Top 100 firme — Activități profesionale, Constanța după lichiditate ridicată în 2017
787 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 7×, iar liderul atinge 52,3×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TOTALVET SRL▲ 85 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 52,3×▲ 753 % | ▲ 753 % | 1,5 mil. RON | |
| 2 | 2.INTERADVISORS RO SRL▲ 10 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 46×▲ 126,8 % | ▲ 126,8 % | 79,1 K RON | |
| 3 | 3.SEAVIEW MEDIA SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 36×▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 124,4 K RON | |
| 4 | 4.MIRVAL-CONT SRL▼ 2 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 36×▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 85,8 K RON | |
| 5 | 5.CADO PROGETTI SRL▲ 192 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 35,2×▲ 1.212,7 % | ▲ 1.212,7 % | 108,4 K RON | |
| 6 | 6.COLVIS SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 32,3×▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 107,3 K RON | |
| 7 | 7.SAYBOLT INSPECTION ROMANIA SRL▲ 50 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 30×▲ 234,4 % | ▲ 234,4 % | 98 K RON | |
| 8 | 8.ALL PLAN ENGINEERING SRL▲ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 29,8×▲ 158,3 % | ▲ 158,3 % | 171,2 K RON | |
| 9 | 9.BISTOP EXPERT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 29×▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 161,6 K RON | |
| 10 | 10.ROW STUDIO SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 28,6×▲ 65,9 % | ▲ 65,9 % | 142,1 K RON | |
| 11 | 11.NIPPON KAIJI KYOKAI SA JAPONIA SUCURSALA CONSTANŢA▲ 189 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 25,2×▲ 843,5 % | ▲ 843,5 % | 5,4 mil. RON | |
| 12 | 12.EXPERT COM SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 24,9×▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 94,6 K RON | |
| 13 | 13.RENADA CONSULTING SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 24×▼ 39 % | ▼ 39 % | 140 K RON | |
| 14 | 14.EXPERT SISTEM SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 22,6×▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 123,4 K RON | |
| 15 | 15.CRIS STELY CONTAB SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 21,8×▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 88,4 K RON | |
| 16 | 16.GALACTICA HOUSE SRL▲ 339 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 21,5×▲ 1.518,8 % | ▲ 1.518,8 % | 1,8 mil. RON | |
| 17 | 17.CONTROL-UNION ROMANIA SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19,4×▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 2,3 mil. RON | |
| 18 | 18.RENATA ZED SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19,3×▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 220,6 K RON | |
| 19 | 19.EDI CONPREST CONSULTING SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18,7×▼ 66,2 % | ▼ 66,2 % | 134,2 K RON | |
| 20 | 20.GRAFOMAX SRL▲ 89 | Sat Limanu, Comuna Limanu, Constanţa | 18,4×▲ 252,4 % | ▲ 252,4 % | 191,6 K RON | |
| 21 | 21.EVIDENŢASAN SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17,4×▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | 68 K RON | |
| 22 | 22.TOPOZAR EXPERT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17×▲ 50 % | ▲ 50 % | 116,1 K RON | |
| 23 | 23.EGIDALCO SRL▲ 41 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,6×▲ 101,1 % | ▲ 101,1 % | 103 K RON | |
| 24 | 24.ALCONT FINANCE SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,5×▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 76,8 K RON | |
| 25 | 25.ALEX DESIGN PROIECT SRLnou | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 15,8×▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 292,9 K RON | |
| 26 | 26.PROCONT INFO SOFT SRLnou | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 14,3×▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 78,6 K RON | |
| 27 | 27.INTEGRA PROIECT DESIGN SRL▲ 246 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,3×▲ 679,8 % | ▲ 679,8 % | 121,8 K RON | |
| 28 | 28.CARADIMA PROIECT SRL▲ 41 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14×▲ 81 % | ▲ 81 % | 218,3 K RON | |
| 29 | 29.ALCODATA SRL▲ 380 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14×▲ 1.160,4 % | ▲ 1.160,4 % | 136,1 K RON | |
| 30 | 30.FOR FUTURE NEW SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,9×▼ 79,7 % | ▼ 79,7 % | 143,2 K RON | |
| 31 | 31.LARUSSO MEDIA ADVERTISING SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,8×▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 164,9 K RON | |
| 32 | 32.TOPROCONT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,6×▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | 20,1 K RON | |
| 33 | 33.PROIECT UNIQUE INVEST SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,4×▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 64,7 K RON | |
| 34 | 34.MIPRO CONCEPT DESIGN SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,3×▲ 4.180,7 % | ▲ 4.180,7 % | 603,5 K RON | |
| 35 | 35.CADINVEST SRLnou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 12,9×▼ 62,2 % | ▼ 62,2 % | 52,8 K RON | |
| 36 | 36.ENERTAINMENT NOW SRL▲ 35 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,9×▲ 76,9 % | ▲ 76,9 % | 151,3 K RON | |
| 37 | 37.DS EXPERT GROUP SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,4×▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 120,2 K RON | |
| 38 | 38.CONSMAT TRANS SRLnou | Sat Lazu, Comuna Agigea, Constanţa | 12,3×▲ 127 % | ▲ 127 % | 78,2 K RON | |
| 39 | 39.TOUCH MEDIA SRL▼ 25 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 12,2×▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | 251,9 K RON | |
| 40 | 40.ACTIV CONTAB SRL▼ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,1×▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 13,8 K RON | |
| 41 | 41.RECREAȚIE ARTISTIQUE S.R.L.▲ 11 | Sat Vama Veche, Comuna Limanu, Constanţa | 12×▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 358,4 K RON | |
| 42 | 42.CASANDA SERVICE CONSULTING SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,8×▲ 70,8 % | ▲ 70,8 % | 106,7 K RON | |
| 43 | 43.HEADSAIL SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,6×— | — | — | 199,3 K RON |
| 44 | 44.PRO-VET SRL▲ 71 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,6×▲ 130 % | ▲ 130 % | 211,4 K RON | |
| 45 | 45.SERV CONT INTEGRAL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,5×▼ 62,2 % | ▼ 62,2 % | 131,8 K RON | |
| 46 | 46.BASE OFFICE SRLnou | Sat Oituz, Comuna Lumina, Constanţa | 11,5×▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 51,4 K RON | |
| 47 | 47.REMCO TECH SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,4×▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 48 | 48.NATURAL NAIVE DESIGN S.R.L.▲ 259 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,2×▲ 588,9 % | ▲ 588,9 % | 118,9 K RON | |
| 49 | 49.ORASO CONSULT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,2×▼ 75,2 % | ▼ 75,2 % | 200,9 K RON | |
| 50 | 50.HEMS CONSULT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,9×▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 200,8 K RON | |
| 51 | 51.TEAM EXPERT CONSULT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,8×▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 86,4 K RON | |
| 52 | 52.MARANATA SUNSET S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,6×— | — | 180,1 K RON | |
| 53 | 53.ETIC PROJECT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,6×▲ 150,7 % | ▲ 150,7 % | 91,7 K RON | |
| 54 | 54.PROSIM EVAL SRL▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,4×▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 173,4 K RON | |
| 55 | 55.PROMEDIA STUDIO SRLnou | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 10,4×▲ 14.757,1 % | ▲ 14.757,1 % | 270,4 K RON | |
| 56 | 56.PROFICIENT SERVICES SRL▲ 314 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,4×▲ 715,8 % | ▲ 715,8 % | 388,2 K RON | |
| 57 | 57.M.T. MANAGEMENT CONSULT SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,2×▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 74,3 K RON | |
| 58 | 58.PRIMARY DESIGN SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,8×▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 68,6 K RON | |
| 59 | 59.MARITIME SURVEY SRL▲ 135 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,8×▲ 263,6 % | ▲ 263,6 % | 752,8 K RON | |
| 60 | 60.CEAS IMPEX SRL▲ 430 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,7×▲ 1.029,1 % | ▲ 1.029,1 % | 231,6 K RON | |
| 61 | 61.CONSULT PRIMO PARTENER SRL▲ 185 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 9,5×▲ 346,5 % | ▲ 346,5 % | 78,7 K RON | |
| 62 | 62.GMS ECONOMIC SRL▲ 27 | Sat Cobadin, Comuna Cobadin, Constanţa | 9,5×▲ 60,6 % | ▲ 60,6 % | 98,5 K RON | |
| 63 | 63.PRO INSPIRATION SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,4×▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 145 K RON | |
| 64 | 64.MICROCONT EXPERT SRL▲ 28 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,4×▲ 62,4 % | ▲ 62,4 % | 44,3 K RON | |
| 65 | 65.DACONTAB BUSINESS 2006 SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,3×▼ 56,4 % | ▼ 56,4 % | 50,8 K RON | |
| 66 | 66.AXELLO COMMUNICATIONS SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,3×▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 528,1 K RON | |
| 67 | 67.EDELWEISS CCD TRANSLATIONS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,2×▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 161,1 K RON | |
| 68 | 68.KEIL BAU SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,2×▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 239 K RON | |
| 69 | 69.GEOCAD LIMITS SRL▲ 174 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,1×▲ 318,4 % | ▲ 318,4 % | 229,5 K RON | |
| 70 | 70.FIELDSTAR MAREA NEAGRĂ SRL▲ 299 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 9,1×▲ 611,7 % | ▲ 611,7 % | 915,9 K RON | |
| 71 | 71.DERIA CONT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9×▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 82 K RON | |
| 72 | 72.PIKOTYS PRAGMA SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 9×— | — | — | 90,5 K RON |
| 73 | 73.SPA COUTURE SRLnou | Loc. Olimp, Municipiul Mangalia, Constanţa | 9×▲ 531 % | ▲ 531 % | 81,5 K RON | |
| 74 | 74.WORKNET INDUSTRIES SRL▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,9×▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 19,5 K RON | |
| 75 | 75.HILFE TEHNO STING SRL▲ 48 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,8×▲ 82,5 % | ▲ 82,5 % | 86,3 K RON | |
| 76 | 76.C.R.C.CONTAB-EXPERT SRL▲ 290 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,7×▲ 580,5 % | ▲ 580,5 % | 62,8 K RON | |
| 77 | 77.ANT POWER ENERGY SRL▼ 61 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,6×▼ 48,1 % | ▼ 48,1 % | 304,7 K RON | |
| 78 | 78.BTL EVENTS SRL▼ 25 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,6×▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 128,6 K RON | |
| 79 | 79.FORCON SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,4×▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 166,1 K RON | |
| 80 | 80.ADORA STUDIO SRL▲ 186 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,3×▲ 338,4 % | ▲ 338,4 % | 71,2 K RON | |
| 81 | 81.EUROTON SRL▲ 122 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,2×▲ 212,1 % | ▲ 212,1 % | 146,9 K RON | |
| 82 | 82.EVDEMON,RADU & PARTNERS SRL▲ 262 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,1×▲ 497,1 % | ▲ 497,1 % | 312,3 K RON | |
| 83 | 83.ACTIV DESIGN SRL▲ 90 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 8,1×▲ 158,2 % | ▲ 158,2 % | 586,1 K RON | |
| 84 | 84.SOMA PRESTIGE SRL▼ 24 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,9×▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 165,8 K RON | |
| 85 | 85.TEHNOCOM SERV SRL▲ 316 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,8×▲ 593,8 % | ▲ 593,8 % | 655 K RON | |
| 86 | 86.TONIK PROJECT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,8×▲ 103,1 % | ▲ 103,1 % | 77,3 K RON | |
| 87 | 87.ANA CONSULTING & AUDIT SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,7×▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 168,3 K RON | |
| 88 | 88.KARINA PREST SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,7×▲ 650,5 % | ▲ 650,5 % | 66,6 K RON | |
| 89 | 89.TOPOROM LOGISTIC SRL▲ 364 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,5×▲ 654,6 % | ▲ 654,6 % | 336,9 K RON | |
| 90 | 90.CONTABTYM CONSULTING SRL▲ 42 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,4×▲ 71,1 % | ▲ 71,1 % | 73,8 K RON | |
| 91 | 91.BROKDEALER SRL▼ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,3×▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 163,2 K RON | |
| 92 | 92.ELCRIF SERV SRL▼ 12 | Loc. Mamaia-Sat, Oraş Năvodari, Constanţa | 7,3×▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 95,9 K RON | |
| 93 | 93.ADA CONSULTING & PARTENERS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,3×▼ 36,2 % | ▼ 36,2 % | 60,3 K RON | |
| 94 | 94.ENVIRO QUALITY CONCEPT SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,3×▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 228,3 K RON | |
| 95 | 95.PROJECT-ANK UTIL SRL▼ 91 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 7,3×▼ 78,6 % | ▼ 78,6 % | 309,7 K RON | |
| 96 | 96.AVANGARDE CONTABILITATE S.R.L.▲ 31 | Sat Schitu, Comuna Costineşti, Constanţa | 7,2×▲ 59,4 % | ▲ 59,4 % | 41,1 K RON | |
| 97 | 97.SAGA LOGISTICS MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,2×▲ 139,9 % | ▲ 139,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 98 | 98.EUXIN MARINE DESIGN SRL▼ 59 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,1×▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 99 | 99.EXPERT CONTAXIM PREST SRL▲ 223 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 7,1×▲ 365,1 % | ▲ 365,1 % | 89,8 K RON | |
| 100 | 100.FREEMARK AUDIT SRL▼ 28 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7×▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 130,4 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Constanța
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
589 firme · 520,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
187 firme · 291,4 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
215 firme · 266 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
625 firme · 170,6 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
367 firme · 156,5 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
233 firme · 99,6 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
367 firme · 98 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
240 firme · 89 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
84 firme · 83 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
79 firme · 58,8 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
6 firme · 26,6 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
225 firme · 22,1 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
120 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
7 firme · 10,4 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
4 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
7 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
22 firme · 7 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
24 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
42 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
17 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
25 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
11 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
10 firme · 999,5 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
5 firme · 895,2 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
4 firme · 535,6 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
7 firme · 222,6 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 0 RON