 127 % | ▲ 127 % | 163,1 K RON | |
| 65 | 65.CONTAB SIG SRL▲ 244 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 12,3×▲ 170,6 % | ▲ 170,6 % | 72,1 K RON | |
| 66 | 66.PROCUREMENT MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 12×▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 142,4 K RON | |
| 67 | 67.ALB STUDIO-ARCHITECTURE & DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 12×— | — | 413,9 K RON | |
| 68 | 68.STRUCTIALL ROMANIA S.R.L.▲ 28 | Sat Brîncoveneşti, Comuna Brîncoveneşti, Mureş | 12×▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 561,6 K RON | |
| 69 | 69.SERVETROM SRL▲ 64 | Sat Găneşti, Comuna Găneşti, Mureş | 12×▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 200,2 K RON | |
| 70 | 70.DYNAMIC UNIVET SRL▲ 38 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 11,7×▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 204,9 K RON | |
| 71 | 71.ELECTRIGAS CONSULTING S.R.L.▲ 652 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 11,7×▲ 1.012,4 % | ▲ 1.012,4 % | 203,3 K RON | |
| 72 | 72.CAOM ENVIRO CONSULT SRL▲ 107 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 11,7×▲ 60,2 % | ▲ 60,2 % | 252,4 K RON | |
| 73 | 73.DIAEXPERT SRL▼ 39 | Sat Leordeni, Comuna Gheorghe Doja, Mureş | 11,6×▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 15,5 K RON | |
| 74 | 74.NEXORD CONEXION SRL▲ 155 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 11,5×▲ 87 % | ▲ 87 % | 452,9 K RON | |
| 75 | 75.INSTEL BIM PROJECT S.R.L.▲ 267 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 11,1×▲ 172,7 % | ▲ 172,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 76 | 76.A&T MEDIA CONSULT SRL▲ 390 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 11×▲ 323 % | ▲ 323 % | 55,9 K RON | |
| 77 | 77.CM ART CONSULT S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 11×— | — | — | 331,4 K RON |
| 78 | 78.CONTAB ZONE S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10,9×▼ 39,3 % | ▼ 39,3 % | 175,1 K RON | |
| 79 | 79.BLUE STRATEGY SRL▲ 247 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10,7×▲ 151,9 % | ▲ 151,9 % | 125,4 K RON | |
| 80 | 80.TOPODIAMOND S.R.L.▲ 132 | Municipiul Reghin, Mureş | 10,7×▲ 63,9 % | ▲ 63,9 % | 44,5 K RON | |
| 81 | 81.MDF FOTO SRLnou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 10,5×▲ 3.781,5 % | ▲ 3.781,5 % | 121,4 K RON | |
| 82 | 82.PANTALAIMON S.R.L.nou | Sat Chibed, Comuna Chibed, Mureş | 10,5×▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 97,2 K RON | |
| 83 | 83.INFOELEMENTS SRLnou | Sat Foi, Comuna Crăciuneşti, Mureş | 10,4×▲ 430 % | ▲ 430 % | 123,5 K RON | |
| 84 | 84.PYRAMID CONSTRUCTION ENGINEERING SERVICES S.R.L.▲ 566 | Sat Viforoasa, Comuna Fîntînele, Mureş | 10,4×▲ 680,5 % | ▲ 680,5 % | 309,8 K RON | |
| 85 | 85.PRAGMATIC WORKS SRL▲ 47 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10,4×▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 197,6 K RON | |
| 86 | 86.CONTEXPERT CONSULTING SRL▲ 43 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10,3×▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 127,3 K RON | |
| 87 | 87.CONTMIR S.R.L.nou | Municipiul Reghin, Mureş | 10,2×▲ 2.592,1 % | ▲ 2.592,1 % | 169,6 K RON | |
| 88 | 88.CENTRU DE ELABORARE PROIECTE UNIONALE SRL▼ 35 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10,2×▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | -361,4 K RON | |
| 89 | 89.ARCHIPROG SRL▲ 276 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10,1×▲ 173 % | ▲ 173 % | 96,5 K RON | |
| 90 | 90.MDM STRATEG SRL▼ 53 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 10×▼ 42,8 % | ▼ 42,8 % | 7,9 K RON | |
| 91 | 91.GO RALX BUSINESS S.R.L.nou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 9,9×▲ 73,2 % | ▲ 73,2 % | 113,5 K RON | |
| 92 | 92.MBC FINANCIAL S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,8×▲ 5.350 % | ▲ 5.350 % | 645,6 K RON | |
| 93 | 93.DOMUS SRL▲ 756 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,7×▲ 1.759,6 % | ▲ 1.759,6 % | 237,8 K RON | |
| 94 | 94.GIORGIO ACCOUNTING SRLnou | Loc. Sângeorgiu de Pădure, Oraş Sângeorgiu de Pădure, Mureş | 9,6×▼ 81,2 % | ▼ 81,2 % | 288,9 K RON | |
| 95 | 95.PHARMA IMAGE SRL▲ 79 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,6×▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 342 K RON | |
| 96 | 96.HURAL SERVICE SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 9,6×▲ 113,3 % | ▲ 113,3 % | 61,3 K RON | |
| 97 | 97.VLADINSTAL SRL▲ 153 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 9,6×▲ 71,9 % | ▲ 71,9 % | 278,6 K RON | |
| 98 | 98.ATELIER 35 MTK S.R.L.▼ 51 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,5×▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | 24,1 K RON | |
| 99 | 99.WATECH TRENCHLESS TECHNOLOGY S.R.L.▲ 497 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,5×▲ 471,7 % | ▲ 471,7 % | 81,4 K RON | |
| 100 | 100.AKER SRL▲ 177 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,5×▲ 90,2 % | ▲ 90,2 % | 18,2 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Mureș
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
113 firme · 220,6 mil. RON
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
440 firme · 202 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
238 firme · 92,3 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
321 firme · 88,3 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
230 firme · 63,6 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
139 firme · 56,3 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
98 firme · 43,5 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
76 firme · 42,1 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
94 firme · 23,7 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
6 firme · 16 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
26 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
84 firme · 11,5 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
36 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
118 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
11 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
22 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
41 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
11 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
6 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
14 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
8 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
2 firme · 563,2 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 428,9 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
2 firme · 345 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
3 firme · 308,1 K RON