Top 100 firme — Activități profesionale, Mureș după lichiditate ridicată în 2011
354 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 3,6×, iar liderul atinge 38,5×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DUOCONT SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 38,5×▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 10,9 K RON | |
| 2 | 2.RADTOP SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 35,5×▲ 173,4 % | ▲ 173,4 % | 90,8 K RON | |
| 3 | 3.CONSICONT SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 30,9×▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -2,6 K RON | |
| 4 | 4.ARMOS SERVICES SRL▲ 218 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 18,8×▲ 1.690,5 % | ▲ 1.690,5 % | 188,6 K RON | |
| 5 | 5.GASCOP SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 16,6×▼ 8 % | ▼ 8 % | -62 K RON | |
| 6 | 6.EXPERT LEX SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 16,3×▲ 646,1 % | ▲ 646,1 % | 35,8 K RON | |
| 7 | 7.EVVOS CONS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 15,2×▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 38,7 K RON | |
| 8 | 8.NEOGEN SA▲ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 14,8×▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 146,3 K RON | |
| 9 | 9.EXPERT CONSULT SRL▲ 27 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 14,2×▲ 98,5 % | ▲ 98,5 % | 61,1 K RON | |
| 10 | 10.TOP LUC SRLnou | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 12,9×▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 171,1 K RON | |
| 11 | 11.INGINERIE CIOATA SRL▲ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 12,8×▲ 42,4 % | ▲ 42,4 % | 61,6 K RON | |
| 12 | 12.PERCONS SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 12,8×▲ 111,2 % | ▲ 111,2 % | 66 K RON | |
| 13 | 13.GEOPLAN CONSULTING SRL▲ 22 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 12,5×▲ 68,9 % | ▲ 68,9 % | 19,4 K RON | |
| 14 | 14.CONSULTANTA SI MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 12,4×▼ 50,9 % | ▼ 50,9 % | 94,4 K RON | |
| 15 | 15.XAV CONSULT SRL▲ 37 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 11,2×▲ 111,1 % | ▲ 111,1 % | 149,9 K RON | |
| 16 | 16.ADMINISTRATIV BUSINESS SRL▲ 25 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10,5×▲ 63 % | ▲ 63 % | 110,5 K RON | |
| 17 | 17.TRIAL ACT SRL▲ 20 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 10,4×▲ 49,1 % | ▲ 49,1 % | 872,9 K RON | |
| 18 | 18.MANAGEMENT CIOATA SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10,1×▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 281,4 K RON | |
| 19 | 19.FORCE PROTECT SRL▲ 20 | Sat Valea, Comuna Vărgata, Mureş | 10×▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | 7,2 K RON | |
| 20 | 20.HARMON LABOUR SRL▲ 36 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,6×▲ 99,8 % | ▲ 99,8 % | 251,9 K RON | |
| 21 | 21.EVALEX SA▲ 85 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,5×▲ 224,9 % | ▲ 224,9 % | 292,5 K RON | |
| 22 | 22.SOLV INFORM CONSULT SRL▲ 24 | Municipiul Reghin, Mureş | 9,5×▲ 58,6 % | ▲ 58,6 % | 219,2 K RON | |
| 23 | 23.E.ON ROMÂNIA S.A.▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,5×▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 25,1 mil. RON | |
| 24 | 24.WINDELCON SRL▲ 65 | Sat Daneş, Comuna Daneş, Mureş | 9,1×▲ 180,3 % | ▲ 180,3 % | 2 mil. RON | |
| 25 | 25.SCANTEST SRL▼ 3 | Sat Bogata, Comuna Bogata, Mureş | 9,1×▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 101,9 K RON | |
| 26 | 26.NEPROSERV SRL▼ 12 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 9×▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 4,6 K RON | |
| 27 | 27.DEMOSCOPIA SRL▲ 123 | Sat Bernadea, Comuna Bahnea, Mureş | 8,7×▲ 382,9 % | ▲ 382,9 % | 165,3 K RON | |
| 28 | 28.CASĂ CONT CONSULTING SRL▲ 42 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,7×▲ 114,1 % | ▲ 114,1 % | 124,8 K RON | |
| 29 | 29.CENZUS SRL▲ 13 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 8,6×▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | 5,4 K RON | |
| 30 | 30.PROMER CONS SRL▼ 26 | Municipiul Reghin, Mureş | 8,5×▼ 50,7 % | ▼ 50,7 % | 272 K RON | |
| 31 | 31.DEA CONSULT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,1×▲ 302 % | ▲ 302 % | 97 K RON | |
| 32 | 32.VERITAS CONS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8×▲ 386,1 % | ▲ 386,1 % | 63 K RON | |
| 33 | 33.MAGIC PROIECT SRL▼ 15 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8×▼ 26 % | ▼ 26 % | 278,5 K RON | |
| 34 | 34.EXPERT BENKE SRL▲ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,8×▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 268,1 K RON | |
| 35 | 35.S&D CONSULTING SRL▲ 87 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,7×▲ 223,1 % | ▲ 223,1 % | 17,4 K RON | |
| 36 | 36.M P ADMINISTRARE SRL▲ 65 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 7,5×▲ 145,6 % | ▲ 145,6 % | 92,2 K RON | |
| 37 | 37.T & ANDERS SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,5×▲ 16 % | ▲ 16 % | 110,7 K RON | |
| 38 | 38.DESIGN CIOATA SRL▼ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,5×▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 106,4 K RON | |
| 39 | 39.NAPAPIIRI CONSULTING SRL▼ 24 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,5×▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 45,8 K RON | |
| 40 | 40.FINCONT EXPERT SRL▼ 6 | Sat Bărdeşti, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 7,3×▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 247,5 K RON | |
| 41 | 41.PRINT 4 MEDIA SRL▲ 57 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,2×▲ 132,8 % | ▲ 132,8 % | 73,2 K RON | |
| 42 | 42.SIG CONSULT SRL▲ 23 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 7,1×▲ 65,7 % | ▲ 65,7 % | 50,9 K RON | |
| 43 | 43.RAPIDPROIECT SRL▲ 44 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7×▲ 113,3 % | ▲ 113,3 % | 66,1 K RON | |
| 44 | 44.HHM MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7×▲ 218,2 % | ▲ 218,2 % | 118,8 K RON | |
| 45 | 45.PROTOPCON SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,8×▲ 166,3 % | ▲ 166,3 % | 75 K RON | |
| 46 | 46.EVEX CONSULT SRL▼ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,7×▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 49,7 K RON | |
| 47 | 47.MULTINVEST SRL▲ 94 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,5×▲ 217,7 % | ▲ 217,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 48 | 48.GPT LORA SERVICES SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,3×▼ 86,1 % | ▼ 86,1 % | 169,6 K RON | |
| 49 | 49.CONSULTANTA RADION SRL▲ 4 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 6,3×▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 82,3 K RON | |
| 50 | 50.PROINGSERV SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 6,3×▲ 94,7 % | ▲ 94,7 % | 79,5 K RON | |
| 51 | 51.DUOLEXACONT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,2×— | — | — | 232,2 K RON |
| 52 | 52.CONSPROIECT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,1×▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 54,3 K RON | |
| 53 | 53.MERUTA SERVICE SRL▲ 31 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,1×▲ 79,2 % | ▲ 79,2 % | 44,1 K RON | |
| 54 | 54.ARHING SRL▼ 48 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,1×▼ 61,8 % | ▼ 61,8 % | 216,3 K RON | |
| 55 | 55.EXPERT HAJNAL SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,1×▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 36,2 K RON | |
| 56 | 56.VOCEA 9 SRL▲ 114 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,8×▲ 285,4 % | ▲ 285,4 % | 89,3 K RON | |
| 57 | 57.PRO STRATEGY EXPERT CONTAB SRL▲ 79 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,8×▲ 172 % | ▲ 172 % | 168,9 K RON | |
| 58 | 58.PROMOVET SRL▲ 8 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 5,8×▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 7,7 K RON | |
| 59 | 59.CONTAFEX SRL▼ 32 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 5,6×▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | -66,2 K RON | |
| 60 | 60.LEXACONT SRL▲ 25 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,4×▲ 61,3 % | ▲ 61,3 % | 70,7 K RON | |
| 61 | 61.GIA COM SRL▲ 36 | Municipiul Reghin, Mureş | 5,4×▲ 75,4 % | ▲ 75,4 % | 90,4 K RON | |
| 62 | 62.PRO CONSUL RV SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 5,4×▲ 1.127,3 % | ▲ 1.127,3 % | 67,2 K RON | |
| 63 | 63.TORA SRL▲ 57 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,4×▲ 118,7 % | ▲ 118,7 % | 50,9 K RON | |
| 64 | 64.ICOMAR SRL▲ 8 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 5,3×▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 43,5 K RON | |
| 65 | 65.EUROPA PROIECT SRL▲ 150 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 5,2×▲ 367,9 % | ▲ 367,9 % | 319,7 K RON | |
| 66 | 66.ROUTE E60 SRL▲ 63 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,2×▲ 132,4 % | ▲ 132,4 % | 817,3 K RON | |
| 67 | 67.IOANA SRL▲ 153 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,2×▲ 381,3 % | ▲ 381,3 % | 88,9 K RON | |
| 68 | 68.CONTFIN SRL▲ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5×▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 40,4 K RON | |
| 69 | 69.VETROCONSULTING SRL▼ 12 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 5×▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 35,7 K RON | |
| 70 | 70.CAROBY SRL▲ 69 | Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 4,9×▲ 134,1 % | ▲ 134,1 % | 14,2 K RON | |
| 71 | 71.DELTA MANAGEMENT SRL▲ 21 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 4,9×▲ 54,5 % | ▲ 54,5 % | 72,6 K RON | |
| 72 | 72.DRG AUDIT S.R.L.▼ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,8×▼ 3 % | ▼ 3 % | 98,2 K RON | |
| 73 | 73.TEKTURA SRL▼ 56 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,8×▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | 60,4 K RON | |
| 74 | 74.KODA ROM PLUS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,7×▲ 80,8 % | ▲ 80,8 % | 75 K RON | |
| 75 | 75.RAMCO VISION SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 4,6×▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 80,2 K RON | |
| 76 | 76.FEMASALB CONSULT SRL▼ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,6×▼ 3 % | ▼ 3 % | 92,1 K RON | |
| 77 | 77.MEDIA MARKETING SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,6×▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 596,9 K RON | |
| 78 | 78.PRODACOM SERVICE SRL▲ 226 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 4,6×▲ 962,8 % | ▲ 962,8 % | 126,5 K RON | |
| 79 | 79.EXPO MEDIA SERV SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,5×▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 56,8 K RON | |
| 80 | 80.ECOROM SRL▲ 63 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,4×▲ 127,2 % | ▲ 127,2 % | 542,6 K RON | |
| 81 | 81.EWIEM SRL▲ 23 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,4×▲ 49 % | ▲ 49 % | 229,8 K RON | |
| 82 | 82.CALCON SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,4×▼ 56,6 % | ▼ 56,6 % | 55,9 K RON | |
| 83 | 83.TMF SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,3×▲ 673,2 % | ▲ 673,2 % | 752,2 K RON | |
| 84 | 84.ENERGO DESIGN SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,3×▼ 86,2 % | ▼ 86,2 % | 73 K RON | |
| 85 | 85.MOGA SAN VET SRL▼ 24 | Loc. Sărmaşu, Oraş Sărmaşu, Mureş | 4,3×▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 35,4 K RON | |
| 86 | 86.MEDILAND SERVICES SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,2×▲ 1.351,7 % | ▲ 1.351,7 % | 306,8 K RON | |
| 87 | 87.ARCH - PIN - PLUS SRL▼ 19 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,1×▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 20,3 K RON | |
| 88 | 88.TEUER INTL S.R.L.▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,1×▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 38,7 K RON | |
| 89 | 89.GALL & TSA SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4×▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 3,4 K RON | |
| 90 | 90.ARCH PIN SRL▲ 57 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4×▲ 109,5 % | ▲ 109,5 % | 396 RON | |
| 91 | 91.ERG PRESTARI SERVICII SRL▲ 17 | Sat Tirimia, Comuna Gheorghe Doja, Mureş | 4×▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | -88,8 K RON | |
| 92 | 92.CONSTRUCT CC SRL▲ 19 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4×▲ 42,6 % | ▲ 42,6 % | 41,8 K RON | |
| 93 | 93.LABAQUACONSULT SRL▲ 19 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,9×▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 122,6 K RON | |
| 94 | 94.BLACK SECURITY SISTEMS SRL▲ 113 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,9×▲ 230,8 % | ▲ 230,8 % | 42,4 K RON | |
| 95 | 95.MOLDEXPERT SRL▲ 211 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,7×▲ 769,8 % | ▲ 769,8 % | -37,6 K RON | |
| 96 | 96.MAGESCO MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 3,7×— | — | — | 1,3 mil. RON |
| 97 | 97.TOPO GRAF SRL▲ 45 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,7×▲ 85,3 % | ▲ 85,3 % | 144,9 K RON | |
| 98 | 98.RED STUDIO 74 SRL▲ 76 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 3,6×▲ 142,7 % | ▲ 142,7 % | 120,9 K RON | |
| 99 | 99.E GRAPHIX SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,6×▲ 87,1 % | ▲ 87,1 % | 9,5 K RON | |
| 100 | 100.C.T.R. SERVICE SRL▲ 182 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,6×▲ 533,3 % | ▲ 533,3 % | 105 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Mureș
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
113 firme · 220,6 mil. RON
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
440 firme · 202 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
238 firme · 92,3 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
321 firme · 88,3 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
230 firme · 63,6 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
139 firme · 56,3 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
98 firme · 43,5 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
76 firme · 42,1 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
94 firme · 23,7 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
6 firme · 16 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
26 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
84 firme · 11,5 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
36 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
118 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
11 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
22 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
41 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
11 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
6 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
14 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
8 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
2 firme · 563,2 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 428,9 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
2 firme · 345 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
3 firme · 308,1 K RON