Top 100 firme — Activități profesionale, Constanța după lichiditate ridicată în 2011
667 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 4,1×, iar liderul atinge 43,6×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.COV-INSPECT SRL▲ 180 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 43,6×▲ 2.102 % | ▲ 2.102 % | 738,2 K RON | |
| 2 | 2.ROVAS CONSULTING SRL▲ 420 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 39,8×▲ 5.498,6 % | ▲ 5.498,6 % | 5,9 K RON | |
| 3 | 3.ZIG-ZAG SRL▲ 271 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 37,7×▲ 2.736,1 % | ▲ 2.736,1 % | 224,8 K RON | |
| 4 | 4.TONIK PROJECT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 31,8×— | — | — | 388 K RON |
| 5 | 5.CUSHA ADVERTISING SRL▲ 32 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 29×▲ 280,6 % | ▲ 280,6 % | 78,1 K RON | |
| 6 | 6.LCV EUROPROJECT SRL▲ 24 | Sat Topalu, Comuna Topalu, Constanţa | 23,9×▲ 175,8 % | ▲ 175,8 % | 3,2 K RON | |
| 7 | 7.DRAGOMIR CONSULTING SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17,8×▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 97,2 K RON | |
| 8 | 8.CO. PROIECT SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17,5×▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | 140,1 K RON | |
| 9 | 9.MAESTRU SAH SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17×▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 122,4 K RON | |
| 10 | 10.GERMANISCHER LLOYD ROMANIA SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,8×▲ 7 % | ▲ 7 % | 1,3 mil. RON | |
| 11 | 11.FIVE CONTAB SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,2×▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | 7,9 K RON | |
| 12 | 12.SEAVIEW MEDIA SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15×▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 13 | 13.EUROCONTEC PROFESSIONAL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,9×▲ 83,9 % | ▲ 83,9 % | 259,1 K RON | |
| 14 | 14.SEA LARK SRL▲ 90 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 14,5×▲ 324,9 % | ▲ 324,9 % | 293,7 K RON | |
| 15 | 15.ROMAS EXPERT SRL▲ 63 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 14,2×▲ 211,2 % | ▲ 211,2 % | 166,3 K RON | |
| 16 | 16.FIELDSTAR MAREA NEAGRĂ SRLnou | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 13,1×— | — | — | 379,5 K RON |
| 17 | 17.AXELLO COMMUNICATIONS SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,9×▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 666 K RON | |
| 18 | 18.D'ALEMAR AD SRL▲ 26 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,7×▲ 85,8 % | ▲ 85,8 % | 205,7 K RON | |
| 19 | 19.BONA DEA SRL▲ 80 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 12,5×▲ 239,1 % | ▲ 239,1 % | 97,2 K RON | |
| 20 | 20.TERO C.N.D. SRLnou | Sat Lazu, Comuna Agigea, Constanţa | 12,4×▲ 3.451,4 % | ▲ 3.451,4 % | 201,6 K RON | |
| 21 | 21.PRO URBA SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,3×▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 82 K RON | |
| 22 | 22.BUSINESS CENTER SERVICES SRL▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,3×▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 180,6 K RON | |
| 23 | 23.MD PRIM PROIECT SRL▲ 30 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,1×▲ 106,3 % | ▲ 106,3 % | 267,1 K RON | |
| 24 | 24.IBS INNOVATIVE BUILDING SOLUTIONS S.R.L.▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,1×▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 3,5 K RON | |
| 25 | 25.PROSIM ACTUAL SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 11,9×— | — | — | 131,2 K RON |
| 26 | 26.AUDIT SRL▲ 50 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,6×▲ 152,1 % | ▲ 152,1 % | 204,6 K RON | |
| 27 | 27.NAQ PROIECT CO SRLnou | Sat Corbu, Comuna Corbu, Constanţa | 11,1×▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 69,1 K RON | |
| 28 | 28.MEDEXPERT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11×▼ 48 % | ▼ 48 % | 90,9 K RON | |
| 29 | 29.ALCO DATA CONTEXPERT SRL▲ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,5×▲ 61 % | ▲ 61 % | 10,4 K RON | |
| 30 | 30.MAR PHARMA VETERINARY SRL▲ 27 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,3×▲ 85,1 % | ▲ 85,1 % | 188,9 K RON | |
| 31 | 31.NEW TREND SRL▲ 14 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 10,1×▲ 51,1 % | ▲ 51,1 % | 945,1 K RON | |
| 32 | 32.CLUBO GALACTIC SRL▲ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10×▲ 56,7 % | ▲ 56,7 % | -44,2 K RON | |
| 33 | 33.MEGA PROIECT CONSTRUCT SRLnou | Comuna Băneasa, Constanţa | 9,5×▲ 1.868,8 % | ▲ 1.868,8 % | 206,1 K RON | |
| 34 | 34.CONCEPT TEHNO PROIECT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,2×— | — | 1,1 K RON | |
| 35 | 35.CONSULTING MANAGEMENT GROUP SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,8×▲ 74,9 % | ▲ 74,9 % | 41,3 K RON | |
| 36 | 36.PRONODAL SRLnou | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 8,7×— | — | 85,1 K RON | |
| 37 | 37.PRODESER GDV SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,6×— | — | — | 106,4 K RON |
| 38 | 38.HEMS CONSULT SRL▲ 21 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,5×▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 214,6 K RON | |
| 39 | 39.STAFF SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,5×▲ 18 % | ▲ 18 % | 157,7 K RON | |
| 40 | 40.DAFOTO SRL▲ 245 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,1×▲ 531 % | ▲ 531 % | 345,7 K RON | |
| 41 | 41.CONTROL-UNION ROMANIA SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,1×▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 3,3 mil. RON | |
| 42 | 42.UNIVERSAL CONSULTING MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,1×▲ 656,1 % | ▲ 656,1 % | 366,4 K RON | |
| 43 | 43.TEHNO DEVIZ CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8×▲ 636,7 % | ▲ 636,7 % | 363,2 K RON | |
| 44 | 44.BEST CONSULTING CONSTRUCT SRL▲ 38 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8×▲ 79,5 % | ▲ 79,5 % | 143,8 K RON | |
| 45 | 45.SEVERIN CONSULTING ENG SRL▲ 122 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 7,9×▲ 274,5 % | ▲ 274,5 % | 49,1 K RON | |
| 46 | 46.CONT ACTIV SRL▲ 79 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,6×▲ 175,6 % | ▲ 175,6 % | 78,9 K RON | |
| 47 | 47.MARKET EXPERT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,6×— | — | 375,3 K RON | |
| 48 | 48.FOX START DESIGN SRLnou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 7,5×▲ 14 % | ▲ 14 % | 57,9 K RON | |
| 49 | 49.ARHITRAVA SRL▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,4×▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 42,4 K RON | |
| 50 | 50.CONTASSIST ACE SRL▼ 43 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,1×▼ 54,5 % | ▼ 54,5 % | 50,9 K RON | |
| 51 | 51.TOTAL MEDIA SHOP SRL▲ 67 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7×▲ 138,6 % | ▲ 138,6 % | 264,6 K RON | |
| 52 | 52.AVIATION SECURITY GROUP SRL▲ 127 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7×▲ 249,3 % | ▲ 249,3 % | 264 K RON | |
| 53 | 53.CONTEST SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,7×▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 49,3 K RON | |
| 54 | 54.MVT CONSTRUCTIVE SUPPORT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,6×— | — | — | 84,6 K RON |
| 55 | 55.REVCAD CONSULTING SRL▲ 40 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,6×▲ 66,9 % | ▲ 66,9 % | 408,9 K RON | |
| 56 | 56.MARCONT EXPERT 2006 SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,5×▼ 82,7 % | ▼ 82,7 % | 35,1 K RON | |
| 57 | 57.ROSA TRADE INTERNATIONAL SRL▲ 224 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,5×▲ 393,1 % | ▲ 393,1 % | 6,5 K RON | |
| 58 | 58.EKO MANAGEMENT GROUP SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,4×▲ 592,5 % | ▲ 592,5 % | 222,8 K RON | |
| 59 | 59.PERFORMANCE PROFILE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,3×▲ 70,7 % | ▲ 70,7 % | 4,1 K RON | |
| 60 | 60.ARCHI D'OR SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,3×▲ 60,3 % | ▲ 60,3 % | 89 K RON | |
| 61 | 61.MCM DESIGN SRL▲ 137 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,1×▲ 236,5 % | ▲ 236,5 % | 137,7 K RON | |
| 62 | 62.HECON SRL▼ 33 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,9×▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 63 | 63.GOOD ROADS PROJECT CONSULTING & MANAGEMENT SRL▲ 112 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 5,9×▲ 188,7 % | ▲ 188,7 % | 42,9 K RON | |
| 64 | 64.BLUE MARINE SRL▲ 69 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,8×▲ 122,6 % | ▲ 122,6 % | 172,1 K RON | |
| 65 | 65.AGRI INSPECTION SERVICES SRL▼ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,7×▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 356,1 K RON | |
| 66 | 66.THALLASSA CONS SRL▼ 45 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,5×▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | 385,9 K RON | |
| 67 | 67.LABORATOARELE CHD SRL▲ 129 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,5×▲ 204,4 % | ▲ 204,4 % | 111,2 K RON | |
| 68 | 68.ECO PLANT SRL▲ 47 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,5×▲ 82,7 % | ▲ 82,7 % | 122,6 K RON | |
| 69 | 69.VERGUT PROIECT SRL▲ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,5×▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 59,7 K RON | |
| 70 | 70.TRIALPIN EXPERT SRLnou | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 5,4×▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 95,5 K RON | |
| 71 | 71.CMG EUROPEAN CONSULTING SRL▼ 39 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 5,4×▼ 35,8 % | ▼ 35,8 % | 504 K RON | |
| 72 | 72.CONTAUDIT SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,4×▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 29,1 K RON | |
| 73 | 73.HIDRO MENTENANTA S.R.L.▲ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,4×▲ 32 % | ▲ 32 % | 207,9 K RON | |
| 74 | 74.PROJECT TEAM CONSTRUCTION SRLnou | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 5,3×▼ 61 % | ▼ 61 % | 152,8 K RON | |
| 75 | 75.DEPROM SRL▲ 87 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,3×▲ 145,2 % | ▲ 145,2 % | 2,4 mil. RON | |
| 76 | 76.G.K.V. LTD SRL▼ 30 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,3×▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 487,5 K RON | |
| 77 | 77.NIPPON KAIJI KYOKAI SA JAPONIA SUCURSALA CONSTANŢA▼ 39 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,3×▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 78 | 78.EXPERT SISTEM SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,2×▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 14,7 K RON | |
| 79 | 79.MIRA EXPRES 2004 SRL▲ 60 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,2×▲ 102 % | ▲ 102 % | 52,8 K RON | |
| 80 | 80.C.M.T. ENGINEERING SRL▼ 75 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 5×▼ 69,6 % | ▼ 69,6 % | -1,2 mil. RON | |
| 81 | 81.EXPERT CONT SERVICE SRL▲ 171 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5×▲ 238,5 % | ▲ 238,5 % | 48,8 K RON | |
| 82 | 82.SOARE ACCOUNTING SRL▲ 121 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5×▲ 184,1 % | ▲ 184,1 % | 53,8 K RON | |
| 83 | 83.MAX ADVERTISING SRL▲ 221 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5×▲ 323,9 % | ▲ 323,9 % | 57,8 K RON | |
| 84 | 84.STEP 1 CASTING & PROMOTION SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5×— | — | — | 256,2 K RON |
| 85 | 85.TOPOROM LOGISTIC SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,9×— | — | — | 61,8 K RON |
| 86 | 86.EXPERT FINANCE SRL▲ 83 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,9×▲ 131,1 % | ▲ 131,1 % | 100,2 K RON | |
| 87 | 87.INTER INDUSTRIES MANAGEMENT SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,8×▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 2,1 K RON | |
| 88 | 88.DRUMPROIECT MACRI SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,6×▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | 76,2 K RON | |
| 89 | 89.BLACK SEA MARINE SERVICES SRL▲ 170 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,6×▲ 221,8 % | ▲ 221,8 % | 76,4 K RON | |
| 90 | 90.VERSTICON LEU SRL▲ 37 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,5×▲ 64,8 % | ▲ 64,8 % | 133,6 K RON | |
| 91 | 91.TMTR CONT-SOFT SRL▼ 29 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,4×▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 6,4 K RON | |
| 92 | 92.EURO FINANCE INVESTMENT SRL▼ 80 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,4×▼ 65,6 % | ▼ 65,6 % | 258 RON | |
| 93 | 93.BLUE TERRA CONSULTING SRL▲ 109 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,3×▲ 143,3 % | ▲ 143,3 % | 161,5 K RON | |
| 94 | 94.GRAFOMAX SRLnou | Sat Limanu, Comuna Limanu, Constanţa | 4,3×▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 2,5 K RON | |
| 95 | 95.EXPERT BUSINESS CONSULTING SRL▲ 202 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,3×▲ 250,8 % | ▲ 250,8 % | 285,6 K RON | |
| 96 | 96.ECO IMPESA SRL▲ 115 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 4,2×▲ 144,7 % | ▲ 144,7 % | 192,9 K RON | |
| 97 | 97.RES POWER SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Gălbiori, Comuna Crucea, Constanţa | 4,1×▲ 66,5 % | ▲ 66,5 % | 54,1 K RON | |
| 98 | 98.TERO TECH TESTING SRL▼ 81 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,1×▼ 61,2 % | ▼ 61,2 % | 12,9 K RON | |
| 99 | 99.FINEVEX SRL▲ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,1×▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 29,4 K RON | |
| 100 | 100.BLACKFANG SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,1×▲ 85,4 % | ▲ 85,4 % | 126,6 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Constanța
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
589 firme · 520,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
187 firme · 291,4 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
215 firme · 266 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
625 firme · 170,6 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
367 firme · 156,5 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
233 firme · 99,6 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
367 firme · 98 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
240 firme · 89 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
84 firme · 83 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
79 firme · 58,8 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
6 firme · 26,6 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
225 firme · 22,1 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
120 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
7 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
4 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
7 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
22 firme · 7 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
24 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
42 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
17 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
25 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
11 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
10 firme · 999,5 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
5 firme · 895,2 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
4 firme · 535,6 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
7 firme · 222,6 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 0 RON