Top 100 firme — Transport și depozitare, Bacău după lichiditate ridicată în 2014
435 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,1×, iar liderul atinge 31,4×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ROM SPEDITION SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 31,4×— | — | — | 192,1 K RON |
| 2 | 2.TOPMAN MEDICAL SRLnou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 23,5×▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 106,5 K RON | |
| 3 | 3.TRANS BOTEZATU SRL▲ 1 | Municipiul Moineşti, Bacău | 19,2×▲ 126,2 % | ▲ 126,2 % | 158,2 K RON | |
| 4 | 4.TISPREDCOM SRL▼ 1 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 15,6×▲ 83,8 % | ▲ 83,8 % | 79,7 K RON | |
| 5 | 5.EU TC LOGISTIC SRL▲ 56 | Sat Târgu Trotuş, Comuna Târgu Trotuş, Bacău | 7,7×▲ 517,6 % | ▲ 517,6 % | 144,8 K RON | |
| 6 | 6.SPEDITION UMB SRL▲ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,2×▲ 131,8 % | ▲ 131,8 % | 14,7 mil. RON | |
| 7 | 7.AEROPORTUL INTERNAŢIONAL "GEORGE ENESCU" BACĂU RA▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,1×▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 2 mil. RON | |
| 8 | 8.EVEREST SRL▲ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,1×▲ 58,8 % | ▲ 58,8 % | 116,1 K RON | |
| 9 | 9.VINOREX SRL▲ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 7×▲ 180,1 % | ▲ 180,1 % | 256,3 K RON | |
| 10 | 10.PERITRANS SRL▼ 2 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 6,9×▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 71,6 K RON | |
| 11 | 11.CB ARTDESIGN CONCEPT S.R.L.▼ 10 | Sat Sărata, Comuna Sărata, Bacău | 6,6×▼ 57,6 % | ▼ 57,6 % | 272,3 K RON | |
| 12 | 12.LEGTRANS SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 6,3×▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | 27,8 K RON | |
| 13 | 13.LUN LOR SRL▲ 323 | Municipiul Bacău, Bacău | 6,1×▲ 2.659,1 % | ▲ 2.659,1 % | 67,8 K RON | |
| 14 | 14.TXT LOGISTIC SRL▲ 23 | Sat Gutinaş, Comuna Ştefan cel Mare, Bacău | 5,3×▲ 223 % | ▲ 223 % | 256,8 K RON | |
| 15 | 15.HU-MI GROUP SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 5,2×▲ 132,6 % | ▲ 132,6 % | 233 K RON | |
| 16 | 16.AGRODELMAR SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 5,1×▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -18,8 K RON | |
| 17 | 17.SOMIED IMPEX SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 5,1×▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 44,2 K RON | |
| 18 | 18.JM TRANS IMPEX SRL▲ 6 | Sat Bahna, Comuna Pârgăreşti, Bacău | 4,9×▲ 85,7 % | ▲ 85,7 % | 114,8 K RON | |
| 19 | 19.ALFA TRANS SRL▼ 4 | Sat Parava, Comuna Parava, Bacău | 4,6×▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 8,2 K RON | |
| 20 | 20.COSTI-DAN IMPEX SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,1×▼ 24 % | ▼ 24 % | 119 K RON | |
| 21 | 21.ARMI TRANS SRL▼ 8 | Sat Gutinaş, Comuna Ştefan cel Mare, Bacău | 4,1×▼ 11 % | ▼ 11 % | 80,5 K RON | |
| 22 | 22.CONDREA TRANS SRL▼ 10 | Sat Prohozeşti, Comuna Poduri, Bacău | 4×▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 49,5 K RON | |
| 23 | 23.TARAD SRL▼ 4 | Municipiul Oneşti, Bacău | 3,8×▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | -418 RON | |
| 24 | 24.DANTE-TRANS SRLnou | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 3,8×▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | 23,2 K RON | |
| 25 | 25.BFC SERV TRANS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 3,6×▲ 656,3 % | ▲ 656,3 % | 31,7 K RON | |
| 26 | 26.IFRIM TRANS SRLnou | Sat Bucşeşti, Comuna Poduri, Bacău | 3,4×▼ 67,3 % | ▼ 67,3 % | 47,7 K RON | |
| 27 | 27.MAL-AD FOREST SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 3,3×— | — | — | 47,9 K RON |
| 28 | 28.IMPEX PANONIA SRL▼ 21 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,2×▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | 61,4 K RON | |
| 29 | 29.ROTBAC SRL▼ 27 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 3,2×▼ 76,4 % | ▼ 76,4 % | -97,8 K RON | |
| 30 | 30.NUSAREM TRANS SRL▲ 189 | Municipiul Moineşti, Bacău | 3,2×▲ 496,2 % | ▲ 496,2 % | 46,1 K RON | |
| 31 | 31.MVE CONSULT SRL▲ 61 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,9×▲ 177,7 % | ▲ 177,7 % | 58,2 K RON | |
| 32 | 32.VASY TRANS LOGISTIC SRL▲ 92 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,8×▲ 234,1 % | ▲ 234,1 % | 17,3 K RON | |
| 33 | 33.AND & VIO SRL▼ 13 | Sat Bârsăneşti, Comuna Bârsăneşti, Bacău | 2,7×▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | -3 K RON | |
| 34 | 34.2010 G.M.I. TRANS SRLnou | Sat Gura Văii, Comuna Gura Văii, Bacău | 2,6×▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | 15,8 K RON | |
| 35 | 35.IROCOM TRANS SRL▼ 12 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 2,5×▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 78 K RON | |
| 36 | 36.TEHNOIDEA AUTO SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 2,5×▼ 44,6 % | ▼ 44,6 % | 3,7 K RON | |
| 37 | 37.TRANSCOM PROD CEREAL SRL▲ 45 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,5×▲ 129,9 % | ▲ 129,9 % | 27,9 K RON | |
| 38 | 38.MICOTRANSPORTER SRL▲ 271 | Sat Bereşti-Bistriţa, Comuna Bereşti-Bistriţa, Bacău | 2,4×▲ 706,7 % | ▲ 706,7 % | 118,8 K RON | |
| 39 | 39.NICPET GRUP SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 2,3×▼ 84 % | ▼ 84 % | 4,5 K RON | |
| 40 | 40.FREMEN TRANS SRL▲ 43 | Sat Onişcani, Comuna Filipeşti, Bacău | 2,3×▲ 116 % | ▲ 116 % | 236,7 K RON | |
| 41 | 41.IDARY-SAN SRL▼ 5 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 2,2×▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 313,8 K RON | |
| 42 | 42.PIETRATRANS SRL▼ 1 | Sat Prăjeşti, Comuna Prăjeşti, Bacău | 2,2×▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 9 K RON | |
| 43 | 43.NELIMPEX UNIVERS SRLnou | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 2,1×▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 30,1 K RON | |
| 44 | 44.DARMUNT COMIXT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 2,1×▲ 115,8 % | ▲ 115,8 % | 51,8 K RON | |
| 45 | 45.ANDRU-ALEXANDRA SRLnou | Sat Horgeşti, Comuna Horgeşti, Bacău | 2×▲ 622,2 % | ▲ 622,2 % | 60,5 K RON | |
| 46 | 46.LUCKY-ŞTEF SRL▼ 1 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 1,9×▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 35,2 K RON | |
| 47 | 47.SILVASERV TRANS SRL▲ 15 | Sat Cotumba, Comuna Agăş, Bacău | 1,9×▲ 52 % | ▲ 52 % | 1,7 mil. RON | |
| 48 | 48.SOVATRANS SRL▼ 10 | Sat Poduri, Comuna Poduri, Bacău | 1,9×▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 5,5 K RON | |
| 49 | 49.BO-AMA IMPEX SRL▼ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,8×▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 73,6 K RON | |
| 50 | 50.DUMRO TRANSPORT SRLnou | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 1,8×▲ 805 % | ▲ 805 % | 246,2 K RON | |
| 51 | 51.DENELOR SRL▲ 29 | Sat Valea Budului, Comuna Mărgineni, Bacău | 1,8×▲ 64,8 % | ▲ 64,8 % | 129 K RON | |
| 52 | 52.LULISAR TRANS SRL▲ 103 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 1,7×▲ 126,3 % | ▲ 126,3 % | 77,8 K RON | |
| 53 | 53.ROMAD TRANS SRL▲ 58 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,7×▲ 90 % | ▲ 90 % | 3,9 K RON | |
| 54 | 54.TRANSVEGA SRL▲ 11 | Municipiul Moineşti, Bacău | 1,7×▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 26,5 K RON | |
| 55 | 55.TRANS SPED SRL= | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 1,7×▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | -73,5 K RON | |
| 56 | 56.ALL AUTO TRANS SRL▲ 22 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 1,7×▲ 50 % | ▲ 50 % | 36,6 K RON | |
| 57 | 57.PETRO RAD SRL▼ 9 | Municipiul Moineşti, Bacău | 1,7×▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | -195,5 K RON | |
| 58 | 58.HOLIAS SRL▲ 338 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,6×▲ 5.333,3 % | ▲ 5.333,3 % | 10,8 K RON | |
| 59 | 59.PAN-LIC CONSTRUCT SRLnou | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 1,6×— | — | — | 31,5 K RON |
| 60 | 60.CROMFER COM SRL▲ 48 | Sat Româneşti, Comuna Bereşti-Tazlău, Bacău | 1,6×▲ 73,1 % | ▲ 73,1 % | -27,3 K RON | |
| 61 | 61.BENZ TRANS SRL▲ 7 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,6×▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 12,1 K RON | |
| 62 | 62.KUELLA AUTO SRL▼ 8 | Municipiul Moineşti, Bacău | 1,6×▲ 17 % | ▲ 17 % | -65,3 K RON | |
| 63 | 63.DUMI DOC TRANS SRL▼ 38 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,6×▼ 39,4 % | ▼ 39,4 % | -26 K RON | |
| 64 | 64.FORTUNA TRUK SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 1,6×— | — | — | 58,5 K RON |
| 65 | 65.PRESTOTRANS SRL▼ 25 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,5×▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 83,9 K RON | |
| 66 | 66.HOZIT SRL▼ 14 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,5×▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 831 RON | |
| 67 | 67.TANELA SRL▼ 21 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,5×▼ 4 % | ▼ 4 % | 39,5 K RON | |
| 68 | 68.DEKO RECLAM IMPEX SRL▼ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,5×▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 3,5 K RON | |
| 69 | 69.EUROM SPED TOUR SRL▲ 3 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 1,4×▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 162,1 K RON | |
| 70 | 70.BIB TRANS SRL▲ 46 | Sat Racova, Comuna Racova, Bacău | 1,4×▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | 21,6 K RON | |
| 71 | 71.VICONEX-TRANS S.R.L.▲ 205 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,4×▲ 281,1 % | ▲ 281,1 % | 178,6 K RON | |
| 72 | 72.HERTA TRANS SRL▲ 58 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,4×▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | 2,2 K RON | |
| 73 | 73.EUROMARCHET IMPEX SRL▲ 164 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 1,4×▲ 185,4 % | ▲ 185,4 % | 509,7 K RON | |
| 74 | 74.ANDREIA ALICE MARY SRLnou | Sat Scurta, Comuna Orbeni, Bacău | 1,4×▲ 126,7 % | ▲ 126,7 % | 120,3 K RON | |
| 75 | 75.RURAL TRANS SRLnou | Sat Tamaşi, Comuna Tamaşi, Bacău | 1,4×▼ 94,9 % | ▼ 94,9 % | 66,6 K RON | |
| 76 | 76.ECOROXY COMPANY SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3×▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 7,7 K RON | |
| 77 | 77.SCAN-TRANS SRL▼ 3 | Sat Păltiniş, Comuna Asău, Bacău | 1,3×▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 120,5 K RON | |
| 78 | 78.SEMARINO SRL▼ 31 | Sat Tuta, Comuna Târgu Trotuş, Bacău | 1,3×▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 107 RON | |
| 79 | 79.NEMAL IMPEX SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3×▲ 11 % | ▲ 11 % | 9,5 K RON | |
| 80 | 80.LDW INVEST SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3×▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 30,4 K RON | |
| 81 | 81.SPEEDY TRANS PREST SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,3×— | — | — | 59,1 K RON |
| 82 | 82.ROBANDRE LOGISTIC SRLnou | Sat Agăş, Comuna Agăş, Bacău | 1,3×— | — | — | 76,5 K RON |
| 83 | 83.EUROTRIP SPEDITION SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3×▲ 195,4 % | ▲ 195,4 % | 42,4 K RON | |
| 84 | 84.INTER UNI BAC SRL▼ 8 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 1,3×▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 12,4 K RON | |
| 85 | 85.ASPEDRO TRANS SRL▼ 10 | Sat Asău, Comuna Asău, Bacău | 1,2×▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 18,2 K RON | |
| 86 | 86.APREX AUTO SRL▼ 26 | Sat Valea Şoşii, Comuna Poduri, Bacău | 1,2×▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 743,1 K RON | |
| 87 | 87.GRINVEST TRANS SRL▲ 49 | Sat Răcăuţi, Comuna Buciumi, Bacău | 1,2×▲ 51,3 % | ▲ 51,3 % | 58,6 K RON | |
| 88 | 88.BRADATEL SRL▲ 10 | Sat Apa Asău, Comuna Asău, Bacău | 1,2×▲ 20 % | ▲ 20 % | 16,9 K RON | |
| 89 | 89.GRAMTRANS SRL▼ 60 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,2×▼ 46,9 % | ▼ 46,9 % | 24,2 K RON | |
| 90 | 90.CATAALEX SPEDITION SRL▲ 79 | Sat Răcăciuni, Comuna Răcăciuni, Bacău | 1,2×▲ 79,1 % | ▲ 79,1 % | 42,9 K RON | |
| 91 | 91.MUNTO EXPRESS SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,2×▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 182,3 K RON | |
| 92 | 92.ELANTRANS LOGISTICS SRLnou | Sat Gura Văii, Comuna Gura Văii, Bacău | 1,2×▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 1,5 K RON | |
| 93 | 93.ARVEN TRANS SRL▼ 30 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,2×▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 128,4 K RON | |
| 94 | 94.ALYN & ALEX TRANS SRL▼ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,2×▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 1,1 K RON | |
| 95 | 95.PREMIUM EXPRESS SRL▼ 36 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,2×▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 300 K RON | |
| 96 | 96.ENDIDAN SRL▲ 42 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,1×▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | -92,6 K RON | |
| 97 | 97.THESAL SRL▲ 3 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 1,1×▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 190,8 K RON | |
| 98 | 98.BIGATE SRL▼ 27 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,1×▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | -19,1 K RON | |
| 99 | 99.OLEG TRANSPORT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 1,1×— | — | — | 12 K RON |
| 100 | 100.BIV-IMPEX SRL▼ 44 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,1×▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 3,2 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Bacău
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
896 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
19 firme · 75 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
33 firme · 61,5 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
138 firme · 53 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
92 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
3 firme · 19,2 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
14 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
8 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
151 firme · 10,8 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
47 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
21 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
3 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
4 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
2 firme · 727,9 K RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
2 firme · 576,7 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
2 firme · 183,1 K RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 115,1 K RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
3 firme · 63,7 K RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
1 firme · 24 K RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 0 RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
1 firme · 0 RON