Top 100 firme — Construcții, Botoșani după lichiditate ridicată în 2009
165 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,7×, iar liderul atinge 12,8×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RAUSMAN GROUP CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 12,8×— | — | — | 396,9 K RON |
| 2 | 2.CONTROL AIR COMPANY SRL▲ 3 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 6,8×▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 18,2 K RON | |
| 3 | 3.CESAD ELECTRIC SRL▲ 137 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6,7×▲ 1.158,5 % | ▲ 1.158,5 % | 105,7 K RON | |
| 4 | 4.APA-NOVA SRL▲ 3 | Sat Cheliş, Comuna Suliţa, Botoşani | 6,7×▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 52,3 K RON | |
| 5 | 5.DAMI LACROROX CONSTRUCT SRLnou | Sat Suharău, Comuna Suharău, Botoşani | 5,9×— | — | — | 65 K RON |
| 6 | 6.ECOENERGY ENGINEERING SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,7×▲ 55,9 % | ▲ 55,9 % | 76 K RON | |
| 7 | 7.M26 CONSTRUCT SRLnou | Sat Huţani, Comuna Vlădeni, Botoşani | 5,2×▼ 72,9 % | ▼ 72,9 % | -11,1 K RON | |
| 8 | 8.VENT INSTAL SRL▲ 78 | Sat Mănăstirea Doamnei, Comuna Curteşti, Botoşani | 5×▲ 472,7 % | ▲ 472,7 % | 100,9 K RON | |
| 9 | 9.SOFIEA IMPEX SRL▲ 4 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 3,4×▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 26,8 K RON | |
| 10 | 10.VLĂDI CONSTRUCT SRLnou | Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, Botoşani | 3×▲ 412,1 % | ▲ 412,1 % | 31,5 K RON | |
| 11 | 11.TOTEX SRL▲ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,9×▲ 41 % | ▲ 41 % | 6,4 K RON | |
| 12 | 12.MIŞCAREA SRL▼ 6 | Sat Dersca, Comuna Dersca, Botoşani | 2,8×▼ 42,2 % | ▼ 42,2 % | 37,5 K RON | |
| 13 | 13.STING SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,8×▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 79,2 K RON | |
| 14 | 14.TIPCON SRL▲ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,7×▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 8,7 K RON | |
| 15 | 15.ELECTROCONSTRUCTIA ELCO SA▲ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,7×▲ 44,8 % | ▲ 44,8 % | 86 K RON | |
| 16 | 16.ELECTRO CIB SRL▲ 28 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 2,6×▲ 104,7 % | ▲ 104,7 % | 11,7 K RON | |
| 17 | 17.ADVAN CONSTRUCŢII SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,4×— | — | — | 29,3 K RON |
| 18 | 18.BAFONI SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,2×▲ 124 % | ▲ 124 % | 1,9 K RON | |
| 19 | 19.GRYSOM BUILDS SRL▲ 84 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,1×▲ 160,8 % | ▲ 160,8 % | 174,4 K RON | |
| 20 | 20.REB GLASS SRL▼ 2 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 2,1×▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | -3,6 K RON | |
| 21 | 21.DIOCONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2×▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 364 K RON | |
| 22 | 22.DANRO INTERNATIONAL SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2×▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 23 | 23.CLASSY GROUP CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,9×— | — | — | 207,8 K RON |
| 24 | 24.ART INVESTCON SRLnou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 1,9×— | — | — | 27,7 K RON |
| 25 | 25.VAL&VAS MODERN SRLnou | Sat Broscăuţi, Comuna Broscăuţi, Botoşani | 1,9×— | — | — | 64,6 K RON |
| 26 | 26.CIBOCAZ SRL▲ 15 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,9×▲ 36 % | ▲ 36 % | 14,5 K RON | |
| 27 | 27.VALAHON CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,8×▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 6,3 K RON | |
| 28 | 28.SIMCOS SA▼ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,7×▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 195,7 K RON | |
| 29 | 29.BEAST COMPUTERS SRL▲ 59 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 1,7×▲ 93 % | ▲ 93 % | 209,9 K RON | |
| 30 | 30.QUARTZ IMPEX SRL▼ 15 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,7×▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 150,5 K RON | |
| 31 | 31.INSTAL-CON SRL▲ 66 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,6×▲ 91,6 % | ▲ 91,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 32 | 32.INSTAL PLUS SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,6×— | — | — | 17,3 K RON |
| 33 | 33.TRANSGHE CONSTRUCT SRL▲ 7 | Sat Bajura, Oraş Darabani, Botoşani | 1,6×▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | -60,5 K RON | |
| 34 | 34.TUDOR ELECTRIC GRUP SRL▲ 1 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 1,6×▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 5,7 K RON | |
| 35 | 35.ALSIT CON B.G. SRL▼ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,5×▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 78,9 K RON | |
| 36 | 36.UNITED CONSTRUCT SRL▲ 48 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,5×▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 32 K RON | |
| 37 | 37.BRAV IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,5×▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | -5,8 K RON | |
| 38 | 38.MITIRAM CONSTRUCT SRL= | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 1,5×▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 4,6 K RON | |
| 39 | 39.SIGMA SRL▲ 23 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,4×▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 30,7 K RON | |
| 40 | 40.EDIGEO SRL▼ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,3×▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 11,9 K RON | |
| 41 | 41.ELPROEX SA▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,3×▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 10,2 K RON | |
| 42 | 42.CATETA-VILA SRL▼ 16 | Sat Tudora, Comuna Tudora, Botoşani | 1,3×▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | -22,7 K RON | |
| 43 | 43.STELCAT-CONSTRUCT SRL▲ 14 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,3×▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 4,8 K RON | |
| 44 | 44.T.S. BETON SRLnou | Sat Victoria, Comuna Stăuceni, Botoşani | 1,3×— | — | — | 9,4 K RON |
| 45 | 45.SERGIU CONS SRL▲ 24 | Sat Roşiori, Comuna Răchiţi, Botoşani | 1,2×▲ 24 % | ▲ 24 % | 21,8 K RON | |
| 46 | 46.UTILCON SRL▼ 3 | Sat Cucorăni, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 1,2×▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | -195,9 K RON | |
| 47 | 47.CHELBAN RELU COSTRUZIONI SRLnou | Sat Prăjeni, Comuna Prăjeni, Botoşani | 1,2×▲ 108,8 % | ▲ 108,8 % | 37,6 K RON | |
| 48 | 48.EKOTEK CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 1,2×▼ 88,9 % | ▼ 88,9 % | 6,7 K RON | |
| 49 | 49.HMV GROUP CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,2×▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | 80 K RON | |
| 50 | 50.COSMILUX COMPANY SRL▼ 2 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 1,2×▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | -104 K RON | |
| 51 | 51.M.INSTAL SERV SRL▲ 20 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,1×▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 3 K RON | |
| 52 | 52.ELSACO POWER S.R.L.nou | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 1,1×— | — | — | 14,1 K RON |
| 53 | 53.LOCAL SERVICII SRLnou | Loc. Flămânzi, Oraş Flămânzi, Botoşani | 1,1×▼ 95,6 % | ▼ 95,6 % | 154 RON | |
| 54 | 54.INTER DESIGN SRL▲ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,1×0,0% | 0,0% | 1,3 K RON | |
| 55 | 55.MOLDO-CCTP SA▲ 13 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,1×▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 5,2 K RON | |
| 56 | 56.BIARAL SRL▲ 65 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,1×▲ 60,3 % | ▲ 60,3 % | 284 RON | |
| 57 | 57.ELNADI SRL▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,1×▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | -13,3 K RON | |
| 58 | 58.CONSTRUCT COM SRL▼ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,1×▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 115 K RON | |
| 59 | 59.ANDROX PLUS SRL▲ 16 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,1×▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 9,2 K RON | |
| 60 | 60.FED ELECTRIC SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1×▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 1,1 K RON | |
| 61 | 61.ABACIP-CON SRLnou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 1×— | — | — | 7,1 K RON |
| 62 | 62.GEO-EX-CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1×▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 301,6 K RON | |
| 63 | 63.SCIRUS SA▼ 3 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 1×▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | -427 RON | |
| 64 | 64.TRANS-HIDRO CONSTRUCT SRL▲ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1×▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 9,3 K RON | |
| 65 | 65.ELECTRIC POWER SRLnou | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 1×0,0% | 0,0% | 6,6 K RON | |
| 66 | 66.TELSAVE INSTAL SRL▼ 52 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1×▼ 58,9 % | ▼ 58,9 % | 68,1 K RON | |
| 67 | 67.GRAND-LEX COMPANY SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1×— | — | — | 0 RON |
| 68 | 68.SEBIANA SRL▲ 11 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1×▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 2,3 K RON | |
| 69 | 69.EOLOS ENERGY SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1×— | — | — | 20,1 K RON |
| 70 | 70.BIF COMPANY SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1×— | — | — | 1,6 K RON |
| 71 | 71.CONSTAR SRL▼ 25 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1×▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | -74,7 K RON | |
| 72 | 72.MODBUR SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1×▼ 69,2 % | ▼ 69,2 % | 3 K RON | |
| 73 | 73.TRIDEX SRL▲ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1×▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 42,4 K RON | |
| 74 | 74.ABC-CON-INTERNAŢIONAL SRL▲ 27 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,9×▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 53,2 K RON | |
| 75 | 75.RANELLI SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,9×▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | 1,2 K RON | |
| 76 | 76.CONDACIA SA▲ 29 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,9×▲ 18 % | ▲ 18 % | 670,2 K RON | |
| 77 | 77.BRM GRUP SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,9×— | — | — | -21,1 K RON |
| 78 | 78.NEO-STYLE SRL▲ 14 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,9×▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 30,5 K RON | |
| 79 | 79.CODIN & ASOCIAŢII SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,9×— | — | — | 132,9 K RON |
| 80 | 80.MESER SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,9×▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 25,2 K RON | |
| 81 | 81.ELECTRO SANYT LUX SRL▲ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,9×0,0% | 0,0% | -12,4 K RON | |
| 82 | 82.ETALON CONSTRUCT SRL▲ 31 | Sat Zlătunoaia, Comuna Lunca, Botoşani | 0,9×▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 276 RON | |
| 83 | 83.CONREC AGREMIN TRANS S.R.L.▲ 29 | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 0,9×▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 266,2 K RON | |
| 84 | 84.HOME BUILDER SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,9×▲ 25 % | ▲ 25 % | 1,5 K RON | |
| 85 | 85.PROMETEU SRL▲ 22 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,9×▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 28,4 K RON | |
| 86 | 86.MOARA ARINI SRL▲ 23 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,8×▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 11,1 K RON | |
| 87 | 87.ASCON SA▼ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,8×▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | -221,1 K RON | |
| 88 | 88.EUROPA GROUP SRL▲ 29 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,8×▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 211,2 K RON | |
| 89 | 89.EDIMET SRL▼ 22 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,8×▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | -91,4 K RON | |
| 90 | 90.MERIDIAN SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,8×▼ 7 % | ▼ 7 % | 20,1 K RON | |
| 91 | 91.ICROMS SRL▲ 25 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,8×▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 17,8 K RON | |
| 92 | 92.CAMPUS VERO SRL▲ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,8×▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 30,5 K RON | |
| 93 | 93.DELTA CON SRL▲ 9 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 0,8×▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 248,4 K RON | |
| 94 | 94.PERFECT-CONSTRUCT SRL▲ 26 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,8×▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 3,8 K RON | |
| 95 | 95.MBB CONSTRUCŢII ŞI AGREGATE SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,8×▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 203,4 K RON | |
| 96 | 96.SCORPION SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,8×▲ 50 % | ▲ 50 % | 33,5 K RON | |
| 97 | 97.FRAŢII ROM COM SRLnou | Sat Dersca, Comuna Dersca, Botoşani | 0,8×▼ 64,1 % | ▼ 64,1 % | 1,8 K RON | |
| 98 | 98.CUBERTAS CONSTRUCT SRL▼ 51 | Sat Ungureni, Comuna Ungureni, Botoşani | 0,7×▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | -13,7 K RON | |
| 99 | 99.TOTAL INVEST GRUP SRL▲ 33 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,7×▲ 22 % | ▲ 22 % | 9,2 K RON | |
| 100 | 100.FRIGO-STAR SRL▲ 14 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,7×▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | -17,9 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Botoșani
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
302 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
18 firme · 958,9 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
18 firme · 342,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
82 firme · 196 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
104 firme · 193,5 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 52,9 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
63 firme · 48,8 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
15 firme · 42,7 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
5 firme · 21,9 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
25 firme · 20,7 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
31 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
33 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
12 firme · 12,8 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
24 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
27 firme · 8,9 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
4 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
10 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
8 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
3 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
5 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
2 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
3 firme · 190,5 K RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
3 firme · 0 RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 0 RON