Top 100 firme — Activități profesionale, Botoșani după lichiditate ridicată în 2022
228 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 2,5×, iar liderul atinge 75,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SIRC - AIMEREI SRLnou | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Botoşani | 75,1×▼ 52 % | ▼ 52 % | 33,7 K RON | |
| 2 | 2.ARIZONA-VET SRL▲ 1 | Sat Mileanca, Comuna Mileanca, Botoşani | 50,8×▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | 293,5 K RON | |
| 3 | 3.ADRUM CONCEPT PROIECT S.R.L.nou | Sat Truşeşti, Comuna Truşeşti, Botoşani | 36,9×▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 412 K RON | |
| 4 | 4.MAREX TEHNIC SUPORT S.R.L.▼ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 26,9×▼ 27 % | ▼ 27 % | 697,6 K RON | |
| 5 | 5.MEDIVET SRL▲ 1 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 21,9×▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 200,7 K RON | |
| 6 | 6.PROTEUS PROFESSIONAL SERVICES SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 21×▼ 62,9 % | ▼ 62,9 % | 243,5 K RON | |
| 7 | 7.OTY-FLORY VET SRLnou | Sat Mihăileni, Comuna Mihăileni, Botoşani | 20,2×▼ 50,9 % | ▼ 50,9 % | 89 K RON | |
| 8 | 8.MIROLI-TEX S.R.L.▲ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 19,8×▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 208,1 K RON | |
| 9 | 9.DARY-IMPEX SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 19,1×▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 208,2 K RON | |
| 10 | 10.TOM AUTO ITP S.R.L.▲ 25 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 18,5×▲ 115,4 % | ▲ 115,4 % | 276,7 K RON | |
| 11 | 11.BIDFINITY THE AGENCY S.R.L.nou | Sat Frumuşica, Comuna Frumuşica, Botoşani | 18,4×— | — | — | 201,5 K RON |
| 12 | 12.LEXALPHA QUANT S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 18,1×▼ 53,1 % | ▼ 53,1 % | 406,3 K RON | |
| 13 | 13.DAVICOR MOLDOVA EST S.R.L.nou | Sat Hlipiceni, Comuna Hlipiceni, Botoşani | 16,2×▲ 1.117,3 % | ▲ 1.117,3 % | 55,5 K RON | |
| 14 | 14.TOPOMARICAD MOLDOVA S.R.L.nou | Loc. Ştefăneşti, Oraş Ştefăneşti, Botoşani | 16×— | — | 170,2 K RON | |
| 15 | 15.FLORILENA SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 15×▼ 50,4 % | ▼ 50,4 % | 13,1 K RON | |
| 16 | 16.CLOYNE HOLDINGS S.R.L.▼ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 14,9×▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 900,5 K RON | |
| 17 | 17.ROGER CONCEPT S.R.L.= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 14,2×▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 176,3 K RON | |
| 18 | 18.SIMVET FARM SRLnou | Loc. Bucecea, Oraş Bucecea, Botoşani | 14×▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 156,2 K RON | |
| 19 | 19.CENTRAL ASIST S.R.L.▼ 14 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 12,7×▼ 55,9 % | ▼ 55,9 % | 154,3 K RON | |
| 20 | 20.MCO CONTAB CONSULT SRL▲ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 12,6×▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 123 K RON | |
| 21 | 21.ARGOS CAD PROIECT SRL▲ 32 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 12,2×▲ 115,4 % | ▲ 115,4 % | 96,4 K RON | |
| 22 | 22.UNIQUE CAPITAL SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 11×— | — | — | 232,7 K RON |
| 23 | 23.WORLD ALLESTIMENTI EXPO S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 10,9×▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | 164,6 K RON | |
| 24 | 24.RANIS CONSULTANȚĂ PUBLICĂ SRL▼ 20 | Sat Hilişeu-Crişan, Comuna Hilişeu-Horia, Botoşani | 10,7×▼ 62,8 % | ▼ 62,8 % | 286,3 K RON | |
| 25 | 25.CONCEPT SRL▲ 24 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 10,6×▲ 78,7 % | ▲ 78,7 % | 52,3 K RON | |
| 26 | 26.H & H CONVET SRL▲ 5 | Sat Baluşeni, Comuna Baluşeni, Botoşani | 10,2×▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 26,3 K RON | |
| 27 | 27.TOTAL PANDAS CLASIFIC SRLnou | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 10,1×▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 91 K RON | |
| 28 | 28.ILIESCU VET S.R.L.nou | Sat Dorobanţi, Comuna Nicşeni, Botoşani | 9,8×▼ 56,9 % | ▼ 56,9 % | 95,6 K RON | |
| 29 | 29.LARVET PHILAXIA SRL▲ 10 | Sat Dersca, Comuna Dersca, Botoşani | 9,7×▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 94,4 K RON | |
| 30 | 30.TOP-PROIECT SRL▲ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 9,7×▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 81 K RON | |
| 31 | 31.SERFINCONTA 2003 SRL▲ 81 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 9,7×▲ 529,9 % | ▲ 529,9 % | 280,1 K RON | |
| 32 | 32.DASCONTA GOLD SRL▼ 19 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 9,5×▼ 45,1 % | ▼ 45,1 % | 220,7 K RON | |
| 33 | 33.THINK TANK EXPERT CONSULTING SRL▲ 46 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 9,2×▲ 178,3 % | ▲ 178,3 % | 166,4 K RON | |
| 34 | 34.RUSYAK PROJECT S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 9,1×▼ 64,3 % | ▼ 64,3 % | 24,2 K RON | |
| 35 | 35.NEFERTITTI SRLnou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 8,8×▼ 36,3 % | ▼ 36,3 % | 211,7 K RON | |
| 36 | 36.DANNCO CONSULTING SRL▲ 28 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8,6×▲ 92 % | ▲ 92 % | 12,6 K RON | |
| 37 | 37.ROESCAPE INTERNATIONAL S.R.L.▼ 26 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8,6×▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | 760,9 K RON | |
| 38 | 38.DIACONU CONSULT OFFICE S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8,5×▼ 78,6 % | ▼ 78,6 % | 378 K RON | |
| 39 | 39.FOX INFRA CONS S.R.L.▼ 19 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8,2×▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | 480 K RON | |
| 40 | 40.PROTEUS NORD CONSULTING SRL▲ 6 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 8,1×▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 41 | 41.PROVINCI EXXON S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7,9×▼ 56,9 % | ▼ 56,9 % | 721,5 K RON | |
| 42 | 42.SIRCONTA SRL▼ 8 | Sat Mănăstirea Doamnei, Comuna Curteşti, Botoşani | 7,7×▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 96,8 K RON | |
| 43 | 43.FOXLOC S.R.L.▼ 13 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 7,4×▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 283,6 K RON | |
| 44 | 44.MODERN EXPERT CONTALEX SRL▲ 32 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7×▲ 94,4 % | ▲ 94,4 % | 118,9 K RON | |
| 45 | 45.STRAIGHT PROJECT & MORE S.R.L.▲ 15 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6,8×▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | 249 K RON | |
| 46 | 46.ELON COM SRL▼ 4 | Sat Durneşti, Comuna Durneşti, Botoşani | 6,7×▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 161,7 K RON | |
| 47 | 47.VELMA SRL▲ 21 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6,4×▲ 55 % | ▲ 55 % | 819,6 K RON | |
| 48 | 48.ELDIS PROIECT SRL▼ 25 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6,3×▼ 41,6 % | ▼ 41,6 % | 236,3 K RON | |
| 49 | 49.HORSE EXPERT SRLnou | Loc. Bucecea, Oraş Bucecea, Botoşani | 6,3×▲ 112,5 % | ▲ 112,5 % | 21 K RON | |
| 50 | 50.DIORAMAS BOX S.R.L.nou | Sat Hilişeu-Crişan, Comuna Hilişeu-Horia, Botoşani | 6,1×— | — | 105,1 K RON | |
| 51 | 51.G.O.D. VETERINAR RURAL S.R.L.nou | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Botoşani | 6,1×▼ 84,2 % | ▼ 84,2 % | 97,3 K RON | |
| 52 | 52.OLSMART PRO EMINENT S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6×▼ 83,3 % | ▼ 83,3 % | 182,9 K RON | |
| 53 | 53.SERVICE STAR SRL▲ 17 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6×▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 25,4 K RON | |
| 54 | 54.CERCON PROIECT SRL▲ 48 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6×▲ 214,1 % | ▲ 214,1 % | 126,2 K RON | |
| 55 | 55.LEARNABLE S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,8×— | — | — | 190,9 K RON |
| 56 | 56.ROBOT SRL▲ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,8×▲ 29 % | ▲ 29 % | 173,4 K RON | |
| 57 | 57.MD WAY TO SUCCESS SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,5×▼ 79 % | ▼ 79 % | 99,7 K RON | |
| 58 | 58.BAKKEN COMPANY SRL▼ 22 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 5,4×▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | 391,2 K RON | |
| 59 | 59.VIACONS SRL▲ 44 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,4×▲ 187,2 % | ▲ 187,2 % | 191,3 K RON | |
| 60 | 60.PLAIURILE MOLDOVEI SRL▲ 26 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,3×▲ 72,4 % | ▲ 72,4 % | 99 K RON | |
| 61 | 61.CMG REZPROIECT S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,2×▼ 82,1 % | ▼ 82,1 % | 94,7 K RON | |
| 62 | 62.MICULAICIUC VETERINARIA SRL▼ 47 | Sat Cotuşca, Comuna Cotuşca, Botoşani | 5×▼ 68,1 % | ▼ 68,1 % | 83,3 K RON | |
| 63 | 63.ALCE EZIPLANS S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,9×— | — | 46,7 K RON | |
| 64 | 64.MA-DA PROIECT SRL▼ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,8×▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 344,4 K RON | |
| 65 | 65.SAGA VET SRL▼ 13 | Sat Icuşeni, Comuna Vorona, Botoşani | 4,8×▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 71 K RON | |
| 66 | 66.AUDIT EXPERT VD SRL▲ 16 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,7×▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 79,3 K RON | |
| 67 | 67.ȘTEFI'S ART AND MEMORIES S.R.L.▼ 17 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,7×▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | -4,1 K RON | |
| 68 | 68.EXFISKO S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,6×▼ 86,5 % | ▼ 86,5 % | 168,4 K RON | |
| 69 | 69.CADASTRU-ASIST SRL▼ 42 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,5×▼ 52,7 % | ▼ 52,7 % | 202,3 K RON | |
| 70 | 70.CREATIVE AMBIENT STUDIO SRL▼ 60 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,5×▼ 75,6 % | ▼ 75,6 % | 2,8 K RON | |
| 71 | 71.GHEPARD SRL▼ 9 | Sat Hăneşti, Comuna Hăneşti, Botoşani | 4,2×▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 110,9 K RON | |
| 72 | 72.PTA-AMY AL-ALEX S.R.L.nou | Loc. Bucecea, Oraş Bucecea, Botoşani | 4,2×— | — | — | 34,3 K RON |
| 73 | 73.MOLDOCAD OFFICE SRL▼ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,1×▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 524,5 K RON | |
| 74 | 74.MARING ROAD DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4×— | — | — | 126,6 K RON |
| 75 | 75.VIA PRO IT CONSULTING SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,9×▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 2,2 mil. RON | |
| 76 | 76.CONSULTING PREST SRL▼ 32 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 3,9×▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 41,8 K RON | |
| 77 | 77.ANNEMEDICA PHARM SRL▼ 10 | Sat Mihălăşeni, Comuna Mihălăşeni, Botoşani | 3,8×▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 114,7 K RON | |
| 78 | 78.DANPROEX SRL▲ 36 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,7×▲ 146,1 % | ▲ 146,1 % | 3,8 K RON | |
| 79 | 79.COS CONSULTING OFFICE S.R.L.nou | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 3,7×— | — | — | 74,2 K RON |
| 80 | 80.STAȚIE ITP SRL▲ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,5×▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 212,4 K RON | |
| 81 | 81.AGENŢIA DE PUBLICITATE BOARDMEDIA SRL▼ 26 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,4×▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 117,4 K RON | |
| 82 | 82.SAVYN MEDIA JOURNAL SRL▲ 14 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,4×▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | 12 RON | |
| 83 | 83.CONT EXPERT TERCIU SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,4×— | — | 131,9 K RON | |
| 84 | 84.DADAB ANGEL PLUS S.R.L.▲ 16 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,4×▲ 68 % | ▲ 68 % | 258,5 K RON | |
| 85 | 85.INCOME & EXPENSES & TAX SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,4×— | — | 174,5 K RON | |
| 86 | 86.ROCA INSTAL PROJECT S.R.L.nou | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 3,3×▼ 91,6 % | ▼ 91,6 % | 92,4 K RON | |
| 87 | 87.MEDVET RÎMBU S.R.L.▼ 13 | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Botoşani | 3,2×▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 173,7 K RON | |
| 88 | 88.GADO MULTITESTING S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,1×— | — | 132,3 K RON | |
| 89 | 89.ROPHEN EUROPE S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3×— | — | — | 36,6 K RON |
| 90 | 90.PROACTIV EURONORD -CBS CONSULTING S.R.L.nou | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 2,9×▼ 94,1 % | ▼ 94,1 % | 280,2 K RON | |
| 91 | 91.TRANSFORM PLANT CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,9×— | — | 277,7 K RON | |
| 92 | 92.GRIFF SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,9×▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 2,1 K RON | |
| 93 | 93.TEAM EXPERT SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,8×▼ 90,4 % | ▼ 90,4 % | 209,3 K RON | |
| 94 | 94.BRAVISIMOVET SRL▼ 14 | Sat Bădărăi, Comuna Santa Mare, Botoşani | 2,7×▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 56,4 K RON | |
| 95 | 95.DAVADORVET RIP S.R.L.nou | Sat Ripiceni, Comuna Ripiceni, Botoşani | 2,6×▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 67,8 K RON | |
| 96 | 96.SEIDELIN AGRO S.R.L.▼ 89 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,6×▼ 90 % | ▼ 90 % | 312,2 K RON | |
| 97 | 97.COTOC VET SRL▼ 38 | Sat Tudora, Comuna Tudora, Botoşani | 2,6×▼ 47,3 % | ▼ 47,3 % | 115,2 K RON | |
| 98 | 98.THE SHAPE OF E SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,5×▼ 93,9 % | ▼ 93,9 % | 67,1 K RON | |
| 99 | 99.IULIA PROFESIONAL SANIVET S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,5×▲ 265,2 % | ▲ 265,2 % | 65,7 K RON | |
| 100 | 100.ABSOLUTE CONT EXPERT SRLnou | Sat Cerchejeni, Comuna Blândeşti, Botoşani | 2,5×▲ 59,6 % | ▲ 59,6 % | 117,2 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Botoșani
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
161 firme · 66,5 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
67 firme · 28,8 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
74 firme · 18,4 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
58 firme · 17,4 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
47 firme · 16,1 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
49 firme · 14 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
35 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
24 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
19 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
36 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
16 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
11 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
7 firme · 854,3 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
4 firme · 749,7 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
2 firme · 542,5 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
2 firme · 526,6 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
1 firme · 231,6 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
3 firme · 210,1 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
2 firme · 138,9 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 137,2 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 114,5 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
2 firme · 114,5 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
2 firme · 59,9 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
2 firme · 36,8 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 14,5 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
1 firme · 0 RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON