Top 100 firme — Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil, Ilfov după lichiditate ridicată în 2011
37 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 1,7×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VESTA INVESTMENT SRL▲ 3 | Oraş Otopeni, Ilfov | 1,7×▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 7,8 mil. RON | |
| 2 | 2.CONSTRUCTII SNAGOV 2001 SRL▲ 3 | Sat Ghermăneşti, Comuna Snagov, Ilfov | 1,6×▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 13,9 K RON | |
| 3 | 3.TEOREMA SRL▲ 3 | Sat Cornetu, Comuna Cornetu, Ilfov | 1,6×▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 31,9 K RON | |
| 4 | 4.AGE STAR SRLnou | Sat Căciulaţi, Comuna Moara Vlăsiei, Ilfov | 1,4×▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | 719,6 K RON | |
| 5 | 5.CON - TRANSPORT SRL▲ 4 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 1,3×▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 112,5 K RON | |
| 6 | 6.TRIO ALFA S.R.L.▲ 14 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 1,2×▲ 26 % | ▲ 26 % | 27 K RON | |
| 7 | 7.ECO DISTRIBUTION SRLnou | Comuna Jilava, Ilfov | 1,2×▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 18,5 K RON | |
| 8 | 8.BOVIS GROUP SRL▲ 20 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 1,1×▲ 76,6 % | ▲ 76,6 % | 3 mil. RON | |
| 9 | 9.PHOENIX IMPEX SRL▲ 4 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 1,1×▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 22,9 K RON | |
| 10 | 10.TECNOSCAVI SRL▲ 6 | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 1,1×▲ 7 % | ▲ 7 % | 7,5 mil. RON | |
| 11 | 11.MALDIN BEST CONSTRUCT SRLnou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 1,1×▲ 132,6 % | ▲ 132,6 % | 31,4 K RON | |
| 12 | 12.DOMEXPERT PREMIUM CONSTRUCT SRL▲ 5 | Loc. Chitila, Oraş Chitila, Ilfov | 1×▲ 4 % | ▲ 4 % | 63,8 K RON | |
| 13 | 13.DOWNTOWN MEDIA SRLnou | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 1×0,0% | 0,0% | -16,2 K RON | |
| 14 | 14.MOTA-ENGIL,ENGENHARIA E CONSTRUCAO SA PORTUGALIA SUCURSALA ROMANIA▲ 4 | Oraş Voluntari, Ilfov | 1×▼ 2 % | ▼ 2 % | -3 mil. RON | |
| 15 | 15.CONSIROUTE SRLnou | Sat Cornetu, Comuna Cornetu, Ilfov | 0,9×— | — | — | 1,5 K RON |
| 16 | 16.MARCA PLAST SA▼ 5 | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 0,9×▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 126,2 K RON | |
| 17 | 17.S.C.O.T. - SOCIETA' COSTRUZIONI OFELIO TORRI SRL ITALIA - SUCURSALA OTOPENInou | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 0,9×— | — | — | -49,5 K RON |
| 18 | 18.TEHCON EDILITARE & INFRASTRUCTURA SRL▲ 4 | Oraş Otopeni, Ilfov | 0,9×▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 60,2 K RON | |
| 19 | 19.REVO STREET S.R.L.= | Oraş Voluntari, Ilfov | 0,8×▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -87,6 K RON | |
| 20 | 20.DOMUS PREST SRL▲ 3 | Oraş Chitila, Ilfov | 0,8×▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | -191,2 K RON | |
| 21 | 21.GLACIAL PROD SRL▲ 5 | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 0,8×▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 6 mil. RON | |
| 22 | 22.SOROCAM SRL▼ 7 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 0,8×▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | -3,6 mil. RON | |
| 23 | 23.COLAS DRUMURI S.R.L.▲ 12 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 0,8×▲ 97,5 % | ▲ 97,5 % | 41,4 mil. RON | |
| 24 | 24.ROUTE CONSTRUCT SRL▲ 3 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 0,8×▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | -1,4 mil. RON | |
| 25 | 25.TRIO-TOM INTERCONSTRUCT S.R.L.▲ 9 | Sat Ciorogârla, Comuna Ciorogârla, Ilfov | 0,7×▲ 76,2 % | ▲ 76,2 % | 26 K RON | |
| 26 | 26.K ROAD MARKINGS SRL▼ 18 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 0,7×▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | 163,9 K RON | |
| 27 | 27.LUK SERVICES EXPRESS 2009 SRLnou | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 0,7×▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | -36,2 K RON | |
| 28 | 28.GRAND CONSTRUCT UTILAJE S.R.L.▲ 9 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 0,7×▲ 200 % | ▲ 200 % | 190,6 K RON | |
| 29 | 29.SMART BUILDING PROJECT SRLnou | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 0,7×▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | 438,4 K RON | |
| 30 | 30.TOTAL DRUM SRL▼ 1 | Sat Căciulaţi, Comuna Moara Vlăsiei, Ilfov | 0,7×▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | -182,8 K RON | |
| 31 | 31.PAN RIZ IMPEX SRL▲ 7 | Oraş Otopeni, Ilfov | 0,6×▲ 190,5 % | ▲ 190,5 % | 21,2 K RON | |
| 32 | 32.T&T PARTNER`S CONSTRUCT SRL▼ 8 | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 0,6×▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | -1,4 mil. RON | |
| 33 | 33.CONTRANS ILFOV SA▼ 21 | Comuna Baloteşti, Ilfov | 0,5×▼ 53,3 % | ▼ 53,3 % | -1,2 mil. RON | |
| 34 | 34.COLAS ROMANIA S.R.L.▼ 2 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 0,5×▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 44,4 mil. RON | |
| 35 | 35.VIVA - ROX CONSTRUCT SRL▲ 1 | Oraş Voluntari, Ilfov | 0,5×▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 9,4 K RON | |
| 36 | 36.CREATIVE PAVING SRL▼ 26 | Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 0,4×▼ 64 % | ▼ 64 % | -334,1 K RON | |
| 37 | 37.MEIRA CONSTRUCTII GRUP SRL▲ 2 | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 0×0,0% | 0,0% | 89,5 K RON |