Top 100 firme — Activități profesionale, Constanța după lichiditate ridicată în 2019
969 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 9,6×, iar liderul atinge 67×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.NAVANTIQ S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 67×▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | 683,5 K RON | |
| 2 | 2.REMCO TECH SRL▲ 186 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 62,1×▲ 1.167,4 % | ▲ 1.167,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 3 | 3.YUKA PRODESIGN SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 58,5×▼ 11 % | ▼ 11 % | 25,1 K RON | |
| 4 | 4.STS 2000 SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 56,1×▼ 73,3 % | ▼ 73,3 % | 296,7 K RON | |
| 5 | 5.MIRUNA VLAD PROIECT SRL▼ 2 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 54,1×▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 158 K RON | |
| 6 | 6.COLVIS SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 50,7×▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 122,7 K RON | |
| 7 | 7.SEAVIEW MEDIA SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 50,5×▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | 773,1 K RON | |
| 8 | 8.CADO PROGETTI SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 49,3×▲ 42,7 % | ▲ 42,7 % | 64,1 K RON | |
| 9 | 9.TMTK MARINE S.R.L.▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 36,4×▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 3,1 mil. RON | |
| 10 | 10.COV-INSPECT SRL▲ 59 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 34,4×▲ 213,6 % | ▲ 213,6 % | 705,5 K RON | |
| 11 | 11.FIELDSTAR MAREA NEAGRĂ SRL▲ 166 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 33,9×▲ 551,4 % | ▲ 551,4 % | 899,3 K RON | |
| 12 | 12.RAMON PETROL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 32,9×▲ 209,8 % | ▲ 209,8 % | -88,9 K RON | |
| 13 | 13.ACCOUNT ROMCONSULTING SRL▲ 33 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 32,8×▲ 144 % | ▲ 144 % | 10,6 K RON | |
| 14 | 14.EVDEMON,RADU & PARTNERS SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 32×▲ 43,6 % | ▲ 43,6 % | 277,5 K RON | |
| 15 | 15.BAAM VISIO ART SRL▲ 150 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 29,6×▲ 423,4 % | ▲ 423,4 % | 182,2 K RON | |
| 16 | 16.TOPOZAR EXPERT SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 29,5×▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 169,9 K RON | |
| 17 | 17.SAYBOLT INSPECTION ROMANIA SRL▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 29,4×▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | 378,6 K RON | |
| 18 | 18.CRIS STELY CONTAB SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 28×▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 146,7 K RON | |
| 19 | 19.INTERQ CONSULTING 2000 SRL▲ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 27,1×▲ 64,3 % | ▲ 64,3 % | 206,9 K RON | |
| 20 | 20.ATELIER STUDIOMOV S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 24,6×▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | 527,2 K RON | |
| 21 | 21.R.D.C. INTERNATIONAL CONSULTING SRLnou | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 24,1×▲ 26.677,8 % | ▲ 26.677,8 % | 718,2 K RON | |
| 22 | 22.ZMAF MEDIA S.R.L.nou | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 23,8×▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 196,9 K RON | |
| 23 | 23.DRAGOMIR INSPECT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 22,4×▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 58,8 K RON | |
| 24 | 24.PIKOTYS PRAGMA SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 22,1×▼ 49,4 % | ▼ 49,4 % | 164,5 K RON | |
| 25 | 25.ALCONT FINANCE SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 22×▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 212 K RON | |
| 26 | 26.PRO-VET SRL▲ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 21,9×▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 211,6 K RON | |
| 27 | 27.BISTOP EXPERT SRL▼ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 21,2×▼ 45,9 % | ▼ 45,9 % | 106,7 K RON | |
| 28 | 28.PROMEDIA STUDIO SRL▲ 5 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 21×▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 259,9 K RON | |
| 29 | 29.CRIBRUM SRL▲ 37 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 20,5×▲ 84,1 % | ▲ 84,1 % | 85,9 K RON | |
| 30 | 30.AXELLO COMMUNICATIONS SRL▲ 37 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 20,4×▲ 85,1 % | ▲ 85,1 % | 471,8 K RON | |
| 31 | 31.EUROCONT ECONOMIC SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 20,4×▼ 36,1 % | ▼ 36,1 % | 106,9 K RON | |
| 32 | 32.CINASIG EXPERT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 20,1×▼ 60,4 % | ▼ 60,4 % | 252,9 K RON | |
| 33 | 33.EXPERT CONT CONSULT SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19,8×▲ 3 % | ▲ 3 % | 153,9 K RON | |
| 34 | 34.ALL PLAN ENGINEERING SRL▼ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19,7×▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 214,3 K RON | |
| 35 | 35.ACSERD SRL▲ 47 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18,3×▲ 85,1 % | ▲ 85,1 % | 130,9 K RON | |
| 36 | 36.MADE BY MVP S.R.L.▲ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17,4×▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 121,6 K RON | |
| 37 | 37.LIMA TOP OPERATIONS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17,4×▼ 47,6 % | ▼ 47,6 % | 209,6 K RON | |
| 38 | 38.RAVMEDIA INTERNATIONAL SRL▲ 38 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17,3×▲ 66,8 % | ▲ 66,8 % | 71,8 K RON | |
| 39 | 39.DECOR SRL▲ 110 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 17,2×▲ 178,4 % | ▲ 178,4 % | 99,5 K RON | |
| 40 | 40.EXPERT TEAM & PARTNERS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17×▼ 75,1 % | ▼ 75,1 % | 166,7 K RON | |
| 41 | 41.CONSTRUCT PROIECT DESIGN SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17×▲ 813,4 % | ▲ 813,4 % | 166,6 K RON | |
| 42 | 42.INTERADVISORS RO SRL▲ 309 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 16,5×▲ 555,2 % | ▲ 555,2 % | 471,9 K RON | |
| 43 | 43.MAS PUBLISHING & PARTNERS SRL▲ 483 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,5×▲ 1.095,7 % | ▲ 1.095,7 % | 378,4 K RON | |
| 44 | 44.REDPM ORGANIZATION SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,4×▼ 89,7 % | ▼ 89,7 % | 64,4 K RON | |
| 45 | 45.OXRAB CORPORATION S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,1×— | — | — | 1,3 mil. RON |
| 46 | 46.POLITEHNIC CONSULT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16×▲ 1.090,3 % | ▲ 1.090,3 % | 231 K RON | |
| 47 | 47.PERPLEX MARKETING SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,9×— | — | 91,2 K RON | |
| 48 | 48.ACTIV CONTAB SRL▲ 25 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,9×▲ 50,2 % | ▲ 50,2 % | 68,5 K RON | |
| 49 | 49.CRIS & CLEO COMPANY SRLnou | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 15,8×▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 141,3 K RON | |
| 50 | 50.TOTALVET SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,8×▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | 6,4 mil. RON | |
| 51 | 51.RENATA ZED SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,7×▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 73,8 K RON | |
| 52 | 52.GFM ALCONT CONTAB SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,6×▼ 60,8 % | ▼ 60,8 % | 137,4 K RON | |
| 53 | 53.EDELWEISS CCD TRANSLATIONS SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,4×▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 160,2 K RON | |
| 54 | 54.BASE OFFICE SRL▲ 25 | Sat Oituz, Comuna Lumina, Constanţa | 14,3×▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 43,4 K RON | |
| 55 | 55.EGIDALCO SRL▼ 24 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,3×▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | 74,5 K RON | |
| 56 | 56.RECREAȚIE ARTISTIQUE S.R.L.▼ 7 | Sat Vama Veche, Comuna Limanu, Constanţa | 14,2×▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 231,2 K RON | |
| 57 | 57.EPIC PRO SAFETY SRL▲ 127 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,2×▲ 184,2 % | ▲ 184,2 % | 285,4 K RON | |
| 58 | 58.PARIS ENG CONSULTING SRL▼ 45 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14×▼ 55,3 % | ▼ 55,3 % | 359,4 K RON | |
| 59 | 59.UCSERTIMUD SRL▲ 94 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 13,8×▲ 128,8 % | ▲ 128,8 % | 165,4 K RON | |
| 60 | 60.CONTROL-UNION ROMANIA SRL▲ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,8×▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 2,8 mil. RON | |
| 61 | 61.CRYSTAL CONSULT SOLUTIONS SRL▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,7×▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 62 | 62.CONSULT CN ECEX S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,7×▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | 133,7 K RON | |
| 63 | 63.TMTR CONT-SOFT SRL▲ 62 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,6×▲ 86,4 % | ▲ 86,4 % | 74,2 K RON | |
| 64 | 64.EXECUTIV CONFORT CONSULT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,5×▼ 58 % | ▼ 58 % | 115,3 K RON | |
| 65 | 65.MASTECH E&SA S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,4×— | — | — | 1,5 mil. RON |
| 66 | 66.COSIM CONT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,3×▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 118,6 K RON | |
| 67 | 67.BTL AYN TEAM SRL▲ 111 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,3×▲ 154,9 % | ▲ 154,9 % | 282,9 K RON | |
| 68 | 68.CIEL ADVERTISING SRL▲ 47 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,2×▲ 65,2 % | ▲ 65,2 % | 112,9 K RON | |
| 69 | 69.GST INTEREXPERT SRL▲ 23 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 13,2×▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | 64,2 K RON | |
| 70 | 70.ARHISTEP DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,1×▼ 41,1 % | ▼ 41,1 % | 121 K RON | |
| 71 | 71.KAT CONCEPT DESIGN SRL▲ 169 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13×▲ 238,2 % | ▲ 238,2 % | 251,2 K RON | |
| 72 | 72.ATI CONTAB CONT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13×▼ 50,1 % | ▼ 50,1 % | 45,1 K RON | |
| 73 | 73.YOUART VISION SRL▲ 169 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 13×▲ 239,8 % | ▲ 239,8 % | 48,6 K RON | |
| 74 | 74.GARMOND ETC SRL▲ 197 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,8×▲ 266,9 % | ▲ 266,9 % | -26,2 K RON | |
| 75 | 75.IMPRIMO CONCEPT SRL▲ 94 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 12,8×▲ 133,6 % | ▲ 133,6 % | 74,8 K RON | |
| 76 | 76.CONPROFEZ SRL▲ 260 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,7×▲ 364,2 % | ▲ 364,2 % | 149,1 K RON | |
| 77 | 77.PECOLIN ART SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,7×▼ 60,7 % | ▼ 60,7 % | 296,5 K RON | |
| 78 | 78.DUO PERFECT CONSULTING SRL▲ 74 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,6×▲ 107,4 % | ▲ 107,4 % | 24,8 K RON | |
| 79 | 79.FIS PROIECT 2005 SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,5×— | — | — | 55,8 K RON |
| 80 | 80.MULTICONT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,5×▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | 129,6 K RON | |
| 81 | 81.SOHO PROIECT DESIGN SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,3×▼ 78,4 % | ▼ 78,4 % | 120,1 K RON | |
| 82 | 82.ACRIL WORK SAFE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12×▲ 96,2 % | ▲ 96,2 % | 78,9 K RON | |
| 83 | 83.AUDIT SRL▲ 31 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,9×▲ 47,2 % | ▲ 47,2 % | 86,4 K RON | |
| 84 | 84.GENERAL EUROPLAN PROIECT SRL▼ 49 | Sat 2 Mai, Comuna Limanu, Constanţa | 11,8×▼ 30 % | ▼ 30 % | 75,1 K RON | |
| 85 | 85.ACTIV LOGIPREST SRL▲ 32 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 11,7×▲ 51,3 % | ▲ 51,3 % | 105,4 K RON | |
| 86 | 86.MARCOS CONSULTING SRL▲ 74 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 11,6×▲ 98,1 % | ▲ 98,1 % | 80,3 K RON | |
| 87 | 87.PROSIM EVAL SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,2×▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 365,5 K RON | |
| 88 | 88.GEOCAD LIMITS SRL▼ 30 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,9×▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 666,5 K RON | |
| 89 | 89.HUB_ARHITECTURA SI URBANISM S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,9×— | — | — | 211,6 K RON |
| 90 | 90.COD PROIECT CONSULTING S.R.L.▲ 438 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,7×▲ 678,1 % | ▲ 678,1 % | 277,1 K RON | |
| 91 | 91.DANVER CONSULT SRL▲ 11 | Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 10,4×▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 45,7 K RON | |
| 92 | 92.RENADA CONSULTING SRL▼ 56 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,4×▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | 102,1 K RON | |
| 93 | 93.PESCU BUSINESS CONSULTING SRL▼ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,3×▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 175,3 K RON | |
| 94 | 94.DS EXPERT GROUP SRL▼ 32 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,2×▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 142,1 K RON | |
| 95 | 95.SAFETY LABOR EVALUATIONS SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 10,1×▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 87,2 K RON | |
| 96 | 96.LAURILOC S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10×▲ 1.080 % | ▲ 1.080 % | 123,2 K RON | |
| 97 | 97.NEAR GALE SOLUTIONS SRL▲ 6 | Sat Capidava, Comuna Topalu, Constanţa | 10×▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 219,6 K RON | |
| 98 | 98.OCTAV TÎRZIU ATELIER SRL▲ 101 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,9×▲ 113,7 % | ▲ 113,7 % | 843,4 K RON | |
| 99 | 99.FELICIA CONT EXPERT SRL▼ 80 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 9,9×▼ 58,7 % | ▼ 58,7 % | 38,7 K RON | |
| 100 | 100.EMPRETEXPERT SRL▲ 206 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,6×▲ 213,7 % | ▲ 213,7 % | 359,9 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Constanța
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
589 firme · 520,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
187 firme · 291,4 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
215 firme · 266 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
625 firme · 170,6 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
367 firme · 156,5 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
233 firme · 99,6 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
367 firme · 98 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
240 firme · 89 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
84 firme · 83 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
79 firme · 58,8 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
6 firme · 26,6 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
225 firme · 22,1 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
120 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
7 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
4 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
7 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
22 firme · 7 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
24 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
42 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
17 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
25 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
11 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
10 firme · 999,5 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
5 firme · 895,2 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
4 firme · 535,6 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
7 firme · 222,6 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 0 RON