Top 100 firme — Construcții, Botoșani după lichiditate ridicată în 2020
293 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 2,3×, iar liderul atinge 36,6×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PRESCO SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 36,6×▲ 54,2 % | ▲ 54,2 % | 257 K RON | |
| 2 | 2.NIROMIXT CASE DE VIS SRL▲ 5 | Sat Jijia, Comuna Albeşti, Botoşani | 32,1×▲ 68,1 % | ▲ 68,1 % | 206,3 K RON | |
| 3 | 3.HREPOGREEN GAGE S.R.L.▲ 15 | Sat Drislea, Comuna Truşeşti, Botoşani | 25,7×▲ 166,3 % | ▲ 166,3 % | 124 K RON | |
| 4 | 4.STRUCTURAL DESIGN SRL▲ 7 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 24,7×▲ 67,2 % | ▲ 67,2 % | 366,5 K RON | |
| 5 | 5.BOMBARDIER CONSTRUCT SRLnou | Sat Mileanca, Comuna Mileanca, Botoşani | 21,3×▲ 331,1 % | ▲ 331,1 % | 191,4 K RON | |
| 6 | 6.RUFI MALCOM S.R.L.nou | Sat Todireni, Comuna Todireni, Botoşani | 20,5×▼ 71,8 % | ▼ 71,8 % | 109 K RON | |
| 7 | 7.KOVADAC PRESCOM VALENTINI S.R.L.▲ 13 | Sat Zahoreni, Comuna Manoleasa, Botoşani | 19,9×▲ 112,8 % | ▲ 112,8 % | 415,1 K RON | |
| 8 | 8.MARYLAND INC SRL▼ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 18,5×▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 204,7 K RON | |
| 9 | 9.SERGIU AVANTAGE CONSTRUCT SRL▲ 82 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 18,2×▲ 772,6 % | ▲ 772,6 % | 997,8 K RON | |
| 10 | 10.FIRICEL CONSTRUCT S.R.L.▲ 2 | Sat Broscăuţi, Comuna Broscăuţi, Botoşani | 17,6×▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 134,1 K RON | |
| 11 | 11.DOBRE LEO EDIL SRL▲ 28 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Ibăneşti, Botoşani | 17,4×▲ 219,9 % | ▲ 219,9 % | 96,3 K RON | |
| 12 | 12.DOMACO SRL▲ 26 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 16,7×▲ 204,9 % | ▲ 204,9 % | 176 K RON | |
| 13 | 13.CORNELL'S TEHNIC CONSTRUCT SRL▲ 44 | Sat Copălău, Comuna Copălău, Botoşani | 15,8×▲ 341,3 % | ▲ 341,3 % | 3,6 mil. RON | |
| 14 | 14.CAPORAL TEAM CONSTRUCT S.R.L.▲ 40 | Sat Tudor Vladimirescu, Comuna Albeşti, Botoşani | 15,3×▲ 304,8 % | ▲ 304,8 % | 3,2 mil. RON | |
| 15 | 15.NIGI VÎNĂTORUL SRLnou | Sat Todireni, Comuna Todireni, Botoşani | 14,8×▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 20,7 K RON | |
| 16 | 16.IDEEA WIC SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 13,6×▲ 77,4 % | ▲ 77,4 % | 153,4 K RON | |
| 17 | 17.GIMASCO HOUSE CONSTRUCT S.R.L.▲ 186 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 13,1×▲ 1.693,2 % | ▲ 1.693,2 % | 155,4 K RON | |
| 18 | 18.E LASTING DESIGN SRLnou | Sat Truşeşti, Comuna Truşeşti, Botoşani | 12,3×▲ 92 % | ▲ 92 % | 68,5 K RON | |
| 19 | 19.COOL&HEAT SERVICE INSTAL SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 11,6×▲ 123 % | ▲ 123 % | 111,5 K RON | |
| 20 | 20.CIPRIANI SRL▲ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 11,6×▲ 77 % | ▲ 77 % | 604,7 K RON | |
| 21 | 21.ELECTRO-PRIMA SRL▲ 15 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 11,4×▲ 103,8 % | ▲ 103,8 % | 278,7 K RON | |
| 22 | 22.CLAIL LIV CONSTRUCT SRL▲ 3 | Sat Liveni, Comuna Manoleasa, Botoşani | 10,7×▲ 42,6 % | ▲ 42,6 % | 33 K RON | |
| 23 | 23.HOUSE BUILDING STORE SRL▲ 22 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 10,6×▲ 133,9 % | ▲ 133,9 % | 816,4 K RON | |
| 24 | 24.GAD PARTENERS CONCEPT ADVM SRL▼ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 10,5×▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 697 RON | |
| 25 | 25.ANVA INTELIGENT LEADER S.R.L.nou | Sat Roşiori, Comuna Răchiţi, Botoşani | 9,9×▲ 390,6 % | ▲ 390,6 % | 3,5 mil. RON | |
| 26 | 26.MICHELE&CONSTANTINO CONSTRUZIONI SRL-Dnou | Sat Iureşti, Comuna Todireni, Botoşani | 8,7×▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 42,8 K RON | |
| 27 | 27.DANCOPP ŞANTIER SRL▼ 6 | Sat Pârâu Negru, Comuna Mihăileni, Botoşani | 8,7×▼ 5 % | ▼ 5 % | 145,3 K RON | |
| 28 | 28.MAREVA ECOSOL GENERAL S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8,6×▼ 77,7 % | ▼ 77,7 % | 109,2 K RON | |
| 29 | 29.COMPAT SRLnou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 8,6×▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 66,4 K RON | |
| 30 | 30.STONE MOLDOVA GRUP SRL▲ 5 | Sat Horlăceni, Comuna Şendriceni, Botoşani | 8,3×▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 407,6 K RON | |
| 31 | 31.AXA PRO CONSTRUCT S.R.L.▼ 22 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8,2×▼ 47,9 % | ▼ 47,9 % | 85,8 K RON | |
| 32 | 32.NEW ELECTRO TEHNIC S.R.L.▼ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8,2×▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 1,6 K RON | |
| 33 | 33.LOZNA CONSTRUCT SRL▲ 11 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 7,6×▲ 65 % | ▲ 65 % | 2,8 mil. RON | |
| 34 | 34.LAR-VIALY PROFESIONAL S.R.L.▲ 3 | Loc. Bucecea, Oraş Bucecea, Botoşani | 7,6×▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 97,9 K RON | |
| 35 | 35.NORD EST CONECTIONS SRL▲ 67 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7,5×▲ 304,8 % | ▲ 304,8 % | 57,4 K RON | |
| 36 | 36.DANY HILTIGAZ ACTIV S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7,3×▲ 135,4 % | ▲ 135,4 % | 32,9 K RON | |
| 37 | 37.SPECTRUM SECURE CONSTRUCTION SRL▼ 29 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6,8×▼ 60,5 % | ▼ 60,5 % | 117,7 K RON | |
| 38 | 38.BINAPE CONSTRUCT GRUP SRL▼ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6,8×▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 39 | 39.C&D PLACĂRI CU GRESIE ȘI FAIANȚĂ S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6,6×▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 55,1 K RON | |
| 40 | 40.NICOLASINSTAL CREATIV SRLnou | Sat Zlătunoaia, Comuna Lunca, Botoşani | 6,6×▼ 26 % | ▼ 26 % | 308 K RON | |
| 41 | 41.MAXON ELECTRIC SRL▼ 1 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 6,2×▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 39,3 K RON | |
| 42 | 42.TUDOR ELECTRIC GRUP SRL▲ 18 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 6×▲ 86,4 % | ▲ 86,4 % | 123,9 K RON | |
| 43 | 43.TRIOCONSTRUCT SRL▲ 13 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6×▲ 62,8 % | ▲ 62,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 44 | 44.BAFONI SRL▼ 15 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,9×▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 24,3 K RON | |
| 45 | 45.OFIMAN FIRST PROIECT S.R.L.nou | Sat Murguţa, Comuna Dobârceni, Botoşani | 5,8×▼ 86,3 % | ▼ 86,3 % | 63,5 K RON | |
| 46 | 46.VERIFICĂRI REVIZII GAZ SRL▲ 60 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 5,7×▲ 222 % | ▲ 222 % | 37 K RON | |
| 47 | 47.VDR ELECTRIC-AVG S.R.L.▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,6×▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 24,9 K RON | |
| 48 | 48.FABIO BEST EASY ENGINEERING S.R.L.▲ 78 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,4×▲ 267,4 % | ▲ 267,4 % | 3,9 mil. RON | |
| 49 | 49.CONSULTING R.T. COSTRUZIONI S.R.L.nou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 5,3×▼ 49,1 % | ▼ 49,1 % | 11,9 K RON | |
| 50 | 50.B.D. ELECTRO SERVICE SRL▲ 51 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,3×▲ 183 % | ▲ 183 % | 255,3 K RON | |
| 51 | 51.CONSAGRO SRL= | Sat Zăiceşti, Comuna Baluşeni, Botoşani | 5,2×▲ 33 % | ▲ 33 % | -29,4 K RON | |
| 52 | 52.LOIALTRANS SRLnou | Sat Manoleşti, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 5,2×— | — | — | 1,6 mil. RON |
| 53 | 53.AQVIS SRL▲ 11 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,1×▲ 71,7 % | ▲ 71,7 % | 458,4 K RON | |
| 54 | 54.VANITANIX SRL▲ 99 | Sat Roma, Comuna Roma, Botoşani | 4,8×▲ 322,8 % | ▲ 322,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 55 | 55.SAMPEDRO FAST CON S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,8×▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 3,8 mil. RON | |
| 56 | 56.BISET GRUP SRL▼ 26 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,8×▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 931,6 K RON | |
| 57 | 57.G.P.G. AUTOMATISME LINEA SRLnou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 4,7×▼ 75,7 % | ▼ 75,7 % | 1,2 K RON | |
| 58 | 58.MOREGALLO BUILDING S.R.L.▼ 16 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,6×▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 59 | 59.IUL-AX CEREAL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 4,6×▼ 76 % | ▼ 76 % | 139,1 K RON | |
| 60 | 60.SPIRU MAR SRL▲ 1 | Sat Tocileni, Comuna Stăuceni, Botoşani | 4,5×▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 979,9 K RON | |
| 61 | 61.ALSIT CON B.G. SRL▼ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,3×▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 2,3 K RON | |
| 62 | 62.R & Z ASCON SRL▼ 47 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,2×▼ 65,4 % | ▼ 65,4 % | 554,8 K RON | |
| 63 | 63.ELITAB DAVISAM S.R.L.nou | Sat Jijia, Comuna Albeşti, Botoşani | 4,2×— | — | — | 125,7 K RON |
| 64 | 64.ARTISTIC UNIC ȘI MODERN S.R.L.nou | Sat Mitoc, Comuna Mitoc, Botoşani | 4,2×▼ 92,3 % | ▼ 92,3 % | 62,1 K RON | |
| 65 | 65.FLORYCRYN BUNGUSTO SRL▲ 23 | Sat Joldeşti, Comuna Vorona, Botoşani | 4,1×▲ 81,7 % | ▲ 81,7 % | 100 K RON | |
| 66 | 66.VEZETEU BUILDING SRLnou | Sat Ştiubieni, Comuna Ştiubieni, Botoşani | 4×▲ 154,1 % | ▲ 154,1 % | 145,2 K RON | |
| 67 | 67.PUNTO PIASTTRELATURA SRL▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4×▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 6,5 K RON | |
| 68 | 68.LASIMDOR BUILD CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,9×— | — | — | 50,1 K RON |
| 69 | 69.CONSOLIDA SRLnou | Sat Sauceniţa, Comuna Văculeşti, Botoşani | 3,8×▲ 561,4 % | ▲ 561,4 % | 228,1 K RON | |
| 70 | 70.ASICONS SRL▲ 47 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,7×▲ 124,2 % | ▲ 124,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 71 | 71.ELEMENT SRL▲ 58 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,6×▲ 154,2 % | ▲ 154,2 % | 40,6 K RON | |
| 72 | 72.TOTEX SRL▲ 23 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,5×▲ 78,2 % | ▲ 78,2 % | 90,9 K RON | |
| 73 | 73.GAMMA TOTAL-INSTAL SRL▼ 20 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,5×▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 57,9 K RON | |
| 74 | 74.CRAFT METALCON METAD S.R.L.▲ 133 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,4×▲ 373,2 % | ▲ 373,2 % | 309,2 K RON | |
| 75 | 75.IȚCU BUILDING PROJECT S.R.L.nou | Loc. Bobuleşti, Oraş Ştefăneşti, Botoşani | 3,3×▼ 45,1 % | ▼ 45,1 % | 201,1 K RON | |
| 76 | 76.VENT INSTAL SRL▼ 29 | Sat Mănăstirea Doamnei, Comuna Curteşti, Botoşani | 3,3×▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 312,3 K RON | |
| 77 | 77.CONFORT RETAIL ENTREPRISE S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,3×▲ 6.460 % | ▲ 6.460 % | 463,9 K RON | |
| 78 | 78.INTELITECH SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,1×▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 1 mil. RON | |
| 79 | 79.ABS-BUILD SYSTEM SRL▼ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,1×▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 148,9 K RON | |
| 80 | 80.NEGRU SOLUTION BATIMENT S.R.L.nou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 3,1×— | — | — | 153,4 K RON |
| 81 | 81.ELECTRIC POWER SRL▲ 83 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 3×▲ 176,2 % | ▲ 176,2 % | 382,2 K RON | |
| 82 | 82.MAX TREND TERMOPLUS S.R.L.▼ 3 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 3×▲ 22 % | ▲ 22 % | 50,8 K RON | |
| 83 | 83.TRAPATONI CONSTRUCȚII S.R.L.nou | Oraş Flămânzi, Botoşani | 3×— | — | — | 54,6 K RON |
| 84 | 84.ANA ARHITECTURĂ & CONSTRUCŢII SRL▲ 20 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,9×▲ 62,6 % | ▲ 62,6 % | 130,5 K RON | |
| 85 | 85.LIDESC HECO S.R.L.▲ 96 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,9×▲ 233,3 % | ▲ 233,3 % | 294 K RON | |
| 86 | 86.AQUATERM GREEN ENERGY SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,9×▼ 1 % | ▼ 1 % | 55 K RON | |
| 87 | 87.EXCAV - MGH - CIUBY S.R.L.nou | Sat Tudor Vladimirescu, Comuna Avrămeni, Botoşani | 2,8×— | — | — | 520,7 K RON |
| 88 | 88.NECHIFOR CONSTRUCȚII CASE S.R.L.nou | Sat Lunca, Comuna Lunca, Botoşani | 2,8×▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | 10,6 K RON | |
| 89 | 89.TERAPUNCT INVEST S.R.L.▲ 9 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 2,8×▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 146,6 K RON | |
| 90 | 90.ELECTROCONSTRUCTIA ELCO SA▼ 20 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,8×▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 803 K RON | |
| 91 | 91.CESAD ELECTRIC SRL▲ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,7×▲ 49,2 % | ▲ 49,2 % | 67 K RON | |
| 92 | 92.ECOENERGY ENGINEERING SRL▼ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,7×▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 630,2 K RON | |
| 93 | 93.INTERCATYNER TIV COȘULA 2019 S.R.L.nou | Sat Coşula, Comuna Coşula, Botoşani | 2,7×— | — | — | 23,4 K RON |
| 94 | 94.UNLIMITED POWER & ENERGY S.R.L.nou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 2,6×▼ 14 % | ▼ 14 % | 18,4 K RON | |
| 95 | 95.ELPROEX SA▲ 36 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,5×▲ 78,7 % | ▲ 78,7 % | 1 mil. RON | |
| 96 | 96.AMBIENT ROOF DAHA SRL▼ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,5×▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 122,3 K RON | |
| 97 | 97.DIA MIRCOST 2018 S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,4×▼ 93,8 % | ▼ 93,8 % | 87,2 K RON | |
| 98 | 98.ALERO SERV-IMPEX S.R.L.▲ 79 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,4×▲ 159,3 % | ▲ 159,3 % | 1,8 K RON | |
| 99 | 99.ADVAN CONSTRUCŢII SRL▼ 31 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,3×▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 100 | 100.EOLOS ENERGY CONCEPT SRL▲ 23 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,3×▲ 49 % | ▲ 49 % | 319 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Botoșani
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
302 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
18 firme · 958,9 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
18 firme · 342,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
82 firme · 196 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
104 firme · 193,5 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 52,9 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
63 firme · 48,8 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
15 firme · 42,7 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
5 firme · 21,9 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
25 firme · 20,7 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
31 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
33 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
12 firme · 12,8 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
24 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
27 firme · 8,9 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
4 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
10 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
8 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
3 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
5 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
2 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
3 firme · 190,5 K RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
3 firme · 0 RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 0 RON