Top 100 firme — Construcții, Buzău după lichiditate ridicată în 2009
372 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,5×, iar liderul atinge 29,9×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SOLO SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 29,9×▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 19,8 K RON | |
| 2 | 2.GRUP CONSTRUCT TRADE SRL▲ 91 | Municipiul Buzău, Buzău | 16,8×▲ 738,5 % | ▲ 738,5 % | 114,6 K RON | |
| 3 | 3.D&D AMBIENT SRLnou | Sat Măgura, Comuna Măgura, Buzău | 12,7×▲ 77,7 % | ▲ 77,7 % | 78,9 K RON | |
| 4 | 4.PRODSECON SRL▲ 73 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 11,6×▲ 401,3 % | ▲ 401,3 % | 26,2 K RON | |
| 5 | 5.EUROVEST SRL▲ 55 | Municipiul Buzău, Buzău | 11,4×▲ 288,4 % | ▲ 288,4 % | 136,4 K RON | |
| 6 | 6.NITA CONSTRUCT MOLDOVA SRL▲ 30 | Municipiul Buzău, Buzău | 10,8×▲ 161,8 % | ▲ 161,8 % | 11,6 K RON | |
| 7 | 7.CONSTRUCT IARU SRL▲ 57 | Municipiul Buzău, Buzău | 8,8×▲ 215,5 % | ▲ 215,5 % | 57,8 K RON | |
| 8 | 8.SANDICA COM SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 7,4×▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | -49,6 K RON | |
| 9 | 9.CIPLORIANGRI SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 6,9×— | — | — | 132,3 K RON |
| 10 | 10.PRESCON 2000 SRL▲ 43 | Sat Nişcov, Comuna Verneşti, Buzău | 6,9×▲ 104,8 % | ▲ 104,8 % | -157,6 K RON | |
| 11 | 11.FINISĂRI CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 6,4×▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 77,4 K RON | |
| 12 | 12.DAN FOR ELECTRO SRL▲ 47 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 6,3×▲ 100,3 % | ▲ 100,3 % | 64,4 K RON | |
| 13 | 13.CONFORT CONSTRUCT SRL▲ 37 | Municipiul Buzău, Buzău | 5,8×▲ 66 % | ▲ 66 % | 30,2 K RON | |
| 14 | 14.INSTALFRIG SISTEM SRL▲ 9 | Sat Izvoru Dulce, Comuna Merei, Buzău | 5,7×▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 3,9 K RON | |
| 15 | 15.SORAL MED TRAD CONSULT SRL▲ 74 | Sat Colibaşi, Comuna Râmnicelu, Buzău | 5,6×▲ 157,9 % | ▲ 157,9 % | 5,9 K RON | |
| 16 | 16.KOSTAROM EXPERT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 5,5×▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 62,5 K RON | |
| 17 | 17.MYRANDA BLEEI SRLnou | Sat Clondiru, Comuna Ulmeni, Buzău | 5,3×— | — | — | 128,1 K RON |
| 18 | 18.KZN ACTIVITĂŢI & SERVICII SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 5,2×— | — | — | 108,2 K RON |
| 19 | 19.COSTI BATIMOANT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 5,2×▲ 63,9 % | ▲ 63,9 % | 101,7 K RON | |
| 20 | 20.GEPA CONSTRUCT SRL▲ 13 | Municipiul Buzău, Buzău | 5,1×▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 205,4 K RON | |
| 21 | 21.VILA LDC CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 5×▲ 50.000 % | ▲ 50.000 % | 140,3 K RON | |
| 22 | 22.IRA APOSTOL CONSTRUCT 2006 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 5×▼ 63,3 % | ▼ 63,3 % | 93,6 K RON | |
| 23 | 23.IMOBILIAR CONSTRUCT SRL▲ 23 | Municipiul Buzău, Buzău | 5×▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 24 | 24.CONS PROIECT TRANS SRL▲ 30 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 4,9×▲ 47,5 % | ▲ 47,5 % | 332,4 K RON | |
| 25 | 25.CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL▲ 131 | Municipiul Buzău, Buzău | 4,8×▲ 243,9 % | ▲ 243,9 % | 2,3 mil. RON | |
| 26 | 26.VOINEA CONSTRUCT SRL▲ 153 | Municipiul Buzău, Buzău | 4,6×▲ 291,5 % | ▲ 291,5 % | 6,9 mil. RON | |
| 27 | 27.IOV INSTAL SRL▲ 74 | Municipiul Buzău, Buzău | 4,6×▲ 140,5 % | ▲ 140,5 % | -13,7 K RON | |
| 28 | 28.NIK OVIDIU CONS SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 4,5×— | — | — | 299,8 K RON |
| 29 | 29.INEL SA▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 4,1×▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 649 K RON | |
| 30 | 30.COMPLET COMPANY SRL▲ 11 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 3,6×▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 119,2 K RON | |
| 31 | 31.B&J CLEAR AQUA SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 3,6×▲ 128,5 % | ▲ 128,5 % | 37,2 K RON | |
| 32 | 32.COLEMN REY SRL▲ 20 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 3,6×▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | -63,3 K RON | |
| 33 | 33.ELBACON SRL▲ 87 | Municipiul Buzău, Buzău | 3,4×▲ 101,8 % | ▲ 101,8 % | 204,9 K RON | |
| 34 | 34.NIKOST IMPEX SRL▲ 92 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 3,4×▲ 112,6 % | ▲ 112,6 % | -133,3 K RON | |
| 35 | 35.RC ENERGO INSTALL SRL▲ 96 | Municipiul Buzău, Buzău | 3,3×▲ 107 % | ▲ 107 % | 131,9 K RON | |
| 36 | 36.ELECTRO FRIGO STYLE SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 3,1×▲ 302,6 % | ▲ 302,6 % | 51,6 K RON | |
| 37 | 37.SPOIALA C SNC▲ 403 | Municipiul Buzău, Buzău | 3,1×▲ 7.625 % | ▲ 7.625 % | 130,1 K RON | |
| 38 | 38.ELCO MULTISERVICE SOCIETATE COOPERATIVĂ▲ 130 | Municipiul Buzău, Buzău | 3×▲ 139,8 % | ▲ 139,8 % | 2 K RON | |
| 39 | 39.ADI GICĂ SRL▲ 122 | Sat Unguriu, Comuna Unguriu, Buzău | 2,8×▲ 102,2 % | ▲ 102,2 % | 17,1 K RON | |
| 40 | 40.GENERAL CONSTRUCT INTERNATIONAL SRL▲ 26 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,7×▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -75,1 K RON | |
| 41 | 41.TEHNO EDIL SRL▲ 47 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,7×▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 3,4 K RON | |
| 42 | 42.ASCON SRL▲ 204 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,7×▲ 185,1 % | ▲ 185,1 % | 225,5 K RON | |
| 43 | 43.ARTCONSTRUCT SRL▲ 13 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,6×▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 169,9 K RON | |
| 44 | 44.COMETA CONSTRUCT SRLnou | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 2,6×▲ 147,1 % | ▲ 147,1 % | 69,6 K RON | |
| 45 | 45.LEOPARD PREST SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 2,6×▼ 60,1 % | ▼ 60,1 % | 82,1 K RON | |
| 46 | 46.CONCAS SA▲ 48 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,5×▲ 24 % | ▲ 24 % | 1,8 mil. RON | |
| 47 | 47.DAN SERVCOMEX SRL▲ 44 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,4×▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 859 RON | |
| 48 | 48.MOISE ECOSAL SRL▲ 14 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 2,4×▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 11 K RON | |
| 49 | 49.FRIGOCLIMA SRL▲ 105 | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 2,4×▲ 69,5 % | ▲ 69,5 % | 2 K RON | |
| 50 | 50.OMICON GLOBAL SRL▼ 37 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,4×▼ 64,2 % | ▼ 64,2 % | 31,7 K RON | |
| 51 | 51.SENY LINE SRL▲ 152 | Sat Lanurile, Comuna Ziduri, Buzău | 2,3×▲ 122,9 % | ▲ 122,9 % | 82,8 K RON | |
| 52 | 52.CONSTRUCT SHOP SRL▲ 19 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,3×▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 7,1 K RON | |
| 53 | 53.DA & NI JANTEA SRLnou | Sat Oreavul, Comuna Valea Râmnicului, Buzău | 2,3×▼ 70,4 % | ▼ 70,4 % | 18,5 K RON | |
| 54 | 54.DRAGU MULTISERV SRL▲ 14 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,3×▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 36,6 K RON | |
| 55 | 55.PETRO CONSIND SRL▼ 16 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,3×▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | 10,1 K RON | |
| 56 | 56.PIT CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 2,3×▲ 127,3 % | ▲ 127,3 % | 97,6 K RON | |
| 57 | 57.LAGUNA CONSTRUCT SRL▲ 80 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 2,2×▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 364,7 K RON | |
| 58 | 58.VANELI SRL▲ 81 | Sat Haleş, Comuna Tisău, Buzău | 2,2×▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | 75,8 K RON | |
| 59 | 59.GEOROOF SOLUTIONS S.R.L.▲ 98 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,2×▲ 56,5 % | ▲ 56,5 % | -11,6 K RON | |
| 60 | 60.PRO PERFECT SRL▲ 247 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,2×▲ 195,9 % | ▲ 195,9 % | 22,3 K RON | |
| 61 | 61.ON MAR CONS TOTAL SRL= | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 2,1×▼ 26 % | ▼ 26 % | -210 K RON | |
| 62 | 62.LEO & BELA CONSTRUCT SRLnou | Loc. Muscel, Oraş Patârlagele, Buzău | 2,1×— | — | — | 93,6 K RON |
| 63 | 63.ANTWORK EARTH DESIGN S.R.L.▲ 69 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,1×▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 159,9 K RON | |
| 64 | 64.CONSTANT COMPEX SRL▲ 120 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,1×▲ 79,8 % | ▲ 79,8 % | 504,3 K RON | |
| 65 | 65.HORUS INSTAL SRL▲ 27 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 2,1×▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 30,2 K RON | |
| 66 | 66.ART COLUMNA SRL▼ 28 | Sat Şarânga, Comuna Pietroasele, Buzău | 2×▼ 49,8 % | ▼ 49,8 % | 88 K RON | |
| 67 | 67.MMI ALCOR DINAMIC SRL▲ 195 | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 2×▲ 129,6 % | ▲ 129,6 % | 81,8 K RON | |
| 68 | 68.ELECTRO PROD SRL▲ 92 | Sat Potârnicheşti, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 2×▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | 47 K RON | |
| 69 | 69.BULDOBAT SRL▲ 39 | Municipiul Buzău, Buzău | 2×▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | -7,6 K RON | |
| 70 | 70.AUTOMATIZĂRI DIMINSTAL SRL▲ 54 | Municipiul Buzău, Buzău | 2×▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | -44,8 K RON | |
| 71 | 71.CONSTRUCT TRANS SRL▲ 103 | Sat Caşoca, Comuna Siriu, Buzău | 1,9×▲ 63 % | ▲ 63 % | 36,3 K RON | |
| 72 | 72.IMOB INSTAL TERM SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 1,9×▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 13,2 K RON | |
| 73 | 73.MATEIU TRANS SRL▲ 74 | Sat Zărneşti, Comuna Zărneşti, Buzău | 1,9×▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 560,9 K RON | |
| 74 | 74.UNIVERSAL INSTAL CONSTRUCT SRL▲ 88 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 1,9×▲ 38 % | ▲ 38 % | 182,2 K RON | |
| 75 | 75.TERMCONCEPT SRL▲ 276 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,8×▲ 234,6 % | ▲ 234,6 % | 54,3 K RON | |
| 76 | 76.LAV COMPANY BRIKO SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 1,8×▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 35,3 K RON | |
| 77 | 77.INFRATEL GRUP SRL▲ 68 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 1,8×▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 9,3 K RON | |
| 78 | 78.CLASS AVM CONSTRUCT SRL▼ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,8×▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 32,8 K RON | |
| 79 | 79.MAGENTIS SRL▲ 39 | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 1,8×▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 3,8 K RON | |
| 80 | 80.PRODFOR SRL▲ 3 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 1,8×▼ 19 % | ▼ 19 % | 120,3 K RON | |
| 81 | 81.VILA CONSTRUCT V&D SRL▲ 220 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 1,8×▲ 132,9 % | ▲ 132,9 % | 55,9 K RON | |
| 82 | 82.CONPREST TRANSPORT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 1,8×▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 49,7 K RON | |
| 83 | 83.EDILIZIA GEORDANA SRL▲ 160 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 1,7×▲ 82,1 % | ▲ 82,1 % | 22,3 K RON | |
| 84 | 84.RACOL BRICOLAGE SRL▲ 269 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,7×▲ 214,8 % | ▲ 214,8 % | 109,7 K RON | |
| 85 | 85.MECAN CONSTRUCT SA▲ 55 | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 1,7×▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 256,5 K RON | |
| 86 | 86.VULPE CONSTRUCT SRL▲ 60 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,7×▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | -19,5 K RON | |
| 87 | 87.TERMOSUD CONSULT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 1,7×▲ 175,4 % | ▲ 175,4 % | 45,7 K RON | |
| 88 | 88.DITU 2005 SRL▲ 101 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,7×▲ 50 % | ▲ 50 % | 48,9 K RON | |
| 89 | 89.ELECTRA INSTAL SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 1,7×▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 68,3 K RON | |
| 90 | 90.TEHNO SRL▲ 33 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,6×▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 455,1 K RON | |
| 91 | 91.CONALEX SRL▲ 34 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 1,6×0,0% | 0,0% | 129,2 K RON | |
| 92 | 92.MCG SERVCONSTRUCT SRL▲ 52 | Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei, Buzău | 1,6×▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | -288,3 K RON | |
| 93 | 93.MERIS COM SRL▲ 99 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,6×▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 182,9 K RON | |
| 94 | 94.GRANADIS CONTRACTOR SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 1,6×— | — | — | 23,5 K RON |
| 95 | 95.DIAS IMPEX SRL▼ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,5×▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | -10,9 K RON | |
| 96 | 96.ELECTRO TEST 2006 SRLnou | Sat Sătuc, Comuna Berca, Buzău | 1,5×▲ 133,9 % | ▲ 133,9 % | 116,3 K RON | |
| 97 | 97.BAREX COM SRL▲ 122 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,5×▲ 49,5 % | ▲ 49,5 % | 296,5 K RON | |
| 98 | 98.CONFMET INSTAL SRL▲ 175 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,5×▲ 74,1 % | ▲ 74,1 % | 21,2 K RON | |
| 99 | 99.SOLO PROD SRL▲ 78 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,5×▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 264,2 K RON | |
| 100 | 100.MARICON CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,5×▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | -45,8 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Buzău
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
322 firme · 732,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
54 firme · 501,5 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
122 firme · 439 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
335 firme · 430,2 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
135 firme · 279,4 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 110,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
23 firme · 50,9 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
62 firme · 49,5 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
4 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
40 firme · 20,1 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 19,5 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
24 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
10 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
41 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
13 firme · 12,4 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
18 firme · 11,1 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
17 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
11 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
10 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
13 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
6 firme · 1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
2 firme · 290,1 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 218,9 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 79,5 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 24,4 K RON