Top 100 firme — Activități profesionale, Botoșani după lichiditate ridicată în 2019
152 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,3×, iar liderul atinge 32,8×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RICHARD LAWSON CONSULTING SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 32,8×▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 425,1 K RON | |
| 2 | 2.CLOYNE HOLDINGS S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 28,6×— | — | — | 293,2 K RON |
| 3 | 3.MD WAY TO SUCCESS SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 17,5×▼ 6 % | ▼ 6 % | 133,9 K RON | |
| 4 | 4.ALL ASSISTENCE SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 16,8×— | — | 150,1 K RON | |
| 5 | 5.DASCONTA GOLD SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 16,7×▼ 81,7 % | ▼ 81,7 % | 242,6 K RON | |
| 6 | 6.GRUP EXPERT SRL▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 13,9×▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 234,1 K RON | |
| 7 | 7.VIACONS SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 12,5×▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 229 K RON | |
| 8 | 8.CREATIVE AMBIENT STUDIO SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 11×— | — | 660,4 K RON | |
| 9 | 9.GENERAL PROIECT MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 10,4×▲ 739,5 % | ▲ 739,5 % | 72,4 K RON | |
| 10 | 10.BAKKEN COMPANY SRLnou | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 9,9×— | — | 346,8 K RON | |
| 11 | 11.CONSULTING PREST SRLnou | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 9,2×▲ 126,7 % | ▲ 126,7 % | 43,8 K RON | |
| 12 | 12.PROCONTAB EXPERT OFFICE SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 9×▼ 38 % | ▼ 38 % | 129,7 K RON | |
| 13 | 13.TOPO VENATUS SRL▼ 3 | Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, Botoşani | 8,9×▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 31,8 K RON | |
| 14 | 14.MICULAICIUC VETERINARIA SRL▲ 18 | Sat Cotuşca, Comuna Cotuşca, Botoşani | 8,1×▲ 60,3 % | ▲ 60,3 % | 28,8 K RON | |
| 15 | 15.PANDORA TECH S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8×▲ 73,4 % | ▲ 73,4 % | 465,7 K RON | |
| 16 | 16.APARATAJ LED S.R.L.nou | Sat Baisa, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 7,9×— | — | — | 235,8 K RON |
| 17 | 17.ARIZONA-VET SRLnou | Sat Mileanca, Comuna Mileanca, Botoşani | 7,8×▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | 92,7 K RON | |
| 18 | 18.CADASTRU-ASIST SRL▲ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7,8×▲ 53 % | ▲ 53 % | 29,7 K RON | |
| 19 | 19.ELON COM SRL▼ 1 | Sat Durneşti, Comuna Durneşti, Botoşani | 7,5×▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 61,6 K RON | |
| 20 | 20.ROCA INSTAL PROJECT S.R.L.nou | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 7,4×▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 66,4 K RON | |
| 21 | 21.VELMA SRL▲ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7,3×▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 714,5 K RON | |
| 22 | 22.ELSACO ESCO SRL▲ 37 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7,1×▲ 308 % | ▲ 308 % | 390,6 K RON | |
| 23 | 23.VIA PRO IT CONSULTING SRL▼ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7,1×▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 647,8 K RON | |
| 24 | 24.COLUMNA AG S.R.L.▼ 2 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 7,1×▲ 12 % | ▲ 12 % | 592,7 K RON | |
| 25 | 25.BCM EXPERT ACCOUNTANT SRLnou | Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, Botoşani | 6,9×— | — | 73,4 K RON | |
| 26 | 26.FORTUNA-VET SRL= | Sat Truşeşti, Comuna Truşeşti, Botoşani | 6,7×▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | -18,2 K RON | |
| 27 | 27.ARGOS CAD PROIECT SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6,5×▼ 29,1 % | ▼ 29,1 % | 35,1 K RON | |
| 28 | 28.THINK TANK EXPERT CONSULTING SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6,4×▲ 740,8 % | ▲ 740,8 % | 50,6 K RON | |
| 29 | 29.ENGINEERING TEAM ACTIVITIES SRLnou | Sat Cucorăni, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 6,4×▲ 321,2 % | ▲ 321,2 % | 107,1 K RON | |
| 30 | 30.MAPPING GCM S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6,3×— | — | 264,5 K RON | |
| 31 | 31.HYDROCON PROIECT SRL▲ 24 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6,1×▲ 198,5 % | ▲ 198,5 % | 114,7 K RON | |
| 32 | 32.TANCRED ENG S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,9×▼ 86,2 % | ▼ 86,2 % | 75,8 K RON | |
| 33 | 33.UNITED COMERCIAL COMPANY SRLnou | Sat Suharău, Comuna Suharău, Botoşani | 5,4×▼ 80,4 % | ▼ 80,4 % | 511,8 K RON | |
| 34 | 34.FLORILENA SRL▼ 17 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,2×▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 23,7 K RON | |
| 35 | 35.AUDIT EXPERT VD SRL▲ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,1×▲ 71,9 % | ▲ 71,9 % | 95,8 K RON | |
| 36 | 36.TOPOGEOCAD MOLDOVA SRL▲ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,9×▲ 72,7 % | ▲ 72,7 % | 100,6 K RON | |
| 37 | 37.MIRT ALVA SRL▲ 28 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 4,9×▲ 230,2 % | ▲ 230,2 % | 47,4 K RON | |
| 38 | 38.MAPRO DRACONS SRLnou | Loc. Bobuleşti, Oraş Ştefăneşti, Botoşani | 4,8×— | — | 228,6 K RON | |
| 39 | 39.ACTIVITY BEST CONSULTING SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,7×— | — | 146,2 K RON | |
| 40 | 40.CONSUS SRL▼ 15 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,6×▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 115,1 K RON | |
| 41 | 41.RONA OCHIO LILI SRL▲ 5 | Sat Hudum, Comuna Curteşti, Botoşani | 4,4×▲ 63,9 % | ▲ 63,9 % | 184,2 K RON | |
| 42 | 42.MĂLICAD EXPERT S.R.L.▼ 14 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,3×▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 59,8 K RON | |
| 43 | 43.MONERA SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,3×▲ 271,6 % | ▲ 271,6 % | 94,2 K RON | |
| 44 | 44.MODERN EXPERT CONTALEX SRL▲ 73 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,2×▲ 1.254,8 % | ▲ 1.254,8 % | 275,8 K RON | |
| 45 | 45.RAMAX RAREŞ MAXIM SRL▲ 11 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 4,2×▲ 111,6 % | ▲ 111,6 % | 189,4 K RON | |
| 46 | 46.COTOC VET SRL▼ 13 | Sat Tudora, Comuna Tudora, Botoşani | 4,1×▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 72,6 K RON | |
| 47 | 47.STAȚIE ITP SRL▲ 21 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4×▲ 174,5 % | ▲ 174,5 % | 234,1 K RON | |
| 48 | 48.DRINCON SRL▲ 18 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,8×▲ 156,5 % | ▲ 156,5 % | 32 K RON | |
| 49 | 49.RADRIEL PRO CONSULTING SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,7×▲ 13 % | ▲ 13 % | 126 K RON | |
| 50 | 50.STYLE ERA FASHION CONSULTING SRL▼ 41 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,5×▼ 69,5 % | ▼ 69,5 % | 1 mil. RON | |
| 51 | 51.HOSTRAC PLAN CAD SRL▼ 40 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,3×▼ 70,4 % | ▼ 70,4 % | 47,4 K RON | |
| 52 | 52.VET-ORHEI SRL▲ 2 | Sat Dragalina, Comuna Cristineşti, Botoşani | 3,3×▲ 57,5 % | ▲ 57,5 % | 27 K RON | |
| 53 | 53.AGORA SRL▼ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,1×▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 91,4 K RON | |
| 54 | 54.TEHNITES SRL▼ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,1×▲ 2 % | ▲ 2 % | 60,9 K RON | |
| 55 | 55.CAMY PROCONS S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3×▼ 69,9 % | ▼ 69,9 % | 37,4 K RON | |
| 56 | 56.MULTILANGUAGE SRL▲ 17 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3×▲ 135,4 % | ▲ 135,4 % | 23,8 K RON | |
| 57 | 57.SERFINCONTA 2003 SRL▲ 35 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3×▲ 278,2 % | ▲ 278,2 % | 39 K RON | |
| 58 | 58.IMA GROUP SRL▲ 2 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 2,8×▲ 64 % | ▲ 64 % | 10,1 K RON | |
| 59 | 59.MOLDOCAD OFFICE SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,8×▲ 132,2 % | ▲ 132,2 % | 95,8 K RON | |
| 60 | 60.FUNINERO CLUB GAMES SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,7×▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | 135,3 K RON | |
| 61 | 61.DACIAN CONSULT SRL▼ 14 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,7×▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 94,3 K RON | |
| 62 | 62.CMV RADU BUNEANU SRLnou | Sat Truşeşti, Comuna Truşeşti, Botoşani | 2,7×— | — | 70,8 K RON | |
| 63 | 63.SSM SUPPORT SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,6×▼ 71,2 % | ▼ 71,2 % | 19,2 K RON | |
| 64 | 64.ROBOT SRL▼ 57 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,5×▼ 79,4 % | ▼ 79,4 % | 125 K RON | |
| 65 | 65.PROIECT BOTOSANI SRL▼ 29 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,4×▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | -120,3 K RON | |
| 66 | 66.MANOVET PRAXIS SRL▼ 46 | Sat Manoleasa, Comuna Manoleasa, Botoşani | 2,4×▼ 63,2 % | ▼ 63,2 % | 65,8 K RON | |
| 67 | 67.ARHIDESIGN CENTER SRL▼ 43 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,3×▼ 62,6 % | ▼ 62,6 % | 68,5 K RON | |
| 68 | 68.ACS-DESIGN PROIECT SRL▲ 21 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,3×▲ 163,6 % | ▲ 163,6 % | 275,4 K RON | |
| 69 | 69.PRESTA CONTY SRL▼ 40 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,2×▼ 59,6 % | ▼ 59,6 % | 63,6 K RON | |
| 70 | 70.CERCON PROIECT SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,2×▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 89,3 K RON | |
| 71 | 71.COMIR SRL▼ 22 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,2×▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -10,9 K RON | |
| 72 | 72.TROCON SRL▼ 33 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,1×▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | 27,3 K RON | |
| 73 | 73.ALINOFOTOSTUDIO SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,1×— | — | 38,8 K RON | |
| 74 | 74.CORAMS GRUP SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,1×— | — | — | 127,8 K RON |
| 75 | 75.ACTIV SART SRLnou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 2,1×▼ 93,1 % | ▼ 93,1 % | 248,9 K RON | |
| 76 | 76.MEDIVET SRL▼ 38 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 2×▼ 46,3 % | ▼ 46,3 % | 102,9 K RON | |
| 77 | 77.GEOTOP CAD COHAL S.R.L.▼ 25 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 2×▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 38,3 K RON | |
| 78 | 78.PROIECT LDPB SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2×▲ 260 % | ▲ 260 % | 57 K RON | |
| 79 | 79.EVIDENT DAVILEX SRL▲ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2×▲ 126,4 % | ▲ 126,4 % | 82,1 K RON | |
| 80 | 80.PALTINUL INTERAX PROIECT SRL▼ 43 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,9×▼ 50,5 % | ▼ 50,5 % | 85 K RON | |
| 81 | 81.JUST CONSULT SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,9×▲ 52 % | ▲ 52 % | 47,6 K RON | |
| 82 | 82.ELDIS PROIECT SRL▼ 32 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,9×▼ 16 % | ▼ 16 % | 313,1 K RON | |
| 83 | 83.DENERY LUMA SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,9×▲ 92,7 % | ▲ 92,7 % | 83,9 K RON | |
| 84 | 84.PROACTIV EURONORD -CBS CONSULTING S.R.L.nou | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 1,8×▲ 2.125 % | ▲ 2.125 % | 59,9 K RON | |
| 85 | 85.VEYRON SRL▼ 27 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,8×▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 67,8 K RON | |
| 86 | 86.DANPROEX SRL▼ 72 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,7×▼ 82,6 % | ▼ 82,6 % | 71,2 K RON | |
| 87 | 87.GEOFORAJ SRL▼ 16 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,6×▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 271,7 K RON | |
| 88 | 88.PROTEUS NORD CONSULTING SRL▲ 21 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 1,6×▲ 216 % | ▲ 216 % | 64,8 K RON | |
| 89 | 89.TEHNO INSTAL NORD SRL▼ 28 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,5×▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 583,5 K RON | |
| 90 | 90.TEHNOTEX COMPANY SRL▼ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,5×▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 148,6 K RON | |
| 91 | 91.TELEVIZIUNEA LOCALĂ NORD EST MEDIA IMAGE TELE'M S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,4×— | — | — | 60,6 K RON |
| 92 | 92.APETRANS MEDIA SRL▼ 17 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,4×▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 142,5 K RON | |
| 93 | 93.SIRC - AIMEREI SRL▼ 16 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Botoşani | 1,4×▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 25 K RON | |
| 94 | 94.H & H CONVET SRLnou | Sat Baluşeni, Comuna Baluşeni, Botoşani | 1,3×— | — | 35,9 K RON | |
| 95 | 95.ANNEMEDICA PHARM SRL▼ 33 | Sat Mihălăşeni, Comuna Mihălăşeni, Botoşani | 1,3×▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 104,3 K RON | |
| 96 | 96.ZOOVET EXPERT SRL▼ 27 | Sat Hudeşti, Comuna Hudeşti, Botoşani | 1,3×▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 169 RON | |
| 97 | 97.STRAIGHT PROJECT & MORE S.R.L.▲ 22 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,3×▲ 330 % | ▲ 330 % | 276 K RON | |
| 98 | 98.STAGE - M OK ARTIST SRL▼ 14 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,3×▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 30,3 K RON | |
| 99 | 99.SIMION TEHNOCONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 1,3×▼ 48,2 % | ▼ 48,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 100 | 100.AGENŢIA DE PUBLICITATE BOARDMEDIA SRL▼ 47 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,3×▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 19,6 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Botoșani
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
161 firme · 66,5 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
67 firme · 28,8 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
74 firme · 18,4 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
58 firme · 17,4 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
47 firme · 16,1 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
49 firme · 14 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
35 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
24 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
19 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
36 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
16 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
11 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
7 firme · 854,3 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
4 firme · 749,7 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
2 firme · 542,5 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
2 firme · 526,6 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
1 firme · 231,6 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
3 firme · 210,1 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
2 firme · 138,9 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 137,2 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 114,5 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
2 firme · 114,5 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
2 firme · 59,9 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
2 firme · 36,8 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 14,5 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
1 firme · 0 RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON