Top 100 firme — Activități profesionale, Mureș după lichiditate ridicată în 2016
411 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 3,9×, iar liderul atinge 40,9×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.E.ON ROMÂNIA S.A.▲ 116 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 40,9×▲ 780 % | ▲ 780 % | 506,5 mil. RON | |
| 2 | 2.M P ADMINISTRARE SRL▲ 14 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 25×▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 63,7 K RON | |
| 3 | 3.TRIAL ACT SRL▲ 3 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 24,2×▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 837,8 K RON | |
| 4 | 4.RSVTI SOVATA SRL▲ 31 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 18,1×▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 93,7 K RON | |
| 5 | 5.B&B ORTO PROIECT SRLnou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 16,7×— | — | — | 163,3 K RON |
| 6 | 6.STRUCTURALIA STUDIO S.R.L.nou | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 16,2×▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 275,7 K RON | |
| 7 | 7.AB PLAN SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 16×— | — | 67,9 K RON | |
| 8 | 8.G&F BUSINESS CONSULTANT SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 15,8×▼ 13 % | ▼ 13 % | 50,9 K RON | |
| 9 | 9.MANAGEMENT CIOATA SRL▲ 35 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 14,5×▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 75,8 K RON | |
| 10 | 10.ALEX AUTOMATION SYSTEMS SRLnou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 13,4×— | — | — | 141,3 K RON |
| 11 | 11.EXPRO CONS SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 13,3×▼ 54,7 % | ▼ 54,7 % | 198,6 K RON | |
| 12 | 12.WINDELCON SRL▼ 7 | Sat Daneş, Comuna Daneş, Mureş | 13×▼ 58,6 % | ▼ 58,6 % | -68,5 K RON | |
| 13 | 13.ECO LOGIC CONSULTING SRL▲ 52 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 13×▲ 63,3 % | ▲ 63,3 % | 40,1 K RON | |
| 14 | 14.FINCONT EXPERT SRL▲ 4 | Sat Bărdeşti, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 12,7×▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | 120,6 K RON | |
| 15 | 15.LABAQUACONSULT SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 11,7×▼ 33,4 % | ▼ 33,4 % | 573,2 K RON | |
| 16 | 16.ERG PRESTARI SERVICII SRL▲ 37 | Sat Tirimia, Comuna Gheorghe Doja, Mureş | 11×▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 60,9 K RON | |
| 17 | 17.PROMER CONS SRL▲ 32 | Municipiul Reghin, Mureş | 10,5×▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 350,9 K RON | |
| 18 | 18.LWD PROIECT SRL▲ 7 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 10,5×▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 32,8 K RON | |
| 19 | 19.SALPET SRL▲ 45 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10,3×▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 167 K RON | |
| 20 | 20.ARMOS EXIM SRL▲ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,9×▼ 32 % | ▼ 32 % | -386,1 K RON | |
| 21 | 21.OŞORHEI SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,8×▼ 58,8 % | ▼ 58,8 % | 95,7 K RON | |
| 22 | 22.DESIGN CIOATA SRL▲ 122 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,7×▲ 162,7 % | ▲ 162,7 % | 95,9 K RON | |
| 23 | 23.CATES TECHNICAL SERVICES SRL▲ 45 | Sat Chirileu, Comuna Sînpaul, Mureş | 9,3×▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 551,9 K RON | |
| 24 | 24.CONTEK CONSULTING SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,3×▼ 66,5 % | ▼ 66,5 % | 116,6 K RON | |
| 25 | 25.BOOT ROMCON SRL▲ 35 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,1×▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 461,6 K RON | |
| 26 | 26.NITS SRL▲ 49 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,9×▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 32,6 K RON | |
| 27 | 27.ZP CONSULTING SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 8,8×▼ 97,9 % | ▼ 97,9 % | 111,2 K RON | |
| 28 | 28.DALOCONS SRL▲ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,6×▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 101,1 K RON | |
| 29 | 29.TOPORAUS SRL▼ 6 | Municipiul Reghin, Mureş | 8,6×▼ 49,8 % | ▼ 49,8 % | 15,3 K RON | |
| 30 | 30.MTC REAL CONSULTING SRL▲ 41 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,5×▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 59,5 K RON | |
| 31 | 31.ARTELIER LINE CONCEPT SRL▼ 3 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 8,5×▼ 44,5 % | ▼ 44,5 % | 337,1 K RON | |
| 32 | 32.CONTA OVI S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,3×▼ 74,4 % | ▼ 74,4 % | 92 K RON | |
| 33 | 33.INGINERIE CIOATA SRL▲ 140 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,9×▲ 178,6 % | ▲ 178,6 % | 5,8 K RON | |
| 34 | 34.BC CONSULTING SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,6×▲ 64,4 % | ▲ 64,4 % | 150,3 K RON | |
| 35 | 35.MALIO MEDIA SRL▲ 46 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,5×▲ 8 % | ▲ 8 % | 154,4 K RON | |
| 36 | 36.GASCOP SRL▲ 41 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,5×▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | -122,7 K RON | |
| 37 | 37.CONSMONV SERV SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,4×▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 73,6 K RON | |
| 38 | 38.GREEN ENGINE SRL▲ 76 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,2×▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 200 K RON | |
| 39 | 39.CONT CRIST SRL▲ 15 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 7×▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | 68,5 K RON | |
| 40 | 40.SIMBA CONSULTING SRL▲ 311 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7×▲ 2.158,1 % | ▲ 2.158,1 % | 202,1 K RON | |
| 41 | 41.CONTABILITATE EC SRL▲ 97 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,9×▲ 73,1 % | ▲ 73,1 % | -32,5 K RON | |
| 42 | 42.GLINT FINANCIAL SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,7×▼ 74,2 % | ▼ 74,2 % | 69,2 K RON | |
| 43 | 43.LATERES SRL▲ 153 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,7×▲ 185,6 % | ▲ 185,6 % | 170,2 K RON | |
| 44 | 44.CADMUR SRL▼ 42 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,7×▼ 82,9 % | ▼ 82,9 % | 58,4 K RON | |
| 45 | 45.TOPOGRAF MS 2013 SRL▼ 35 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,7×▼ 75,8 % | ▼ 75,8 % | 80,7 K RON | |
| 46 | 46.TOPOPONT SRL▲ 145 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,6×▲ 172,7 % | ▲ 172,7 % | 66,5 K RON | |
| 47 | 47.UNIMEDIA SRL▲ 94 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,6×▲ 69,4 % | ▲ 69,4 % | 114,3 K RON | |
| 48 | 48.A&N CONT CONSULT SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 6,5×▼ 63,9 % | ▼ 63,9 % | 80,3 K RON | |
| 49 | 49.GHISAFOND SRL▲ 73 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 6,5×▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 90 K RON | |
| 50 | 50.Z PLAN SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,2×▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | 88,4 K RON | |
| 51 | 51.EURO PROIECT CVI SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6×— | — | — | 144,4 K RON |
| 52 | 52.CLAUS OFFICE SRLnou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 6×▼ 65,2 % | ▼ 65,2 % | 265,4 K RON | |
| 53 | 53.LEADER GROUP CONSULTING SRL▲ 39 | Sat Cheţani, Comuna Cheţani, Mureş | 5,8×▼ 7 % | ▼ 7 % | 328,9 K RON | |
| 54 | 54.RAPIDPROIECT SRL▼ 32 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,7×▼ 66,8 % | ▼ 66,8 % | 47,9 K RON | |
| 55 | 55.EVALEX SA▲ 44 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,7×▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 282,2 K RON | |
| 56 | 56.3D NOVA CONSULTING SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,6×▼ 72,4 % | ▼ 72,4 % | 216,4 K RON | |
| 57 | 57.PRODSAN SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,5×▲ 80,1 % | ▲ 80,1 % | 78,5 K RON | |
| 58 | 58.APISI MANAGEMENT SRL▲ 144 | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 5,5×▲ 152,1 % | ▲ 152,1 % | 97,8 K RON | |
| 59 | 59.HURAL SERVICE SRL▲ 94 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 5,5×▲ 55,1 % | ▲ 55,1 % | 107,2 K RON | |
| 60 | 60.MAGESCO MANAGEMENT SRL▲ 40 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 5,5×▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 61 | 61.GRAFIS ART TRADING SRL▲ 129 | Municipiul Reghin, Mureş | 5,4×▲ 118,7 % | ▲ 118,7 % | 67,2 K RON | |
| 62 | 62.GESCONT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,4×▼ 62,7 % | ▼ 62,7 % | 69,1 K RON | |
| 63 | 63.ORACLER GRAPHICS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,3×▼ 14 % | ▼ 14 % | 134,1 K RON | |
| 64 | 64.TORA SRL▲ 23 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,3×▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 62,8 K RON | |
| 65 | 65.VALTOP SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,2×▼ 34,3 % | ▼ 34,3 % | 131 K RON | |
| 66 | 66.PUBLIC MANAGEMENT & ENGINEERING SRL▲ 102 | Sat Gorneşti, Comuna Gorneşti, Mureş | 5,2×▲ 70 % | ▲ 70 % | 42,8 K RON | |
| 67 | 67.ECOROM SRL▲ 90 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,1×▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 984,8 K RON | |
| 68 | 68.MOLDEXPERT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,9×▼ 73,8 % | ▼ 73,8 % | 218,3 K RON | |
| 69 | 69.JAN PROJECT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,9×▼ 13 % | ▼ 13 % | 104,2 K RON | |
| 70 | 70.INOVACERT SRL▲ 25 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,9×▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 39,8 K RON | |
| 71 | 71.AALTO PROIECT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,8×▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 4,9 K RON | |
| 72 | 72.LIMNADES SRL▲ 2 | Loc. Miercurea Nirajului, Oraş Miercurea Nirajului, Mureş | 4,8×▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 79,6 K RON | |
| 73 | 73.MULTI CONTAB TOTAL SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,8×▼ 62,8 % | ▼ 62,8 % | 47,1 K RON | |
| 74 | 74.SAS FINCONTAB SRL▲ 62 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,8×▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 108 K RON | |
| 75 | 75.POLICONT SRL▲ 218 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,7×▲ 380,6 % | ▲ 380,6 % | 237,6 K RON | |
| 76 | 76.MEDIA MARKETING SRL▲ 69 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,7×▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 77 | 77.GEORGE CONSTRUCT SRL▲ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,7×▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 278 K RON | |
| 78 | 78.ECOCONSULT SA▲ 55 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,7×▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 207,1 K RON | |
| 79 | 79.PROCONSUL SRL▲ 108 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,6×▲ 86,4 % | ▲ 86,4 % | 43,1 K RON | |
| 80 | 80.PIXOGEN SRL▲ 48 | Sat Dumbrăvioara, Comuna Ernei, Mureş | 4,6×▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 29 K RON | |
| 81 | 81.EX CONT MURES SRL▲ 65 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,5×▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 82,7 K RON | |
| 82 | 82.MOBIFER SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,4×▲ 5.425 % | ▲ 5.425 % | 387,9 K RON | |
| 83 | 83.GALCONTEX SRL▼ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,4×▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | 27,7 K RON | |
| 84 | 84.TRUSTWORK SRL▼ 58 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,4×▼ 72 % | ▼ 72 % | 93,3 K RON | |
| 85 | 85.ECHERUL SRLnou | Sat Bistra Mureşului, Comuna Deda, Mureş | 4,4×▲ 75,8 % | ▲ 75,8 % | 98,3 K RON | |
| 86 | 86.SEDIMA OPERA SRL▲ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,3×▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | 49,9 K RON | |
| 87 | 87.DIRECT SPARK SRL▲ 4 | Sat Voiniceni, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 4,3×▼ 31 % | ▼ 31 % | 182,9 K RON | |
| 88 | 88.MERUTA SERVICE SRL▼ 64 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,2×▼ 74,5 % | ▼ 74,5 % | 70,1 K RON | |
| 89 | 89.PRO STRATEGY EXPERT CONTAB SRL▲ 152 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,2×▲ 157,8 % | ▲ 157,8 % | 169,4 K RON | |
| 90 | 90.INDUSTRIAL TRADING SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,1×▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | -1,1 mil. RON | |
| 91 | 91.GAAD SRL▲ 113 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,1×▲ 93,9 % | ▲ 93,9 % | 194,5 K RON | |
| 92 | 92.PROSHIRT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,1×▲ 257,4 % | ▲ 257,4 % | 122,2 K RON | |
| 93 | 93.SYREON RESEARCH ROMANIA SRL▲ 56 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,1×▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 75,7 K RON | |
| 94 | 94.SIMAD VET SRL▲ 2 | Sat Apold, Comuna Apold, Mureş | 4,1×▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 33,3 K RON | |
| 95 | 95.CONTAFEX SRL▼ 57 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 4×▼ 71,2 % | ▼ 71,2 % | 28,7 K RON | |
| 96 | 96.GIA COM SRL▲ 79 | Municipiul Reghin, Mureş | 3,9×▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 158,8 K RON | |
| 97 | 97.LIGHT SRL▲ 30 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,9×▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 145,5 K RON | |
| 98 | 98.TINCAPITAL SRL▲ 76 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,9×▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 154,1 K RON | |
| 99 | 99.LEGAL GENERAL SERVICES SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,9×▲ 38.900 % | ▲ 38.900 % | 67 K RON | |
| 100 | 100.GRAFIS ART MEDIA SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 3,9×▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | 26,5 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Mureș
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
113 firme · 220,6 mil. RON
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
440 firme · 202 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
238 firme · 92,3 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
321 firme · 88,3 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
230 firme · 63,6 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
139 firme · 56,3 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
98 firme · 43,5 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
76 firme · 42,1 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
94 firme · 23,7 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
6 firme · 16 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
26 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
84 firme · 11,5 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
36 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
118 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
11 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
22 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
41 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
11 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
6 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
14 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
8 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
2 firme · 563,2 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 428,9 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
2 firme · 345 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
3 firme · 308,1 K RON